Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 10798 times)
Lilith
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #15 - 21.01.2004 at 14:55:40
 
Tole me spominja na en pogovor z Evaldom Flisarjem, ki sem ga pred leti gledala na TV. Je takrat dejal, da človeka čakajo v življenju tri faze: najprej vse ve o življenju, v naslednji fazi se mu vsa spoznanja porušijo in dvomi v vse, v tretji pa si ponovno izdela vedenje o svetu.
Je bila takrat v studiu še ena gostja (sem pozabila katera, samo se spomnim, da mi je ful šla na živce, je delovala sila pametno Grin), ki je vehementno trdila, da so njej stvari že od nekdaj jasne, ona točne ve, kdo je in kam gre...

Se mi je kar muzalo ob Flisarjevi tezi, saj smo imeli gledalci skozi prisotno gostjo možnost v živo videti, kako eni v življenju pač obtičijo v prvi fazi... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intervju + Stojchy
Reply #16 - 21.01.2004 at 15:23:33
 
Lilith wrote on 21.01.2004 at 14:55:40:
Tole me spominja na en pogovor z Evaldom Flisarjem, ki sem ga pred leti gledala na TV. Je takrat dejal, da človeka čakajo v življenju tri faze: najprej vse ve o življenju, v naslednji fazi se mu vsa spoznanja porušijo in dvomi v vse, v tretji pa si ponovno izdela vedenje o svetu.
Je bila takrat v studiu še ena gostja (sem pozabila katera, samo se spomnim, da mi je ful šla na živce, je delovala sila pametno Grin), ki je vehementno trdila, da so njej stvari že od nekdaj jasne, ona točne ve, kdo je in kam gre...

Se mi je kar muzalo ob Flisarjevi tezi, saj smo imeli gledalci skozi prisotno gostjo možnost v živo videti, kako eni v življenju pač obtičijo v prvi fazi... Smiley


Jap, čeprav tud flisarja ma jest na sumu, da tud če to ve še ni nč kaj dost bližje uni stopnji, pri kateri bi zares rabu guruja. Smo vsi z uno zoprno teto vred na tem, da se drug  pred drugim delamo pametne znotraj iste paradigme.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #17 - 21.01.2004 at 15:56:43
 
titud wrote on 21.01.2004 at 15:23:33:
Jap, čeprav tud flisarja ma jest na sumu, da tud če to ve še ni nč kaj dost bližje uni stopnji, pri kateri bi zares rabu guruja. Smo vsi z uno zoprno teto vred na tem, da se drug  pred drugim delamo pametne znotraj iste paradigme.


Naj še malo branim Flisarja. Grin Je rekel, da je on šele v drugi fazi.

Ampak sicer pa mislim, da nismo vsi glih isti. So eni v stilu zoprnih tet, pa eni, ki s(m)o na drugi fazi, pa se nam nekaj svetlika že tretja... In kaj veš, mogoče je pa več faz in po vsaki se ti obstoječe vedenje na novo modificira - v skladu z življenjskimi izkušnjami, če si odprt zanje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #18 - 21.01.2004 at 16:52:23
 
Stojchy je napisal:
Quote:
exo tvoj strah in tvoja nesproščenost je tudi tvoja odvisnost, ali ne štekaš?


Nismo vsi na nek način odvisni? Človeško bitje je sploh zelo nebogljeno bitje, ki ni sposobno, da preživi samo, tako kot nekatere živali, ki so že ob skotitvi samostojne. Mi rabimo ljubezen, nego, skrb, starševsko toplino... Vsi smo povezani, zato tudi na nek način odvisni drug od drugega, soodvisni. Zato niti ne vidim prevelike potrebe, da bi se grabil za takšno avtonomijo, da bi bil sam sebi zadosten in ne bi rabil nikogar. Biti svoboden ne pomeni samo to, da si neodvisen. Zakaj bi se torej s tem obremenjeval? Da bi res obstajala taka duhovnost, da bi se na mah rešili vseh kompleksov in strahov, žal je prelahko, da bi bilo res. Potem bi bil raj na zemlji, če bi vsi odhajali k Prem R. po čarobne tabletke, ki jim rečemo sreča. Zakaj pa potem ni tako? Lahko to razložiš?



Titud je napisal:
Quote:
Pred kratkim sem končno eno pametno slišal od enga,ki je dal dost 'duhovnih učiteljev' pa 'gurujev' skoz. Je reku da se pravi  duhovni učitelj pojavi šele takrat, ko si  sam že dosegel na stopnjo duhovnega učitelja: v trentuku, ko vse veš in  je je že vse jasno pride in ti spodmakne  paradigmo tako,  da spet nč ne veš in moraš sam pri seb začet vse znova. Učitlelj ti torej samo spremeni paradigmo, vse ostalo moramo vedno znova  opravit sami sabo in  drug z drugim, pri tem noben duhovni učitelj ne more nč pomagat.


Se ne strinjam. Jezus je bil drugačnega mnenja, on je prišel zdravit bolne, ne pa te, ki so bili zdravi, saj ti ne rabijo zdravnika. Torej k Jezusu niso hodili samo neki mojstrski poduhovljenci, ampak "grešniki", družil se je s prostitutkami, osovraženimi cestninarji in tako naprej. To je vzodnjaško pojmovanje, ki gleda na svet skozi prizmo karme in evolutivno napredovanje skozi posamezna življenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intervju + Stojchy
Reply #19 - 21.01.2004 at 16:56:35
 
Lilith wrote on 21.01.2004 at 15:56:43:
Naj še malo branim Flisarja. Grin Je rekel, da je on šele v drugi fazi.



Pri fazi dvoma se rado zgodi, da se tvoja vsevednost izraža ravno skoz to,  da izkazuješ dvom v vse po vrsti. Ko ti ti dvom nata način posatne izhodišče  vedenja, se po moje  ne razlikujš nč od tistega, ki misli da vse ve  brez predhodnega dvoma.

Pravi  dvom  se zato začne šle ko tud tega ne veš več, da ne veš.  Tongue Smiley  


Quote:
Ampak sicer pa mislim, da nismo vsi glih isti. So eni v stilu zoprnih tet, pa eni, ki s(m)o na drugi fazi, pa se nam nekaj svetlika že tretja... In kaj veš, mogoče je pa več faz in po vsaki se ti obstoječe vedenje na novo modificira - v skladu z življenjskimi izkušnjami, če si odprt zanje...


Zihr nismo vsi isti, ampak noben od nas  ne more sebe za zihr nekam uvrstit, ker se ni sposben celostno ocenit. Ker ko ti to uspe, si že v drugi paradigmi, kjer isti kriteriji ne veljao več in moraš spet od začetka.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intervju + Stojchy
Reply #20 - 21.01.2004 at 17:00:45
 
exorcist wrote on 21.01.2004 at 16:52:23:
Se ne strinjam. Jezus je bil drugačnega mnenja, on je prišel zdravit bolne, ne pa te, ki so bili zdravi, saj ti ne rabijo zdravnika. Torej k Jezusu niso hodili samo neki mojstrski poduhovljenci, ampak "grešniki", družil se je s prostitutkami, osovraženimi cestninarji in tako naprej. To je vzodnjaško pojmovanje, ki gleda na svet skozi prizmo karme in evolutivno napredovanje skozi posamezna življenja.


Kristus zanje ni bil noben duhovni učitelj, ampak zravilc/terapevt, ki jih je svojim zananjem in sposobnostmi   odrešu trentnih muk in tegob. Večino tega, kar je delal kristus, dela dons medicina, pa  zarad tega dohtajev nimamo za gurujev.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #21 - 21.01.2004 at 17:04:06
 
titud wrote on 21.01.2004 at 17:00:45:
Kristus zanje ni bil noben duhovni učitelj, ampak zravilc/terapevt, ki jih je svojim zananjem in sposobnostmi   odrešu trentnih muk in tegob. Večino tega, kar je delal kristus, dela dons medicina, pa  zarad tega dohtajev nimamo za gurujev.  


Ni res, Jezusa štejejo vzhodnjaške religije med mojstre. Inkarancija božjega v obličju mesenega - človeka. Ne vem, kje danes medicina obuja mrtve, primer Lazar? No, to je sicer zopet vprašanje vere.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #22 - 21.01.2004 at 18:27:12
 
Smiley
exo je zapisal:

"Da bi res obstajala taka duhovnost, da bi se na mah rešili vseh kompleksov in strahov, žal je prelahko, da bi bilo res. Potem bi bil raj na zemlji, če bi vsi odhajali k Prem R. po čarobne tabletke, ki jim rečemo sreča. Zakaj pa potem ni tako? Lahko to razložiš?"

Sam nisem nikjer trdil, da obstaja taka duhovnost, kjer se človek na mah osvobodi, čeprav ne dvomim da obstajajo tudi taki.

Prem Rawat je sam rekel, da za spoznati sebe eni rabijo par sekund, eni par minut, eni par ur. enim pa ni dovolj niti eno celo življenje.

Raj na zamlji pa že je dolgo časa, ker je raj stanje zavesti vsakega posameznika

Prem Rawat itak pokaže človeku to,
kar se že nahaja znotraj njega,
potem pa je vse odvisno od človeka samega,
kot igranje na instrument,
tisti ki dlje vežba in vloži v svoje igranje več koncentracije je boljši.

Tudi o tem sem že veliko pisal,

ampak saj tebi exo,

kot sem opazil niti Bog

niti Resnica,

a kamoli božanska Ljubezen

niso pomembni niti toliko

kolikor je za nohtom črnega.

Tebi je pomembno samo to,

da si v centru pozornosti

in da se ljudje ukvarjajo s tabo a ne?   Grin Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #23 - 21.01.2004 at 20:54:40
 
stoychi wrote on 21.01.2004 at 18:27:12:
Smiley
exo je zapisal:

"Da bi res obstajala taka duhovnost, da bi se na mah rešili vseh kompleksov in strahov, žal je prelahko, da bi bilo res. Potem bi bil raj na zemlji, če bi vsi odhajali k Prem R. po čarobne tabletke, ki jim rečemo sreča. Zakaj pa potem ni tako? Lahko to razložiš?"

Sam nisem nikjer trdil, da obstaja taka duhovnost, kjer se človek na mah osvobodi, čeprav ne dvomim da obstajajo tudi taki.

Prem Rawat je sam rekel, da za spoznati sebe eni rabijo par sekund, eni par minut, eni par ur. enim pa ni dovolj niti eno celo življenje.

Raj na zamlji pa že je dolgo časa, ker je raj stanje zavesti vsakega posameznika

Prem Rawat itak pokaže človeku to,
kar se že nahaja znotraj njega,
potem pa je vse odvisno od človeka samega,
kot igranje na instrument,
tisti ki dlje vežba in vloži v svoje igranje več koncentracije je boljši.

Tudi o tem sem že veliko pisal,

ampak saj tebi exo,

kot sem opazil niti Bog

niti Resnica,

a kamoli božanska Ljubezen

niso pomembni niti toliko

kolikor je za nohtom črnega.

Tebi je pomembno samo to,

da si v centru pozornosti

in da se ljudje ukvarjajo s tabo a ne?   Grin Kiss


Zakaj ravno Prem R. zakaj ne Jezus, zakaj ne Buda, a je on kaj boljši od teh? Zakaj bi ene smrtnike favorizirali?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #24 - 21.01.2004 at 21:53:13
 
Smiley
dragi exo, ko sem ravno tako dobro razpoložen, naj te vprašam:

"Recimo, da te hudo boli zob,

tako hudo, da bi si ga dal

najraje kar takoj izdreti?

Kaj boš zdaj

razmišljal o pokojnih zobozdravnikih,

ali boš raje čim hitreje poizkusil najti enega živega,

ki te bo rešil bolečega zoba?

No zate nimam dvoma,

da mi boš odgovoril: "Mrtvega" Grin Grin Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #25 - 21.01.2004 at 22:00:43
 
stoychi wrote on 21.01.2004 at 21:53:13:
Smiley
dragi exo, ko sem ravno tako dobro razpoložen, naj te vprašam:

"Recimo, da te hudo boli zob,

tako hudo, da bi si ga dal

najraje kar takoj izdreti?

Kaj boš zdaj

razmišljal o pokojnih zobozdravnikih,

ali boš raje čim hitreje poizkusil najti enega živega,

ki te bo rešil bolečega zoba?

No zate nimam dvoma,

da mi boš odgovoril: "Mrtvega" Grin Grin Kiss Kiss Kiss


Imam več odprith opcij: k psihiatru, k prijatelju, ali pa si ga sam izrujem, ce bi bolecine postale neznosne. Mislim, da bi se odločil za slednjo opcijo, saj je v nas vsa ta samozdravilna moc.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #26 - 21.01.2004 at 22:15:12
 
Smiley
ok vidim da tale primer ni bil najboljši čeprav v tvojo realizacijo ruvanja tvojega zoba močno dvomim.

Sam sem pred leti to poizkusil, pa sem si skoraj polomil zobe Grin

recimo da bi imel prometno nesrečo, pa bi ti utrgalo roko. H kateremu pokojnemu zdravniku bi se obrnil zdaj??? Grin

ali pa bi si jo spet kar sam s šivalnim strojem prišil nazaj.??? Grin

Ne dvomim exo bi si jo s šivalnim strojem prišil nazaj. Grin

vidiš exo, zato pa si kjer si,

Bog najlažje deluje skozi živega človeka,

če verjameš, al pa ne tako to v življenju je. Wink Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #27 - 21.01.2004 at 22:21:30
 
stoychi wrote on 21.01.2004 at 22:15:12:
Smiley
ok vidim da tale primer ni bil najboljši čeprav v tvojo realizacijo ruvanja tvojega zoba močno dvomim.

Sam sem pred leti to poizkusil, pa sem si skoraj polomil zobe Grin

recimo da bi imel prometno nesrečo, pa bi ti utrgalo roko. H kateremu pokojnemu zdravniku bi se obrnil zdaj??? Grin

ali pa bi si jo spet kar sam s šivalnim strojem prišil nazaj.??? Grin

Ne dvomim exo bi si jo s šivalnim strojem prišil nazaj. Grin

vidiš exo, zato pa si kjer si,

Bog najlažje deluje skozi živega človeka,

če verjameš, al pa ne tako to v življenju je. Wink Kiss Kiss Kiss


Mislim, da bi bil v prevelikem šoku, da bi samostojno odločal in pa prišel do prve bolnišnice, lahko bi na poti skrvavel, morda ne bi pravočasno natipkal številke za reševalce. Saj so prijatelji in psihiater živi ljudje. Kaj pa tem manjka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #28 - 21.01.2004 at 22:29:26
 
Ok, če si si izbral Prem R., zaka bi si ga moral še jaz? Morda ga niti ne rabim, sicer pa imamo še več gurujev, kaj mi bodo? Zakaj ravno prisegaš na nejga, zakaj ne na nekoga drugega, zakaj sploh na koga?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #29 - 21.01.2004 at 23:55:48
 
Smiley
đizes krajst exo, Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

to ni tako kot si ti predstavljaš,
nisem si jaz njega izbral, učitelje vseh vrst sem že v osnovni šoli sovražil,  Tongue

saj si še sam nekje napisal, da ko je učenec pripravljen pride mojster. Kiss

tako to je za ene, recimo mene,
kako pa bo zate pa boš moral šele ugotoviti,
sicer ti pa predlagam, da samega sebe vprašaš,
kateri učitelj ali mojster je zate najbolj primeren
in verjemi dobil boš odgovor prej, kot si misliš. Wink Shocked Roll Eyes Shocked

Zakaj njega?
Ker on zame bolj kot drugi izžareva ta notranji mir,
ker lahko kogarkoli kadarkoli blagoslovi kadarkoli hoče, čeprav je na drugem koncu sveta,
kot recimo mene, ki me včasih že za računalnikom tako zadane, da padem dol in se zjokam od same sreče in to zakaj?

samo zato, ker mu je všeč ena od mojih pesmic, ki sem mu jih v zahvalo za njegovo darilo Spoznanja sebe posvetil in poslal. Cheesy
To so neverjetne, neopisljive in nedoumljive stvari., ki jih mogoče boš kdaj razumel, ali pa nikoli Wink

Samo srečni ljudje lahko osrečujejo druge Kiss Kiss Kiss


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4