Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 10740 times)
exorcist
Ex Member




Intervju + Stojchy
07.12.2003 at 10:33:04
 
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20031125093051260

Koliko časa si rabil, da si predelal svoje otroške travme, in na kakšen način si se jih lotil? Si že pomislil, da si morda svoj gnev in razočarnje samo potlačil v podzavest, dejansko pa zamer nisi odpustil, ampak si jih le zakopal globlje, da se jih več ne spominjaš? Mogoče si svojo praznino in življenjski nesmisel poskušal nadomstiti - kompenzirati z begom v duhovnost, religioznost, kar sicer ni nič slabega, dokler ti osmišljuje življenje, da živiš bolj polno?

Zdi se mi, da gre pri tebi za nadkompenzacijo kot pri znanem grškem državniku Demostenesu, ki je imel poleg telesnih hib še govorno napako (jecljanje, kot v tvojem primeru), a se je vztrajno in zagrizeno vadil v govorništvu, da je postal eden najboljših govornikov v zgodovini?

Tisto, kar govoril, da se je človek dal živ pokopati, je tudi po moje še kako za las privlečena teza. Če bi bilo to res, bi prišel v Guinesovo knjigo rekordov in bi mediji poročali o njem kot o fenomenu. Strinjam pa se da so hindujci dosti pred nami Evropejci, kar se tiče raziskovanje psihe in njenih mej, da lahko res dosti stvari zveni nemogoče.

PS: Moje vprašanje se ne nanaša na provukacijo ali izzivanje, saj vseeno s čim si pomagaš, da dosežeš duhovno rast in se potegneš iz bledega vsakdana, važno je le, da najdeš smisel v življenju.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mrs._Matka
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #1 - 20.01.2004 at 19:54:20
 
Ne komentiram!! Grin Smiley Wink

Lp, Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #2 - 20.01.2004 at 22:55:23
 
Smiley
exo, če boš kdaj sprejel Prem Rawatove tehnike Spoznanja sebe, se boš naučil spontanosti iz tega trenutka in se ne boš spraševal zakaj to in zakaj ono in iskal takšne in drugačne dokaze, ampak boš raje tako kot jaz užival v življenju.

Na podelitvi priznanj za sončno osebnost leta je bilo res lepo in zabavno, škoda, da vas ni bilo več forumovcev tam prisotnih, lahko bi slišali stojčija, ki je fušal na kitari in malo  zajodlal Wink Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Intervju + Stojchy
Reply #3 - 20.01.2004 at 23:59:16
 
Wink 8)

jodl-dodl  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mrs._Matka
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #4 - 21.01.2004 at 07:06:41
 
Smiley

Lp, Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Intervju + Stojchy
Reply #5 - 21.01.2004 at 08:41:50
 
stoychi wrote on 20.01.2004 at 22:55:23:
Smiley
exo, če boš kdaj sprejel Prem Rawatove tehnike Spoznanja sebe, se boš naučil spontanosti iz tega trenutka in se ne boš spraševal zakaj to in zakaj ono in iskal takšne in drugačne dokaze, ampak boš raje tako kot jaz užival v življenju.


hm, morda pa za vse le ni še nastopil čas da bi tako užival, morda pa mormo še kaj postorit v tem življenju in se skoz izkušnje še kaj naučit ... duhovnost je lahko krasen nadomestek za praznino kot pravi Exo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #6 - 21.01.2004 at 10:39:28
 
stoychi wrote on 20.01.2004 at 22:55:23:
Smiley
exo, če boš kdaj sprejel Prem Rawatove tehnike Spoznanja sebe, se boš naučil spontanosti iz tega trenutka in se ne boš spraševal zakaj to in zakaj ono in iskal takšne in drugačne dokaze, ampak boš raje tako kot jaz užival v življenju.

Na podelitvi priznanj za sončno osebnost leta je bilo res lepo in zabavno, škoda, da vas ni bilo več forumovcev tam prisotnih, lahko bi slišali stojčija, ki je fušal na kitari in malo  zajodlal Wink Grin


Zakaj prisegati na kogarkoli, ki je ravno tako kot ti in jaz iz mesa in krvi. Vsakaka religija ima svojega guruja, kristjani Jezusa, budisti Budo, muslimani Alaha, in za vse te ljudi je bilo značilno, da so bili daleč pred časom, imeli so prebliske in uvid v prihodnost, spoznavali so stvari, za katera se tedanjim visokim svečenikom in modrijanom še sanjali ni, bili so napredni, progresivni in v vseh mogočih oziruh prosvetljeni, kričali so po reformah in po duhovno-družbeni prenovi, da bi ljudje lažje sprejemali drug drugega, namesto da se pehamo za tuzemeljskimi zakladi, ki jih razjedata molj in rja, ter napajamo svojo sebičnost, namesto tega so poudarjali duhovne vrednote: ljubezen, solidarnost, bratstvo, enakost....

Mogeoče je Prem R. res eden izmed teh zgodovinskih velikašev, a vsa človeška slava selj ko prej zbeldi. Toda nekaj lahko zagotovo trdimo, da je ultimativni "painkiller", ki nas osvobodi in razbremeni vseh naših težav in duševnih bolečin le Matilda, ki nam ob uri odhoda brez besed pomaha s koso. Kaj nam pa potlej čaka, pa ne vemo, nihče ne ve. Človek k večjemu dobi občutek, da je Bog sadistični vojer, ki nas pusti prepuščene samim sebi trpeti, namesto da bi se razodel, bi nam vsaj povedal, da je, ter nam tako razblinil dvome v njega, ne pa da se skriva.

Žal je moja vera prešibka, saj še vase prav ne verjamem, kako naj šele zaupam nekemu gruju? Zate je imel Prem R. morda res pozitiven vpliv, da si na novo odkril svoje skrite potenciale in globoko zakopane talente, da si dosegel neke vrste samoaktualizacijo, za nekoga drugega pa lahko to pomeni le past, da še globlje zdrkne v objem verskega fanatizma. Pri teh indijskih variantah verstev vidim nevarnost v tem, da te razoosebijo, sebe izničiš do te mere, da postaneš čustveno otopel, ne veš več, kdo si; premalo pa je poudarka na samoiniciativi, saj  dejasnko nikogar ne rabimo za svoj duhovnoi razvoj in srečo, saj je vsak sam svoje sreče kovač. Vse kar dejansko rabimo za samookrevanje nam je že položeno v zibelko ob rojstvu, saj smo lahko samemu sebi najboljši zdravnik, le odkriti ga je treba v nas samih.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #7 - 21.01.2004 at 11:06:47
 
exorcist wrote on 21.01.2004 at 10:39:28:
Vse kar dejansko rabimo za samookrevanje nam je že položeno v zibelko ob rojstvu, saj smo lahko samemu sebi najboljši zdravnik, le odkriti ga je treba v nas samih.
Wink


...

Samo to odkritje je izredno težko, ker imamo v sebi toliko razne navlake in krame, da ne vidimo in začutimo tega v sebi. Pol je tukaj še um in ego, ki dodata svojo porcijo, tako da gremo samo še globlje v iluzijo in slepoto od tega bistva v nas.

Zato pa so učitelji, da te korak po korak vodijo do tvoje poti, po kateri lahko prideš do sebe in svojega bistva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #8 - 21.01.2004 at 11:08:17
 
Smiley Wink Grin
ah exo, ti mi še vedno deluješ kot en prestrašen fantek,

kako ti pa jaz delujem kot en čustveno otopel človek ali kaj? Kiss

ja fant znotraj sebe se bo treba sprostit in spustit, pa bo tudi zate veliko lažje in lepše kot je zdaj Shocked Roll Eyes Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #9 - 21.01.2004 at 11:11:17
 
Smiley
bravo lance učitelji so vedno bili tu samo zato, da pomagajo ljudem na njihovi notranji poti osvobajanja od njihovih notranjih strahov.  Smiley Wink Cheesy Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Intervju + Stojchy
Reply #10 - 21.01.2004 at 11:40:28
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Intervju + Stojchy
Reply #11 - 21.01.2004 at 11:51:53
 
stoychi wrote on 21.01.2004 at 11:08:17:
Smiley Wink Grin
ah exo, ti mi še vedno deluješ kot en prestrašen fantek,

kako ti pa jaz delujem kot en čustveno otopel človek ali kaj? Kiss

ja fant znotraj sebe se bo treba sprostit in spustit, pa bo tudi zate veliko lažje in lepše kot je zdaj Shocked Roll Eyes Kiss


Se pravi, da je duhovnost ključ do svobode? Ne verjamem, prej bi rekel, da je to oblika odvisnosti in zasvojenosti. Mene bi taka oblika duhovnosti tako rekoč pokončala, že v krščanstvu me je metalo v same ekstreme. Kaj mi bo Prem R., kaj mi bo Buda, kaj mi bo Jezus ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Intervju + Stojchy
Reply #12 - 21.01.2004 at 11:58:47
 
exorcist wrote on 21.01.2004 at 11:51:53:
Se pravi, da je duhovnost ključ do svobode? Ne verjamem, prej bi rekel, da je to oblika odvisnosti in zasvojenosti.

point je v tem da se gremo preveč materialnosti in zato se hočemo zavestno it duhovnost (ki nas edina lahko povleče iz materialnosti) ... preveč česarkoli ni dobro, isto velja za duhovnost ... lahko bi človk reku da je duhovnost protiutež materialnosti ... z lahkoto ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Intervju + Stojchy
Reply #13 - 21.01.2004 at 13:41:28
 
Smiley

exo tvoj strah in tvoja nesproščenost je tudi tvoja odvisnost, ali ne štekaš? Grin

ni point v tem, da je duhovnost protiutež materialnosti,
ampak v tem,
da te stvari, ki so ti dane
ne obremenjujejo in zasužnjujejo,
da ti ne povzročajo strahu,
da jih boš izgubil,
ker na koncu boš
itak vso svojo materialnost izgubil,
vključno s svojim lastnim telesom. Kiss

imaš priložnost znebiti se svojih strahov,
ali pa boš storil ta korak navznoter
pa je odvisno samo od tebe,
pa če v to verjameš ali pa ne. Wink


ps: ko govorim o duhovnosti, govorim o Prem Rawatovem darilu Spoznanja sebe skozi dih, ali duh,
ali kakorkoli že želiš to imenovati.   Smiley

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intervju + Stojchy
Reply #14 - 21.01.2004 at 14:30:28
 
Pred kratkim sem končno eno pametno slišal od enga,ki je dal dost 'duhovnih učiteljev' pa 'gurujev' skoz. Je reku da se pravi  duhovni učitelj pojavi šele takrat, ko si  sam že dosegel na stopnjo duhovnega učitelja: v trentuku, ko vse veš in  je je že vse jasno pride in ti spodmakne  paradigmo tako,  da spet nč ne veš in moraš sam pri seb začet vse znova. Učitlelj ti torej samo spremeni paradigmo, vse ostalo moramo vedno znova  opravit sami sabo in  drug z drugim, pri tem noben duhovni učitelj ne more nč pomagat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4