Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 
(Read 27150 times)
invisible
1
*
Offline


Posts: 47

Gender: male
Re: Ali je samomor smrtni greh?
Reply #120 - 13.12.2004 at 19:56:25
 
Saj je prakticno VSEENO. Kolko ljudi pa ma razresene probleme ko umrejo? Pol procenta mogoce, se to dvomim Roll Eyes S tega vidika je VSEENO al nardis samomor al pa stvar vleces do naravne smrti ker se bo itak v vsakem primeru nadaljevalo (po tvojem prepricanju).
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ali je samomor smrtni greh?
Reply #121 - 13.12.2004 at 20:11:59
 
exodus wrote on 13.12.2004 at 19:46:17:
Ja, seveda to ti lahko gledaš na samomor iz religiozne, filozofske ali kake druge distance in pač moraliziraš, premlevaš in tehtaš, razumeš oziroma dojemaš pa le s težavo, kaj se dogaja v človeku, ki se mu recimo motajo samomorilne misli po glavi, ker  pač nisi nikoli bil v koži takšnega človeka, ki dejansko prestaja kako težjo duševno stisko, in tega ne moreš "prebaviti" , ker si pač psihično zdrav človek in si "samozaverovan" in gledaš na svet okrog sebe z drugega koordinatnega sistema, zdravega, ki je mnogo bolj optimističen, ker ima drugo oprijemališče.


Lej spet se motiš, sam sem bil točno v tej vlogi in tudi doživel sem kar nekaj zgodb samomorilcev, ki se jim je poskus ponesrečil, so se spametovali, ali pa njihovih bližnjih. Ne samo iz knjig, ampak prava, direktna čustva, situacije. Moj pogled ni ne filozofski, boh ne dej religiozen Wink, ampak je izkustveno-spiritualen.

exodus wrote on 13.12.2004 at 19:46:17:
Tukaj se dela napaka iz nevednosti, bi jaz rekel, ker tako svetovalnico bi morali voditi za to usposobljeni in izšolani ljudje, npr. psihologi ali psihiatri, nikakor pa ne mi navadni laiki, sploh pa ne vi, od kateriih vas je večina nekih kvazi religiozno usmerjenih ljudi, ker samo delate škodo....


prosim prihrani svoj gnev. kot prvo nikogar ne prosim, da me posluša.

kot drugo - sem na poti vase, ki je vsem skupna in se počutim povsem kompetentnega, da izrazim svoje mnenje.

kot tretje - kako veš, da nisem bil deležen zelo dobrih usposabljanj?

čemu se upiraš delovanju kozmosa? lahko bi ugotovil, da je vse v najlepšem redu, da JE red v navideznem kaosu in da se dogaja točno tako kot se mora...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ali je samomor smrtni greh?
Reply #122 - 13.12.2004 at 20:15:28
 
invisible wrote on 13.12.2004 at 19:56:25:
Kolko ljudi pa ma razresene probleme ko umrejo? Pol procenta mogoce, se to dvomim Roll Eyes


mislim, da je uspešnost kozmosa v tem, da dojameš bistvo doživetja po katerega si prišel, precej večja Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ali je samomor smrtni greh?
Reply #123 - 13.12.2004 at 20:58:12
 
Quote:
Lej spet se motiš, sam sem bil točno v tej vlogi in tudi doživel sem kar nekaj zgodb samomorilcev, ki se jim je poskus ponesrečil, so se spametovali, ali pa njihovih bližnjih. Ne samo iz knjig, ampak prava, direktna čustva, situacije. Moj pogled ni ne filozofski, boh ne dej religiozen Wink, ampak je izkustveno-spiritualen.


A spiritualizem pa ni oblika ideologije, ali kako? Ker kakor si pristaš določene filozofije si pristranski, pa najsi je to politika, religija, new-age.... Tukaj ima licenco, da vrednosti in se opredeljuje izključno stroka – profesionalec, npr. spiholog ali psihater, psihoterapevt, etc...

Da ti povem primer: Palestinec, ki je po verski pripadnosti musliman, verjame, da bo prišel takoj v nebesa, če se razstreli v avtobusu polnem Izraelcev. Nasprotno – ortodoksen Jud, pa verjame, da so vsi ostali ljudje, ki niso židje, pogani in da je Bog samo na njihovi strani, da so Palestinci navadna drhal.  kAteri ima prav?


Quote:
prosim prihrani svoj gnev. kot prvo nikogar ne prosim, da me posluša.


Ja, a potem nimam pravice do subjektivnega mnenja kot ti recimo? Sploh pa se ne jezim, ampak ti skušam dokazati, da ne moreš dajati nekih ocen, če niso zato usposobljen, kvečjemu s takim vedenjem, po mojem osebnem mišljenju, povzročate škodo.

[quote]

kot drugo - sem na poti vase, ki je vsem skupna in se počutim povsem kompetentnega, da izrazim svoje mnenje. [/qote]

JA, imaš vso pravico, tako kot jaz. Nihče ti ne brani svobodo govora.


Quote:
kot tretje - kako veš, da nisem bil deležen zelo dobrih usposabljanj?

čemu se upiraš delovanju kozmosa? lahko bi ugotovil, da je vse v najlepšem redu, da JE red v navideznem kaosu in da se dogaja točno tako kot se mora...


Ko vpletaš »kozmos«, si hudo pristranski, subjektiven, neznanstven, pri čemer osebna  prepričanja apliciraš še na moralno-etični vidik samomora z dovtipom, kot da je tovje gledišče absolutno, do česar imaš seveda vso pravico, ampak lahko povzročiš škodo ljudem, ki so potrebni nasvetov strokovnjaka in ne laika, ker za to nimaš ustreznih kvalifikacij. Za delo s suicidalnimi osebami so usposabljeni le strokovnjaki (psiholog, psihiater), ker to je njihovo delo, za to so se šolali. Seveda imaš pravico do svojega menja, ampak mislim, da kakor hitro laik poseže v stroko, dela škodo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ali je samomor smrtni greh?
Reply #124 - 13.12.2004 at 21:15:37
 
torej exodus, očitaš mi pristranskost, nesposobnost, da delam škodo, še prej plehkost in duhovno plitvost  Grin kaj te pravzaprav moti pri mojem stališču? razen tega, da ni prišlo iz ust Freuda? Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ali je samomor smrtni greh?
Reply #125 - 13.12.2004 at 21:56:51
 
ixtlan wrote on 13.12.2004 at 21:15:37:
torej exodus, očitaš mi pristranskost, nesposobnost, da delam škodo, še prej plehkost in duhovno plitvost  Grin kaj te pravzaprav moti pri mojem stališču? razen tega, da ni prišlo iz ust Freuda? Smiley


Sploh ti nič ne očitam, ampak pač povem, kar si msilim o tem, če se kdo spakuje nad človekom, ki rabi pomoč. Ker je pač tale forum bolj versko-filozofsko orientiran, še toliko težje razuemm, zakaj tako malo posluha za ljudi v stiski...  Človek ,ki grozi s samomorm, ga je vedno treba resno vzeti, saj nikoli ne veš, kaj se dejasnko dogaja v glavi tega človeka.

(to je pač samo moje osebno mnenje)  
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ali je samomor smrtni greh?
Reply #126 - 13.12.2004 at 22:03:29
 
Jaz sem ti pa že povedal, da sem prepričan, da se Lukec dela norca. A ti misliš, da bi moral že kar vse po defaultu resno jemat? Čeprov so sami neresni in te hočjo sprehajat?

Pa še njega sem kar se je dalo vljudno spraševal o tem in onem... nisem ga lih v 3pm poslov, ane? Smiley

Al sem bil morda še do koga drugega nevljuden?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ali je samomor smrtni greh?
Reply #127 - 13.12.2004 at 22:17:11
 
Enivej, itak ni nben dolžn nobenmu nč pojasnjevat, se opravičevat, račune polagat in tko naprej ker se za to preprost porab preveč energije in časa. Ne vem kaj mam od tega, da se s tabo pregovarjam. Verjetn sm mogu prav to pogruntat. Wink Če komu kaj ni prav, naj si zatisne oči in to je to.  8) Howgh
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ali je samomor smrtni greh?
Reply #128 - 14.12.2004 at 11:32:06
 
ixtlan wrote on 13.12.2004 at 22:03:29:
Jaz sem ti pa že povedal, da sem prepričan, da se Lukec dela norca. A ti misliš, da bi moral že kar vse po defaultu resno jemat? Čeprov so sami neresni in te hočjo sprehajat?



Ja, treba je vse resno vzeti, vsaj takega mišljenja so psihologi oziroma psihiatri, ker je včasih težko oceniti, če se kdo zajebava...
Back to top
 
 
IP Logged
 
invisible
1
*
Offline


Posts: 47

Gender: male
Re: Ali je samomor smrtni greh?
Reply #129 - 14.12.2004 at 11:59:18
 
Pri psihiatru mores pokazat vsaj kancek volje in se potrudit opisat svoj problem ne pa samo nakladat in se delat norca kot je reko ixtlan. Psihiater ni clovek ki bi ti bral misli, se manj pa dajal nasvete o tem kako nardit samomor. Tak da dragi Lukec, zresni se pa bos mogoce celo dobil kak uporaben nasvet Wink

P.S.: pa ne sprasuj kak se naj zresnis...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9