Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1048 times)
roberto
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

zakaj toliko samomorov in kako zmanšati št.
22.12.2004 at 01:43:20
 
bral sem enega od topicov, kjer je naslov bolj verski oz. še huje, dogmatski....kar pa je Cerkev že zdavanj opustila...

zadnjič sem bil na pogrebu svojega nekdanjega dijaka, ki se je ubil, ker je bil baje dolžen nekemu izsiljevalcu 200.000sit za avto. S pištolo. Bil je zelo pozitiven in komunikativen in inteligenten.

Mene zanima zakaj je Slovenija med prvimi po številu samomorilcev na 1000 prebivalcev ...

...zaradi janzenizma
....zaradi delovno storilno naranvnane družbe, ki ji manjka radosti in ljubezni, ima pa na pretek obtožb in občutka krivde
... zaradi socializma ( večina ex - komunističnih držav ima občutno več samomorov kot zahodne), socializem je množična oblika, kako odgovornost odvračamo s sebe in jo pripišemo državi, ki ora skrbeti za nas, kot mamica: INFANTILNOST družbe
...zaradi severnjaštva ( delo pomembnejše od osebe)
... zaradi neodgovornosti, kar je privzgajal doba razvajenosti oz.permisivnosti
...kako pojasniti visoko samoagresivnost, divjanje in smrti na cestah....


Zakaj je naša družba tako malo pristno radostna in tako samomorilna, Fromm bi rekel nekrofilska ...?

Kaj bi morali začeti spreminjati ...?

Sem vprašal Milivojevića, pa je rekel, da samomor ni nikoli impulzivno dejanje ( kot sem mislil za svoje bivšega dijaka, glede na to da poznam kar 10 ljudi zelo dobro, ki so samomor naredili: eni so bili depresivni, drugi obupani, tretji so bili p. moteni, četrtim so že starši naredili samomor, peti osamljeni, šesti neozdravljivo bolni, ...)) . Da je to posledica vzgoje, ki poveličuje delavnost in pridnost z negativno manipulacijo: DBI don be important ... s tem da uničuje osebo otroka, ko otroku ki ni priden grozi s separacijo oz. z odtegnitvijo ljubezni ...pravi, da večino ljudi naredi samomor zaradi propada v iskanju ljubezni.... dosedaj so zaman s pridnostjo hoteli kupiti ljubezen ....

Sem govoril z misijonarko iz Madagaskarja, kjer je večino ljudi tako revnih, da cel dan po smeteh brskajo za svoj vsakdanji kruh ... a nikomur ne pade na pamet, da bi se ubil ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncica
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 6

Re: zakaj toliko samomorov in kako zmanšati št.
Reply #1 - 22.12.2004 at 15:36:17
 
Pomanjkanje notranje moci in ljubezni. Samo to je vzrok.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: zakaj toliko samomorov in kako zmanšati št.
Reply #2 - 22.12.2004 at 15:44:30
 
Samomor je agresivnost usmerjena vase - skrajna oblika avtodestrukcije. Agresivnost pa najpogoste obrnemo vase, kadar gre za zavrto agresivnost, se pravi za našo avtentično energijo, ki ji je bilo z različnimi starševskimi in kulturnimi prepovedmi prepovedano izraziti se.
Tole okoli meni znane teorije.

Sicer pa:
roberto wrote on 22.12.2004 at 01:43:20:
..pravi, da večino ljudi naredi samomor zaradi propada v iskanju ljubezni.... dosedaj so zaman s pridnostjo hoteli kupiti ljubezen ....

Kapo dol. Tole pa jaz tudi zelo verjamem, da je resnično.

Quote:
Sem govoril z misijonarko iz Madagaskarja, kjer je večino ljudi tako revnih, da cel dan po smeteh brskajo za svoj vsakdanji kruh ... a nikomur ne pade na pamet, da bi se ubil ....

Bi si razložila skozi prioritete- prva je preživetje, šele kasneje pride ljubezen. Torej, če se borim za preživetje, mi res na kraj pameti ne bo padlo, da bi se ubadala z ljubezenskimi in še kakšnimi tegobami.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1