Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 33483 times)
Shamaelus
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 31

Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #30 - 30.10.2003 at 20:32:57
 
bogglefreak sedaj pa se ne morem strinjat s tabo glede latentnosti in te primerjave. Naprimer nekdo razmišla da bo nekaj vkradel pa vseeno ne, nekdo tretji bo razmišlal a bi koga ubil pa ga vseeno ne, to so vse negativne misli. "kar mislimo to postanemo" bi rekel Buda... V glavnem potem nekdo ki doživlja vzburjenost ob otrokih je po takem že takoj slab ker misli na nekaj takega kar je ilegalno iz družbenega pogleda.. Pa a se ti ne zdi da so pedofili že naravno usojeni na propad zato ker čutijo neko ljubezen vzburjenost do otrok in dejansko ne mora noben tak imet uspešnega življenja ker ne sme imet otrok. Že to samo dejstvo jim ne omogoča imet uspešnega življenja in kaj naj taki naredi ki mu ni omogočeno nekaj kar v glavi dejansko čuti. A je tak človek izmeček potem? Ne more doživet sreče v nobenem pogoju
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #31 - 31.10.2003 at 01:16:28
 
Shamaelus wrote on 30.10.2003 at 20:32:57:
bogglefreak sedaj pa se ne morem strinjat s tabo glede latentnosti in te primerjave. Naprimer nekdo razmišla da bo nekaj vkradel pa vseeno ne, nekdo tretji bo razmišlal a bi koga ubil pa ga vseeno ne, to so vse negativne misli. "kar mislimo to postanemo" bi rekel Buda... V glavnem potem nekdo ki doživlja vzburjenost ob otrokih je po takem že takoj slab ker misli na nekaj takega kar je ilegalno iz družbenega pogleda.. Pa a se ti ne zdi da so pedofili že naravno usojeni na propad zato ker čutijo neko ljubezen vzburjenost do otrok in dejansko ne mora noben tak imet uspešnega življenja ker ne sme imet otrok. Že to samo dejstvo jim ne omogoča imet uspešnega življenja in kaj naj taki naredi ki mu ni omogočeno nekaj kar v glavi dejansko čuti. A je tak človek izmeček potem? Ne more doživet sreče v nobenem pogoju


Zakaj bi bil takšen človek slab v družbenem pogledu? Saj kdor ima samo take misli in jih ne udejanja, zanj ne vemo kaj misli in kakšna nagnjenja ima. Če pa te misli potem udejanja, potem je to že spolni delikt. Posilstvo mladoletne osebe oz. otroka. In otrok to počne proti svoji volji.
Če ostane samo pri mislih, potem je tudi to res, da ne more biti srečen, če ne izpolnjuje svojih nagnjenj. In je tudi res, da je za takšnega človeka to precej velik razkorak s svojo srečo. Vendar, ne more biti nekdo srečen na račun nesreče drugega.

Kar se tiče homoseksualnosti, pa je stvar povsem drugačna. Človek čuti pripadnost istemu spolu, si torej poišče istospolnega partnerja in tu ni nobenega spolnega delikta. Oba sta prostovoljno v zvezi.

Zato je vsako enačenje pedofilije, posilstev, eksebicionizma in podobnih zadev z homoseksualnostjo brezpredmetno.  
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Shamaelus
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 31

Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #32 - 31.10.2003 at 09:09:03
 
Ja očitno imamo tudi na to drugačne poglede in nasplošno obstajajo še vedno različna merila do podobnih stvari. V bistvu razlike ni, nekdo čuti ljubezen otrok drugi do moškega, oba 2 samo mislita o tem. Lahko tudi gay posili drugega gaya. Ampak tukaj oba samo mislita o tem. In če nekomu ki so mu všeč otroki ni prizaneseno v sreči je vprašanje zakaj mu ni??? A je mogoče kaj narobe z njim? Je bolan? Ni normalen? Očitno vse ni v redu z njim... V glavnem to je nek absurd, ampak ta absurd je v bistvu ustvarila narava kar pomeni da je le ta še vedno naravni materializem NAD našimi čustvi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #33 - 31.10.2003 at 11:45:24
 
Shamaelus wrote on 30.10.2003 at 20:32:57:
Pa a se ti ne zdi da so pedofili že naravno usojeni na propad zato ker čutijo neko ljubezen vzburjenost do otrok in dejansko ne mora noben tak imet uspešnega življenja ker ne sme imet otrok. Že to samo dejstvo jim ne omogoča imet uspešnega življenja in kaj naj taki naredi ki mu ni omogočeno nekaj kar v glavi dejansko čuti. A je tak človek izmeček potem? Ne more doživet sreče v nobenem pogoju


Ti enačiš uspešnost življenja z dejstvom, da ima nekdo otroka. Jaz pač ne. Zame je lahko človek uspešen tudi, če nima otrok. V nasprotnem primeru bi pomenilo, da vsi neplodni posamezniki in posameznice, menihi, nune, duhovniki in nenazadnje tudi homoseksualci že avtomatsko nimajo "uspešnega" življenja - s tem se jaz ne morem strinjat. Imeti otroka po mojem ni dokaz uspešnosti življenja.

O tem, da je kdorkoli izmeček, se mi upira razpravljati. Zame ni nihče izmeček. Če ima nekdo nagnjenje do otrok, je to sprejemljivo, dokler tega ne prakticira. Kot sem že rekel - problem je v nesorazmerju "moči, nadvlade" med posameznikoma v takem odnosu; otrok je nemočen (ne govorim samo o fizični moči), odrasla oseba lahko z njim manipulira. Tu je problem, zato pedofilija v naši kulturi ni sprejemljiva. Ker smo si postavili varovanje otrokovih pravic kot vrednoto (tudi to mimogrede ni univerzalen pogled - svet je zelo raznolik).

Glede sreče je pa vprašanje: če taki osebi spolnost pomeni pot do sreče in če je edini način, da doseže srečo ta, da ima spolne odnose z otroki, potem v naši kulturi najbrž ne bo nikoli srečen.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Shamaelus
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 31

Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #34 - 31.10.2003 at 12:06:43
 

Quote:
Ti enačiš uspešnost življenja z dejstvom, da ima nekdo otroka. Jaz pač ne. Zame je lahko človek uspešen tudi, če nima otrok. V nasprotnem primeru bi pomenilo, da vsi neplodni posamezniki in posameznice, menihi, nune, duhovniki in nenazadnje tudi homoseksualci že avtomatsko nimajo "uspešnega" življenja - s tem se jaz ne morem strinjat. Imeti otroka po mojem ni dokaz uspešnosti življenja.
V tem primeru ki si ti mene citiral sploh ni bilo govora o tem imeti lastnega otroka. Ampak sem pisal o tem da je "pedofil" nesrečen zato ker ne more biti zaljubljen v otroka...
Quote:
O tem, da je kdorkoli izmeček, se mi upira razpravljati. Zame ni nihče izmeček. Če ima nekdo nagnjenje do otrok, je to sprejemljivo, dokler tega ne prakticira. Kot sem že rekel - problem je v nesorazmerju "moči, nadvlade" med posameznikoma v takem odnosu; otrok je nemočen (ne govorim samo o fizični moči), odrasla oseba lahko z njim manipulira. Tu je problem, zato pedofilija v naši kulturi ni sprejemljiva. Ker smo si postavili varovanje otrokovih pravic kot vrednoto (tudi to mimogrede ni univerzalen pogled - svet je zelo raznolik)
Glede sreče je pa vprašanje: če taki osebi spolnost pomeni pot do sreče in če je edini način, da doseže srečo ta, da ima spolne odnose z otroki, potem v naši kulturi najbrž ne bo nikoli srečen.
Ja seveda vse lepo in prav. Ampak potem lahko rečemo enako za geje da jim je le do spolnosti?? Tudi gayi občutijo najprej neko spolno privlačnost oz. je odvisno od spola kaj jim bo všeč kasneje oseba kot posameznik in šele po dolgem času pride do navezanosti oz. do ljubezni, v glavnem na enak način kot je nekomu všeč isti spol so drugemu všeč otroki tretjemu živali... Če pa že govorimo o takih neplodnih ljudeh pa so tudi oni v večini manj srečni... Razen tega se pa tudi zdravijo oz. poskušajo zdravit oz. se zavedajo bolezni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #35 - 31.10.2003 at 12:57:25
 
Shamaelus wrote on 31.10.2003 at 09:09:03:
V bistvu razlike ni, nekdo čuti ljubezen otrok drugi do moškega, oba 2 samo mislita o tem. Lahko tudi gay posili drugega gaya.

In če nekomu ki so mu všeč otroki ni prizaneseno v sreči je vprašanje zakaj mu ni??? A je mogoče kaj narobe z njim? Je bolan? Ni normalen? Očitno vse ni v redu z njim... V glavnem to je nek absurd, ampak ta absurd je v bistvu ustvarila narava kar pomeni da je le ta še vedno naravni materializem NAD našimi čustvi...


V tem, da nekdo čuti nagnjenje do otroka ali do odraslega je bistvena razlika. Bistvena! Vprašanje enakopravnosti med odraslima osebama ali neenakopravnosti med mladoletno in polnoletno osebo je temelj pravnoformalnega pogleda na odnose, tudi spolne odnose.
Seveda lahko tudi gej posili geja, tako kot lahko moški posili žensko ali ženska moškega. Vsi ti primeri so spolni delikti. Vendar je gledano s pravnega stališča spolni stik med otrokom in odraslim VEDNO gledan kot delikt, medtem ko spolni stiki med dvema odraslima praviloma niso delikt, temveč le kadar gre za posilstvo ali kadar je npr. homoseksualna praksa kriminalizirana. In razlika v vrednotenju temelji na enakopravnosti med obema udeleženima osebama (ponavljam se že kot lajna).


Prosim te za par pojasnil...
V čem natančno vidiš ta absurd o katerem govoriš?
Kaj je to, čemur praviš "naravni materializem" in kakšno vezo ima z zgoraj povedanim?
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #36 - 31.10.2003 at 13:35:44
 
Shamaelus wrote on 31.10.2003 at 12:06:43:
Ampak potem lahko rečemo enako za geje da jim je le do spolnosti?? Tudi gayi občutijo najprej neko spolno privlačnost oz. je odvisno od spola kaj jim bo všeč kasneje oseba kot posameznik in šele po dolgem času pride do navezanosti oz. do ljubezni, v glavnem na enak način kot je nekomu všeč isti spol so drugemu všeč otroki tretjemu živali...

Če pa že govorimo o takih neplodnih ljudeh pa so tudi oni v večini manj srečni... Razen tega se pa tudi zdravijo oz. poskušajo zdravit oz. se zavedajo bolezni.



Ne vem, po čem sklepaš, da je gejem samo do spolnosti.

Ljubezen se pri vseh ljudeh razvija na enak način. Zagledaš nekoga, ki ti je všeč. Edina izjema, ki mi tu pade na misel so tisti, ki jih je narava prikrajšala za vid. To osebo poskušaš spoznati in preko pogovorov ugotoviti, kakšna osebnost je, kaj ga/jo žene... Ta primer je seveda nek splošen - videz seveda ni vse in tudi sam se (več) ne odločam za/proti spoznavanju nekoga (samo) na podlagi videza - je le en element, ki ni na prvem mestu po pomembnosti.

Je pa vsekakor prvi, ki ga opaziš (no, razen, če si slep ali na zmenkarijah ali na slepem zmenku...). V ta splošen opis, ki ne velja za vse, velja pa za večino, pademo vsi - tudi heteroseksualci.


O nesrečnosti neplodnih kar na splošno se pa ne strinjam. Pri tistih, ki jih narava prikrajša, je najbrž večji procent takih, glede na to, da so bili potisnjeni v neko situacijo, ki si je niso izbrali. Je pa veliko odvisno od tega, kako pomembno ti je ustvariti družino in ali najdeš način, kako drugam usmerjati energijo, če ti družina ni namenjena.
Pri tistih, ki so izbrali celibat, je zadeva v tem pogledu najbrž drugačna (gre za izbiro).

Če bi veljala logika 'otrok = sreča, otrok = uspešno življenje' kot nekaj univerzalnega, potem odločitve za celibat ne bi bile mogoče oziroma bi za vse v celibatu lahko rekli, da so v svojem življenju zgube, neuspešni, luzerji... Kako so potem lahko te uboge nesrečne zgube proizvedle toliko filozofskih, teoloških in znanstvenih spisov, umetniških del od glasbe do slik in kipov in Evropo stoletja vodili na kulturnem in znanstvenem področju, opismenjevali ljudi in jih učili?
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Shamaelus
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 31

Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #37 - 31.10.2003 at 14:19:16
 
Glede celibata itd. to je seveda izbira... Verjetno vsak ki zve da je neploden doživi šok in potem če začne spreminjat vso svojo energijo v nekaj drugega je to že neko sprenevedanje ki bi ga lahko enačili s tem da nekdo ki je gay poskuša z energijo dosečt da nebo več gay ? Ampak o tem nisem mislil niti toliko zgubljat besed bolj me zanima tisto o pedofilih... Nisem rekel da gaye zanima SAMO spolnost no seveda nebom rekel da jih ne... Mnogo je tudi tega pa seveda ne samo pri homoseksualcih ... V glavnem kako pa lahko ti trdiš potem da je za tiste ki čutijo neko iskrico pri otrokih pomemben samo seks? Tudi oni bi se verjetno radi vezali ampak je to nemogoče iz družbenih pogledov in tudi naravnih in že to samo dejstvo privede lahko večino v nek kriminal. Sicer pa je spet vprašanje kaj je z njim narobe da jim ni usojeno bit srečen po naravni poti..
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #38 - 01.11.2003 at 12:16:05
 
Shamaelus wrote on 31.10.2003 at 14:19:16:
Verjetno vsak ki zve da je neploden doživi šok in potem če začne spreminjat vso svojo energijo v nekaj drugega je to že neko sprenevedanje ki bi ga lahko enačili s tem da nekdo ki je gay poskuša z energijo dosečt da nebo več gay ?


Ampak o tem nisem mislil niti toliko zgubljat besed bolj me zanima tisto o pedofilih... Nisem rekel da gaye zanima SAMO spolnost no seveda nebom rekel da jih ne... Mnogo je tudi tega pa seveda ne samo pri homoseksualcih ... V glavnem kako pa lahko ti trdiš potem da je za tiste ki čutijo neko iskrico pri otrokih pomemben samo seks?



Pri preusmerjanju energije sem imel v mislih to, da človek v neprijetni situaciji odvrže samopomilovanje in poskuša vso ustvarjalnost nameniti drugim področjem, ki mu dajejo zadovoljstvo, morda najti način, kako nadomestiti tisto, česar nima.


Glede mojega govrojenja na temo pedofilije pa nisem dovolj jasno ločil med lastnim mnenjem in pravnim ali družbenim pogledom - se opravičujem. Pravno gledano je pedofilija (torej takrat, ko se ta uresniči) delikt. Družba je ne odobrava.
Domnevam, to je torej moje mnenje, da so pri pedofiliji udeležena tudi čustva. Ne vem.

Načeloma priznavam, da o pedofiliji za razliko od homoseksualnosti ne vem skoraj nič, nobene študije še nisem na to temo prebral, morda nam lahko administratorji izbrskajo kak koristen članek. Vprašanje homoseksualnosti je zame pač vedno bilo zanimivejše, ker zadeva tudi mene samega.

Prepričan pa sem, da pedofilije in homoseksualnosti ne gre metati v isti koš, zaradi že tolikokrat omenjene temeljne razlike v (ne)enakopravnosti moči v prvih in drugih razmerjih.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #39 - 01.11.2003 at 14:14:55
 
Shamaelus wrote on 31.10.2003 at 14:19:16:
V glavnem kako pa lahko ti trdiš potem da je za tiste ki čutijo neko iskrico pri otrokih pomemben samo seks? Tudi oni bi se verjetno radi vezali ampak je to nemogoče iz družbenih pogledov in tudi naravnih in že to samo dejstvo privede lahko večino v nek kriminal.

Odrasel človek z otrokom ne more (tudi če bi še tako hotel) ustvariti zrelega partnerskega odnosa, možnost potencalnega zrelega partnerskega odnosa pa je po moje predpogoj, da se neka spolna zveza lahko šteje za zdravo.

Ker je torej zadovoljitev takega človeka, ne da bi s tem nekoga prizadel in mu škodoval, povsem nemogoča, je za njega edina izbira, da pride tem svojim potrebam do dna, jih razume in jih preoblikuje v bolj zdravo izražanje svojih čustvenih ali seksualnih potreb, sam ali s strokovno pomočjo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #40 - 01.11.2003 at 15:24:42
 
Bolno, zdravo, naravno, nenaravno, narobe, prav...

Mater ste kušntn, prov škod vam že! In to samo okol tega, kakšne vrste posteljne in srčne zadovoljitve nekdo rabi.

Kar se tiče seksa:
probajte tole: v primerni atmosferi naj vam partner zaveže oči, potem pa naj vam brez vaše vnaprejšnje vednosti pripelje v posteljo nekoga, ki bo istega spola kot vi in se prepustite njegovemu obdelovanju, misleš, da vam to dela partner. Če bo ta tretja oseba znala zadevo izpeljati tako, da ne boste ugotovili kdo je, boste uživali čez vse meje. Bolno se vam bo zdelo šele takrat, ko boste zvedeli, kdo vam je pričaral nebeški orgazem. No, upam, da se vam ne bo tako zdelo, pač pa se boste nekaj naučili o sebi.

V seksualnem smislu smo vsi biseksualci, samo preveč strah vas je, da bi si to priznali.

Glede čustvene potešenosti:
vsak moški, ki je kdaj čutil, da ga ima oče rad, je torej tudi v psihološkem smislu gej in vsaka ženska, ki je kdaj čutila materino ljubezen, je v bistvu lezbijka.

Ste razumeli?

Seveda niste...

Povedati hočem tole: vaše pisanje je čisto mimo! Vsiljeni produkt uma, ki so mu stališča o nečem - v tem primeru o homoseksualnosti - vsadili od zunaj!

Moje šaljivo pisanje je samo nadaljevanje te zmede, napisano z namenom, da bi vsaj poskušali razumeti, da se kregate za oslovo senco!

Živela butalska mater županja!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Shamaelus
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 31

Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #41 - 01.11.2003 at 16:08:39
 
Devi wrote on 01.11.2003 at 14:14:55:
Odrasel človek z otrokom ne more (tudi če bi še tako hotel) ustvariti zrelega partnerskega odnosa, možnost potencalnega zrelega partnerskega odnosa pa je po moje predpogoj, da se neka spolna zveza lahko šteje za zdravo.

Ker je torej zadovoljitev takega človeka, ne da bi s tem nekoga prizadel in mu škodoval, povsem nemogoča, je za njega edina izbira, da pride tem svojim potrebam do dna, jih razume in jih preoblikuje v bolj zdravo izražanje svojih čustvenih ali seksualnih potreb, sam ali s strokovno pomočjo.
Odgovor bogglu: Nisem enačil direkt pedofilije in homoseksualcev nikdar. Pedofilija je itak že povezanost s seksom, no vsaj zdi se mi da *filija ma neko zvezo s seksom... Ampak mislim pa da lahko enačimo potem tudi nekoga ki čuti ljubezen do nasprotnega spola, nekoga ki do istega in nekoga ki do mlajših otrok, to je del neke osebnosti pač ki se po besedah večine naj nebi dalo spreminjat. In če Drevi misliš da lahko nekdo ki so mu všeč otroki nudiš STROKOVNO POMOČ da ga bo preusmeril potem bi lahko enako rekli da se da preusmerit gaye in tudi heteroseksualce v homoseksualce?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Shamaelus
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 31

Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #42 - 01.11.2003 at 16:16:17
 
Jakob_Ostrjan wrote on 01.11.2003 at 15:24:42:
Bolno, zdravo, naravno, nenaravno, narobe, prav...

Mater ste kušntn, prov škod vam že! In to samo okol tega, kakšne vrste posteljne in srčne zadovoljitve nekdo rabi.

Kar se tiče seksa:
probajte tole: v primerni atmosferi naj vam partner zaveže oči, potem pa naj vam brez vaše vnaprejšnje vednosti pripelje v posteljo nekoga, ki bo istega spola kot vi in se prepustite njegovemu obdelovanju, misleš, da vam to dela partner. Če bo ta tretja oseba znala zadevo izpeljati tako, da ne boste ugotovili kdo je, boste uživali čez vse meje. Bolno se vam bo zdelo šele takrat, ko boste zvedeli, kdo vam je pričaral nebeški orgazem. No, upam, da se vam ne bo tako zdelo, pač pa se boste nekaj naučili o sebi.

V seksualnem smislu smo vsi biseksualci, samo preveč strah vas je, da bi si to priznali.

Glede čustvene potešenosti:
vsak moški, ki je kdaj čutil, da ga ima oče rad, je torej tudi v psihološkem smislu gej in vsaka ženska, ki je kdaj čutila materino ljubezen, je v bistvu lezbijka.

Ste razumeli?

Seveda niste...

Povedati hočem tole: vaše pisanje je čisto mimo! Vsiljeni produkt uma, ki so mu stališča o nečem - v tem primeru o homoseksualnosti - vsadili od zunaj!

Moje šaljivo pisanje je samo nadaljevanje te zmede, napisano z namenom, da bi vsaj poskušali razumeti, da se kregate za oslovo senco!

Živela butalska mater županja!

Ni to tako. V seksu lahko seveda uživaš. Ampak ni vse samo seks če imaš ti zavezane oči imaginiraš da to dela ženska pač, enako je pri hrani lahko ti dajo drek za jest in si ti nesposoben imet okus oz. ti ga nekdo "vzame" pa ti rečejo da je nekaj dobrega pač poješ in se sploh ne zavedaš da je drek šele kasneje se zavedaš da to ni dobro, pa ne zato ker bi ti drugi rekli da ni dobro ampak ker tvoji možgani to tako razumejo oz. okusijo na tak način saj verjetno se nam drek ne gravža zato ker so nam drugi to vsilili ampak ker ga tako dojemamo z lastnimi možgani... Glede ljubezni do matere in do partnerja pa itak nima smisla zgubljat besed, ljubezen do staršev bi lahko imenovali tudi drugače pač to sta samo besedi ki sta podobni stvar je pa povsem drugačna in sploh ne vem kdo bi šel kaj takega enačit? Ampak še vedno me bolj zanima pogled na nekega ubožca ki čuti ljubezen do otrok..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #43 - 01.11.2003 at 16:54:43
 
Shamaelus wrote on 01.11.2003 at 16:08:39:
In če Devi misliš da lahko nekomu, ki so mu všeč otroci, nudiš STROKOVNO POMOČ da ga bo preusmeril, potem bi lahko enako rekli da se da preusmerit gaye in tudi heteroseksualce v homoseksualce?

Ne verjamem, da je pedofilija čisto in nekonfliktno seksualno nagnjenje tak kot mislim, da je hetero, homo in biseksualnost. Dejansko ne vem, kaj pedofilija je, mislim pa si, da je motnja oz. izkrivljenje nekega spolnega izraza, ne pa spolno nagnjenje.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: HOMOSEKSUALNOST BOLEZEN?
Reply #44 - 01.11.2003 at 21:57:25
 
V njigi Milivojeviča je pedofilija opisana na tak način:V svojem sistemu tolmačenja psihe Jung pri moškem odkriva,v njegovem nezavednem,določeno predstavo o ženski,ki jo imenuje anima in pri ženski,v njenem nezavednem,predstavo o moškem,ki jo imenuje animus(mati in oče,torej).Potem prvotna vsebina anime in animusa prehaja skozi določene transformacije,ki odgovarjajo različnim etapam individualnega razvoja in dozorevanja.Vsebina anime je lahko na začetku podoba matere in že v naslednji razvojni fazi je to lahko punčka iz soseščine,nato učiteljica,rock zvezda...V vsaki razvojni fazi se lahko vsebina,ki se nahaja v animi fiksira,zato ima oseba kasneje v življenju svoj 'tip' ženske/moškega,ki odgovarja vsebini anime.Moški,ki ni razrešil ojdipske faze razvoja, išče tip ženske,ki ga spominja na mamo,moški,ki je fiksiral podobo najstnice bo kasneje v življenju pokazal naklonjenost do najstnic in moški,ki so v otroštvu fiksirali podobo punčke kot vsebino svoje anime,kažejo pedofilna nagnjenja.Evo to je to.Se pravi Devi,da si dobro sklepala.
Lep večer vsem. Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5