Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 18938 times)
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #30 - 07.10.2003 at 12:35:58
 
[quote author=titud link=board=prijateljstvo;num=1065027553;start=15#28 date=10/07/03 at 09:26:39
Evo, jakob, dost teorije, kar hočem povedat je, da partnerja, ki swingata,  izražata svojo  nezmožnost  zlest iz sebe zarad bojazni,  da se ju  bo pol prilastu partnerjev egič al pa da jima bo zavladalo kar neobvladljivega tretje 'ono'.   [/quote]

V teoriji se seveda s tem strinjam.

Problem vseh nas, ki poznamo Oshota in ostale, ki nas učijo, kako odpraviti ego, je v tem, da tega teoretičnega znanja ne znamo prenesti v praktično vedenje oziroma izkušnjo in sicer v našem konkretnem življenju tukaj in zdaj, ta trenutek!

Če še malo nagajam: kdo pa lahko zatrdi, da partnerja, ki prakticirata swinganje, nista ego odpravila v veliko večji meri, kot pa dva, ki se zaradi strahu pred soočenjem z lastno psiho oklepata mrtvih družbenih norm in vzorcev obnašanja.

Zakaj že so v Oshovem ašramu prirejali seksualne orgije?

Po mojem zato, ker je bil tale Osho en izjemno intelegenten, zraven pa še duhovno razsvetljen tipček in je točno vedel, da nam seksualno zatolčenim zahodnjakom ne moreš ničesar dopovedati o Resnici (7. čakra) in Ljubezni (4. čakra), če takorekoč vsi ignorirajo 2. čakro (seks).

Ljubčki moji, po lojtri se ne da plezat tako, da preskakuješ kline! Meditirajte malo o tem... Če se vam seveda da, zavoljo mene res ni treba...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #31 - 07.10.2003 at 14:23:43
 
Jakob_Ostrjan wrote on 07.10.2003 at 12:35:58:
V teoriji se seveda s tem strinjam.

Problem vseh nas, ki poznamo Oshota in ostale, ki nas učijo, kako odpraviti ego, je v tem, da tega teoretičnega znanja ne znamo prenesti v praktično vedenje oziroma izkušnjo in sicer v našem konkretnem življenju tukaj in zdaj, ta trenutek!


Se strinjam, da če prakticira filozofijo  enga razsveteljenga mitsika en običen smrtnik ma to na njegov duševni razvoj  čist drug učink kot na tega razsvetljenga mistika, tud če oba počeneta do potankosti isto.  Če vzameva ošota, je bil on nekonformist samo zarad prakticiranja čist avtentntičnega mističnega izkustva in je tud sam razkrikval tiste, ki so lastno avtentičnost črpal zgolj iz  nekonformizma, ki pa je bil zato  pri njih  samemu seb  v namen oz. poza.  

Quote:
Če še mal nagajam: kdo pa lahko zatrdi, da partnerja, ki prakticirata swinganje, nista ego odpravila v veliko večji meri, kot pa dva, ki se zaradi strahu pred soočenjem z lastno psiho oklepata mrtvih družbenih norm in vzorcev obnašanja.


Da ponagajam nazaj:  upor proti mrtvim družbenim normam sam po seb ne prinaša nobene nove kvalitete (tko kot je po moje da zamotno prediveval  w. reich, ki je teoretično utemlju seksualno revolucijo v šestedestih). Če za nekonformizmom ne stoji  ena nova  kvaliteta, sam po seb čist nićemur ne služi. V konkretnem primeru po moje dva skupaj s porodno vodo odplavita tud novoroječka oz. skupaj  z mrtvimi družbenimi normami odplavita tud svoj na svetlo dneva potegnjeni ego in s tem zapravita možnost, da bi ga  uporabila za orodje, skaterim bi se se njun odnos poglobil.  

Quote:
Zakaj že so v Oshovem ašramu prirejali seksualne orgije?

Po mojem zato, ker je bil tale Osho en izjemno intelegenten, zraven pa še duhovno razsvetljen tipček in je točno vedel, da nam seksualno zatolčenim zahodnjakom ne moreš ničesar dopovedati o Resnici (7. čakra) in Ljubezni (4. čakra), če takorekoč vsi ignorirajo 2. čakro (seks).


Tud frojd, ki je v potiskanju  seksualnih nagonov  najdu razlog za vse gorje tega človeštva, ni kaj dosti prispeval k resnici, ki naj bi odrešila  zahodnjake. Je na svoje razočarnje šele na  starost v ljubezni odkril tud njeno temno plat, ki je ne more odpravit  nobena seksualna terapija, s katerimi se je po  celo življenje ukvarjal. Ker ljubezen je naprej duhovna in šele pol telesna kategorija, tud če govorimo o čist navadni človeški.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Nezvestoba
Reply #32 - 07.10.2003 at 19:29:43
 
titud wrote on 06.10.2003 at 11:04:58:
Če med partnerjema ni totalnega odnosa, pol tud do  nezvestobe ne more prihajat.


Ne vem, če točno razumem, kaj hočeš povedati.
Med partnerjema je možen totalen odnos itak v nekem idealnem odnosu, kjer blablablabla ego blablaba itd...

Torej, nerealno, da bi imeli totalen odnos. Ker sami nismo totalno sami s seboj.

Ne-zvest-oba. Ne-zvest. Če lahk delaš pred očmi partnerja vse, kar počneš ko ga ni, potem si iskren, odkrit. Zvest si pa ko se odločiš, da boš lojalen tudi ko odnos škripa.


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #33 - 08.10.2003 at 10:48:50
 
Amstel wrote on 07.10.2003 at 19:29:43:
Ne vem, če točno razumem, kaj hočeš povedati.
Med partnerjema je možen totalen odnos itak v nekem idealnem odnosu, kjer blablablabla ego blablaba itd...

Torej, nerealno, da bi imeli totalen odnos. Ker sami nismo totalno sami s seboj.

Ne-zvest-oba. Ne-zvest. Če lahk delaš pred očmi partnerja vse, kar počneš ko ga ni, potem si iskren, odkrit. Zvest si pa ko se odločiš, da boš lojalen tudi ko odnos škripa.


Neralno je edino pričakovat od partnerja več kot lahko od sebe pričakuješ  sam, se strinjam. Je pa po drugi strani čist realno, da če si sam odprt za en potencialno totalen odnos, upravičeno  enako pričakuješ tud od drugega (jest sem itak prepričan, da je tako pričakovanje itak možno vpostavt samo vzajemno in da se takih pričakovanj sploh ne da gojit enostransko, če ne so res bla blablabla...) Pod temi pogoji je totalen odnos možen, čeprav seveda ni v naprej dan. V tem konstekstu je vsako še tako majhno pa skrivno  pedenanje lastnega ega  usodno izdajstvo, vsako na videz še tako egositično  izražanje  obeh egov v odnosu pa samo dobrodošlo, saj sta  v totalu v  naprej sprejetra drug od drugega in se jima ni treba bat drug pred drugim izražat. Zato sem tud v odgovoru marjani napisov, da tak totalen odnos navzen ne zgleda nč idelen in da se partnetrja v nejm lahko obkladata z velikimi besedami in obtožbami, v foramalnih partnesrskih skupnostih pa je že namig o nezvestobi lahko usoden za zvezo, ne pa, če se gre molče preko njega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #34 - 08.10.2003 at 11:05:40
 
Jakob_Ostrjan wrote on 07.10.2003 at 12:35:58:
po lojtri se ne da plezat tako, da preskakuješ kline! Meditirajte malo o tem... Če se vam seveda da, zavoljo mene res ni treba...



in ko si na vrhu lojtre, je ne vlačiš več za seboj  Wink


(mogoče jo pustiš tam, če bi jo potreboval za nazaj)
(mogoče pa jo potegneš više in plezaš po isti lojtri še više)
(lahko pa jo tudi vržeš stran in plezaš brez lojtre - če lahko preskakuješ kline, je take ne potrebuješ)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Nezvestoba
Reply #35 - 08.10.2003 at 18:50:41
 
titud wrote on 08.10.2003 at 10:48:50:
V tem konstekstu je vsako še tako majhno pa skrivno  pedenanje lastnega ega  usodno izdajstvo, vsako na videz še tako egositično  izražanje  obeh egov v odnosu pa samo dobrodošlo, saj sta  v totalu v  naprej sprejetra drug od drugega in se jima ni treba bat drug pred drugim izražat 


Hm, skrivno pedenanje svojega ega...  t.i. varanje, nezvestobo..??

Sam... si negiral.. reku si, da ne obstaja, saj ko z nekom nisi v totalnem odnosu, nezvestobe ni.

Torej kaj zdaj... zate nezvestoba ni skrivno pedenanje svojega ega..?


... Kaj je zate totalen odnos?


Back to top
« Last Edit: 08.10.2003 at 20:02:01 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #36 - 08.10.2003 at 20:02:24
 
Amstel wrote on 08.10.2003 at 18:50:41:
Hm, skrivno pedenanje svojega ega... če prav razumem, pomeni tebi t.i. varanje, nezvestobo, ki si ga pa ti negiral.. Torej, da ne obstaja, saj ko z nekom nisi v totalnem odnosu, nezvestobe ni. Torej v tvojemkontekstu, nezvestoba ni skrivno pedenanje svojega ega..
... Kaj je zate totalen odnos?


V totalnem odnosu ni skrivnega pedenenja ega, ni potrebe po tem, ker oba parterja sprejemata ego drug drugega tak kot je. Ne more prit do nezvestobe/izdajstva,  ker koj bi do njega prišlo, v  tem hipu ne bi blo samo totalnega, ampak sploh nobenga odnosa več. Če dva nista v totalnem parterskem odnosu, je samostojno pedenanje ega sestavni del dinamike tega odnosa, tu je 'skrivno' samo ena od oblik tega smostojnega pedenenja, pri čemer se s skrivnostjo samo zavaruje smostojnost, ker  partnerja drug drugemu  pač v naprej povsem ne zaupata svojga ega. Zato tud trdim , da v takem odnosu varanja v bistvu ni in zato lahko gresta   zvestno preko njega, tud če ga eden od partnerjaev al pa clo oba očutita kot nezvestobo.
O totalnem odnosu zdej ne bi ponovno, se po moje da izluščit njegov pomen iz že napisanga.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Nezvestoba
Reply #37 - 08.10.2003 at 20:11:29
 
titud wrote on 08.10.2003 at 20:02:24:
V totalnem odnosu ni skrivnega pedenenja ega, ni potrebe po tem, ker oba parterja sprejemata ego drug drugega tak kot je.

Ne more prit do nezvestobe/izdajstva,  ker koj bi do njega prišlo, v  tem hipu ne bi blo samo totalnega, ampak sploh nobenga odnosa več. Če dva nista v totalnem parterskem odnosu, je samostojno pedenanje ega sestavni del dinamike tega odnosa, tu je 'skrivno' samo ena od oblik tega smostojnega pedenenja, pri čemer se s skrivnostjo samo zavaruje smostojnost, ker  partnerja drug drugemu  pač v naprej povsem ne zaupata svojga ega. Zato tud trdim , da v takem odnosu varanja v bistvu ni in zato lahko gresta   zvestno preko njega, tud če ga eden od partnerjaev al pa clo oba očutita kot nezvestobo.
O totalnem odnosu zdej ne bi ponovno, se po moje da izluščit njegov pomen iz že napisanga.      



www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/nimampojma.gif
To je isto, kot bi rekel, da do vojne ne more priti, dokler je mir. In ko je vojna, miru več ni.
A dejstvo je, da prej žrtev ni bilo, v vojni pa so.


Pa.. pozabi... kar pišeš ne zmorem prenesti v real life. Moj failure... Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #38 - 08.10.2003 at 20:39:08
 
Amstel wrote on 08.10.2003 at 20:11:29:
www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/nimampojma.gif
To je isto, kot bi rekel, da do vojne ne more priti, dokler je mir. In ko je vojna, miru več ni.
A dejstvo je, da prej žrtev ni bilo, v vojni pa so.


Pa.. pozabi... kar pišeš ne zmorem prenesti v real life. Moj failure... Grin


V totalnem odnosu je tud žrtev izdajstva lahko samo totalen razpad odnosa. To vreal lajfu ni neko obdobje  na pol vojne pa napol miru pa ugotavljanja kdo je kriv pa zakaj je kdo naredu to izdajstvo  pa kaj je stem mislu pa al bi mu odpustu pa pod kašnim pogojem bi mu odpustu pa take vaje. Prenešeno v real lajf je konc debate o nezvestobi sploh, preden se je sploh začela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Nezvestoba
Reply #39 - 09.10.2003 at 18:26:35
 
titud wrote on 08.10.2003 at 20:39:08:
V totalnem odnosu je tud žrtev izdajstva lahko samo totalen razpad odnosa.   



Žrtev izdajstva je (totalen) razpad odnosa TUDI ko ne gre za totalen odnos (čeprav ne vem, kaj tebi pomeni totalen odnos).. torej v vsakem odnosu, po mojem.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #40 - 10.10.2003 at 09:37:48
 
Amstel wrote on 09.10.2003 at 18:26:35:
Žrtev izdajstva je (totalen) razpad odnosa TUDI ko ne gre za totalen odnos (čeprav ne vem, kaj tebi pomeni totalen odnos).. torej v vsakem odnosu, po mojem.


Ni nujno, clo praviloma ne. Ravno po tem se totalen odnos razlikuje od običajnega/interesnega, v katerem se kupčka tud z nezvestobo/izdajtvom. Inetresni odnos razpade prevsem  zarad neravnotežja interesov, pri čemer neravnovejse lahko enako povzročata tako zvestoba kot nezvestoba. Kolk partnerjev bi si v takem interesnem  odnosu želel, da bi si tud partner koga omislu, samo da bi na ta način uravnovesil svojo nezvestobo, ker bi  jo mu pol partner ne mogu niti očitat? V tem smislu sem napisov, da nezvestoba v običajnem odnosu ni usodna za odnos in kot taka sploh ni izdajstvo niti za partenerja, ki je bi zaradnje sicer prizadet, ampak ta prizadedost na trdnost  odnosa med njima sploh ni vplivala, ker je bila je bila očitno nezvestoba nekak vkalkuliran v odnos, ker drgač do nje sploh ne bi prišlo. Pa še nekaj je: tud če odnos zarad  nezvestobe formalno razpade  je nezvestoba   v bistvu le  indikator ineteresne neskladja inkot taka le povod, ne pa vzrok razpada.

V totalen odnos nezvestoba ni že od samega začetka nikakor v kalkulirana, tko kot si dobr povedala, da vojna ne more bit  opcija miru. Al eno al pa drugo, oboje skupaj ni pa nč.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Nezvestoba
Reply #41 - 12.10.2003 at 23:48:08
 
titud wrote on 10.10.2003 at 09:37:48:
V tem smislu sem napisov, da nezvestoba v običajnem odnosu ni usodna za odnos in kot taka sploh ni izdajstvo niti za partenerja, ki je bi zaradnje sicer prizadet, ampak ta prizadedost na trdnost  odnosa med njima sploh ni vplivala, ker je bila bila očitno nezvestoba nekak vkalkuliran v odnos, ker drgač do nje sploh ne bi prišlo.


bogglefreak20 wrote on 02.10.2003 at 11:16:13:
Dodam še to, da tudi "odprte veze", kjer imata partnerja sporazum o spolnih odnosih zunaj veze, po mojem mnenju škodi njunemu odnosu. Globoka vez, ki je sad ljubezni med dvema, ne more prenesti vpletanja drugih oseb. Razen, če ta ljubezen že na začetku ni ustvarila globljih povezav med dvema. Moje mnenje pač.


www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/gutpost.gif
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #42 - 13.10.2003 at 09:04:56
 
Amstel wrote on 12.10.2003 at 23:48:08:


Mater, si me pa namučla za tale baner... Smiley Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #43 - 13.10.2003 at 09:57:34
 
Kaj je to totalen odnos?

Titud, ti malo bluziš!

Če nekdo odpravi svoj ego, prav tako partner, potem zanju kategorije ega ne obstajajo! Mi, ki pa tega nismo doživeli, pa poskušamo z razumom (del ega) opisati nekaj, kar je izven njega.

To ni možno!

Stvari nad egom niso opisljive, pač pa jih izkusiš ali pa jih ne!

ALI JE ŽE KDO DOŽIVEL RAZPAD EGA?

Če o tem nihče ne more nič napisati, predlagam, da tole teoretično debato zaključimo in preidemo na praktično?

Ste bili kdaj nezvesti?

Vam je to škodovalo?

Kako točno vam je škodovalo?

Zase lahko rečem, da mi zaradi varanja partnerka ne more več zaupati. In nič ne kaže, da bi mi spet kdaj lahko...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nezvestoba
Reply #44 - 13.10.2003 at 10:53:20
 
Jakob_Ostrjan wrote on 13.10.2003 at 09:57:34:
Ste bili kdaj nezvesti?

Vam je to škodovalo?

Kako točno vam je škodovalo?

Zase lahko rečem, da mi zaradi varanja partnerka ne more več zaupati. In nič ne kaže, da bi mi spet kdaj lahko...

vsaj to je to ... nezaupanje ...  iz tega pa negativne misli ... škoda sploh razmišljat o tem ...
men se pomoje kej tazga nebi mogl več zgodit na tist način kot takrat ... čista študentska prbasanost ... do daske ... drugač tud pomislm ne na kej tazga.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4