Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 18931 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #15 - 06.10.2003 at 10:53:58
 
m wrote on 06.10.2003 at 08:36:31:
Pa saj ni narobe in prav.  Undecided
Je samo spoznavanje samega sebe, soočanje s sabo.
Dejansko ne moreš lagat drugim, lažeš lahko samo sebi.
Če ne slediš tistemu, kar čutiš.  Tongue

Odkritost in iskrenost do partnerja pa je samo posledica tega, koliko iskren zmoreš bit do sebe, imho.


Saj vendar ne lažeš samemu sebi, če pa veš kaj čutiš. In če temu ne slediš, to ni laž, ampak zavajanje samega sebe. Ker resnico itak poznaš.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #16 - 06.10.2003 at 11:04:58
 
Če med partnerjema ni totalnega odnosa, pol tud do  nezvestobe ne more prihajat. Pol tud če seksaš z /drugim al pa se z njim  kurbaš samo na dohovnem nivoju in  ob tem  taka razmerja  tajiš partnerju,  to  ni nobeno laganje samemu seb. Si iskren not v v saki od teh zvezah tko kot si iskren tud v zvezi s partenerjem, kolkr ta zveza pač obsega. Seb  nč ne lažeš tud če se lažeš naokrog.

Če mata pa partnerja en totalen odnos, če perceptirata /procesirata eden drugega  skoz  drugega in na tak način tud vse druge, pol je vsaka misel  in dejanje, ki ni storjenu vsaj v duhu take percepcije, nezvestoba, bolj rečeno izdajstvo. Jakob v sklad s takim partnesrkim duhom umešča tud swinganje, ki tud po moje ni izdajstvo, samo da jest v tem početju samo eno kompeznacijo za nesposobnost globjega medsebojnega sprejemanja dveh partnerjev, ki sta drug drugemu lahko enkao neskončno zanimiva kot je vsak samemu seb, če bi se upal v svoje globine zazret. Menjavanje partnerjev po moje odnosa ne more poglobit, ker je to le  dinamiziranje odnosa z vnašanjem  zunanje kunkurence. Ker totalen partnerski odnso ni igra ali tekmovanje dveh osebnosti, ampak način bivanja na način sprejemanja sebe prek drugega točno takega kot je in kot si, z vsemi medsebojnimi protoslovji vred, ki sama po seb  vnašajo neskončno dinamiko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Nezvestoba
Reply #17 - 06.10.2003 at 11:35:20
 
Jest bi se bolj strinjal z Marjano. Ne-odkritost in ne-iskrenost dela razkol znotraj tebe.

Če si iskren in odkrit v bistvu nikol ne varaš. Poveš svojemu partnerju:"Ti dons grem pa s sosedo mal naokrog in se bova še mal ljubila."

V tem primeru ne varaš nikogar. Poveš tako kot je. Ne delaš razkola znotraj sebe, niti ne varaš partnerja. Si mu pa ne-zvest. Varaš ga pa ne, ker si povedal po pravici, kaj boš delal in s kom.

Ampak take prakse ni. Anede. To vemo.

Običajno je praksa, da to delamo skrivoma. In s tem najbolj lažemo sami sebi. Tudi titud je dobro razlago napisal,
Quote:
Si iskren not v v saki od teh zvezah tko kot si iskren tud v zvezi s partenerjem,


ampak bi dodal še to, da varanje-nezvestoba napoči tisti trenutek, ko to iskrenost v vsaki od teh zvez skrivaš in tajiš. Takoj je to VARANJE.

Pojem NE-zvestoba, mi je nekak tuj, ker je precej prirejen za odnos v človeku. Zvestoba mi zveni kot predanost, biti zvest - slediti nekomu. Pes je zvest svojemu gospodarju. Nekak mi beseda zvestoba ne postavlja enakovrednega položaja obeh vpletenih.

Za skok čez plot, je bolj primerna beseda varanje, čeprav tudi ta pomeni, le prikrivanje resnice in laž. Ker če se dva dogovorita za več svojih partnerjev, potem to ni več varanje. Je le nezvestoba....

Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Nezvestoba
Reply #18 - 06.10.2003 at 12:00:32
 
Jaz se ne ubadam preveč s primernostjo izrazov nezvestoba, varanje....
Zame je varanje vsako postavljanje neke druge osebe na partnerjevo mesto - v realnosti in v domišljiji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Nezvestoba
Reply #19 - 06.10.2003 at 14:48:50
 
Lilith wrote on 06.10.2003 at 12:00:32:
Jaz se ne ubadam preveč s primernostjo izrazov nezvestoba, varanje....
Zame je varanje vsako postavljanje neke druge osebe na partnerjevo mesto - v realnosti in v domišljiji.


Filozofi, pa slavisti so me naučili, da je primernost izrazov dokaj pomembna, sploh v pismenem komuniciranju. V pogovoru v živo lažje oceniš kaj ti nekdo hoče predati, povedati, izkazati.

Sej jest ti lahko tukaj napišem:"Ti si ena fajn bejba!", pa to lahko 100 puncam, povzroči različne reakcije, in čisto možno je, da nobena ne bo začutila bistva ki sem ga hotel povedat....

Maš pa prov. Vsako zamenjevanje pozicije ki NAJ bi jo zasedal partner je LAHKO varanje, nezvestoba, jump over the fence...

Toda kako vlogo, kako pozicijo določimo, za SVOJEGA partnerja, pa je spet težko 100% definirat. Kar je za tebe varanje, je lahko zame že svobodna volja ali obratno. Vsak človek si sam definira kje je tista meja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Nezvestoba
Reply #20 - 06.10.2003 at 15:10:38
 
Smiley
kako sem se nasmejal Arskinemu vicu o muji in fati, ko mujo opazi, da je fata med spolnim odnosom nakam hladna, pa jo vpraša: "Koji ti je kurac fata?",
kar bi v slovenskem prevodu nekako pomenilo:
"Kaj se dogaja s tabo fata?"
in fata odvrne na vprašanje utrujeno: "Osmi"
V partnerskem odnosu se dva prepletajoče oplemenjujeta na duhovnem, mentalnem, čustvenem in fizičnem nivoju
in jasnejše so te vezi, lepši je lahko odnos med njima in več si lahko data in podelita in to izpolnjenost njunega odnosa ohranjata v globini samega sebe.
Če mora ženska med ljubljenjem misliti na drugega moškega, da bi ji sploh prišlo, je to za njo res žalostno
in neumno vztrajati v taki zvezi, ki se je iztrošila, v kateri partnerja drug drugemu nimata več kaj dati in vztrajata skupaj, samo še zaradi ekonomskih razlogov, ali otrok. Grin Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Nezvestoba
Reply #21 - 06.10.2003 at 15:31:48
 
stoychi wrote on 06.10.2003 at 15:10:38:
Če mora ženska med ljubljenjem misliti na drugega moškega, da bi ji sploh prišlo, je to za njo res žalostno in ...

Če mora moški med seksom misliti na drugo žensko, da se mu sploh dvigne ...

Grin
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Nezvestoba
Reply #22 - 06.10.2003 at 17:46:37
 
Grin
Ars je napisala:

Če mora moški med seksom misliti na drugo žensko, da se mu sploh dvigne ...

mogoče v teoriji obstajajo tudi taki Wink
v praksi pa je večina moških že zadovoljna  z dejstvom, da ga imajo lepo na toplem Grin

drugače pa so spolne fantazije pri ženskah, (vsaj po njihovih izjavah), mnogo bolj pomembne, kot pri moških, tako pač je Grin Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Nezvestoba
Reply #23 - 06.10.2003 at 18:46:21
 
titud wrote on 06.10.2003 at 11:04:58:
Jakob v sklad s takim partnesrkim duhom umešča tud swinganje, ki tud po moje ni izdajstvo, samo da jest v tem početju samo eno kompeznacijo za nesposobnost globjega medsebojnega sprejemanja dveh partnerjev, ki sta drug drugemu lahko enkao neskončno zanimiva kot je vsak samemu seb, če bi se upal v svoje globine zazret. Menjavanje partnerjev po moje odnosa ne more poglobit, ker je to le  dinamiziranje odnosa z vnašanjem  zunanje kunkurence. Ker totalen partnerski odnso ni igra ali tekmovanje dveh osebnosti, ampak način bivanja na način sprejemanja sebe prek drugega točno takega kot je in kot si, z vsemi medsebojnimi protoslovji vred, ki sama po seb  vnašajo neskončno dinamiko.  

Se zelo strinjam. Tretji je v globokem, pristnem, ljubečem partnerskem odnosu odveč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #24 - 06.10.2003 at 22:49:32
 
Ježešmarija ježešmarija!

Samo Marjana je dojela bistvo iskrenosti oziroma resnicoljubnosti do sebe.

Harry: če pri sebi poznaš resnico, pa ji nisi zvest, to pomeni, da tvoja dejanja niso v skladu s tem notranjim spoznanjem, nisi naredil nič, oziroma še huje: samemu sebi delaš škodo.

Naprimer, bom navedel kar moj primer: če sem spoznal, da moja partnerka ni več prava zame, mi čisto nič ne koristi, da to resnico priznam samemu sebi, še manj mi koristi, če to povem njej, če potem nič ne naredim, oziroma skupaj narediva.

Lola, Lilith: kar se pa tiče varanja z istospolnimi partnerji v nespolnih situacijah: to ni varanje, ampak zanemarjanje. Torej, spet nekaj negativnega, razdiralnega v partnerstvu.

In pri tem sploh ne gre zato, s kom, ali zaradi katere stvari, se to dogaja. Alpinisti recimo, "varajo" svoje žene s skalo...

Titud: kar si napisal, ne razumem niti besede! Ničesar od tega ne morem prestaviti v resnično življenje. A ti lahko? Če boš, opiši s primerom, prosim.

Zdaj pa še nekaj o tem, koliko ljudi je potrebno za iskren in ljubeč partnerski odnos...

DVA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tisti, ki mislite, da so swingerji samo tisti, ki niso sposobni pravega partnerstva, ste očitno preveč cajtnge brali. Sami tega seveda niste poskusili, niti ne poznate nikogar, ki bi to počel.

Obstajajo pari, ki skupaj živijo 10, 15 let in bolj ali manj stalno prakticirajo skupinski seks in menjavanje partnerjev. Tisti, ki kaj ve o življenju in ljudeh, bo ob prvem srečanju začutil njihovo sproščenost, odprtost, tako znotraj partnerstva, kot do drugih. Med njima pa je prisotna energija podpore, delitve, predvsem pa popolnega sprejemanja drug drugega.

Seveda ne pomeni, da je za doseganje takega vzdušja swinganje nujno. Pravim samo, da kdor je sposoben biti tako iskren do sebe, da si prizna seksualno poligamnost (kar ljudje de facto smo), potem mu ne bo težko sprejeti tudi drugih stvar, tako pri sebi, kot pri partnerju.

Pri tistih, ki imajo več prijateljev za seks in enega, samega, pravega življenjskega partnerja, sploh ne gre za to, da bi bil še kdo prisoten v partnerstvu. Lahko bi bil, samo oni so zavestno poskrbeli, da ni. In to s tem, da skupinski seks jemljejo kot obliko zelo prijetne in uživaške zabave. Tako kot recimo "običajni" Slovencelji jemjejo smučanje ali pa jadranje. Če gre par na smučanje se že dvem drugima paroma, ne bo nobeden od njih mislil ali trdil, da je pa zdaj še nekdo prisoten v njunem partnerstvu. Pravi, izkušeni swingerji pa tako jemljejo tudi seks. A je to res tako težko razumeti?
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Nezvestoba
Reply #25 - 07.10.2003 at 08:25:52
 
Jakob_Ostrjan wrote on 06.10.2003 at 22:49:32:
Ježešmarija ježešmarija!
Lola, Lilith: kar se pa tiče varanja z istospolnimi partnerji v nespolnih situacijah: to ni varanje, ampak zanemarjanje. Torej, spet nekaj negativnega, razdiralnega v partnerstvu.

Pri tistih, ki imajo več prijateljev za seks in enega, samega, pravega življenjskega partnerja, sploh ne gre za to, da bi bil še kdo prisoten v partnerstvu. Lahko bi bil, samo oni so zavestno poskrbeli, da ni.

Jakob, sam sebi nasprotuješ. Torej, če se jaz družim s prijateljico,  zanemarjam partnerja, če pa  seksam z drugimi, pa to še ne pomeni, da  je tretji v najinem partnerskem odnosu.  Za seks imam lahko več prijateljev, za nespolno druženje z istospolnimi prijatelji pa ne. Zanimiva logika.
Zame je tak partnerski odnos, ki mi preprečuje prijateljstva, omejujoč.  Ko vstopim v partnerski odnos, ne pomeni, da bom morala prekiniti vse odnose, ki sem jih do takrat negovala, pa naj so to prijateljski, družinski. Morda v času zaljubljenosti želim biti s partnerjem 24 ur na dan in se mi zdi, da drugih ljudi sploh ne potrebujem, ljubezen pa tega ne potrebuje. V ljubečem odnosu s partnerjem  sem z njim povezana in hkrati ohranim svojo individualnost. Človek ima potrebo biti ljubljeni in hkrati biti svoboden. Ti dve potrebi je v ljubečem partnerskem odnosu možno uskladit, če pa se bi naj v imenu ljubezni odpovedala svobodi, ta ljubezen ni ta prava, je posesivna in oblastniška. Za svojo svobodo potrebujem možnost, da se sama odločam za nek del svojega prostega časa in za ljudi, s katerimi se ob partnerju tudi družim in to ni varanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Nezvestoba
Reply #26 - 07.10.2003 at 08:31:01
 
Lilith wrote on 06.10.2003 at 09:22:50:
Katere pa so te teme? Grin
Moja izkušnja je takšna, da lahko ravno s partnerjem obdelujem prav vse teme, s prijatelji oz. prijateljicami pa so teme že selekcionirane.

S prijateljico grem  raje nakupovat perilo, partnerja pa raje presenetim z novi modrcem, ki mi krasno pristoji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nezvestoba
Reply #27 - 07.10.2003 at 08:45:54
 
titud wrote on 06.10.2003 at 11:04:58:
Če med partnerjema ni totalnega odnosa, pol tud do  nezvestobe ne more prihajat.  
 



Titud, jaz sem se tud spotaknila tule... meni se zdi ravno obratno: da ko je odnos popoln, nezvestobe sploh ne more bit. Če sta oba popolnoma iskrena in živita to, kar sta... (ja, sej vem da v realnosti to najbrž sploh ne obstaja Grin)

Ma ne znam čist razložit... a čem spet oni link dat?

Osho: Skrivnost medčloveških odnosov (ful ga čutim, tegale)
http://home.amis.net/barsekb/html/zm_skrivnost_medcloveskih_odnosov.htm
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #28 - 07.10.2003 at 09:26:39
 
Jest imam partnerski odnos za tisto čist ta prvo stopnjo, v kateri posmeznik navzven prever svojo sposobnost, da nase zre kot na nekoga drugega. Da ni več zlit s svojim egom in da mu drugi ne služi samo za narcisoidno ogledovanje samega sebe ampak da je v  svojem egu sposben uzret nekoga, ki ni on v celot ampak je samo orodje, ki mu je dano  na voljo v uporabo.  Partner je tle tisti prvi tud  dejansko drugi, ki ti je najboljši test, kol si sam pr seb to nalogo dobr opravu. Skoz ljubezenski  odnos drug drugemu  pomagta razaplajat to navezanost vsak na svoj ego po možnosti tko, da ne skreirata spet enga novga, od katerega bi bla pol spet odvisna kot sta bla prej vsak od svojga.

Evo, jakob, dost teorije, kar hočem povedat je, da partnerja, ki swingata,  izražata svojo  nezmožnost  zlest iz sebe zarad bojazni,  da se ju  bo pol prilastu partnerjev egič al pa da jima bo zavladalo kar neobvladljivega tretje 'ono'.  Po moje ta strah vsak pred sabo zakrivata z množico drugih seksulanih  partnerjev, ki bi jima ta rizik, ki se pojavi med vsakršnim seksom,  razpršili. Podobno  velja po moje za vse partnerje v igri kot tudi za posamična induvidulana varanja/izdajstva, pa naj bodo skrita  al pa ne. V tem lahko uživa le ego, ki uživa v tem,  da si krepi  oblast na terenu, ki je namenjena pravzprav temu, da jo zgubljal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nezvestoba
Reply #29 - 07.10.2003 at 09:59:32
 
m wrote on 07.10.2003 at 08:45:54:
Quote:
Če med partnerjema ni totalnega odnosa, pol tud do  nezvestobe ne more prihajat.  


Titud, jaz sem se tud spotaknila tule... meni se zdi ravno obratno: da ko je odnos popoln, nezvestobe sploh ne more bit. Če sta oba popolnoma iskrena in živita to, kar sta... (ja, sej vem da v realnosti to najbrž sploh ne obstaja Grin)



Po moje je tud tko, kot ti praviš, samo da to ni obratno od tega, kar sem jest napisov. Jest sem napisov, da če odnos ni totaln, pol karkoli počneš itak ne počneš skoz totalnost tega odnosa in zato ne more bit okarakterizirano s strani parneraja al pa tebe samega  kot nezvsestoba/varanje/izdajstvo. Je kvečjemu opozorilo/znamenje, da odnos pač ni niti potencialno popoln, s čimer se nenazadnje da čist komot živet, če nis prezahteven do sebe oz. do drugega. In obratno, tko kot ti praviš, če ma odnos vsaj tendenco k popolnosti, pol ga ni znaka, ki bi ga partnerja drug pri drugmu in tud vsak v seb razpoznavala kot varanje/nezvestobo/izdajstvo. Do tega sploh ne more prit, ker bi s tem odnos takoj  zgubu potenco popolnosti in s tem status vsakršnega parterskega odnosa sploh. V takem odnosu se 'preko' nezvesetobe/izdajstva enostavno ne da it, ker se kot tak znotraj odnosa sploh ne more zgodit.

Še ena konkretna izkušnja okrog rabe terminov nezvestoba/varanje. Kjer se ve, da se eden ali oba partnerja medsebojno 'varata', te besede partnerja nikol ne smeta izrečt/očitat drug drugmu, ker beseda je konj in veliko vprašanje je, če bosta v odnosu mogla preko besede, čeprav preko neizrečenih  dejanj očitno lahko gresta. V odonsu pa, kjer ni niti suma niti realne podlage za vse tisto, kar naj bi stalo za besedami nezvestoba/varanje, pa  je med partnesko izražanje  takih in drugačnih sumičenj stalnica v medsebojnih komunikacija. Kljub temu ali prav zardi tega  tud zmerjanje s kurbo in kurbirjem nima nobene dejanske teže.  Smiley      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4