Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 15
(Read 44305 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #45 - 23.09.2003 at 14:28:20
 
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #46 - 23.09.2003 at 14:33:22
 
titud wrote on 23.09.2003 at 14:28:20:
???

tocn to ja.

vprasaj na vprasaj na vprasaj na dvom na dvom na dvom na ugibanje na ugibanje na ugibanje....

ko se bos navelicu tega pocetja, bos najbrz bl razumel kaj ti napisem. ce pa kej ne razumes pa preber se enkrat in bl pozorno in pol rajs vprasi, ne pa da prhajas ven s stalno novimi in novimi spekulacijami in zraven upas na to, da bos koncno pa enkrat ze zadel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: SMISEL ?
Reply #47 - 23.09.2003 at 14:48:21
 
Enkrat, ko sem opazoval labodji par, ki je učil svoje mlade umetnosti letenja na jezeru, mi je Konfuzij, moj prijatelj..kr tko...iz čistga mira...navrgel:

bk...vsak berač svojo malho hvali.

Sem ga mal zelen pogledal....ma ...sploh nisem našel smisla v njegovih besedah
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #48 - 23.09.2003 at 15:18:37
 
Poglej aryan, jest lahko zadanem vsakič, če bi mi blo samo do tega, da bi zadeval. Se postavim v vlogo učenca, ki  posta  mal po svoje doživljene citate iz bhagavad-gite al pa nauke gospoda caitanye, pa rastem ob zadetkih, ki mi  jih požegnaš kot  učitelj.

Men ni do tega, da bi zadeval na tak način. Med je samo  do tega da skupaj zadevava in me pri tem čist nač ne mot, da maš ti za tarčo samo  gito jest pa vse, kar mi sprot  pod roke pride. Jest mam nekaj od tega le, če teb pomagam zadevat, magari tko, da se trudiš z razlago, kje sem falil.  Skratka, men je cilj vsakmu  pomagat zadevat cilje, za katere vsak sam misli, da so vredni tega truda, pa z vsakmu debatiram na način, kot da ima on isti namen. Me ne boš nikol mogel odvrnt od tega mojga po tvoje zgrešenga namena, zato se tud ne počutm ogroženega in zato tud  rad debatiram  s tabo.  Smiley Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #49 - 23.09.2003 at 15:53:13
 
Quote:
pac se motis. zavest=svobodna volja, tako kot sladkor=sladkoba. narava/lastnost sladkorja je sladkost. narava zavesti je svobodna volja. ceprav lastnost ni isto kot stvar, sta hkrati nerazdruzljiva. o substanci in potenci, njuni hkratni razlicnosti in enakosti pa itak ze ves.




Grin  Grin Grin

ti pa res nasmejiš človeka s svojimi nesmisli


preberi si tole in se malo zamisli:

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030909101736621

(s posebnim poudarkom na tem, kdo je prirejal tvoje priljubljeno čtivo)


predlagam ti še, da malo pomeditiraš na temo volje,  zavesti in svobode, preden spet pričneš z raznimi enačaji in avtokleparskimi prispodobami

mogoče še pogledaš kako so opredeljene v SSKJ-ju


za izhodišče pa tale misel:

zavest, svoboda in volja niso nekaj, kar bi človek na kruh namazal


pa bog požegnaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SMISEL ?
Reply #50 - 23.09.2003 at 19:38:59
 
mind wrote on 23.09.2003 at 11:31:25:
a nisi ti oni Gape, ki je zagovornik nameravanja, al je več Gape-ov na tem forumu ?
zakaj nameravaš, če je itak samo "tukaj in zdaj" pomembno ?

verjetno bi lahko reku da je nameravanje ena od reči, ki se jih tukaj in zdaj splača počet ... ne obremenjevat se z rečmi katere nameravam, ampak jih nameravat, če so mi kulj ... živet pač tuki in zdej ... jest rečem recimo ne-življenju-v-tukaj-in-zdaj , življenju ko nekdo dela kt ps za to da bo imel nekoč recimo jahto ... model ne živi v tukaj in zdaj, živi tam kjer je njegova jahta, in to je kr precej deleč od tuki zdej. vso energijo, ki je namenjena tuki in zdej preusmerja tja in pol.

niti mi ni jasno ... a vi nimate nč v čemer uživate zdaj (če uživanje recimo zamenjam z 'nekaj kar mi prežene dolgčas' & je boljše od trpljenja) in veste da vam to pomaga za naprej - je pač že vkodirano v delovanju (za druge (poleg sebe - to je prvi pogoj da ti sploh sede delat za druge, da v prvi vrsti delaš zase - to vse skupaj - jaz in vse ostalo je pa pač bog)).


mislm ... govorimo isto, besede so druge, delovat vsi vemo prbližn kam ... jest nism nikol reku da če ne živiš v tukaj in zdaj si pa pogubljen ... nisi, ampak pomoje je težje. to je vse. definitivno pak je drugače.


se reče ... tukaj in zdaj je abstrakcija ...

in če rečem: nameravam rezsvetljenje čim prej ... mi lahko namera zgradi zgradbo zdej, jutr, pojutršnem, čez 10 let ... kadar če ... moje namere vodijo proti tja.
in ko bo zgradba pred mano bom vanjo vstopil, najbolje kot bom znal. (zarečen kruh nja nja ... ko to bereš mi nameravi najboljše ... drugega ne rabim - hvala)
delovanje je pač delovanje, najboljše kar ga trenutno premorem.
tukaj in zdaj ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #51 - 24.09.2003 at 08:35:43
 
titud wrote on 23.09.2003 at 15:18:37:
Poglej aryan, jest lahko zadanem vsakič, če bi mi blo samo do tega, da bi zadeval. Se postavim v vlogo učenca, ki  posta  mal po svoje doživljene citate iz bhagavad-gite al pa nauke gospoda caitanye, pa rastem ob zadetkih, ki mi  jih požegnaš kot  učitelj.

taprav zegn ti naj bo tvoj notranji mir in popolno zadovoljstvo s tem ko bos deloval v skladu s svojo vecno naravo. vsi drugi zegni so stranskega pomena.

Quote:
Med je samo  do tega da skupaj zadevava in me pri tem čist nač ne mot, da maš ti za tarčo samo  gito jest pa vse, kar mi sprot  pod roke pride.

moja tarca je Absolutna resnica. in ker je Gita ena izmed najboljsih pokazateljic teorije in tudi prakse kako to Absolutno resnico dosezt, je pac inteligentno, da se jo konsultira, ce imamo moznost, a ne?

Quote:
Jest mam nekaj od tega le, če teb pomagam zadevat, magari tko, da se trudiš z razlago, kje sem falil.  Skratka, men je cilj vsakmu  pomagat zadevat cilje, za katere vsak sam misli, da so vredni tega truda, pa z vsakmu debatiram na način, kot da ima on isti namen. Me ne boš nikol mogel odvrnt od tega mojga po tvoje zgrešenga namena, zato se tud ne počutm ogroženega in zato tud  rad debatiram  s tabo.  Smiley Wink

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #52 - 24.09.2003 at 08:41:49
 
t wrote on 23.09.2003 at 15:53:13:

sem prebral.

Quote:
(s posebnim poudarkom na tem, kdo je prirejal tvoje priljubljeno čtivo)

poznam Nikolo tudi osebno, in tudi vem, kaj je njega doletelo (kar najbrz ti ne) in ga tudi razumem zakaj take stvari pise in pocne to kar pocne zdaj.

Quote:
predlagam ti še, da malo pomeditiraš na temo volje,  zavesti in svobode, preden spet pričneš z raznimi enačaji in avtokleparskimi prispodobami

mogoče še pogledaš kako so opredeljene v SSKJ-ju

ah, sej besede ne povejo vsega, a ne? zakaj bi se po nepotrebnem omejevali z njimi.  

Praznih rok jaz grem, in opazim, da je lopata v mojih rokah;
Hodim z nogami, in vendar jaz na hrbtu vola jezdim;
Ko prečkam most, Glej, vodni tok ne, temveč most teče.
Wink

vazna je "vsebina". in ce je v mojih postih ne bi bilo, se ti ne bi pocutil tako ogrozenega in izzvanega. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #53 - 24.09.2003 at 09:20:00
 
Quote:
moja tarca je Absolutna resnica. in ker je Gita ena izmed najboljsih pokazateljic teorije in tudi prakse kako to Absolutno resnico dosezt, je pac inteligentno, da se jo konsultira, ce imamo moznost, a ne?

Smiley


Dobr povedan, kapo dol pred tvojo jasnostjo in preciznostjo. Se strinjam stabo glede gite, se ni rodil doslej, ki bi mu uspel resničnosti  teorije gite ovrečt. Je tako spisana, da vse pokrije, zato je okrog njene aboslutne resničnosti brez smisla polemizirat. Če še nis opazu, tud jest tega ne počnem, vsaj hote ne, se pa seveda lahko razume kot da   teoretična razlaga moje življejnske prakse hoče bit ena  konkurenčna teorija giti, seveda brezupno plitka in zgrešena. Ampak če sva oba do konca zvesta absoltni reničnosti gite, je tud ta moja zgrešena teoreitična skrpucala, izhajaoča iz zmotne prakse, mogoče  z gito v celoti pokrit. Na to se jest pr teb  kot poznavalca teorije in   kot zvestega praktikatnta tud zanašam in  te v nasptrotju ten-nejem tud ne skušam v tvojem poslanstvu sesipat, ker bi si s tem samo spodkopaval motiv za pucanje  svojih (kvazi)intelektualnih konstruktov tle gor,  s čimer bi bila po moje oba še  dlje od resnice. Kakršnakoli že je in kakorkoli že jo je mogoče dosečt.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #54 - 24.09.2003 at 09:41:25
 
titud wrote on 24.09.2003 at 09:20:00:
Dobr povedan, kapo dol pred tvojo jasnostjo in preciznostjo. Se strinjam stabo glede gite, se ni rodil doslej, ki bi mu uspel resničnosti  teorije gite ovrečt. Je tako spisana, da vse pokrije, zato je okrog njene aboslutne resničnosti brez smisla polemizirat. Če še nis opazu, tud jest tega ne počnem, vsaj hote ne, se pa seveda lahko razume kot da   teoretična razlaga moje življejnske prakse hoče bit ena  konkurenčna teorija giti, seveda brezupno plitka in zgrešena. Ampak če sva oba do konca zvesta absoltni reničnosti gite, je tud ta moja zgrešena teoreitična skrpucala, izhajaoča iz zmotne prakse, mogoče  z gito v celoti pokrit. Na to se jest pr teb  kot poznavalca teorije in   kot zvestega praktikatnta tud zanašam in  te v nasptrotju ten-nejem tud ne skušam v tvojem poslanstvu sesipat, ker bi si s tem samo spodkopaval motiv za pucanje  svojih (kvazi)intelektualnih konstruktov tle gor,  s čimer bi bila po moje oba še  dlje od resnice. Kakršnakoli že je in kakorkoli že jo je mogoče dosečt.

titud, si ze prebral kdaj Bhagavad-gito?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #55 - 24.09.2003 at 09:46:11
 
Quote:
ah, sej besede ne povejo vsega, a ne? zakaj bi se po nepotrebnem omejevali z njimi.


In zakaj potem sploh pišeš? Zakaj ne umolkneš, če je ukvarjanje z besedami nepotrebno?


Quote:
vazna je "vsebina". in ce je v mojih postih ne bi bilo, se ti ne bi pocutil tako ogrozenega in izzvanega. Wink



spet si pripisuješ nekoliko preveč - kot lahko vidiš odgovarjam tudi na druge prispevke, ne samo na tvoje.

In če misliš, da je to zaradi moje ogroženosti se pač motiš.


moji motivi so namreč daleč od tvojega dometa

saj jaz streljam iz absolutnega na posamezno
ti pa iz posameznega na absolutno



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #56 - 24.09.2003 at 10:13:06
 
t wrote on 24.09.2003 at 09:46:11:
In zakaj potem sploh pišeš? Zakaj ne umolkneš, če je ukvarjanje z besedami nepotrebno?

sej jaz nisem zagovornik tega, da so besede ciz neuporabne. ampak, ce se ne motim si ti o tem napisal ze kr nekaj stvari, tko na pozitivkah kot na forumu. in moja opazka je sarkasticno ciljala na to (ker si rekel naj si grem brat SSJK). Wink

Quote:
In če misliš, da je to zaradi moje ogroženosti se pač motiš.

mozno, ali pa tudi ne.

Quote:
moji motivi so namreč daleč od tvojega dometa

uuuuu... Smiley

(pa ne, da si se tudi ti zacel razodevat) Wink

Quote:
saj jaz streljam iz absolutnega na posamezno
ti pa iz posameznega na absolutno

aja, sej res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #57 - 24.09.2003 at 10:23:15
 
Quote:
poznam Nikolo tudi osebno, in tudi vem, kaj je njega doletelo (kar najbrz ti ne) in ga tudi razumem zakaj take stvari pise in pocne to kar pocne zdaj.


to je stari dobri argument ad hominem udri po siromaku (tisto kar je Nikola napisal, kritiziraš preko kritiziranja njega osebno - na kritiziraš tega kar je napisal, temveč njega osebno in preko tega poskušaš relevatizirati napisano)


to argument je na splošno veliko v uporabi predvsem pri pobožnjakarjih in klerikih (verstva cerkve), v zadnjem času pa se na veliko uporablja tudi pri politiki.


tudi, ko kritiziraš mene (ali kogarkoli drugega na forumu) se ponavadi ne lotiš tega, kar je napisano temveč skoraj vedno napadeš osebo, ki je napisala.


Iz česar lahko sklepam, da ti preprosto zmanjka argumentov: v najboljšem primeru kot svoj argument malimaš C/P iz najslabših možnih angleških interpretacij svojih svetih knjig, ali pa se opiraš na svojega guruja



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #58 - 24.09.2003 at 10:32:44
 
t wrote on 24.09.2003 at 10:23:15:
to je stari dobri argument ad hominem (tisto kar je Nikola napisal, kritiziraš preko njega - na kritiziraš tega kar je napisal, temveč njega osebno in prko tega poskušaš relevatizirati napisano)

a s tem, da sem omenil, da poznam Nikolo pomeni, da ga avtomatsko kritiziram? jaz sem samo napisal, da razumem zakaj na "tak nacin" zdaj pise stvari po tistem ko se mu je nekaj zgodilo (premaknilo). drgac pa bolj pozorno preberi tist text, in bos ugotovil da on zelo lepo slavi ucitelje, guru-je, in tudi govori o njihovi nujnosti za nas "pogojene" osebe. s tem da on 95% govori kdo je lazni guru, 5% govori kdo je pravi guru, tisti ki je nujno potreben za nas vse. Wink

Quote:
tudi, ko kritiziraš mene (ali kogarkoli drugega) se ponavadi ne lotiš tega, kar je napisano temveč skoraj vedno napadeš osebo.

heh. no comment.

Quote:
Iz česar lahko sklepam, da ti preprosto zmanjka argumentov: v najboljšem primeru kot svoj argument malimaš C/P iz najslabših možnih angleških interpretacij svojih svetih knjig, ali pa se opiraš na svojega guruja

ti lahko sklepas po mili volji (imas vso pravico) in tudi sledis tem svojim sklepom. vprasanje pa je, kaj bo sledilo iz tega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #59 - 24.09.2003 at 11:12:00
 
Quote:
titud, si ze prebral kdaj Bhagavad-gito?


Tle gita sama ni vprašanje, nanjo gledam skozi njeno lastnost  svetih  spisov kot takih, ki razodevajo  prvo in zadnjo resnico teoretično in praktično   enako z  mističnim uvidom  kot  znanstveno argumentacijo. Kdo pa sem jest, da bi ji oporekal, tud če jo preberem? Jest tud če bi jo prebral, ziher ne bi diskutiral o pravovernosti njenih razlagalcev in sledilcev. Mam kot nepoznvalc nasprot nje popolnoma enak status kot bi bi ga imel kot ekpert, tega  razmerja nobeno poznavnje ne more spremint.  Spremeni ga samo posvečenost, na tvoji ravni poznavanja bi  bil tako lahko  samo s posvetitivijo. Pri posvetitvi gre za izraz brezpogojnega zaupanja, ki pa  sam po seb ne predpostvalja  poznavanja, zato dejva ločit to dvoje. Če bi hotu posvetitu, bi se lahko omejila na petje hare krišna, sa je itak vsa praksa vedskega znanja v njem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 15