Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 15
(Read 44096 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #15 - 22.09.2003 at 10:12:59
 
gape wrote on 21.09.2003 at 15:36:12:
pomoje lajf izvorno ni duhoven ampak materialen. življenje pač, kot tako. dočim tisto kar življenje da, ali bolje, tisti, ki življenje živi, tisti pak je duhoven - izvorno. zihr je sicer tud materija izvorno duhovna, ampak je pač materija in samo v njej je možno življenje z vsemi atributi, ki jih poznamo (zato jo lahko vzameš kot neki vmesni izvor).
skor zihr je življenje možno tudi drugje, ampak atributi življenja so pak drugačni.



Na živlejnje  bi lahko človk gleda tko, da se materija (evolucijksko) samoorganizira do stopnje, da se lahko induvidulane materilane  forme na določeni stopnji razvoja   reproducirajo na način, da jim ni treba vedno znova začenjat iz totalnega univerzalnega kaosa. Za to življenje nastopa vedno individualno, kot ena zadnja nedeljeiva enota/monada/duša, ki v človeku nastopa v principu enako kot pri najosnovnejši bakteriji, razlika je le v zavedanju te induvidualnosti.  Ta zavest o lastni induvidualnosti nas matra v tem smislu, od kod nam ta induvidualnost, a nam to zavedanje indvidualnosti omogoša šele materialno telo, ki ga lahko čutno potrdimo kot nekaj specifično lastnega/induvidualnega. Samo se takoj ob tem spet postavi vprašanje, iz česa sem pa   ta jest, ki lahko čutno predpostavnim svoj materialni obstoj?  Iz te čist materialistični logike je bistvu ćist logično izpeljat zaključek, da je čista induvidualnost izvorno duhovna in če je temu tko je tud življenje, katerega temeljne značinost je sobivanje induvidumov, izvorno duhovno.

Ampak jest ko pravm, da je individualno duhovne narave v bistvu ne verjemem, da je v ozadju nek  človeku oz. vsemu živemu predpostavljen  vrhovni/univerzalni  kreator/demiurg, ki milostno deli okrog individualnosti  na način, da se med sabo vse lepo izide. Duhovnost individulanosti je po moje v tem, da človeštvo samega sebe skreiralo skoz skupnost v tega vrhovnega demiurga, da je človek skoz skupnost šele razvil svojo duhovno dimenzijo in da iz nje izhaja v vsaki posamični materialni ekistenci  oziroma  da si  od tam nazaj vsakič znova podeljuje svojo induvidualnost. Pa  ne samo seb, ampak vsemu življenju na zemlji, skoz katerega si je razvil svojo duhovno dimenzijo in skoz katero se kozmos lahko ogleduje.  

Tak je  po moje izvirno humanističen pogled na duhovnost, ki po moje čist dobro razrešuje tako razmerje med materialnim in duhovnim ter med univerzalnim in induvidualnim s tem zadržkom, da se  univerzalni  duhovni izvor, ki dodeljuje posamičnem  induvidulni značaj, lahko zgodovinsko konkretizira le skoz   omejevanje  na tega ali  onega konkretnega  boga ali idelogijo, plemensko ali državno skupnost, na  ta ali oni kulturno-civilizacijski okvir. Ker tako  duhovno izhodišče ni  občečloveško, tud  duhovne osnove  za individualno zadovljstvo na materilani ravni  življenja  ne more bit. Tko da jest smatram individulano trpljenje, ki ga na  materialni ravni človeštvo  prizadeva tko seb vsemu živemu predvsem  kot neke vrste  neodraslost človeštva, ne pa kot kazen zarad  nepokoršine proti nekomu ali nevednosti/neznaja o nečem višjem, ki je zunaj človeka. Tko nas po moje  ne moreta odrešit niti religija niti znanost, ki sta oba samo izraz človeške nedoraslosti samemu seb,   ampak le zaupanje v to, da je le polno zavedanje svoje  lastne induvidulnosti sama po seb jamstvo, ki skrbi za to, da  smo kot posamezniki usklajen z duhovnim izvorom, ki nam to induvidulanost dodeljuje, saj  smo v bistvu sami seb ta duhovni izvor.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #16 - 22.09.2003 at 10:21:40
 
titud wrote on 22.09.2003 at 10:12:59:
Ampak jest ko pravm, da je individualno duhovne narave v bistvu ne verjemem, da je v ozadju nek  človeku oz. vsemu živemu predpostvaljen  vrhovni/univerzalni  kreator/demiurg, ki milostno deli okrog individualnosti  na način, da se med sabo vse lepo izide.

zakaj tega ne verjames?

Quote:
Tak je  po moje izvirno humanističen pogled na duhovnost, ki po moje čist dobro razrešuje tako razmerje med materialnim in duhovnim ter med univerzalnim in induvidualnim s tem zadržkom, da se se univerzalni  duhovni izvor, ki dodeljuje posamičnem  induvidulni značaj, lahko zgodovinsko konkretizira le skoz   omejevanje  na tega ali  onega konkretnega  boga ali idelogijo, plemensko ali državno skupnost, na  ta ali oni kulturno-civilizacijski okvir.

dobro razresuje? uspesno? rezultat te uspesnosti je notranji mir (gotovost) in zadovoljstvo? al kaj?

Quote:
Tko da jest smatram individulano trpljenje, ki ga na  materialni ravni človeštvo  prizadeva tko seb vsemu živemu predvsem  kot neke vrste  neodraslost človeštva

nedoraslost? in ta nedorasli clovek naj bi kako po tvoje "odrastu", da ne bo vec "nedorasel", torej trpeci?

Quote:
saj  smo v bistvu sami seb ta duhovni izvor.

Smiley

pol se pa ne sekirat.

p.s. na kaj "humanisti" pozabljajo, oz. pred cem si zatiskajo oci...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #17 - 22.09.2003 at 11:41:38
 
ARS:
Quote:
Lej, še enkrat, na kratko: men se šmirgla za to, koliko "česarkoli" bom doživljala.


ok  Roll Eyes



natural:
Quote:
Drugače pa mind vprašaj Njega.Lepo piše v Vedah da je Bog vseprisoten.Torej vprašaj Ga.Saj meditiraš a ne?


berem Vede ja, zato vem kaj On predlaga, skratka sprašujem Ga in tudi meditiram

in skozi vsakodnevne izkušnje, tudi skoz pisanje na forumu, se mi pravilnost Njegovih nasvetov potrjuje  Kiss

bardo :
Quote:
Življenje ne bi imelo smisla, če življenja ne bi bilo!


ok, strinjamo se torjej, da življenje ima smisel

ampak kakšen je ta smisel, bardo ?  kaj po tvoje je smisel hiše, hiša ?  al je smisel hiše, da "uživaš" v njej ?




titud, če smo mi sami sebi izvor, kako to, da se moramo ubadat s tem kako zaživet izpopoljnjeno ?



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #18 - 22.09.2003 at 11:52:15
 
Quote:
zakaj tega ne verjames?


Zato, ker demiurg ne more bit čist nč popolnejši kot je popolna naša zavest o njem. Zmer ga določa naša zavest, tud če dopustimio možnost, da se skoznjo samo razodeva.  

Quote:
dobro razresuje? uspesno? rezultat te uspesnosti je notranji mir (gotovost) in zadovoljstvo? al kaj?

nedoraslost? in ta nedorasli clovek naj bi kako po tvoje "odrastu", da ne bo vec "nedorasel", torej trpeci?


Uspešnost razrešitve je odvisna predvsem od stopnje sprejetja lastne induvidualnosti . Da individualnost v nobenem primeru ne bi smela  bit vir trpljenja posamezniku, ker mu je to trpljenje  povzročeno predvsem zard svoje nesposbonosti dojetja, na  kakšen način se induvidum duhovno sploh konstituira kot individum. Zarad te svoje nedoraslosti človek svojo individulanost krivi, da mu prinaša trpljnje in se zateka v enost na način samopozabe, kar je v bistvo regresije posameznika kot samozvedajočega bitja. Ta nedoraslost je  tud humus, v katerem  se gojijo utopična pričakovanja o uskljenosti/harmonije induvidulanega z univerzilanim,   s katerimi se hranita  tako religija kot znanost, zato sta obe v bistvu najbolj zaintersirani, da človeka ohranjata nezadovoljnega s sabo na na način, da to nezadovoljstvo postavljata v sam človekov duhovni  izvor (izvirni greh... izgon iz raja... ujetost v materialnost kot privid... v  človeku sovražno naravo, ki mu stoji nasprot in si jo mora zato podredit al pa vsaj nafintirat...človeku sovražnega sočloveka, ki mu je lahko le kunkurent ali sredstvi za izrabo... )    


Quote:
p.s. na kaj "humanisti" pozabljajo, oz. pred cem si zatiskajo oci...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...


bom kometiral, ko bom prebral
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #19 - 22.09.2003 at 12:03:22
 
titud wrote on 22.09.2003 at 11:52:15:
Zato, ker demiurg ne more bit čist nč popolnejši kot je popolna naša zavest o njem. Zmer ga določa naša zavest, tud če dopustimio možnost, da se skoznjo samo razodeva.

ilustracija.

ce ti ponoci ne vidis sonca, a to pomeni da sonce ne obstaja al da je tvoja vizija onemogocena? ce ti skozi svoje omejene instrumente zaznave katerim trenutno zaupas ne mors doumet, spoznat, zaznat, obcutit Boga, a to nujno pomeni da On ne obstaja? in pol bo nekdo reku, ja zame ne obstaja, in mi je ciz vseeno. tud tko mu je dopusceno razmisljat. sam tako razmisljanje je za moje pojme otrocje in konc koncev tudi zelo prikrajsujoce. z nbeno lucjo, sveco, reflektorjem itd. ne mors ponoc osvetit sonca. ampak ce pocakas do jutra lahko sonce (po njegovi volji) vidis skozi njegove zarke. druge moznosti ni. na podobn nacin za spoznat Boga potrebujes njegovo privoljenje in svoj trud. zakaj svoj trud? ce ti podnev zapres oci tud ne bos vidu sonca, ceprav se ti on razkazuje. sicer se da pa sonce vidt tud ponoc in sicer indirektno preko lune Wink . na podobn nacin, ce bos hotu spoznat Boga bos mogu dat svoj trud in tudi Bozja milost bo potrebna. in seveda... imas pa svobodno voljo ali te Bog, ki je vecna eksistenca, popolno znanje, izvor vsega, se posebej zadovoljstva zanima ali ne. najbrz te, ker se vidi da ti ne ugaja taka stopnja zadovoljstva kot jo imas trenutno oz. ti jo tvoji trenutni procesi po svojih najboljsih moceh lahko nudijo. lahko pa da se samo motim.

Quote:
Uspešnost razrešitve je odvisna predvsem od stopnje sprejetja lastne induvidualnosti . Da individualnost v nobenem primeru ne bi smela  bit vir trpljenja posamezniku, ker mu je to trpljenje  povzročeno predvsem zard svoje nesposbonosti dojetja, na  kakšen način se induvidum duhovno sploh konstituira kot individum. Zarad te svoje nedoraslosti človek svojo individulanost krivi, da mu prinaša trpljnje in se zateka v enost na način samopozabe, kar je v bistvo regresije posameznika kot samozvedajočega bitja. Ta nedoraslost je  tud humus, v katerem  se gojijo utopična pričakovanja o uskljenosti/harmonije induvidulanega z univerzilanim,   s katerimi se hranita  tako religija kot znanost, zato sta obe v bistvu najbolj zaintersirani, da človeka ohranjata nezadovoljnega s sabo na na način, da to nezadovoljstvo postavljata v sam človekov duhovni  izvor (izvirni greh... izgon iz raja... ujetost v materialnost kot privid... v  človeku sovražno naravo, ki mu stoji nasprot in si jo mora zato podredit al pa vsaj nafintirat...človeku sovražnega sočloveka, ki mu je lahko le kunkurent ali sredstvi za izrabo... )

zdej govoris kako znanost in religija ne morta razresit trpljenja. ok, mas pac svoje razloge zakaj tko mislis, ampak mene bolj zanima ta tvoj trenutni "humanisticni" proces razresevanja. ali je ta uspesen in zakaj je to tako?    
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #20 - 22.09.2003 at 12:09:46
 
mind wrote on 22.09.2003 at 11:41:38:
titud, če smo mi sami sebi izvor, kako to, da se moramo ubadat s tem kako zaživet izpopoljnjeno ?



Ker kot ljudje delujemo po principu odrpavljnaja nezadovljstva, namest da bi v svojem duhovnem principu povzel princip ohranjanja zadovljstva tko kot to počnjeo živali. Ker smo kot družbena bitja v posamezniku hkrat z zavestjo o njegovi individulnosti vanjo tud zakodiral nezdovoljstvo s to indvidualnostjo, da bi se pol znova in znova zmišljeval tisoč in en način, kako se tega nezadovljstva znebit skoz delovanje za skupnost, natančneje povedan za tiste, ki ineterese te skupnosti personificirajo v lastni osebi. Zgodovinsko gledano so to  lastniki zemlje in živali do lastnikov kapitala ter vzporedno lastniki drugih ljudi oz. njihovih duš. Tko da nam noben drug ne preprečuje živet izpolnjeno kot drug drugemu oz. vsak samemu seb, če začnemo rajš vsak  kar pr seb.          
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #21 - 22.09.2003 at 12:23:52
 
titud wrote on 22.09.2003 at 12:09:46:
Ker kot ljudje delujemo po principu odrpavljnaja nezadovljstva, namest da bi v svojem duhovnem principu povzel princip ohranjanja zadovljstva tko kot to počnjeo živali.

dons me bos pa se nasmeju titud. Smiley

ne delujejo vsi ljudje po principu odpravljanja nezadovoljstva in ne ohranjanju ter razvijanju zadovoljstva. mogoce pa se nisi srecal vseh? Wink

lih zivali so tiste ki delujejo po tem zgoraj opisanem principu. zivali delujejo po nagonu, in to ne zato da bi pridobile zadovoljstvo, ampak le potesujejo svoje potrebe, po hrani, spanju, branjenju in razmozevanju. nepotesenost pa je neke vrste trpljenje. in one le zacasno odpravljajo to nezadovoljstvo. men se zdi da lih tisti "ljudje", ki pocnejo le to (kot zivali), so zarad tega se slabsi kot zivali, ker imajo inteligenco pa je ne uporabljajo.

Quote:
Tko da nam noben drug ne preprečuje živet izpolnjeno kot drug drugemu oz. vsak samemu seb, če začnemo rajš vsak  kar pr seb.          

tako je. le sami sebi preprecujemo/se prikrajsujemo ziveti izpolnjeno in zadovoljno, ceprav smo bili ustvarjeni za to. kdo je pripravljen priznat, da si je sam kriv za svoje trpljenje in nezadovoljstvo? zmeri bomo najdl miljon vzrokov (znanost, religija, druzba, okolje, itd itd) ampak nben ne prizna, da on sam nekaj narobe pocne. ampak ko je pa treba slisat kak nasvet "izkusenejsih" (zadovoljnejsih), takrat pa kot iz topa iztrelimo "jaz sam sem odgovoren za svoja pocetja, ne ti mene ucit". ko pride pameten nasvet od drugih smo sami zase odgovorni, ko pa v skladu z nasimi delovanji pride neprijeten rezultat so nam pa kar naenkrat vsi drugi krivi. temu se po domace rece hinavstvo in neiskrenost, polovicarstvo itd. tuki je treba zacet! pr seb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #22 - 22.09.2003 at 12:32:26
 
Quote:
ilustracija.

ce ti ponoci ne vidis sonca, a to pomeni da sonce ne obstaja al da je tvoja vizija onemogocena? ce ti skozi svoje omejene instrumente zaznave katerim trenutno zaupas ne mors doumet, spoznat, zaznat, obcutit Boga, a to nujno pomeni da On ne obstaja? in pol bo nekdo reku, ja zame ne obstaja, in mi je ciz vseeno. tud tko mu je dopusceno razmisljat. sam tako razmisljanje je za moje pojme otrocje in konc koncev tudi zelo prikrajsujoce. z nbeno lucjo, sveco, reflektorjem itd. ne mors ponoc osvetit sonca. ampak ce pocakas do jutra lahko sonce (po njegovi volji) vidis skozi njegove zarke. druge moznosti ni. na podobn nacin za spoznat Boga potrebujes njegovo privoljenje in svoj trud. zakaj svoj trud? ce ti podnev zapres oci tud ne bos vidu sonca, ceprav se ti on razkazuje. sicer se da pa sonce vidt tud ponoc in sicer indirektno preko lune Wink . na podobn nacin, ce bos hotu spoznat Boga bos mogu dat svoj trud in tudi Bozja milost bo potrebna. in seveda... imas pa svobodno voljo ali te Bog, ki je vecna eksistenca, popolno znanje, izvor vsega, se posebej zadovoljstva zanima ali ne. najbrz te, ker se vidi da ti ne ugaja taka stopnja zadovoljstva kot jo imas trenutno oz. ti jo tvoji trenutni procesi po svojih najboljsih moceh lahko nudijo. lahko pa da se samo motim.



Kaj zdaj s tem hočeš povedat, da razodevanje razumeva drgač? Jest hočem skor v vsakem postu povedat, da je zvedanje lastne induvidulanosti družbeno kreirano/pogojeno. V tem smsilu si individualen točn tolk, kolkr ti je s skoz tvoj socialni položaj dovoljeno to individulanost dojet. Temu bi se lahko rekl tud, kolkr ti bog naklon svoje milosti, mene terminologija v bistvu nč ne mot, ker bog je itak  človekova duhovna kreacija, s katero simbolnno  izraža svoje zavedanje sebe in svojga položaja v svetu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #23 - 22.09.2003 at 12:38:40
 
titud wrote on 22.09.2003 at 12:32:26:
...mene terminologija v bistvu nč ne mot, ker bog je itak  človekova duhovna kreacija, s katero simbolnno  izraža svoje zavedanje sebe in svojga položaja v svetu.    

mogoce se pa motis? ali pa tudi ne?

ta bog o katerem ti govoris, ki je kreacija nase domisljije je res nekaj nekoristnega, in lahko celo skodljivega. ampak da "nekateri" ljudje to domisljisko razumejo in kreirajo se ni dokaz, da Boga, takega kot je ni, in da ga je nemogoce spoznat.

Bog je "oprijemljiva" (torej izkustvena) Absolutna resnica.

ampak kot sem ze velikrat pisu... dokler nismo pripravljeni sprejeti avtenticnega procesa za spoznavanje Boga, ga pac ne mormo spoznavat in na koncu spoznat. ilustracija : elektrike se ne da "videt". da pa se jo "obcutit", ce primemo za plus in maso (proces). efekt in uporabnost elektrike vec ali manj ze poznamo, pametno bi bilo tudi spoznati efekt in uporabnost spoznavanja in realiziranja Boga, torej Absolutne resnice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #24 - 23.09.2003 at 08:29:13
 
Quote:
dons me bos pa se nasmeju titud. Smiley

ne delujejo vsi ljudje po principu odpravljanja nezadovoljstva in ne ohranjanju ter razvijanju zadovoljstva. mogoce pa se nisi srecal vseh? Wink

lih zivali so tiste ki delujejo po tem zgoraj opisanem principu. zivali delujejo po nagonu, in to ne zato da bi pridobile zadovoljstvo, ampak le potesujejo svoje potrebe, po hrani, spanju, branjenju in razmozevanju. nepotesenost pa je neke vrste trpljenje. in one le zacasno odpravljajo to nezadovoljstvo. men se zdi da lih tisti "ljudje", ki pocnejo le to (kot zivali), so zarad tega se slabsi kot zivali, ker imajo inteligenco pa je ne uporabljajo.


Hotu sem rečt, da si živali ne povzročajo kulturno pogojenega trpljenja. Njihova linija nagon -> zadovoljitu nagona je direktna, ni nč vmes, kar bi jih lahko delal trajno nesrečne niti proizvajal potrebe po tem, da bi ble trajno srečne. Človeka se ravno s  kulturo (vzgojo, identifilacijo), ki se uturi med nagon in njegovo zadovoljitu, dela induvidualno trajno nesrečnega, da bi se pol skoz svoje delovnaje zavestno prizadeval za srečo pa zadovoljstvo. Ki pa nista dosežena tko kot pri živalih, ko je njihov izvorni nagon potešen z npr. hrano ali fukom, ampak le, če deluje zadovoljivo v socialnem okolju: če zadovoljuje pričakovanja drugih, začenši pri mami in končavši pri vrhovnem gospodarju, recmo temu personificiranem bogu.

Spet bom reku, da je človeku iduvidulanost kreirana socialno, zato se tud počut induvidualno popolno izpolnjenga, če se  zlije socilano kreiranno podobo občosti: družino, narodom, absolutnim/bogom. V tem smislu je kreativno nezadovoljstvo po moje ene vrste temlelj avtentične individualnosti človeka. Ta mu omogoča, da nagone sublimira in njihovo energijo  inetligentno izrablja za duhovno kreativnost zarad užitka nad kreativnostjo samo, ki ima edina božanske dimenzije. Ne vem zakaj bi se moral v  svoji inteligenci s čimerkoli omejevat, npr. s tem, da bi ti služla za ustvarjanje izključno  enga transcedentnega, od  materilanega sveta ločenega zadovoljstva, ki skensla našo materialno naravo in s katero bi kao edino lahko presegl živalsko naravo v seb. Saj ta nam  tud zahodnjakom sama po seb ne bi smela pozvročat nobenga nezadovoljstva pa trpljenja več, ker  smo se jo kot socilana bitja itak navadl sublimirat skoz delo, umetnost, kulturo, tehniko, znanost, religijo...  in zarad katerih prav tako nismo več sužnji svojih nagonov.

Ortodoksna religija tipa ved predpostavlja prav našo nedoraslost pa nezaupanje v našo nagonsko materilano naravo pa forsira eno totalno nematerilano  transcedenco, ki pa nam je na zahodu lahko bliz ne zato, ker bi bli nesrečni zarad svoje živalske/nagonske narave in vezanoti na materilani svet, ampak zato, ker smo se pri kulturno/umetiško/tehničnem sublimiranju svojih nagonoskih potreb tud sami že razšli z s svojo  materilano naravo, le da to na način, da smo materilnost za razliko od vzhoda  vzel s sabo v transcedentno. Ker pa  je tam svoboda kreiranja tkorekoč neomejena, smo se  zaržli v svojo materilano podlago eksistence, zato se nam vzgodnjaška 'čista' duhovnost v tem smislu kaže privlačna predvsem zard svoje  ekološkosti oz. nevezanosti na materialno.

Jest ne vidm med zahodno humanistično  duhovnostjo in vzhodnjško duhovnostjo nobene razlike v stopnji transcedentnosti  razen v tem, da smo mi prisiljen čist iz ekistenčnih razlogov (podnebne razmere) s sabo vlačit še materialnost, ampak zard nje nismo nč bolj živalski/nagonski. Saj za nas je materija itak duhovna kategorija, to je v bistvu dokazala vsa resnesančna umetnost pa novodobna znanost, ki išče materialni stvarnosti duhovne korenine. Tle so naše svete besede in to je naš ples, s katerimi skušamo prit do ene transcedentne sreče. Naš problem je  kvečjemu v tem, da si jih prizdevamo obvladat, ravno obvladovanje in ne služenje pa je naša civilizacijska napaka, zarad katere smo drug drugmu volkovi in v tem smislu nismo uspel presečt svoje živalske narave in kjer je humanizem opovedal in edin to humanost nam vzhodnjaške, na sočutju pa služenju utemljene duhvonosti lahko dajo.  
Back to top
« Last Edit: 23.09.2003 at 10:19:19 by titud »  
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #25 - 23.09.2003 at 08:48:16
 
titud, kaj je pol za narest?

(in upam da bos vsaj par besed zdrzal in napisal kaj "ja", in ne sam iskal kaj je tist kar je slabo oz. tist kar ne smemo pocet).


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #26 - 23.09.2003 at 08:59:39
 
Quote:
titud, kaj je pol za narest?

(in upam da bos vsaj par besed zdrzal in napisal kaj "ja", in ne sam iskal kaj je tist kar je slabo oz. tist kar ne smemo pocet).





Aryan,


Samomor je trajna rešitev začasnih problemov, kot je vprašanje kaj je pol za narest  8)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #27 - 23.09.2003 at 09:03:00
 
t wrote on 23.09.2003 at 08:59:39:
Samomor je trajna rešitev začasnih problemov

kaksen samomor konkretno?

ce si ubijes svoje telo, to pol ni trajna resitev zacasnih problemov, ampak ta "resitev" zacasne probleme le se poveca.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #28 - 23.09.2003 at 10:04:59
 
Zdej če vse tole zgoraj poenostavimo, lahko rečemo, da v preživetju ne iščemo smisla, ampak nas žene nagon po preživetju. Wink 8)
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #29 - 23.09.2003 at 10:17:06
 
Kaj  je za storit? Sto hlač  Smiley

Če je inteligenca/kreativnost tista tipično človeška lastnost, ki nam na en socialno pogojen način prinaša zadovoljstvo, pol jo predvsem z  ničemer ne smemo omejevat pa pogojevat, ker se s tem frustriramo kot svobodni individumi.  Materialnost tle zanjo ne bi  smela bit noben tabu pa vir trpljenja in  pogubljenja, saj smo kot ljudje dost osvobojen nagonov kot mehanizma,  s katerim smo bli kot živali vezan nanjo brez ostanka. Prav tako je z duhovnostjo:  kot ljudem nam je enako dana v uživanje kot materialnost in ne kot nekaj, kamor se bomo zatekal iz bojazni, da nas bo materialnost zasužnjila.  Dana pa nam je tud svoboda, da ju zlorabimo x-to potenco, če se postavmo nad njima  v smislu posedovanja oz. uporabe zase. Ker nč  ne posedujemo, niti sebe,  vse nam je dano samo v uživanje. To lekcijo po moje moramo vzet tud mi na zahodu in tle se lahko vzhod pa zahod drug od drugega še dost naučita.

In kaj nam je torej za storit? Dejmo z eno mero uživat v vsem, kar nama je dano v uživanje! Brez izjem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 15