Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 15
(Read 43915 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
SMISEL ?
21.09.2003 at 15:10:22
 
hi


zanima me, kakšno mnenje imate glede svojega obstoja, torej v čem vidite smisel (ali tudi ne) življenja, skratka kaj je sploh tisto kar vam daje navdih za delo na sebi.......torej point mojega vprašanja glede smisla je "zakaj? "

v zvezi s tem, smo se nazadnje pogovarjali v enem drugem topicu, ki pa ni bil za to namenjen zato lahko tukaj nadaljujemo

ARS:
Quote:
A jaz "imam" tako obdobja notranjega miru kot trenutke/obdobja notranjega nemira.


ok, tudi jaz in verjetno vsi katerim nam vlada materija

ARS:
Quote:
In mi je povsem nepomembno, kakšen mir bo v meni jutri in koliko se bom smejala.


ja ?   meni to ni vseeno, in v bistvu ne poznam nobenega ki bi mu bilo

ARS
Quote:
Če bom sebe sledila in katerekoli nemirnosti dražljaje sproti pedenala in trenutke sproti uživala, je verjetnost precejšnja, da bodo obdobja moje notranje uglašenosti vedno daljša, smeh pa še pogostejši ...


aha, zakaj pa bi sploh "pedenala" svojo nemirnost, če pa zgoraj trdiš, da ti je to popolnoma vseeno oz. nepomembno ?

torej si pomoje tudi ti med tistimi, ki jim ni vseeno ali bodo doživljali mir ali nemir

ARS
Quote:
To, da me nosi iz nemira v nemir in obratno je meni tako normalno, kot sta mi normalna dan in noč, pa zima in poletje, pa jok in smeh, pa ... telefonski klic, da je umrl nekdo, ki mi je blizu, ali pa tisti, da imamo novorojenčka med prijatelji. Stvar posameznikove odločitve je, kako bo deloval in gledal na "stvari"; zgolj to.


ja, to da ti je prehajanje iz mira v nemir normalno, lahko razumem

in se strinjam da bi morali težiti k temu, da "padce" sprejemamo, ampak še zmeraj ostaja vprašanje, zakaj si tako vztrajno želimo čim manj padcev (nemira)....

tud jaz svoje "padce" (nemir) poskušam obravnavati kot nekaj normalnega, ampak to še zdaleč ne pomeni, da se bom prenehal truditi, da jih več ne bi bilo



natural:
Quote:
Morda pa leži zadovoljsto ravno v premagovanju nezadovoljstva.


titud:
Quote:
S tem pricipom  jest pred arynom tud jest utemljejem smisu/potrebo po delovanju v materilanem svetu, ki je stalni vir nezadovljstva s sem tudi neskončen potencialen vir zadovoljstva. Da ni finta v premaganju, ampak premagovanju



titud, smisel našega delovanja v materialnem je torej "premagovanje"...

kakšen pa je smisel "premagovanja" ?

titud:
Quote:
Samo je le noter en keč, ker lajf je  bistvu sam po seb pozitiven princip, ki  izvorno ni materialen ampak duhoven.


če je lajf izvorno duhoven (in pozitiven) zakaj se potem mi moramo trenutno ubadat in delovat  v materialnih "negativnostih" ?   da da vedno znova in znova "premagujemo" te negativnosti  ?  

Quote:
Tko kot dobro nikol ne bo zmagalo nad zlim, ker ga v imenu te borbe za zmago mora nujno  predpostavljat.



kaj če pa je ravno to (zavestno) predpostavljanje dobrega in zlega ključ ?  zakaj se mi razlikujemo od živali po tem, da one tega ne rabijo predpostavljati mi pa imamo te "človeške" sposobnosti ?  zakaj imamo zavestne sposobnosti razreševanja ?  

zakaj sploh "premagujemo" če nikoli ne bo mogoče "premagat",odkod nam želja po "premagovanju" in zakaj sploh imamo človeške sposobnosti, ki jih živali nimajo ? živalim se nt treba ubadat z vprašanji "dobro,zlo" , ne rabijo tega (zavestno)"premagovat", čemu bi potem nam služilo to "zavestno" premagovanje, če ne temu da "premagamo" ?

živali so potemtakem v boljšem položaju kot mi, saj se ne zavedajo da "premagujejo"

Kje ob takšnih predpostavkah ti vidiš smisel oz. namen "človeškosti" ?



LP





Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SMISEL ?
Reply #1 - 21.09.2003 at 15:36:12
 
ARS:
Quote:
A jaz "imam" tako obdobja notranjega miru kot trenutke/obdobja notranjega nemira.  

ok, tudi jaz in verjetno vsi katerim nam vlada materija

ARS:
Quote:
In mi je povsem nepomembno, kakšen mir bo v meni jutri in koliko se bom smejala.

ja ?   meni to ni vseeno, in v bistvu ne poznam nobenega ki bi mu bilo

ARS
Quote:
Če bom sebe sledila in katerekoli nemirnosti dražljaje sproti pedenala in trenutke sproti uživala, je verjetnost precejšnja, da bodo obdobja moje notranje uglašenosti vedno daljša, smeh pa še pogostejši ...  


mind
vidiš v zgornjih stavkih (od ars) čas?
imam
jutri
sproti

jutri kot tak je precej nepomeben saj ga tukaj in zdaj gradi

jutri in tukaj in zdaj sta abstrakciji






pomoje lajf izvorno ni duhoven ampak materialen. življenje pač, kot tako. dočim tisto kar življenje da, ali bolje, tisti, ki življenje živi, tisti pak je duhoven - izvorno. zihr je sicer tud materija izvorno duhovna, ampak je pač materija in samo v njej je možno življenje z vsemi atributi, ki jih poznamo (zato jo lahko vzameš kot neki vmesni izvor).
skor zihr je življenje možno tudi drugje, ampak atributi življenja so pak drugačni.


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #2 - 21.09.2003 at 16:09:09
 
gape:
Quote:
mind
vidiš v zgornjih stavkih (od ars) čas?
imam
jutri
sproti

jutri kot tak je precej nepomeben saj ga tukaj in zdaj gradi


eh, gape....če jutri ne bi bil pomemben, zakaj se potem ne zadrogiraš ali kako drugače uživaš samo za ta trenutek "zdaj" ?  saj če je pomembno samo "zdaj" potem zakaj ne "uživaš zdaj"  nonstop  ?

zakaj se izobrazuješ ?, zakaj nabiraš kondicijo  ?, zakaj "delaš na sebi ?" , zakaj se preprosto ne vdaš zdajšnjim trenutkom in pozabiš na prihodnost ?

zakaj "zdaj" delaš nekaj, z namenom, da boš "zdaj, potem,jutri, v prihodnosti" srečen ?

v bistvu praviš, da "jutri" ni pomemben, saj se ga "tukaj in zdaj" gradi....to je enako kot da bi rekel, da hiša ni pomembna ker je pomembno , da se "tukaj in zdaj" hiša gradi




LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #3 - 21.09.2003 at 16:39:04
 
mind wrote on 21.09.2003 at 15:10:22:
zanima me, kakšno mnenje imate glede svojega obstoja, torej v čem vidite smisel (ali tudi ne) življenja, skratka kaj je sploh tisto kar vam daje navdih za delo na sebi.......torej point mojega vprašanja glede smisla je "zakaj? "


smisel življenja je življenje - bi rekel, da vedno in nujno

navdih za delo na sebi pa je samozadovoljstvo (v čemer se skriva velika mera perverznosti - delo na sebi je samozadovoljevanje)

mind wrote on 21.09.2003 at 15:10:22:
kakšen pa je smisel "premagovanja" ?


spet najbrž neko samozadovoljstvo


mind wrote on 21.09.2003 at 15:10:22:
če je lajf izvorno duhoven (in pozitiven) zakaj se potem mi moramo trenutno ubadat in delovat  v materialnih "negativnostih" ?   da da vedno znova in znova "premagujemo" te negativnosti  ?  


lajf je izvorno angleški  Wink

življenje ni izvorno duhovno; po moje je tukaj že sama delitev na materialno/duhovno zgrešena

življenje je namreč življenje in je kot tako samo na sebi pozitivno ter popolnoma neločljivo od "materialnosti"

če gledamo na življenje (še bolje na vse kar je) kot celoto, potem ločevanje na kakršnekoli dele odpade - v enosti vsega se vsaka dvojnost porazgubi

tako je tudi s smislom: smisel celote lahko spoznamo iz njenih delov, smisel posameznega dela pa iz celote. tu se vidi kako smisel povezuje


mind wrote on 21.09.2003 at 15:10:22:
kaj če pa je ravno to (zavestno) predpostavljanje dobrega in zlega ključ ?  zakaj se mi razlikujemo od živali po tem, da one tega ne rabijo predpostavljati mi pa imamo te "človeške" sposobnosti ?  zakaj imamo zavestne sposobnosti razreševanja ?  

zakaj sploh "premagujemo" če nikoli ne bo mogoče "premagat",odkod nam želja po "premagovanju" in zakaj sploh imamo človeške sposobnosti, ki jih živali nimajo ? živalim se nt treba ubadat z vprašanji "dobro,zlo" , ne rabijo tega (zavestno)"premagovat", čemu bi potem nam služilo to "zavestno" premagovanje, če ne temu da "premagamo" ?

živali so potemtakem v boljšem položaju kot mi, saj se ne zavedajo da "premagujejo"


V tem primeru tudi ti predpostavljaš, da živalim ni treba predpostavljat (zavestno/nezavestno) - ker je prej posledica tvoje (naše) antropocentričnosti in (človeškega) nerazumevanja. Če se z njimi ne moreš pogovarjati to še ne pomeni, da živalim ni jasno, oziroma da ne predpostavljajo dobrega in zlega

- kar ni res: Iz živalskega obnašanje je povsem jasno, da se zavedajo, kaj je (zanje) dobro in zlo (zakaj bežijo, se parijo in pri tem tudi tvegajo življenje . . .). Zato si ne bi tako priviligiral zavesti, kot popolnoma človeškega področja: vse skupaj ima najbrž svoj izvor v raznih zgrešenih krščanskih pojmovanjih (kjer ribe še vedno niso živali - zato se jih lahko je tudi ob petkih).

Živali so v istem položaju kot mi, le da bo večina živalskih vrst izumrla pred nami (z biološko življenjskega stališča so potemtakem celo na slabšem - res pa je da se jim ni treba ukvarjati z moralo in moraliziranjem)

mogoče je tu človeška odgovornost z našega mesta žalitve za živali nekoliko večja; kot živalska vrsta, ki dela na tem planetu (in najbrž tudi v tem kozmosu) največjo škodo, imamo vsekakor možnost, da s tem nehamo (seveda samo navidezno - samo poglejte nadčloveka Buša in njegovo ekipo)

mind wrote on 21.09.2003 at 15:10:22:
Kje ob takšnih predpostavkah ti vidiš smisel oz. namen "človeškosti" ?



Če sklepam, iz tega, kar se trenutno na tem planetu dogaja, je namen človeškosti uničenje vsega živega.
(dosega dokončnega miru)


Iz nekoliko bolj poglobljenega stališča pa smo samo naprave, po katerih se kozmos zaveda samega sebe.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: SMISEL ?
Reply #4 - 21.09.2003 at 19:30:14
 
ARS wrote on 18.09.2003 at 16:08:15:
Meni sta smisel življenja smeh in notranji mir; vse ostalo & ta bolš, pa itak z njima pride.   Wink

mind wrote on 18.09.2003 at 16:34:42:
pa si ne želiš trajnega miru in smeha ?
torej, da bi ta mir trajal nonstop, neprekinjeno, večno ?

ARS wrote on 18.09.2003 at 23:53:19:
Srči, lej, vse se spreminja, tut jest; in (meni) prav nič ni trajnega, neprekinjenega ali večnega (pa še ne obremenjujem se s temi pridevniki, tudi uporabljam jih ne). Takoimenovane "vzpone" in "padce" sprejemam kot povsem naravni, sestavni del življenja, in hkrati iskreno čutim in živim mojo osebno "dolžnost", da najprej in nenehno (no, kakor kdaj) skrbim zase in svoj notranji mir. Če je v meni nemir, je tudi okrog mene. In obratno. Če sem v redu s sabo, sem tudi z drugimi. In obratno. In ker nisem popolna (oz. sem nepopolna v svoji popolnosti), skačem malo iz miru v nemir in obratno. In smeh je moj sopotnik, dragocen in vztrajen; pa še marsikaj. Kontent?

mind wrote on 19.09.2003 at 01:59:28:
ARS, si želiš trajnega miru (zadovoljstva) ali ne ?

ARS wrote on 19.09.2003 at 11:51:20:
Joj, a pa ti znaš brat?   Wink
Na to vprašanje od mene ni ne "ja" niti "ne" odgovora, pa še glagol ni ustrezen - želimo si namreč lahko zgolj nekaj, kar nimamo. A jaz "imam" tako obdobja notranjega miru kot trenutke/obdobja notranjega nemira. In se za povrh sploh ne ukvarjam s trajnim, pa večnim, pa neskončnim ... karkoli. To me ne okupira, niti enoodstotno. Tudi to, npr., da dolgo nisem imela celulita, me ni, kot me tudi sedaj ne, ko njegovi sledovi na mojih bedrih so (imam pač par kil viška) ... Mi je zanj neskončno vseeno. In mi je povsem nepomembno, kakšen mir bo v meni jutri in koliko se bom smejala. Če bom sebe sledila in katerekoli nemirnosti dražljaje sproti pedenala in trenutke sproti uživala, je verjetnost precejšnja, da bodo obdobja moje notranje uglašenosti vedno daljša, smeh pa še pogostejši ... kar bi ti verjetno potrdili tisti, ki me osebno poznajo. In ob taki moji naravnanosti ne čutim takoimenovanih "vzponov" in "padcev" več na "tvoj" način, ker mi le-ta klasifikacija ni niti pomembna niti blizu, pa še izvajam je ne; jih ne čutim niti kot zadovoljstvo niti kot nezadovoljstvo. Vse, kar se mi dogaja oz. si dogajam, je zaprmej tisto, kar ima smisel za moj mir in življenjsko pot, pa če jaz to štekam v danem trenutku ali pa ne; edino, kar je pri tem meni pomembno je, da sebe sledim in sproti "uglašujem". To, da me nosi iz nemira v nemir in obratno je meni tako normalno, kot sta mi normalna dan in noč, pa zima in poletje, pa jok in smeh, pa ... telefonski klic, da je umrl nekdo, ki mi je blizu, ali pa tisti, da imamo novorojenčka med prijatelji. Stvar posameznikove odločitve je, kako bo deloval in gledal na "stvari"; zgolj to. To pa je zaprmej tisto dejstvo, ki mnogim ne znese.

mind wrote on 21.09.2003 at 15:10:22:
ja ?   meni to ni vseeno, in v bistvu ne poznam nobenega ki bi mu bilo

aha, zakaj pa bi sploh "pedenala" svojo nemirnost, če pa zgoraj trdiš, da ti je to popolnoma vseeno oz. nepomembno ?

torej si pomoje tudi ti med tistimi, ki jim ni vseeno ali bodo doživljali mir ali nemir

ja, to da ti je prehajanje iz mira v nemir normalno, lahko razumem

in se strinjam da bi morali težiti k temu, da "padce" sprejemamo, ampak še zmeraj ostaja vprašanje, zakaj si tako vztrajno želimo čim manj padcev (nemira)....

tud jaz svoje "padce" (nemir) poskušam obravnavati kot nekaj normalnega, ampak to še zdaleč ne pomeni, da se bom prenehal truditi, da jih več ne bi bilo

Uf.   Roll Eyes

Če ti ne poznaš nikogar, ki ... to še ne pomeni, da ta "ki ..." ni nekaterih drugih realnost in/ali resnica; tistih, ki jih pač ne poznaš, kot tudi tistih, ki jih v določenem trenutku ne moreš oz. ne želiš razumeti. In ker me bereš po svoje oz. skozi svojo percepcijo, zapisuješ tudi stvari, ki jih niti ne trdim, še manj pa proglašam za splošno veljavne. Govorim le, kako velja zame oz. kakšen je moj pogled. In poleg tega, da določenih pridevnikov sploh ne uporabljam, ne uporabljam tudi nekaterih glagolov, še najmanjkrat, če sploh, pa ta famoznega "morati"; ne zame ne za druge. In ponovno, če si ti želiš, da bi bilo v tvojem življenju takoimenovanih "padcev" čimmanj, prav. Jaz jih pač ne dojemam na tak način - jih sprejemam kot nekaj povsem normalnega, kot tudi to, da bodo najverjetneje moji spremljevalci do konca mojih dni. Pa kaj potem? Sicer pa:


Če bi me vprašali,
kaj je smisel življenja,
bi vam svetovala,
da si svojega najdite.



Kiss
ARS
Back to top
« Last Edit: 21.09.2003 at 22:56:34 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: SMISEL ?
Reply #5 - 21.09.2003 at 19:34:47
 
mind wrote on 21.09.2003 at 15:10:22:
hi


zanima me, kakšno mnenje imate glede svojega obstoja, torej v čem vidite smisel (ali tudi ne) življenja, skratka kaj je sploh tisto kar vam daje navdih za delo na sebi.......torej point mojega vprašanja glede smisla je "zakaj? "




Živimo zato, da bi živeli po božji volji in se zveličali!  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #6 - 21.09.2003 at 19:46:07
 
če me vse v meni ne vara...  8) potem je nekako tako:

smisel v materialnem telesu je opredeljevanje za tisto kar želiš biti

moja in tvoja najvišja namera, ki je zakon, ki svet vrti tako kot ga: v materiji bom s pripadajočo omejeno zavestjo imel možnost izkusiti vse razlike in na podlagi občutkov (ugodja/neugodja) imel možnost do njih oblikovati subjektiven odnos

tako izberem kdo jaz sem in kaj jaz nisem, kaj je zame v redu in kaj ni
edini catch je, da se moraš pri izbiri odločiti za 100%, sicer se življenje poraja tako, da te spodbuja k 100% opredelitvi. vztrajno ti prinaša situacije in ljudi ter z njimi povezane občutke, ki se nam pomagajo odločiti - vse dokler se zatrdno ne odločimo, potem pa lahko pričnemo uživati v dobrih odločitvah

ker so to precej neoprijemljive besede, naj jim vdihnem dušo in v razjasnitev navedem en primer

moja nedavna odločitev, s katero sem že sedaj zelo zadovoljen, je, da odslej izbiram le
Resnične prijatelje, ki ne prikrivajo in mi povedo celo resnico, kakršnakoli že je. spoznal sem, da ima to zame največjo vrednost; da mi resničnost moje okolice pomaga biti takšen kot sem, z vsemi svojimi slabostmi in napakami (kar jaz nisem), ki se jih šele tedaj, ko sem brezpogojno resničen, lahko zavem in se jim odrečem.
izbiram resnico. do te izbire pa me je privedlo življenje, s svojim smislom za humor

najlepše pri vsem tem je, da jeznega Boga ni; pozabimo Cerkev, zakon karme in vse svetovne religije, katerih vstrahovanje s kaznijo je bilo dve tisočletji in pol moderno ter razmeram, torej kraju in času, očitno primerno. sedaj pa večinoma postajamo dovolj zreli - zato se prenehajmo kaznovati (ker kar verjameš, se bo najverjetneje zgodilo). v resnici smo sami režiserji, kvaliteto življenja pa določa naš trenutni (in ne naš včerajšnji) odnos do vsega kar obstaja
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: SMISEL ?
Reply #7 - 21.09.2003 at 20:38:57
 
mind wrote on 21.09.2003 at 15:10:22:
... bi morali težiti k temu, da "padce" sprejemamo, ampak še zmeraj ostaja vprašanje, zakaj si tako vztrajno želimo čim manj padcev (nemira)....


Happiness is the absence of the striving for happiness.

Chuang-tzu (B.C. 350)


Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: SMISEL ?
Reply #8 - 21.09.2003 at 21:13:39
 
ARS wrote on 21.09.2003 at 20:38:57:

Happiness is the absence of the striving for happiness.

Chuang-tzu (B.C. 350)


To je pa en mojih priljubljenejših izrekov iz zbirke taoističnih modrosti.
Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: SMISEL ?
Reply #9 - 21.09.2003 at 22:22:26
 
Quote:
smisel življenja je življenje



ali boljse ni smisla – mislis povedat?  Undecided


Quote:
življenje ni izvorno duhovno; po moje je tukaj že sama delitev na materialno/duhovno zgrešena


kaj mislis da je zivljenje izvorno materjalno?


Quote:
življenje je namreč življenje in je kot tako samo na sebi pozitivno ter popolnoma neločljivo od "materialnosti"



samo na sebi pozitivno . . na kaksen nacin?




Quote:
V tem primeru tudi ti predpostavljaš, da živalim ni treba predpostavljat (zavestno/nezavestno) - ker je prej posledica tvoje (naše) antropocentričnosti in (človeškega) nerazumevanja. Če se z njimi ne moreš pogovarjati to še ne pomeni, da živalim ni jasno, oziroma da ne predpostavljajo dobrega in zlega


Dobro in zlo v smislu kaj je za njih dobro in zlo – to ze . . samo se mi zdi da je blo v tem primeru misljeno da niso  sposobne moralizirat o tem kaksen je njihov izvor in vloga  itd.

Quote:
Iz nekoliko bolj poglobljenega stališča pa smo samo naprave, po katerih se kozmos zaveda samega sebe.



In kaksno nalogo moramo tukaj izpolnjevat . . ima smisel si postavljati kaksna pravila ali upostevati ze napisana pravila?






Quote:
najlepše pri vsem tem je, da jeznega Boga ni; pozabimo Cerkev, zakon karme in vse svetovne religije, katerih vstrahovanje s kaznijo je bilo dve tisočletji in pol moderno ter razmeram, torej kraju in času, očitno primerno


jeznega boga ne . . samo obstaja program ki na nek nacin ohranja red

Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #10 - 21.09.2003 at 22:31:00
 
ten-nej:
Quote:
navdih za delo na sebi pa je samozadovoljstvo (v čemer se skriva velika mera perverznosti - delo na sebi je samozadovoljevanje)


ok, navdih za delo na sebi je to, da hočemo biti zadovoljni in k temu torej težimo

ampak, kaj če pa zadovoljujemo nekoga drugega in ne sebe, in bolj kot je On  Smiley zadovoljen bolj smo mi zadovoljni....je to tudi "samozadovoljevanje" ?

ljubezen te/nas res zadovolji, ampak na račun drugega, ne sebe Wink

pomoje moramo ločiti med ljubeznijo in poželjenjem


ARS:
Quote:
In ponovno, če si ti želiš, da bi bilo v tvojem življenju takoimenovanih "padcev" čimmanj, prav. Jaz jih pač ne dojemam na tak način


ARS, kljub temu, da dojemaš padce kot povesm normalne, a mi lahko iskreno odgovoriš če si ti želiš, da bi doživljala čim manj teh padcev (nemira) ali ne ?

ARS:
Quote:
jih sprejemam kot nekaj povsem normalnega, kot tudi to, da bodo najverjetneje moji spremljevalci do konca mojih dni. Pa kaj potem?


kaj pa če tvojih dni nikoli ne bo konec ?

EXORCIST:
Quote:
Živimo zato, da bi živeli po božji volji in se zveličali!


Se strinjam, da imamo vsi skupen Izvor , in da le , ko bomo živeli po volji našega Izvora, ne bomo več trpeli "vzponov in padcev"

IXTLAN:
Quote:
smisel v materialnem telesu je opredeljevanje za tisto kar želiš biti


in kaj si želimo ? kaj si ti želiš ?  si vsak nekaj drugega želi, ali imamo podobne predstave o tem kaj si želimo (ljubezen?)


ARS:
Quote:
Happiness is the absence of the striving for happiness.



Zadovoljstvo je odsotnost težnje po zadovoljstvu.

Odsotnost težnje po zadovoljstvu pa je lahko le v primeru, ko smo večno zadovoljni. Dotlej pa si še kako želimo in težimo k temu, da bi čim dlje časa preživeli zadovoljni.  Smiley



LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: SMISEL ?
Reply #11 - 21.09.2003 at 22:41:00
 
Quote:
"smisel življenja je življenje"
ali boljse ni smisla – mislis povedat?


Življenje ne bi imelo smisla, če življenja ne bi bilo!


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #12 - 21.09.2003 at 23:49:09
 
Bardo_Thodol wrote on 21.09.2003 at 22:41:00:
Življenje ne bi imelo smisla, če življenja ne bi bilo!





Roll Eyes

itaq
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: SMISEL ?
Reply #13 - 21.09.2003 at 23:54:23
 
mind wrote on 21.09.2003 at 22:31:00:
ARS, kljub temu, da dojemaš padce kot povesm normalne, a mi lahko iskreno odgovoriš če si ti želiš, da bi doživljala čim manj teh padcev (nemira) ali ne ?

Pa, a ti še ni jasno, da midva različno razumeva in dojemava takoimenovane "padce" in "vzpone", kot tudi delujeva drugače v zvezi z njimi? Lej, še enkrat, na kratko: men se šmirgla za to, koliko "česarkoli" bom doživljala. Preprosto zato, ker vse, vsaj dandanes, vzamem kot nekaj povsem normalnega oz. meni namenjenega ter z mojim delovanjem pogojenega. In moja izjava, da mi je smisel življenja moj notranji mir, meni ne pomeni, da si želim manj ali pa nič nemira. Gre le za to, da se mi je, preko lastnih izkušenj, povsem nazorno pokazalo, da vsemu nemiru in miru, ki ju doživljam, botrujejo moje misli, moja tolmačenja česarkoli, moja naravnanost in moja delovanja ... posledično pa to, da so vsa povsem normalna; zame. Pa vso moč imam, da to "nomalnost" modificiram po mili volji; če tako začutim. In ker zase in za vse okrog mene (bojda pa še mnogo širše) največ lahko storim in marsičemu botrujem prav skozi svoj mir ... A to hkrati prav tako ne pomeni, da si miru želim - ne, le živim ga; tako kot ves svoj nemir. In se z nobenim izmed njiju ne obremenjujem. Je že tako, in meni "prav". In če ti z besedami ponovno nisem svojega delovanja približala, morda preprosto ne znam tebi blizu v besede spravit. A bom šla vseeno prav mirno spat, tebi pa ves tvoj nemir/mir v obdelavo prepustila.   Wink

mind wrote on 21.09.2003 at 22:31:00:
kaj pa če tvojih dni nikoli ne bo konec ?

Tudi prav.
In tudi blizu tega tvojega nikoli bom zaprmej večkrat mirna kot pa ne, nasmejana pa tudi.   Wink

mind wrote on 21.09.2003 at 22:31:00:
Odsotnost težnje po zadovoljstvu pa je lahko le v primeru, ko smo večno zadovoljni.

Nak, ne bo za vse nas držalo; če si moje gornje zaštekal, boš zaštekal tudi to.

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: SMISEL ?
Reply #14 - 22.09.2003 at 08:12:49
 
ARS wrote on 21.09.2003 at 20:38:57:

Happiness is the absence of the striving for happiness.

Chuang-tzu (B.C. 350)


Wink
ARS

Z zgornjim citatom se strinjam.Tudi ixtlan je dojel point.Drugače pa mind vprašaj Njega.Lepo piše v Vedah da je Bog vseprisoten.Torej vprašaj Ga.Saj meditiraš a ne? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 15