Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15020 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #30 - 19.09.2003 at 01:59:28
 
ARS, si želiš trajnega miru (zadovoljstva) ali ne ?



Quote:
Vzponi in padci, kot je rekla Ars. Ker življenje ni tako gladko, kakor si mogoče ti predstavljaš.  


harry....vzpon,padec,vzpon,padec...itd..itd....kje je smisel takšnega življenja ?  kaj resnično verjameš v to, da obstajamo zato, da lahko doživljamo vzpone in padce, vedno znova in znova  ?  

odkod nam želja po "vzponih"  in nezadovoljstvo ob "padcih" ?  

 

LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #31 - 19.09.2003 at 02:10:14
 
Quote:
In še en primer. Tak praktičen, ker jaz gledam na vse bolj praktično. Recimo, da si miren v sebi. In kar naenkrat zboli nekdo od svojcev. In ti poruši tvoj notranji mir. Če seveda nisi povsem izoliran.


Mind, a tole ni bilo dovolj jasno? ???
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #32 - 19.09.2003 at 02:11:55
 
mind wrote on 19.09.2003 at 01:59:28:
ARS, si želiš trajnega miru (zadovoljstva) ali ne ?




harry....vzpon,padec,vzpon,padec...itd..itd....kje je smisel takšnega življenja ?  kaj resnično verjameš v to, da obstajamo zato, da lahko doživljamo vzpone in padce, vedno znova in znova  ?  

odkod nam želja po "vzponih"  in nezadovoljstvo ob "padcih" ?  

 

LP





Saj si želimo samo vzpone, ampak padci so del lifa. Pa če hočeš ali ne. Kar pridejo.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #33 - 19.09.2003 at 06:33:33
 
harry, torej se strinjaš, da trenutno doživljamo vzpone in padce, v končni fazi pa je naša želja nič manj kot trajno zadovoljstvo ?

in strinjam se s teboj....dokler smo pogojeni z materijo, bomo doživljali vzpone in padce....ampak ali to pomeni, da je smisel našega življenja doživljati vzpone in padce obenem pa si želet trajnega miru, ki ga nikoli ni mogoče dosečt ?  

zakaj kljub temu, da veš, da miru nikoli ne bo, vseeno tako vztrajno težiš k temu da padcev ne bi bilo ?  zakaj nas "padci" potolčejo, če pa je to čisto naravni sestavni del življenja, kot pravi ARS ?

harry, ti v bistvu hočeš povedat, da je trpljenje (strah, smrt, bolezen....itd..itd...) neizogibno in da takšno naše življenje pač je ?  zakaj sploh trud, če veš da te neizogibno čaka trpljenje ? v čem ti vidiš point ?



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #34 - 19.09.2003 at 07:12:10
 
No, jest pa mislim tkole:
Vzponi in padci so bolj kot ne stvar ega. Brez le-tega stvari samo so. Iz njih se lahko česa naučimo, sploh če zelo zdramijo naš ego, je to včasih kar priporočljivo.
Plus zanimivo je zavedat se vedno: Tudi to bo minilo (This too will pass -Osho karte). Ko padeš: This too will pass in ko se ti zdi, da maš krila: this too will pass... to naj bi pomagal spregledat, da ni padcev, vzponov, situacije samo so. In v vsaki situaciji ohranit v sebi mir, oz. se spomnit Ljubezni - zdej če ti nekdo zboli v družini, namest da si ful zagrenjen, odpreš srce pa mu nadihaš nekej zdravilnih blagoslovov. Že s tega stališča, da četud nisi zdravnik, se ne čutiš nemočnega (kar ponavad slabo voljo še povečuje), ker vedno lahko nadihaš še en dih ljubezni za tega bolnika in pomagaš njemu in sebi.


Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #35 - 19.09.2003 at 08:12:00
 
Devi wrote on 18.09.2003 at 13:41:01:
Odgovornost, da si jih razloži celostno in pošteno, je na posamezniku, ne na tebi.


Aaaaa?

A ni Hex vprašal oziroma prosil za nasvet? In sem mu razložil, pač po pameti, ki jo premorem.

Če bi se vsak od nas izločil iz odnosa do drugega, bi nehali komunicirati.

Saj mu nič ne vsiljujem. Predstavil sem mu svoj pogled, za katerega upam, da bo v Hexovi glavi sprožil mentalno dogajanje, ki naj bi ga pripeljalo do spoznanj in zaključkov, ki jih rabi.

Tako nekako vidim smisel pisanje oziroma pogovorov o tem in onem.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #36 - 19.09.2003 at 09:57:28
 
Jakob_Ostrjan wrote on 18.09.2003 at 13:25:49:
Čak! Lej... Opisal sem samo en vidik, kako je z to zasebnostjo in sicer tistega, ki se mi je zdel najbolj ustrezen za Hexa.

Če mu boš zdaj ti govorila, da je potrebno zasebnost imeti zaradi razlogov, ki jih navajaš (in s katerimi se še kako strinjam!), potem te on zagotovo ne bo razumel!

Njegov problem, oziroma problem njegovega odnosa je v tem, da se oba partnerja skrivata drug pred drugim! In da temu skrivanju napačno rečeta iskanje zasebnosti!

Seveda je zasebnost nujna! Zdaj sicer zanikam svoje besede od prej, ampak: tiste prej so bile namenjene Hexu, tele zdaj pa veljajo nasplošno!


Pri svetovanju v osebnih/intimnih zadevah je problem, da nikol moreš točn vedet kakšno pomoč človk pravzaprav rab.  V bistvu je edina pomoč, ki jo človek kot svetovalec  lahko nekomu  nudi, ta, da mu pomaga  sprejet njegovo lastno izkušnjo, ker kakršnakoli že je, ne more bit napačna, ker le na ta način bo pol že sam po svoje najdu pot naprej. Vse ostalo je moraliziranje, poučevanje, podcenjevanje, naslajanje in druge oblike filanja svetovalčevega ega, ki imajo na tistega, ki se mu na tak način svetuje, res kratkotrajen učinek. Tle bi se z mindom tud strinjal glede načela večnosti pri svetovanju, pri čemer bi dojemanje večnost interpretiral kot sprejetje vsega (preteklosti in prihodnosti) skozi ta trenutek.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #37 - 19.09.2003 at 10:15:36
 
Quote:
No, jest pa mislim tkole:
Vzponi in padci so bolj kot ne stvar ega. Brez le-tega stvari samo so. Iz njih se lahko česa naučimo, sploh če zelo zdramijo naš ego, je to včasih kar priporočljivo.
Plus zanimivo je zavedat se vedno: Tudi to bo minilo (This too will pass -Osho karte). Ko padeš: This too will pass in ko se ti zdi, da maš krila: this too will pass... to naj bi pomagal spregledat, da ni padcev, vzponov, situacije samo so. In v vsaki situaciji ohranit v sebi mir, oz. se spomnit Ljubezni - zdej če ti nekdo zboli v družini, namest da si ful zagrenjen, odpreš srce pa mu nadihaš nekej zdravilnih blagoslovov. Že s tega stališča, da četud nisi zdravnik, se ne čutiš nemočnega (kar ponavad slabo voljo še povečuje), ker vedno lahko nadihaš še en dih ljubezni za tega bolnika in pomagaš njemu in sebi.


Smiley

Pod tisto o vzponih in padcih se podpišem.In če se mene vpraša ne želim trajnega zadovoljstva.Preveč je enolično,papkasto.Ni izziva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #38 - 19.09.2003 at 10:24:46
 
natural wrote on 19.09.2003 at 10:15:36:
In če se mene vpraša ne želim trajnega zadovoljstva.Preveč je enolično,papkasto.Ni izziva.

kaj pa teb pol predstavlja izziv? kaj si zelis dosegat ali dosezt, da ima/bi imel tvoj obstoj smisel?
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #39 - 19.09.2003 at 11:25:54
 
Quote:
kaj pa teb pol predstavlja izziv? kaj si zelis dosegat ali dosezt, da ima/bi imel tvoj obstoj smisel?

Morda pa leži zadovoljsto ravno v premagovanju nezadovoljstva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #40 - 19.09.2003 at 11:39:14
 
natural wrote on 19.09.2003 at 11:25:54:
Morda pa leži zadovoljsto ravno v premagovanju nezadovoljstva.

to je tvoj odgovor na moje vprasanje...

Quote:
kaj pa teb pol predstavlja izziv? kaj si zelis dosegat ali dosezt, da ima/bi imel tvoj obstoj smisel?

?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #41 - 19.09.2003 at 11:51:20
 
mind wrote on 19.09.2003 at 01:59:28:
ARS, si želiš trajnega miru (zadovoljstva) ali ne ?

Joj, a pa ti znaš brat?   Wink

Na to vprašanje od mene ni ne "ja" niti "ne" odgovora, pa še glagol ni ustrezen - želimo si namreč lahko zgolj nekaj, kar nimamo. A jaz "imam" tako obdobja notranjega miru kot trenutke/obdobja notranjega nemira. In se za povrh sploh ne ukvarjam s trajnim, pa večnim, pa neskončnim ... karkoli. To me ne okupira, niti enoodstotno. Tudi to, npr., da dolgo nisem imela celulita, me ni, kot me tudi sedaj ne, ko njegovi sledovi na mojih bedrih so (imam pač par kil viška) ... Mi je zanj neskončno vseeno. In mi je povsem nepomembno, kakšen mir bo v meni jutri in koliko se bom smejala. Če bom sebe sledila in katerekoli nemirnosti dražljaje sproti pedenala in trenutke sproti uživala, je verjetnost precejšnja, da bodo obdobja moje notranje uglašenosti vedno daljša, smeh pa še pogostejši ... kar bi ti verjetno potrdili tisti, ki me osebno poznajo. In ob taki moji naravnanosti ne čutim takoimenovanih "vzponov" in "padcev" več na "tvoj" način, ker mi le-ta klasifikacija ni niti pomembna niti blizu, pa še izvajam je ne; jih ne čutim niti kot zadovoljstvo niti kot nezadovoljstvo. Vse, kar se mi dogaja oz. si dogajam, je zaprmej tisto, kar ima smisel za moj mir in življenjsko pot, pa če jaz to štekam v danem trenutku ali pa ne; edino, kar je pri tem meni pomembno je, da sebe sledim in sproti "uglašujem". To, da me nosi iz nemira v nemir in obratno je meni tako normalno, kot sta mi normalna dan in noč, pa zima in poletje, pa jok in smeh, pa ... telefonski klic, da je umrl nekdo, ki mi je blizu, ali pa tisti, da imamo novorojenčka med prijatelji. Stvar posameznikove odločitve je, kako bo deloval in gledal na "stvari"; zgolj to. To pa je zaprmej tisto dejstvo, ki mnogim ne znese.

Kiss
ARS
Back to top
« Last Edit: 19.09.2003 at 13:39:13 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #42 - 19.09.2003 at 12:00:37
 
men so zelo zanimive tiste osebe, ki se na vso moc trudijo zakrit sonce (seb in ostalim) sred belga dneva s pomocjo njihove dlani.

"kroglo" itak lahko zakrijejo le pred sabo, ampak se zmeri je krogla tam ( in drugi jo vidijo) in tudi bel dan (soncni zarki) je se zmeri uzun.

res so mi zanimive te osebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #43 - 19.09.2003 at 12:12:46
 
Quote:
men so zelo zanimive tiste osebe, ki se na vso moc trudijo zakrit sonce (seb in ostalim) sred belga dneva s pomocjo njihove dlani.

"kroglo" itak lahko zakrijejo le pred sabo, ampak se zmeri je krogla tam ( in drugi jo vidijo) in tudi bel dan (soncni zarki) je se zmeri uzun.

res so mi zanimive te osebe.


Praviš, da si si končno zanimiv postal, al kako? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Varanje! (samo za moške!!!)
Reply #44 - 19.09.2003 at 12:14:28
 
Quote:
Praviš, da si si končno zanimiv postal, al kako? Wink

tudi ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4