Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12
(Read 41629 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #90 - 21.09.2003 at 12:49:41
 
andres, kej tazga pa nebi prčakvou od tebe
*Naj jih nehajo prodajat pa bomo nehali*
valjda veš da tisto kar nosi keš nikol ne nehajo prodajat
in tud če bi (po-ne)kje nehal prodajat cigarete (mislm ... pomoje bi prišlo do vstaje), bi se jih na črnem trgu dal kupt 100%. črni trg pa državi (tistemu delu nje, ki je ukinla prodajo cigaret za dobro naroda vsaj) ni všeč.

tko da ... ne vem no ... sej ja veš

ne moreš spremenit sveta (pa makar s prepovedjo), lahko pa spremeniš sebe.

se reče

TI nehi kadit čike, TI jih nehi kupovat in ONI ne bodo imel biznisa in jih bojo nehal prodajat.
that's the only way ...

sorry andres k sm izresu natanko pol stavka iz celega texta k si ga napisu ... ampak tko kot pravi amstel ... *Kdor prisega na zunanjo kontrolo, prisega na prenašanje odgovornosti zase in druge*



pri vseh teh blodanjh k jih mate tuki gor okrog otrok, staršev & co ... je edino pomeben zgled. nič drugo. in to da je ta zgled usklajen - misli - besede in dejanja ... ne da ne kadiš, otroku govoriš kolk je to bed, deep down bi pa full enga pržgal, pa to rajši tlačiš.
in pri teh blodnjah, spet, ne morete madrfaking popolnoma nič narest če sm recimo jest boljši zgled vašim otrokom kot pa vi sami (pa ne tega dobrsedno za mene - gapeta vzet, pač nekoga ki je DRUGAČEN od vas (staršev)).
starši so nam skušali vcepiti kaj hočemo, na koncu pa smo izbrali sami ... and ... there is nothing you can do about it.

absolutely nothing !!!

svobodna izbira je bila dana iz višje inštance ...


nadzor pa je en tak paradoks ... edini pravi nadzor je prepuščanje toku, odsotnost nadzora ... ega ... višji jaz ne nadzoruje, samo je.


*na kakšen način vidiš ti preprečevanje tveganja*
to tud mene zanima
jest VEM da je edini (pravi(lni)) način za to izključno in samo ozaveščanje ... če komu ni jasno kaj to je lahko mal obrazložim, pa mislim da tisti, ki vas je zanimalo ste do zdej to že zvedl.
ostalih pa kuitak ne zanima ampak samo pozornost žgejo ...


*Pri trenutni zakonodaji pa so zanje (petnajstletnike) vse droge nelegalne - glejte in se čudite.*
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #91 - 21.09.2003 at 13:33:16
 
V zenu doseči preseganja ega - satori s pomočjo droge, a res? Tega tam ne učijo, tvoja vera je zelo površinska ten-nej, če tako razmišljaš. Premisli!

Ko bil le prisluhnili starim modrostim, pregovor, ki pravi, da prilika dela tatu. Ten-nej in Amstel tukaj vajina logika o (ne)prohibiciji povsem odpove. Sta prepričana, da je vseeno kje pustiš ležati ostro britev, nož ali vžigalnik, na otroku dosegljivem mestu ali pa tam, kjer ga ne bo mogel doseči?  

Za nedozorelo osebnost je tudi DUHOVNOST le eno od skrivališč, kamor lahko zbeži, a tam namesto svobode pade v novo odvisnost, v novo suženjstvo.

Carpe diem!
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #92 - 21.09.2003 at 14:29:22
 
exorcist wrote on 21.09.2003 at 13:33:16:
V zenu doseči preseganja ega - satori s pomočjo droge, a res? Tega tam ne učijo, tvoja vera je zelo površinska ten-nej, če tako razmišljaš. Premisli!




exo - ljubitelj najlonk in vročega perverznega seksa, kaj mi spet nekaj podtikaš  ???


a si morda pomislil, koliko manj tatov bi bilo brez prohibicije - ne samo prilika tudi prohibicija dela tatove

in ravno prohibicija je tista, ki v veliki meri povečuje dostopnost droge tistim, katere naj bi varovala (je že tako, da mamila lahko kupiš na šoli ne pa v lekarni)


in otroke je treba učiti - vzgajati kaj je kaj in zakaj
ne pa pretepati in jim prepovedovati


je že tako, da so naravni zakoni močnejši od človeških - zato se jim je treba prilagaditi in živeti v skladu z njimi.

uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #93 - 21.09.2003 at 16:27:30
 
gape wrote on 21.09.2003 at 12:49:41:
andres, kej tazga pa nebi prčakvou od tebe
*Naj jih nehajo prodajat pa bomo nehali*
valjda veš da tisto kar nosi keš nikol ne nehajo prodajat
in tud če bi (po-ne)kje nehal prodajat cigarete (mislm ... pomoje bi prišlo do vstaje), bi se jih na črnem trgu dal kupt 100%. črni trg pa državi (tistemu delu nje, ki je ukinla prodajo cigaret za dobro naroda vsaj) ni všeč.

tko da ... ne vem no ... sej ja veš

ne moreš spremenit sveta (pa makar s prepovedjo), lahko pa spremeniš sebe.

se reče

TI nehi kadit čike, TI jih nehi kupovat in ONI ne bodo imel biznisa in jih bojo nehal prodajat.
that's the only way ...

sorry andres k sm izresu natanko pol stavka iz celega texta k si ga napisu ... ampak tko kot pravi amstel ... *Kdor prisega na zunanjo kontrolo, prisega na prenašanje odgovornosti zase in druge*



pri vseh teh blodanjh k jih mate tuki gor okrog otrok, staršev & co ... je edino pomeben zgled. nič drugo. in to da je ta zgled usklajen - misli - besede in dejanja ... ne da ne kadiš, otroku govoriš kolk je to bed, deep down bi pa full enga pržgal, pa to rajši tlačiš.
in pri teh blodnjah, spet, ne morete madrfaking popolnoma nič narest če sm recimo jest boljši zgled vašim otrokom kot pa vi sami (pa ne tega dobrsedno za mene - gapeta vzet, pač nekoga ki je DRUGAČEN od vas (staršev)).
starši so nam skušali vcepiti kaj hočemo, na koncu pa smo izbrali sami ... and ... there is nothing you can do about it.

absolutely nothing !!!

svobodna izbira je bila dana iz višje inštance ...


nadzor pa je en tak paradoks ... edini pravi nadzor je prepuščanje toku, odsotnost nadzora ... ega ... višji jaz ne nadzoruje, samo je.


*na kakšen način vidiš ti preprečevanje tveganja*
to tud mene zanima
jest VEM da je edini (pravi(lni)) način za to izključno in samo ozaveščanje ... če komu ni jasno kaj to je lahko mal obrazložim, pa mislim da tisti, ki vas je zanimalo ste do zdej to že zvedl.
ostalih pa kuitak ne zanima ampak samo pozornost žgejo ...


*Pri trenutni zakonodaji pa so zanje (petnajstletnike) vse droge nelegalne - glejte in se čudite.*



Verjetno noben ni šel za pravim smislom, ki sem ga napisal v stavku "naj nehajo prodajat pa bom nehal kadit".   Samo je dejstvo da cigareti so na dosegu roke in zato potrošen material skoraj v vsakih družini.  Kaj čete pol zdej? Imet potrošen material še travo?
Gape ti se na šverc zagovarjaš. Čist res, da je tako, bilo bi veliko šverca, samo bi bilo več tistih, ki bi nehali kaditi.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #94 - 21.09.2003 at 16:45:54
 
Andres wrote on 21.09.2003 at 16:27:30:
Kaj čete pol zdej? Imet potrošen material še travo?

Andres




seveda!

(itaq je že)

travo in vse ostalo (jaz bi dodal še pištole pa puške) hočemo imeti za legalen potrošni material!


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #95 - 21.09.2003 at 16:51:34
 
Prilika (priloznost) in tudi dostopnost delata tatu. Ovrzi ta argument?  Ne, ga ne mores, ker stojis na "revmaticnih" nogah, pa roke se ti prevec tresejo, kot posledica fizične odvisnosti od...  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #96 - 21.09.2003 at 16:57:09
 
exorcist wrote on 21.09.2003 at 16:51:34:
Prilika (priloznost) in tudi dostopnost delata tatu. Ovrzi ta argument?  Ne, ga ne mores, ker stojis na "revmaticnih" nogah, pa roke se ti prevec tresejo, kot posledica fizične odvisnosti od...  Grin



Exo, ljubitelj najlonk in vročega perverznega sexa:

tebe argumenti niso še nikoli prepričali -

ker si vedno samo ubogi opazovalec
vsi ostali, ki izkoristijo svojo priliko pa lopovi

stopi že v akcijo in doseži svojo zadovoljitev čimprej
potem pa pridemo nazaj na argumentiranje




(kako že gre: cagav fant ni še nikoli pri punci spal; ovrži ta argument)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #97 - 21.09.2003 at 17:46:27
 
t wrote on 21.09.2003 at 16:45:54:
seveda!

(itaq je že)

travo in vse ostalo (jaz bi dodal še pištole pa puške) hočemo imeti za legalen potrošni material!


uživaj!


Ti nisi normalen Te nay.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #98 - 21.09.2003 at 18:07:18
 
Andres wrote on 20.09.2003 at 22:31:18:
S tem ko ko se legalno prodaja cigarete in pa tudi alkohol se samo odpira vrata drugim drogam


Andres, od vedno quotam tisto, kar se mi zdi zanimivo, ne cel text, razen, če ni cel zanimiv.
Zdajle sem še enkrat prebrala tole, kar si napisal.

Pa te nekaj vprašam.

Recimo, da drži teorija, da konzumiranje cigaret, pripelje do kajenja trave...

Boš nehal kaditi cigarete (zgled otrokom, pa to)?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #99 - 21.09.2003 at 18:11:21
 
Bom ja Amstel.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #100 - 21.09.2003 at 18:11:56
 
gape wrote on 21.09.2003 at 12:49:41:
TI nehi kadit čike, TI jih nehi kupovat in ONI ne bodo imel biznisa in jih bojo nehal prodajat.
that's the only way ...


starši so nam skušali vcepiti kaj hočemo, na koncu pa smo izbrali sami ... and ... there is nothing you can do about it.


Jap. To je realnost. Dokler so odjemalci, do takrat bo biznis.

Jap. Svobodna volja... in verjetno vsi tisti Nizozemci, recimo, ki kadijo travo, ne izhajajo iz pomankljivo usmerjevalnih družin.

Priznam, da mi je dalo misliti vse to skupaj.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #101 - 21.09.2003 at 18:18:34
 
Svobodna volja.  Vsi ste neki odštekani.  Če bi vsak delal vse po svobodni volji sveta nebi bilo več.  Pejte se vi kar svobodno voljo, vključno s tabo Amstel in ti si za legalizacijo, samo vsak post drugače napišeš, nekako prilagodljivo dotičnemu souporabniku.  To je svobodna volja, ampak ne tvoja iskrenost.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #102 - 21.09.2003 at 18:41:19
 
Amstel wrote on 21.09.2003 at 18:11:56:
Jap. To je realnost. Dokler so odjemalci, do takrat bo biznis.

Jap. Svobodna volja... in verjetno vsi tisti Nizozemci, recimo, ki kadijo travo, ne izhajajo iz pomankljivo usmerjevalnih družin.

Priznam, da mi je dalo misliti vse to skupaj.



Andres, kot vidiš, sem tule povedala vse.
Začela sem razmišljati o tem, da bi postala zagovornik legalizacije Cannabis Sative... in začela kaditi vsak mesec en joint. Wink
Dost iskreno? Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #103 - 21.09.2003 at 19:09:09
 
Andres wrote on 21.09.2003 at 18:18:34:
Svobodna volja.  Vsi ste neki odštekani.  Če bi vsak delal vse po svobodni volji sveta nebi bilo več.  Pejte se vi kar svobodno voljo, vključno s tabo Amstel in ti si za legalizacijo, samo vsak post drugače napišeš, nekako prilagodljivo dotičnemu souporabniku.  To je svobodna volja, ampak ne tvoja iskrenost.

Andres


Temu se rece hibridni krizanec skrajenga liberalizma in anarhije, kar zagovarjajo, saj ne vejo kaj je svobodna volja, sicer ne bi bili zasužnjeni kakor so sedaj. Res jih nekaj slepi, samo vprasanje je kaj?

Bog odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #104 - 21.09.2003 at 21:04:32
 
exorcist wrote on 21.09.2003 at 19:09:09:
saj ne vejo kaj je svobodna volja, sicer ne bi bili zasužnjeni kakor so sedaj.


Nisi ti nekam preveč na interentu, Exo? Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12