Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12
(Read 41568 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #75 - 20.09.2003 at 08:45:45
 
Quote:
Vsekakor STE PA STARŠI ODGOVORNI ZA TO KAK ZGLED DAJETE SVOJIM OTROKOM.... glede vsega.... A naštevam?


Ja, zgled je tisto, kar najbolj šteje pri vzgoji.

Neko prepričevanje, vsiljevanje....rodi le tisto, česar nočemo, povzroči le blokado pri drugem.

Če smo starši odgovorni, bodo to prevzeli tudi otroci, saj se večinoma otroci le poistovetijo s starši.
Če bom sam pil ali se drogiral, je normalno, da me bo strah, da ne bodo tega počeli tudi otroci. Vzgoja bo polna strahu, vsiljevanja in otrok bo to prevzel in zaradi strahu, tudi sam začel piti.....

Čeprav se nekateri toliko izgovarjate na otroke in na druge, spremenite svoje življenje.

Imeti v sebi notranji mir, ljubezen......prepiri, vsiljevanje....postanejo brezpredmetni.

Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #76 - 20.09.2003 at 08:49:13
 
Quote:
zgled njim nam kradejo razni tisti, ki po šolah drogo prodajajo


drugi...drugi...drugi....zelo dober izgovor, da mi ni treba pri sebi ničesar spremeniti. Ali sprejeti samoodgovornosti.

R.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #77 - 20.09.2003 at 09:25:32
 
exorcist wrote on 19.09.2003 at 17:57:12:
"le čevlje sodi naj kopitar"




bo že držalo, dragi kopitarček kopitljavi  Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #78 - 20.09.2003 at 10:57:39
 
V bistvu amsterdamski dilerji nagovarjajo: hašiš, koka, exstazi, heroin, lsd... Ja in??? Rečeš jim ne, in gredo stran. Men ni nikol noben težil, celo čestitali so mi, ker sem jim povedala, da me razen ganje ne zanima nič. Shocked Shocked Shocked Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #79 - 20.09.2003 at 12:48:37
 
t wrote on 20.09.2003 at 09:25:32:
bo že držalo, dragi kopitarček kopitljavi  Grin


Bog ne daj, da te psonemajo otroci, saj je znano , da je ZGLED najučinkovitejša vzgojna metoda. Ti se še samo naprej SLEPI!

Verjetno ne boš imel otrokov, saj bi jim bil slab vzgled in bi jim prizadejal le škodo? Trstenjak takoi permisivni vzgoji, ki jo zagovarjaš ti s svojo GAPE "klapo" pravi FILIARHAT, torej ureditev, v kateri vladajo (in vzgajo) otroci.

Večina vas je tukaj pristašov permisivne vzgoje, katere ste bili sami deležni, da otroku dopuščaš, da se razvija "po svoje", ga pri tem "ne oviraš"; ala VISION. Želim vam uspešen boj za roditeljsko prevlado (oblast) v družini, "kdo bo koga"! Pristaši permisivne vzgoje ste sami poraženci, medtem ko v avoritaritivni vzgoji je ravno obratno, zmagajo starši. Obilo uspeha za bolj z mlini na veter!

PRIŽGI SI EN JOINT!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #80 - 20.09.2003 at 14:25:35
 
exorcist wrote on 20.09.2003 at 12:48:37:
Pristaši permisivne vzgoje ste sami poraženci, medtem ko v avoritaritivni vzgoji je ravno obratno, zmagajo starši.

Aaaaa.... to je tisto, ko moraš tepst pa poniževat otroke, dokler so še mejhni, pa jih še lahko, da si pol največji as na vasi, pa se hvališ, kako si jih dobro zdresiral, da na žvižg tud skoz okno skačejo, če jim rečeš? Shocked

Po tem, da tolk podpiraš tako vzgojo, lahko sklepam, da si ti tud eden tistih, ki so jih starši uspeli že v otroštvu premagat in zdej veselo z repom okoli migaš in se hvališ, da si lepo vzgojen?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #81 - 20.09.2003 at 14:32:40
 
Devi wrote on 20.09.2003 at 14:25:35:
Aaaaa.... to je tisto, ko moraš tepst pa poniževat otroke, dokler so še mejhni, pa jih še lahko, da si pol največji as na vasi, pa se hvališ, kako si jih dobro zdresiral, da na žvižg tud skoz okno skačejo, če jim rečeš? Shocked

Po tem, da tolk podpiraš tako vzgojo, lahko sklepam, da si ti tud eden tistih, ki so jih starši uspeli že v otroštvu premagat in zdej veselo z repom okoli migaš in se hvališ, da si lepo vzgojen?


Ne, nisi me razumela! Opzarjal sem na 2 skrajnosti: avoritarna in permisivna vzgoja:

- v avtoritarni "vladajo" starsi in so otroci v podrejenem polozaju
- v permisivni pa "vladajo" otroci in so starsi v podrejenem polozaju

Obe skrajnosti sta slabi, niti ena niti druga ni dobra, vendar je vse bolj "v modi" permisivna vzgoja, ki naredi enako skodo na otroku kot avtoritarna! Nekateri si mislijo, ce otroku vse dopuscajo, da so naredili vse, kar je bilo v njihovi moci. To je napacna predpostavka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #82 - 20.09.2003 at 14:54:52
 

Quote:
zgled njim nam kradejo razni tisti, ki po šolah drogo prodajajo  




Quote:
drugi...drugi...drugi....zelo dober izgovor, da mi ni treba pri sebi ničesar spremeniti. Ali sprejeti samoodgovornosti.

R.


Pa kaj je s tabo? Normalno da so drugi tisti ki se drogirajo in nudijo drogo.  Kva bi sploh rad, da bi še mojedva otroka mednje poslal, pa naj mu rečem, da je to nekaj super cenjenega v prihajajočih družbah?
In kolikor se jaz na te stvari spoznam je to dovolj velika samoodgovornost govorit z otrokom o drogah, dilerjih in posledicah drog. Pač, bom po drugih rajši hodil če bo moj otrok v nevarnosti  ne bom pa zato sebe spreminjal in iskal njihovega nivoja, le iz razloga ki bi mi nudil oporo v smislu: "spremenil sem se tak sem kot oni, gremo dalje".

In vsi tu ki travo in ostale droge podpirate ogrožate moja otroka.  Ni res?

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #83 - 20.09.2003 at 21:38:49
 
Andres wrote on 20.09.2003 at 14:54:52:
In vsi tu ki travo in ostale droge podpirate ogrožate moja otroka.  Ni res?
Andres


Cigaret je droga?  Roll Eyes

Exo bo to vedel, k študira v tej smeri... temu se reče PROJEKCIJA... da vidiš v drugem, česar v sebi nočeš.
Pogost obrambni mehanizem.
Saj s tem ni nič narobe, ker to počnemo vsi. Glavno, da rečemu
BOB = BOB
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #84 - 20.09.2003 at 22:31:18
 
Amstel wrote on 20.09.2003 at 21:38:49:
Cigaret je droga?  Roll Eyes

Exo bo to vedel, k študira v tej smeri... temu se reče PROJEKCIJA... da vidiš v drugem, česar v sebi nočeš.
Pogost obrambni mehanizem.
Saj s tem ni nič narobe, ker to počnemo vsi. Glavno, da rečemu
BOB = BOB


Amstel. Tudi to sem že rekel, dostikrat. Naj jih nehajo prodajat pa bomo nehali, ker če se jih ne bo dalo kupit bo kriza 3 mesece potem pa hvaležnost, da smo rešeni enga strupa več. S tem ko ko se legalno prodaja cigarete in pa tudi alkohol se samo odpira vrata drugim drogam. Najprej travi, naši vnuki bodo hotel hašiš. Vse v štacuno kupit al kaj?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #85 - 20.09.2003 at 22:46:11
 
Andres wrote on 20.09.2003 at 22:31:18:
Amstel. Tudi to sem že rekel, dostikrat. Naj jih nehajo prodajat pa bomo nehali,


Tko bom rekla. Trenutno ne kadim. Če izpustim, da sem pokadila par mesecev nazaj 5 cigaret, ene 2,5 let nisem.

V trgovini so cigareti. Jaz jih ne grem kupiti.

Zato... lahko izpeljem eno logiko iz tega ----> nadzor prihaja od znotraj.
Iz tega sledi... če nadzora nimaš znotraj, ti tudi tisti zunanji nadzor ne bo pomagal (prekinitev prodaje cigaret, alkohola).

Kdor prisega na zunanjo kontrolo, prisega na "prenašanje odgovornosti zase na druge".

In mislim, da je po vseh teh postih kristalno jasno, kaj sem hotela povedati.
Če ni bilo doslej, je sigurno v tem zadnjem.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #86 - 20.09.2003 at 22:59:58
 
Amstel wrote on 20.09.2003 at 22:46:11:
Tko bom rekla. Trenutno ne kadim. Če izpustim, da sem pokadila par mesecev nazaj 5 cigaret, ene 2,5 let nisem.

V trgovini so cigareti. Jaz jih ne grem kupiti.

Zato... lahko izpeljem eno logiko iz tega ----> nadzor prihaja od znotraj.
Iz tega sledi... če nadzora nimaš znotraj, ti tudi tisti zunanji nadzor ne bo pomagal (prekinitev prodaje cigaret, alkohola).

Kdor prisega na zunanjo kontrolo, prisega na "prenašanje odgovornosti zase na druge".

In mislim, da je po vseh teh postih kristalno jasno, kaj sem hotela povedati.
Če ni bilo doslej, je sigurno v tem zadnjem.



Kristalno jasno? Ampak tolk da sva si na jasnem.  Če drugič quotaš moj post naredi to tako, da ne izržeš ven natanko dva stavka in pol, torej tisto kar tvojim krempljem paše.

"Kdor prisega na zunanjo kontrolo, prisega na prenašanje odgovornosti zase in druge", praviš.
Daj ti tole malo razčleni. Kakšno zunanjo kontrolo imaš v mislih?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #87 - 20.09.2003 at 23:04:47
 
Amstel wrote on 20.09.2003 at 22:46:11:
V trgovini so cigareti. Jaz jih ne grem kupiti.

Zato... lahko izpeljem eno logiko iz tega ----> nadzor prihaja od znotraj.
Iz tega sledi... če nadzora nimaš znotraj, ti tudi tisti zunanji nadzor ne bo pomagal (prekinitev prodaje cigaret, alkohola).

Kdor prisega na zunanjo kontrolo, prisega na "prenašanje odgovornosti zase na druge".

In mislim, da je po vseh teh postih kristalno jasno, kaj sem hotela povedati.
Če ni bilo doslej, je sigurno v tem zadnjem.



Ful dobro povedano Amstel. Vsaka cast!
Ampak...
To povedano lahko drzi za nas odrasle oz. za zrele odgovorne odrasle osebe, ki s(m?)o notranje motivirani.
Ne moremo pa od vseh otrok pricakovati, da bodo notranje motivirani. In za bozjo voljo, za otroke smo odrasli odgovorni, saj jih ne moremo kar tako pustiti, samo zato, ker pri kaksnem nadzor prihaja od zunaj. Ce je temu tako, potem smo dolzni vrsiti tudi zunanji nadzor.
Ker pri drogah ne moremo vnaprej predvideti, ali bodo posamezniku v pogubo. Zato smo DOLZNI prepreciti vsako tveganje. Kam bi pa prisli, ce bi dovolili vsakemu petnajstletniku bluziti, da je to "njegovo zivljenje in se bo drogiral, ce mu tako pase".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #88 - 20.09.2003 at 23:23:22
 
Lilith wrote on 20.09.2003 at 23:04:47:
Ful dobro povedano Amstel. Vsaka cast!
Ampak...
To povedano lahko drzi za nas odrasle oz. za zrele odgovorne odrasle osebe, ki s(m?)o notranje motivirani.
Ne moremo pa od vseh otrok pricakovati, da bodo notranje motivirani. In za bozjo voljo, za otroke smo odrasli odgovorni, saj jih ne moremo kar tako pustiti, samo zato, ker pri kaksnem nadzor prihaja od zunaj. Ce je temu tako, potem smo dolzni vrsiti tudi zunanji nadzor.
Ker pri drogah ne moremo vnaprej predvideti, ali bodo posamezniku v pogubo. Zato smo DOLZNI prepreciti vsako tveganje. Kam bi pa prisli, ce bi dovolili vsakemu petnajstletniku bluziti, da je to "njegovo zivljenje in se bo drogiral, ce mu tako pase".


Se popolnoma strinjam s tem kar pišeš. To je bila bolj debata med dvema odraslima, sedaj... med menoj in Andresem, ki pravi, da bo on nehal kaditi, ko bodo nehali prodajati cigarete!
Da ne pozabim omeniti Exorcista, ki pravi, da je dolžan na tem forumu razsvetlejvati odrasle ljudi o tem, da so na krivi poti.

Malo nazaj sem tudi to rekla, da so starši zgled svojim otrokom...kot avtoriteta. Seveda!!! Menda ni bilo razumljeno, kot da so starši v tem izvzeti?

Notranji nadzor, je bil nekoč zuanji nadzor in ga imamo, upam si reči, že kot mali otroci. Je rezultat neke avtoritete, ki nam predstavi, kaj je dobro, kaj je vredno, kaj je zdravo, kaj je smiselno...
Avtoriteta, najprej kot zgled!
Če "domača" avtoriteta ne deluje, prevzame to funkcijo kdo drug.

Je res kar praviš, da so nekateri mladostniki z notranjim nadzorom, ki je lahko pomankljiv. In res je, ni mogoče v naprej predvideti, ali mu bo neko vedenje v pogubo ali ne.

Strinjam se, da smo dolžni kot starši (ali nadomestna avtoriteta) preprečiti tveganje....

Pa te ravno tu vprašam... na kakšen način vidiš ti preprečevanje tveganja?

Debata postaja zanimiva.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #89 - 21.09.2003 at 10:29:36
 
Lilith wrote on 20.09.2003 at 23:04:47:
Ful dobro povedano Amstel. Vsaka cast!
Ampak...
To povedano lahko drzi za nas odrasle oz. za zrele odgovorne odrasle osebe, ki s(m?)o notranje motivirani.
Ne moremo pa od vseh otrok pricakovati, da bodo notranje motivirani. In za bozjo voljo, za otroke smo odrasli odgovorni, saj jih ne moremo kar tako pustiti, samo zato, ker pri kaksnem nadzor prihaja od zunaj. Ce je temu tako, potem smo dolzni vrsiti tudi zunanji nadzor.
Ker pri drogah ne moremo vnaprej predvideti, ali bodo posamezniku v pogubo. Zato smo DOLZNI prepreciti vsako tveganje. Kam bi pa prisli, ce bi dovolili vsakemu petnajstletniku bluziti, da je to "njegovo zivljenje in se bo drogiral, ce mu tako pase".



No vidiš - nobenemu petnajstletniku trenutno ni dovoljeno uživanje drog in vendar se ga večina zadeva.

Mladoletnim se nikoli ni prodajalo niti alkohola niti cigaret in vendar so vedno kadilili in pili. Pri trenutni zakonodaji  pa so zanje vse droge nelegalne - glejte in se čudite.


Po moje je prohibicija zgrešila, saj namesto, da bi reševala probleme oziroma opravljala funkcijo za katero nekateri tako sveto prisegate, da jo opravlja, samo ustvarja nove probleme. (problem z drogo je problem, ki je ustvarjen popolnoma umetno)


Namesto, da se droge kupovale tam kjer jim je mesto (v za to odrejenih trgovinah), od "odraslih", se kupujejo od otrok - in tega bo z naraščanjem moči prohibicije vedno več.

In dokler bo želja po zadevanju (tako ali drugače), bo ta želja vedno močnejša od kakršnekoli prepovedi, tako kot je naravni zakon močnejši od vsake človeške zakonodaje.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12