Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12
(Read 41359 times)
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #105 - 22.09.2003 at 10:43:18
 
exorcist wrote on 21.09.2003 at 19:09:09:
Temu se rece hibridni krizanec skrajenga liberalizma in anarhije, kar zagovarjajo, saj ne vejo kaj je svobodna volja, sicer ne bi bili zasuznjeni kakor so sedaj. Res jih nekaj slepi, samo vprasanje je kaj?

Bog odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo!


Res jih nekaj slepi, samo vprasanje je kaj?
to si verjetno mislil zase, kajne?

Glede na to da je to sedaj ze mislim da 14 stran tega topica, in se vedno vstrajas pri istem, nobena napredka, pocasi zgubljam potrpljenje.
Ampak to ne mislim tako da izgubljam zivce, temvec vidim da je sla skoraj vsa energija, ki sem jo namenil tebi v nic.
Mislim da je cas da se ta tema pocasi zakljuci in se mogoce ponovno pogovorimo cez recimo pol leta, mogoce bos v tem casu prisel do kaksnih novih spoznanj.

Se enkrat ti povdarjam da ti nic nocem, kar pocnem je moja osebna volja in s tem nikogar ne posljujem in ogrozam.

Ljudje imamo pac razlicne poti v zivljenju in nekaterim pac ni usojeno da bi nekatere izmed njih razumeli.

Back to top
« Last Edit: 22.09.2003 at 14:38:44 by ViSiON »  
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #106 - 22.09.2003 at 16:52:06
 
Quote:
Res jih nekaj slepi, samo vprasanje je kaj?
to si verjetno mislil zase, kajne?

Glede na to da je to sedaj ze mislim da 14 stran tega topica, in se vedno vstrajas pri istem, nobena napredka, pocasi zgubljam potrpljenje.
Ampak to ne mislim tako da izgubljam zivce, temvec vidim da je sla skoraj vsa energija, ki sem jo namenil tebi v nic.
Mislim da je cas da se ta tema pocasi zakljuci in se mogoce ponovno pogovorimo cez recimo pol leta, mogoce bos v tem casu prisel do kaksnih novih spoznanj.

Se enkrat ti povdarjam da ti nic nocem, kar pocnem je moja osebna volja in s tem nikogar ne posljujem in ogrozam.

Ljudje imamo pac razlicne poti v zivljenju in nekaterim pac ni usojeno da bi nekatere izmed njih razumeli.



To je pač tvoja osebna stvar, kako gledaš na uživanje drog in nihče ti ne odreka pravice, da poveš, kaj si misliš, ampak napačno je, če bi vztrajal pri svojem, brez da bi upošteval drugačna mnenja. Hvala Bogu, da smo si ljudje različni, kajne?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #107 - 23.09.2003 at 10:52:35
 
gape wrote on 21.09.2003 at 12:49:41:
andres, kej tazga pa nebi prčakvou od tebe
*in pri teh blodnjah, spet, ne morete madrfaking popolnoma nič narest če sm recimo jest boljši zgled vašim otrokom kot pa vi sami (pa ne tega dobrsedno za mene - gapeta vzet, pač nekoga ki je DRUGAČEN od vas (staršev)).
starši so nam skušali vcepiti kaj hočemo, na koncu pa smo izbrali sami ... and ... there is nothing you can do about it.
absolutely nothing !!!
svobodna izbira je bila dana iz višje inštance ...

nadzor pa je en tak paradoks ... edini pravi nadzor je prepuščanje toku, odsotnost nadzora ... ega ... višji jaz ne nadzoruje, samo je.


Jest se tuki strinjam - ne otroku govort, kolk so droge bed, ker ko bo enkrat probal kadit *** al pa vzet x, bo reku: a me ta mat (al pa fotr) zajebava, da je bed???

Treba je povedat: gandža nardi to, iks uno, hors tretje.  Filing je kul, samo posledice so pa take in take.

Pa ne slikat otrokom črno-bele scene, ko bo otrok vidu, da jescena v barvah, ne bo vedu, kaj nardit.
Diler ni več en umazanc z mastnimi lasmi, k se ga moraš bat, lohk je lušten fantek, z uhančkom v popku, pa tudi prjatlce, k horsa jemljejo, na začetku niso umazane džankice, ampak so barbike, k majo lepe obleke. Če majo dnar za koko, so pa naspidirane pa še v šol jim gre dobr....

Ja, to je pa life v barvah. Tuki bi rekla: open your mind. Prohibicija še nič dobrga ni prinesla. Kar je prepovedan, je še bolj skrivnostno in mamljivo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #108 - 23.09.2003 at 19:11:54
 
hmmm, dobro povedano.  
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
miha1
Guest




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #109 - 24.09.2003 at 00:22:12
 
gape:

*na kakšen način vidiš ti preprečevanje tveganja*
to tud mene zanima
jest VEM da je edini (pravi(lni)) način za to izključno in samo ozaveščanje ... če komu ni jasno kaj to je lahko mal obrazložim, pa mislim da tisti, ki vas je zanimalo ste do zdej to že zvedl.  
ostalih pa kuitak ne zanima ampak samo pozornost žgejo ...

ko govorite o resitvi, kar prohibicija ni, saj je ze dosti razumnih argumetnov padlo

nevem tocno kaksno ozavescanje imas v glavi, vendar se mi zdi da spoprijeti se z drogo ni tako "preprosto".. (iz vidika druzbe )...
ker je odvisnost od drog veliko bolj nevarna kot droge same, bi lahko povedal da sem sam "opazil", da bolj si zadovoljen z zivljenjem , sam s sabo, manj bos "odvisen" od drog.. sem opazil da to drzi tudi pri drugih stvareh,... bolj ko si zadovoljen, manj si nenavezan "nasploh", sicer nevem tocn ce gre implikacija samo v to smer

in kar sem tudi sam opazil je da tisti ki res padejo globoko v droge, tisto, o cemer govorite prohibitorji, kar vidite , da je res neznosno in nevarno, se mi zdi da so to ravno tisti ljudje, ki jim nekaj manjka, v zivljenju pac, oz niso zadovoljni sami s sabo, oz veliko razlogov je..
vecjo praznino bos imel v sebi, bolj bos potencial za velikega odvisnika, ce prides v stik z drogo..
kot pa vemo je danasnja mladina zelo obremenjena z vsemi mogocimi stvarmi in tezavami, ..in zato je ta droga dober pokazatelj neke krize , ki jo je pca treba resiti.. sedaj sem opazil da ce si mislil z ozavescenjem ravno to, da se mladino nekako duhovno izobrazi al kako nej povem to hmm no zdej nevem vec kje sm k je ze pozn ura..
tudi sam sem nekaj casa razmisljal o "resitvi", vendar bolj ko sem razmislal, vec pasti in zank sem opazil, tako da je to zelo kompleksna stvar, ki zadeva tudi globoko poznavanje clovekove psihe ,njenega delovanja, in ucinka droge na njo(ne samo fizicno gledano).. to, kar nam manjka, in vse disi po tem, da si moramo to cimprej bolje ogledati Smiley krneki ajde
Back to top
 
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #110 - 24.09.2003 at 01:14:15
 
exorcist wrote on 21.09.2003 at 13:33:16:
Sta prepričana, da je vseeno kje pustiš ležati ostro britev, nož ali vžigalnik, na otroku dosegljivem mestu ali pa tam, kjer ga ne bo mogel doseči?  


retorično vprašanje,

zdej pa ti povej kaj bi bilo treba narest, da bi to dosegli z drogami?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #111 - 24.09.2003 at 08:44:13
 
Quote:
gape:

*na kakšen način vidiš ti preprečevanje tveganja*
to tud mene zanima
jest VEM da je edini (pravi(lni)) način za to izključno in samo ozaveščanje ... če komu ni jasno kaj to je lahko mal obrazložim, pa mislim da tisti, ki vas je zanimalo ste do zdej to že zvedl.  
ostalih pa kuitak ne zanima ampak samo pozornost žgejo ...

ko govorite o resitvi, kar prohibicija ni, saj je ze dosti razumnih argumetnov padlo

nevem tocno kaksno ozavescanje imas v glavi, vendar se mi zdi da spoprijeti se z drogo ni tako "preprosto".. (iz vidika druzbe )...
ker je odvisnost od drog veliko bolj nevarna kot droge same, bi lahko povedal da sem sam "opazil", da bolj si zadovoljen z zivljenjem , sam s sabo, manj bos "odvisen" od drog.. sem opazil da to drzi tudi pri drugih stvareh,... bolj ko si zadovoljen, manj si nenavezan "nasploh", sicer nevem tocn ce gre implikacija samo v to smer

in kar sem tudi sam opazil je da tisti ki res padejo globoko v droge, tisto, o cemer govorite prohibitorji, kar vidite , da je res neznosno in nevarno, se mi zdi da so to ravno tisti ljudje, ki jim nekaj manjka, v zivljenju pac, oz niso zadovoljni sami s sabo, oz veliko razlogov je..
vecjo praznino bos imel v sebi, bolj bos potencial za velikega odvisnika, ce prides v stik z drogo..
kot pa vemo je danasnja mladina zelo obremenjena z vsemi mogocimi stvarmi in tezavami, ..in zato je ta droga dober pokazatelj neke krize , ki jo je pca treba resiti.. sedaj sem opazil da ce si mislil z ozavescenjem ravno to, da se mladino nekako duhovno izobrazi al kako nej povem to hmm no zdej nevem vec kje sm k je ze pozn ura..
tudi sam sem nekaj casa razmisljal o "resitvi", vendar bolj ko sem razmislal, vec pasti in zank sem opazil, tako da je to zelo kompleksna stvar, ki zadeva tudi globoko poznavanje clovekove psihe ,njenega delovanja, in ucinka droge na njo(ne samo fizicno gledano).. to, kar nam manjka, in vse disi po tem, da si moramo to cimprej bolje ogledati Smiley krneki ajde


Men se ne zdi krneki, tud jest vidim v drogi inikator, ki kaže na luknje, ki ji določena kultura ne zmore pokrit. Za to ni kriva droga, ampak kultura. Ta luknja se sploh ne bi smela odpret, če bi bla kultura res kaj vredna, ne pa da si spomočjo droge to luknjo še bolj razpira: tako s prohibicijo kot (zlo)rabo, skoz vse troje  kaže kultura svojo nezmožnost pokrit človeka v celot. Jest vidim clo večji potencial za zapiranje te luknje v šamanskem ekspirmentiranju z drogo, ki predstavlja vsaj kulturno alternativo, kot pa v legalni medicinski uporabi, saj je ta le sofiticiran način krpanja luknje, ki si jo sproti sama ustvarja.  Tle mislim na farmacetske zvarke, ki jih na recpet al pa legalno v trgu  mogoče dobit kot antidepresive in poživila, na katerih visi najbolj kreativna populacije  zahodne civilizacije, saj bi bili brez njih kot posmezniki in kot kultura v celot   že zdavnaj izpadl iz tržne konkurečne borbe, ki jo sami ustvrjajo in ki ji tud skoz drogo ne zmorejo več  najt alternative. Zato tud jest v legalizicaiji in medicinski uporabi marihuanu ne vidm nč drugega kot to, da bo v bistvu nelegalno uživanje zgublo svoj alternativni kulturni naboj in začelo poglabljat kulturno luknjo, na katero  zdaj po moje z ustvarjnjem alternativne kulture vsaj opozarja. Ne bi pa si  upov trdit, da jo krpa al pa vsaj presega. Seveda vsaka čast izjemam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #112 - 24.09.2003 at 08:55:16
 
1723 wrote on 24.09.2003 at 01:14:15:
retorično vprašanje,

zdej pa ti povej kaj bi bilo treba narest, da bi to dosegli z drogami?


Ozaveščanje! Primarij bi mogla biti družina, ki bi vzgajala otroke, jim "vcepla" tudi duhovne in moralne vrednote, ne pa da jih samo finančno podpre in si misli, da je problem z vzgojo rešen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #113 - 24.09.2003 at 09:32:16
 
exorcist wrote on 24.09.2003 at 08:55:16:
Ozaveščanje! Primarij bi mogla biti družina, ki bi vzgajala otroke, jim "vcepla" tudi duhovne in moralne vrednote, ne pa da jih samo finančno podpre in si misli, da je problem z vzgojo rešen.


Kdo bo pa tko ozavestil   starše? Cerku, država? Ne hvala! Jest nobenga ne spustim noter v mojo familjo, ker oni dve sta me s svojo dobronamernostjo kot nosilki kuture tud zafurale. Mene kost straša lahko žal  ozvesti samo moj mulc, ki je podlegu drogi. V tem funkcija droge pri kaznju luknje v kulturi: da zadane v živo in nepopravljivo. Kruto, a učinkovito, da bolj ne more bit. Vsaj moral bi blo bit, če če bi imel  mulca zares rad. Ampak je droga v  tud pokazatelj, da ga v bistvu nimam. Kaj me pol sploh lahko ozavesti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #114 - 24.09.2003 at 09:35:39
 
titud wrote on 24.09.2003 at 09:32:16:
Kdo bo pa tko ozavestil   starše? Cerku, država?

ce cerku pa drzava "ne", kdo pa pol "ja"?

Quote:
Ne hvala! Jest nobenga ne spustim noter v mojo familjo, ker oni dve sta me s svojo dobronamernostjo kot nosilki kuture tud zafurale.

tudi ti si mel pr tej zafuranosti prste vmes. ne za vse krivit druge.

Quote:
Kaj me pol sploh lahko ozavesti?

ja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #115 - 24.09.2003 at 09:38:05
 
titud wrote on 24.09.2003 at 09:32:16:
Kdo bo pa tko ozavestil   starše? Cerku, država?


Prvi so starši! V mednarodnih konvencijah in ustavi je zapisana pravica staršev, ki odločajo o verski vzgoji svojih otrok. Kdo pa te sili v kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #116 - 24.09.2003 at 10:05:09
 
...nisi odgovoril na vprašanje  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #117 - 24.09.2003 at 10:17:43
 
V enem smislu so prvi res starši, in to naši  starši, ki  nam lajfa niso pokrit  pokrit z ljubeznijo, da smo se moral znajt brez nje. Se je to morda v naši  generaciji še dalo, smo luknjo kompenziral z izobrazbo pa bajto pa druženim statusom, ker je to nam nekaj pomenil. Ampak tega vzorca se očitno ne da več prenšat naprej, naši  mulci v diplomi pa bajti pa družbenem statusu ne vidjo nč posbnega in vrednega truda več. Jim je to čist samoumevno, pa se je bolj globok odprla luknja, ki bi jo morala pokrit ljubezen.

Moj temeljni očitek naši kulturi je, da ne goji kulta ljubezni, pa te luknje otrok, ki je družini ne dobi, ne more pokrit v širšem okolju. Pa ne mi govort, da cerku pa država v katerikoli obliki gojita ta kult! Če bi njihove malike spustu v familjo, bi iz nje šlo še tisto malo ljubezni, ki jo je njim navkljub ospelo  familji sproducirat. Če sta vse kar sta sposbni nardit prepoved/prohibcija pa metadonske terpaije pa komune je to zame  pometanje pod preprogo dejstva, da sta svojo kulturno vlogo zakockali.      

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #118 - 24.09.2003 at 10:23:31
 
titud wrote on 24.09.2003 at 10:17:43:
V enem smislu so prvi res starši, in to naši  starši, ki  nam lajfa niso pokrit  pokrit z ljubeznijo, da smo se moral znajt brez nje. Se je to morda v naši  generaciji še dalo, smo luknjo kompenziral z izobrazbo pa bajto pa druženim statusom, ker je to nam nekaj pomenil. Ampak tega vzorca se očitno ne da več prenšat naprej, naši  mulci v diplomi pa bajti pa družbenem statusu ne vidjo nč posbnega in vrednega truda več. Jim je to čist samoumevno, pa se je bolj globok odprla luknja, ki bi jo morala pokrit ljubezen.

Moj temeljni očitek naši kulturi je, da ne goji kulta ljubezni, pa te luknje otrok, ki je družini ne dobi, ne more pokrit v širšem okolju. Pa ne mi govort, da cerku pa država v katerikoli obliki gojita ta kult! Če bi njihove malike spustu v familjo, bi iz nje šlo še tisto malo ljubezni, ki jo je njim navkljub ospelo  familji sproducirat. Če sta vse kar sta sposbni nardit prepoved/prohibcija pa metadonske terpaije pa komune je to zame  pometanje pod preprogo dejstva, da sta svojo kulturno vlogo zakockali.      



Se strinjam, da starši posredujejo premalo ljubezni svojim otrokom, ampak kateri roditelj pa želi slabo svojemu podmladku? Slovenska kultura je preveč narvnana v samoobtoževanje in samodestruktivnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #119 - 24.09.2003 at 10:25:58
 
titud wrote on 24.09.2003 at 10:17:43:
Moj temeljni očitek naši kulturi je, da ne goji kulta ljubezni, pa te luknje otrok, ki je družini ne dobi, ne more pokrit v širšem okolju. Pa ne mi govort, da cerku pa država v katerikoli obliki gojita ta kult!

kdo pa pol goji kult ljubezni, univerzalne, vecne, brezpogojne (tudi prakticno, ne le "nameravano"), ki lahko zakrije vse luknje in nardi vse trajno zapolnjene, izpolnjene, mirne in zadovoljne?

Goura Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12