Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 12
(Read 40833 times)
exorcist
Ex Member




Gape forum in mamila (nadaljevanje)
17.09.2003 at 23:11:07
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #1 - 17.09.2003 at 23:21:00
 
Mogoče pa ne bo veliko nadaljevanja.. Exo... Wink

Quote:
Exo, jaz pa imam vse bolj občutek, da ti sploh ne misliš to kar pišeš, ampak, da samo kuriš tle ljudi in se neizmerno zabavaš. Lahko, pa da se motim. In če se motim, pol si pa trd ko kamen.

LP Iga


A ti tudi? ...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #2 - 17.09.2003 at 23:21:57
 
evo vam dam še eno STROKOVNO za zignorirat

Konferenca IACM Koln
12-13. September 2003

 
Mednarodna konferenca za medicinsko konopljo se je odvijala v Kolnu, na Centru za anatomijo, Univerze v Kolnu. Konference smo se iz Slovenije udeležili: Matej Košir - Urad za droge, Gorazd Dervenšek - Inštitut za farmakologijo in eksperimentalno toksikologijo Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, Jernej Kužner - študent na Institutu za farmakologijo in eksperimentalno toksikologijo Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, Helena Kocmur - novinarka Dela in Tomaž Koren - www.konoplja.org .


Imel sem tudi priložnost, da se pogovorim z bolnico MS g. Clare Hodges, ki je bila zelo aktivna pri pomoči uveljavljanju medicinske konoplje v Veliki Britaniji. Predstavila je svoj pogled na uporabnost konoplje in učinek psihoaktivne substance THC, ki deluje na telo euforično. Namreč pri uporabi medicinske konoplje je stranski efekt "evforičnost", sama medicina pa želi uničiti ta efekt pri zdravilih. Vendar kot smo lahko slišali je lahko tudi ta komponenta pri bolnikih dobrodošla, saj vpliva pozitivno na razpoloženje samega bolnika.


Zanimivo pa je tudi, da je Nizozemska že druga država na svetu, ki zdaj predpisuje konopljo na recept, ki jo lahko bolniki dobijo v lekarnah.


http://www.konoplja.org/O_nas/konferenca_IACM_2003.htm

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #3 - 17.09.2003 at 23:22:19
 
Quote:
Starši dajemo zgled otrokom to drži, za njih pa smo itak odgovorni, se razume. Toda  našo odgovornost in zgled njim nam kradejo razni tisti, ki po šolah drogo prodajajo Amstel. Tolk da sva si na jasnem.  Otrok ni pod starševim nadzorom v šoli, zunaj na dvorišču med igranjem in v adolescentni dobi nekje v mestu.  
In seveda, ti si se postavila  v vrsto čakajočih ZA legalizacijo mehkih drog, kar bi potegnilo verigo v smeri ulične, in šolsko dvoriščne prodaje trdih nelegalnih drog. In okrog tega Amstel se cel topic vrti. Začne se s travo. Super, saj sploh ni tako, vse je mehko, past je pa pred očmi.  


Tocno tako, pametno napisano, saj za razliko od ostalih "zelencev" pises iz svojih starsevskih izkusenj, ker imas sam otroke in ne blefiras ko drugi, ki skrbijo sami zase. Ves kako je imeti otroke, kako tezko jih je vzgajat, da ne skrenejo na kriva pota, res je praksa je povsem nekaj drugega kot teorija. Druzba pa se kako vpliva na najstnika, ga potegne za sabo. Je ze tako, da je modrost tudi faktor, ki daje verodostojnost tvojim izjavam, saj si precej staresji od nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #4 - 17.09.2003 at 23:25:32
 
lp

Na začetku branja tega topica sem meu filing, da če bi to brov pa ne bi vedu od kje je bi dal roko v ogenj, da ni iz gape foruma!
pozitiva?!? not here

Drgač se mi pa zdi, da vas ma ene par paranoje kot so jih mel moji starci, in to v stilu: ne vn hodt, raj bodi doma ti bo diler v pijačo tabletek vrgu pol boš pa na igli pa boš vse doma pokradu.

ni vse tako kot zgleda
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #5 - 17.09.2003 at 23:28:13
 
exorcist wrote on 17.09.2003 at 23:22:19:
Druzba pa se kako vpliva na najstnika, ga potegne za sabo. Je ze tako, da je modrost tudi faktor, ki daje verodostojnost tvojim izjavam, saj si precej staresji od nas.



In če sledim tvojemu razmišljanju, je potrebno otroka obvarovati tako, da se iz družbe odstrani vse tisto, kar bi ga utegnilo speljati na krivo pot...

Jao.. kok dela boš imel, Exo!...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #6 - 17.09.2003 at 23:30:33
 
Amstel wrote on 17.09.2003 at 23:28:13:
In če sledim tvojemu razmišljanju, je potrebno otroka obvarovati tako, da se iz družbe odstrani vse tisto, kar bi ga utegnilo speljati na krivo pot...

Jao.. kok dela boš imel, Exo!216.40.249.192/s/otn/realhappy/luxhello.gif


Razlika je med odstranit ali ne odobravat oziroma poskusat pomagat, jih povleci iz dreka, jih razsvetljevat, biti dober vzgled, opozarjat, izobrazevat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #7 - 17.09.2003 at 23:34:01
 
exorcist wrote on 17.09.2003 at 23:30:33:
Razlika je med odstranit ali ne odobravat oziroma poskusat pomagat, jih povleci iz dreka, jih razsvetljevat, biti dober vzgled, opozarjat, izobrazevat...


Izobraževanje? Opozarjanje? Razsvetljevanje?

Kako boš nekoga razsvetlil, Exo? Povej!



...  obsojati, gledati zviška.. paternalizirati...

Berem med tvojimi vrsticami.. ker ravno to gornje je JASNO čutiti, žal... zato ti pravim... glej --->

ETIKA NUDENJA POMOČI!!!

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #8 - 17.09.2003 at 23:51:55
 
Nadaljevanje od tu:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=1063...

Quote:
Jaoooooooooo. Sem na začetku povedala, da ne bom govorila o drogi. Da bom šla off topic.
Da bom govorila o nesmislu početja.. Exa, ki misli, da je dolžan drugim pokazati, da so na krivi poti, na tak način - z odločno distanco do ljudi in občuteno paternaliziranja.. Zdej bolj jasno?

Kar lahko narediš je, kvečjemu, da vzpostaviš stik s človekom. In se z njim zbližaš. Šele nato se lahko pogovarjaš o "zgrešenih poteh". Pa še to je vprašanje ali si ta oseba sploh želi.  
Govorim o ETIKI nudenja kvazi pomoči.

Andres, po čem sklepaš, da sem v vrsti za legalizacijo trave? Prosim argumente na mestu.  


Po tem sklepam Amstel.  Tuki porivaš otroke v naročje staršem, ker na ulivi niso varni. In seveda naj jih dobro vzgajamo.

Quote:
Vsekakor STE PA STARŠI ODGOVORNI ZA TO KAK ZGLED DAJETE SVOJIM OTROKOM.... glede vsega.... A naštevam?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #9 - 18.09.2003 at 00:00:20
 



   PROHIBICIJA SLEPI!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #10 - 18.09.2003 at 08:35:09
 
exorcist wrote on 17.09.2003 at 23:22:19:
Tocno tako, pametno napisano, saj za razliko od ostalih "zelencev" pises iz svojih starsevskih izkusenj, ker imas sam otroke in ne blefiras ko drugi, ki skrbijo sami zase. Ves kako je imeti otroke, kako tezko jih je vzgajat, da ne skrenejo na kriva pota, res je praksa je povsem nekaj drugega kot teorija. Druzba pa se kako vpliva na najstnika, ga potegne za sabo. Je ze tako, da je modrost tudi faktor, ki daje verodostojnost tvojim izjavam, saj si precej staresji od nas.



Exorcist, kaj spet pametujes imas ti mogoce starsevske izkusnje, da tako dobro ves, kaj je prav in kaj ne.

Nihce ne zanika da je tezko vzgaja ti otroke in nihce ni rekel naj se otroci drogirajo - TO SO LE TVOJI POVZETKI.

Sem ti ze pomojem vsaj 5X rekel BERI!!! in ne MED VRSTICAMI.
Slisis oz preberes samo tisto kar ti odgovarja, vse ostalo zignoriras kot da nebi pisalo.

Dragi Exorcist najslabse se je pretvarjati in se delati kot da te stvari NE OBSTAJAJO in jih ni med nami.

Ti si pomojem tako zaslepljen, da v primeru ce bos imel otroka in  se bo ta drogiral, bos ti se vedno trdil NE DROGE NISO DOBRE IN MOJ OTROK SE NE DROGIRA ON JE NAMREC KRISTJAN IN USVARIL GA JE BOG PO SVOJI PODOBI!

Mislim da bi moral posikusiti kaksen LSD al pa gobice, potem sigurno nikoli vec nebi govoril tako kot govoris sedaj. - PA NIC TE NE NAGOVARJAM.

Vem da sem mal zavil iz teme, pa saj je vecina odgovorov na tvoj zaceten post napisanih ze na prvih 4ih straneh, toda TI SI SEVEDA VSE SPREGLEDAL.

Ne vem od kje ti osnova in obsojanje da sem neodgovoren - na osnovi cesa si naredil taksne zakljucke? - DEFINIRAJ PROSIM

No saj si se vceraj pokazal na chatu, ko sem se hotel malo pogovoriti s teboj se pravi malce izmenjati mnenja, ti pa si potem po nekaj otrocij in neumesnih odgovorih ces kolk sem mamin sinek kar mrknil oz nisi bil vec sposoben napisati odgovorov.

Vsi tvoje trditve temeljijo na endem samem prepricanju DROGE SO BEE, ne znas pa iz tega potegniti nic pozitivnega, razen seveda ALKOHOL ZATE  NI DROGA, ceprav je EDINA TRDA LEGALIZIRANA DROGA.

Jaz pa ti lahko recem RELIGIJA JE FIKTIVNO SAMOSLEPILO.

Pa se tko, exorcist mogoce ves zakaj se Coca Cola imenuje tako kot se? Naj ti povem da je ime dobila po kokainu, se na zacetku prejsnega stoletja so namrec v vecino brezalkoholnih pijac mesali kokain in se kaj.

Droge nas spremljajo na vsakem koraku, nauci se ziveti z njimi in se ne pretvarjaj da ne odbstajajo, ker jih ne mores iztrebiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #11 - 18.09.2003 at 09:38:44
 
ZA VISION:
- ha, ha, zdaj pa si ga pa pehnil grobo, grobo v temo, seveda Coca-Cola vsebuje kokain in se fiksamo, ko jo pijemo, ha, ha. Edina droga v njej je nikotin, kot ce popijemo kavico.  Grin
Co = ker vsebuje ogljikov dioksid CO2
Ca = ker je iz kokinega sadeza (podoben je kakavu)
La = ker je bil izumitelj iz Los Angelesa

Zdaj pa si si sam spodjedel in porusil vse temelje za verodostojnost svojih izjav, padel je grad iz kart...

Nekaj faktov:

Dejstvo je, da ilegalna droga cloveka prej osebnostno, psihicno in telesno unicita kot alkohol, zato je se kako pomemben vpliv druzine. Ta ga drzi nad vodo, ohranja stik z otrokom, komunicira z njim, starsi morajo vedeti s kom se otrok druzi, kje, kdaj, do kdaj. Vendar starsi vse prepogosto "pozabljajo" na svojo otroke v borbi za ljubi kruhek, jeklene konjicke, plocevino, potrosniske dobrine, in so redko razpolozljivi svojim otrokom, ki starse intenzivno rabijo 10-15 let njihovega zivljenja.




Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #12 - 18.09.2003 at 10:15:17
 

Exorcist, sem sicer mela namen prebrat vse te topice o mamilih, da bi vidla če si kje razložil, samo ne najdem, pa te direkt vprašam: kaj pravzaprav hočeš povedat s tem 'Droga je fiktivno samoslepilo'?

Hvala. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #13 - 18.09.2003 at 10:58:34
 
m wrote on 18.09.2003 at 10:15:17:
Exorcist, sem sicer mela namen prebrat vse te topice o mamilih, da bi vidla če si kje razložil, samo ne najdem, pa te direkt vprašam: kaj pravzaprav hočeš povedat s tem 'Droga je fiktivno samoslepilo'?

Hvala. Smiley


Odvisno kaj vidis v tem oziroma razberes, kakor za koga? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #14 - 18.09.2003 at 11:05:55
 
exorcist wrote on 18.09.2003 at 10:58:34:
Odvisno kaj vidis v tem oziroma razberes, kakor za koga? Wink



Mene zanima kaj si TI hotel povedat, saj so ja tvoje besede.  Roll Eyes

Meni se zalomi ob kombinaciji besed 'fiktivno samoslepilo' - fiktivno je zame nekaj, kar ni resnično, torej sem razumela da hočeš povedat, da droga dejansko ni samoslepilo. Ja?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 12