Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12
(Read 59781 times)
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #30 - 14.09.2003 at 23:28:20
 
Quote:
Jaz kadim cigarete, pa si niti najmanj ne želim, da bi hčerka začela kaditi.





Hm, se zavedas kaksna razlika je, ce kadis cigarete ali pa ce popivas, se drogiras, etc...? STARSI SO VZGLED MADONCA! Bos rekel svojemu otroku ne delaj tega, kar jaz pocnem, ampak kar te ucim? Ne vem, ostal sem brez besed, ker GURU povedal bistveno in se lahko tisti samo za jezik vje, ki se ne strinja s tem...

Ne dajati takih primerjav, med drogami za katero si lahko pod ruso v par mesecih in katera ti morda odscipne le par let zivljenjske crte. To ni vseeno. Je zelo, zelo velika razlika!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Gape forum in mamila
Reply #31 - 14.09.2003 at 23:34:13
 
exorcist wrote on 14.09.2003 at 23:28:20:
Hm, se zavedas kaksna razlika je, ce kadis cigarete ali pa ce popivas, se drogiras, etc...?

Nobene. V vseh naštetih primerih si slab zgled!


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #32 - 14.09.2003 at 23:54:03
 
Bardo_Thodol wrote on 14.09.2003 at 23:24:21:
Ne razumem. Tebi paše, njej pa tega "užitka" ne bi  privoščil?  
Grin


Ja, to je problem, da paše. In to ni dobro, da paše. Bi bilo bolje, da bi pasalo kaj drugega. Naprimer namesto cigarete jabolko. Pa kaj, ko ne uspe se odvadit.

Ja, tega "užitka" ji ne bi privoščil. Undecided
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #33 - 14.09.2003 at 23:55:57
 
Bardo_Thodol wrote on 14.09.2003 at 23:34:13:
Nobene. V vseh naštetih primerih si slab zgled!




Se strinjam. Na žalost smo ljudje tudi sebični. Undecided
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #34 - 14.09.2003 at 23:59:50
 
exorcist wrote on 14.09.2003 at 23:28:20:
Hm, se zavedas kaksna razlika je, ce kadis cigarete ali pa ce popivas, se drogiras, etc...? STARSI SO VZGLED MADONCA! Bos rekel svojemu otroku ne delaj tega, kar jaz pocnem, ampak kar te ucim? Ne vem, ostal sem brez besed, ker GURU povedal bistveno in se lahko tisti samo za jezik vje, ki se ne strinja s tem...

Ne dajati takih primerjav, med drogami za katero si lahko pod ruso v par mesecih in katera ti morda odscipne le par let zivljenjske crte. To ni vseeno. Je zelo, zelo velika razlika!


Exo, a ti imaš otroke?

Naj ti povem en primer. Moj ata rad pije alkohol. Vedno za žejo špricer ali pivo. In to je že od malega. Torej mi je bil za vzgled špricer in pivo. Jaz pa ne maram ne špricerja, ne piva. Najrajši imam vodo.

Pa še to. Hčerki cigareti smrdijo in me vedno obsoja, zakaj kadim. Stara je 14 let.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Gape forum in mamila
Reply #35 - 15.09.2003 at 00:04:29
 
Quote:
Naprimer namesto cigarete jabolko. Pa kaj, ko ne uspe se odvadit.

Uspe, ko gre zares!
Poznam nekaj primerov, ki so kar naenkrat prenehali kaditi - po infarktu ali po operaciji srca.

Slovenci najpogosteje umiramo zaradi bolezni srca in ožilja.
Med faktorji tveganja, na katere lahko sami vplivamo, je na prvem mestu kajenje, zatem napačna prehrana, premalo gibanja itd.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #36 - 15.09.2003 at 00:16:17
 
Bardo_Thodol wrote on 15.09.2003 at 00:04:29:
Uspe, ko gre zares!
Poznam nekaj primerov, ki so kar naenkrat prenehali kaditi - po infarktu ali po operaciji srca.

Slovenci najpogosteje umiramo zaradi bolezni srca in ožilja.
Med faktorji tveganja, na katere lahko sami vplivamo, je na prvem mestu kajenje, zatem napačna prehrana, premalo gibanja itd.




Tudi to mi je jasno. Undecided Lips Sealed
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Gape forum in mamila
Reply #37 - 15.09.2003 at 00:21:50
 
Quote:
Tudi to mi je jasno. Undecided Lips Sealed


Grin Grin
Potem pa ni problema  ... ali pač?

(Jasnost je premalo, potrebna je tudi volja)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #38 - 15.09.2003 at 00:24:15
 
Bardo_Thodol wrote on 15.09.2003 at 00:21:50:
Grin Grin
Potem pa ni problema  ... ali pač?

(Jasnost je premalo, potrebna je tudi volja)




Ali zatiskanje oči? ???
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Gape forum in mamila
Reply #39 - 15.09.2003 at 00:31:28
 
Quote:
Ali zatiskanje oči? ???

Zatiskanje oči je pa sploh najslabša izmed možnosti, tako značilna za Slovence.
Latentna samodestruktivnost?!





Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #40 - 15.09.2003 at 00:40:29
 
Bardo_Thodol wrote on 15.09.2003 at 00:31:28:
Zatiskanje oči je pa sploh najslabša izmed možnosti, tako značilna za Slovence.
Latentna samodestruktivnost?!







Torej sem tipičen Slovenec. Undecided Grin

Glede samodestruktivnosti, mi je pa že ena deklica na veliko odprla oči ( a ne Amstel?). Pa zgleda, da še premalo. Undecided
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #41 - 15.09.2003 at 09:09:53
 
Quote:
Exo, a ti imaš otroke?

Naj ti povem en primer. Moj ata rad pije alkohol. Vedno za žejo špricer ali pivo. In to je že od malega. Torej mi je bil za vzgled špricer in pivo. Jaz pa ne maram ne špricerja, ne piva. Najrajši imam vodo.

Pa še to. Hčerki cigareti smrdijo in me vedno obsoja, zakaj kadim. Stara je 14 let.

LP Iga



Ze si tolko star Harry, da imas 14 letno hcerko, na sliki zgledas mlajsi, verjetno nisi imel otroka pri 18?  Grin

Pocakaj, da ti pride hcerka v puberteto, potem te se komaj cakajo prave tezave, ko ji tudi alkohol ne bo vec smrdel, pa diskoteka.... Vsi najstniki so problematicni.

Jaz sem 23, ko bom star 40 let se porocim z 20 let mlajso in imam otroke, ha, ha....  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #42 - 15.09.2003 at 09:36:28
 
exorcist wrote on 14.09.2003 at 11:14:12:
Veckrat me je ze spreletil srh, ko berem nekatere poste na Gape forumu, ki skusajo povezat, skuplat 2 popolnoma nezdruzljiva in nasprotujoca si pojma DROGO in DUHOVNOST. Zakaj si nadevat vlogo [/b]"zvodnika"[/b] krivega preroka, ko sklepate poroko med volkom (drogo) in ovco (duhovnost)? Kaksna zenin in nevesta pa bosta, ali lahko pripeljemo zejnega cez reko, ne da bi pil? Vecina vas je tukaj odraslih, pa mi vi povejte kako boste vzgajali svoje otroke? Jim boste vse dopuscali, priznali, da ste do 30 leta kadili marihuano in posegali po razlicnih opojnih substancah? Si mislite, da bo tak otrok, ki se bo identificiral z vami kasneje res ne bo poskusal tezav utapljati v alkoholu, vendar bo ze prepozno, ko bo spoznal, da so tezave dobri plavalci?


Se 1x, omamljanje in iskanje resnice ne gresta skupaj, vse je zavajanje!

Roko na srce in se potrkajte po glavi, kateri ne doumete teh besed.

???


Poslusaj Exorcist, tebi nekateri pojmi ocitno niso popolnoma razjasneni.

Zmotil si se ze cisto na zacetku ko si omenil da droge in duhovnost ne gredo skupaj. Cisto za primer kaj pa vraci in podobni.

Droga ti velikokrat lahko odpre vrata v nov svet, ki si jih zal. zaradi nasih blokad, prepricanj, predsodkov in se cesa v neopojnem stanju ne moremo predstavljati ali celo stopiti v drug svet-dimenzijo.

Nic ne recem da to ni najboljse oz je boljse tako:
droge ti lahko zelo pomagajo, vendar kot vsako stvar v zivljenju tudi nje ne smes izkoriscati.

Se ena zelo pomembna stvar, mislim da nimas osnove obsojati droge ce jih nisi poizkusil oz. obcutil njihovega ucinka. Pa se tukaj je predvsem pri kaksnih mocnejsih drogah pomembno s kom in kaksnim namenom jih zauzijes.

Vedno pa je tako da ni vsaka stvar za vsakogar, to verjetno ze poznas.

Sicer pa ne vem kje si zasledil da bi kdo sklepal poroko med drogo in duhovnostjo.

Kar pa se tice vzgoje otrok, pa mislim takole:
Sam otrokom ne bom lagal glede mojega uzivanja drog, pa vendar to ne pomeni da mu bom takoj razlozil vse zgodbice mojega zivljenja, temvec vse ob svojem casu.
Mislim da ker sem sam uzival ali se vedno uzivam nekatere droge, to pomeni le prednost na podrocju vzgoje saj bom imel veliko vec svojih lastnih izkusenj, ki mi bodo veliko bolj pomagale kot bi mi informacije raznih letakov, zdravnikov...
In meni otrok nikoli ne bo mogel lagati glede uzivanja oz bom sam takoj videl kdaj se bo domov primajal >zadet<, ter potem ne bom zagnal panike temvec se bom z njim pogovoril na odprt prijateljski nacin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #43 - 15.09.2003 at 09:42:50
 
Pa se to Exorcist mislim, da boste imeli taksni ljudje kot ti, s toliko predsodki in nedopuscanja za nova spoznanja (verjetno ne mislis, da ves vse kar obstaja, mislim da je tvoj pogled predvsem pogled nerazgledanosti in verskega prepricanja) precej vec tezav z vzgojo otrok.

Ce ne prej pa takrat ko se bodo znasli globoko v tezavah, prej pa zaradi zaslepljenosti tega ne boste spregledali.

Pa vendar tega ne zelim nikomur.

Vse vas imam rad, pa lp.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #44 - 15.09.2003 at 10:28:01
 
Quote:
Pa se to Exorcist mislim, da boste imeli taksni ljudje kot ti, s toliko predsodki in nedopuscanja za nova spoznanja (verjetno ne mislis, da ves vse kar obstaja, mislim da je tvoj pogled predvsem pogled nerazgledanosti in verskega prepricanja) precej vec tezav z vzgojo otrok.

Ce ne prej pa takrat ko se bodo znasli globoko v tezavah, prej pa zaradi zaslepljenosti tega ne boste spregledali.

Pa vendar tega ne zelim nikomur.

Vse vas imam rad, pa lp.  Wink


Preberi si post GURU-ja in ti bo vse jasno ali pac ne bos nikoli razumel, ker se niti malo ne potrudis, da bi sploh skusal razumeti druge in raje tulis z volkovi, strokovna mnenja pa krepko ignoriras. Pravzaprav mi je jasno, da vas je moj post krepko zbodel, ker vam govorim resnico. Resnica boli in vcasih udari bolj kot krepka zausnica!

Seveda droga je "dobra", ma bejz no, se salis ali kaj, beri objektivno strokovno literaturo, ki temelji na empiricnih raziskovanjih in dognanjih, sele potem lahko farbas pisanke (pirhe) tudi z vodenkami, ker se da barva lepo sprati z H2O! Ti zagovarjas nic drugega kot svojo pristransko subjektivno stalice, ker se ti rusijo temelji, temeljis na bednem obrambnem mehanizmu, ki ti vzbuja obcutek krivde kot Mikiju, ker dobro ves, da delas proti vesti!

Vsaka droga je skodljiva, to je fakt! Ne zatiskajmo si oci pred resnico. Prosim za bolj utemeljene argumente, ki niso SUBJEKTIVNI, ne zanima me kaj si vi osebno mislite o drogi, ker to ne rusi STROKE.
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12