Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 12
(Read 59708 times)
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #60 - 15.09.2003 at 11:43:58
 
Petra. wrote on 15.09.2003 at 11:42:24:
In si me spet lepo popredalčkal... Grin Grin Grin



Ce bi tako vzgajalo svoje otroke, permisivno, delaj kar se ti zahoce, na tu mas 5 jurjov pa se zapij, zadani, ce ti je... Kam pa bi prisli?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Gape forum in mamila
Reply #61 - 15.09.2003 at 11:50:30
 
Pa kaj ti sploh nekaj skos sanjaš o enih otrokih??? Jst jih še nimam, ko jih bom pa imela, bom kaj več pisala o tem kako jih vzgajam. A maš ti otroke? Najprej je treba sebe "vzgojit". In vsi ti zakaji in ohi in splohi, za moje pojme itak izvirajo iz ega, in to unga taprestrašenega...STRAH.... buuuuuuuuu....kaj vse bi bilo, če bi...BLA BLA BLA... Tega mam tud sama še vedno kdaj, sam saj pravim, se spoznavam vedno bolj z vseh plati...se bolj kot z drugimi, ukvarjam s sabo (brez une vtepene slabe vesti, da zdaj sm pa sebična, ker se posvečam sebi).... In v sebi iščem odgovore, in jih tudi vedno več najdem... Počas pa ziher... In dopuščam svobodo, vsem živim bitjem...Če ti je lažje, temu rečt anarhija, pol pa itak anarhija rules...Zakaj se pa tako zelo bojiš anarhije? A ne zaupaš ? Sebi, Bogu???
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #62 - 15.09.2003 at 11:54:08
 
Petra. wrote on 15.09.2003 at 11:50:30:
Pa kaj ti sploh nekaj skos sanjaš o enih otrokih??? Jst jih še nimam, ko jih bom pa imela, bom kaj več pisala o tem kako jih vzgajam. A maš ti otroke? Najprej je treba sebe "vzgojit". In vsi ti zakaji in ohi in splohi, za moje pojme itak izvirajo iz ega, in to unga taprestrašenega...STRAH.... buuuuuuuuu....kaj vse bi bilo, če bi...BLA BLA BLA... Tega mam tud sama še vedno kdaj, sam saj pravim, se spoznavam vedno bolj z vseh plati...se bolj kot z drugimi, ukvarjam s sabo (brez une vtepene slabe vesti, da zdaj sm pa sebična, ker se posvečam sebi).... In v sebi iščem odgovore, in jih tudi vedno več najdem... Počas pa ziher... In dopuščam svobodo, vsem živim bitjem...Če ti je lažje, temu rečt anarhija, pol pa itak anarhija rules...Zakaj se pa tako zelo bojiš anarhije? A ne zaupaš ? Sebi, Bogu???


Vidim, da podpiras pomehkuzeno vzgojo, zato sem rekel, kar pac mislim. Ne bi rekel, da se spoznavas, prej bi rekel, da si si tujec in se marsicesa ne poznas - samozavajanje.

Podpirati anrahijo in duhovnost? Ne, ne kot ne gresta voda in ogenj skup, tako tudi tole ne.... Zivis v iluzijah, ko se kitite z new-agerskimi simboli in vsedopuscanjem brez avtoritete....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Gape forum in mamila
Reply #63 - 15.09.2003 at 12:00:26
 
Vse je duhovno, vse.... 8)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #64 - 15.09.2003 at 12:05:57
 
Petra. wrote on 15.09.2003 at 12:00:26:
Vse je duhovno, vse.... 8)


To ti mislis, ker si sama sebi lazes.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila
Reply #65 - 15.09.2003 at 12:08:20
 
exo razlož mi zakaj vedno povežeš to, da če človk naredi neki dobrga za sebe (da je srečen in zadovoljen), zakaj predpostavljaš, da s tem serje po drugih ???

*Resnic ni 1000, ampak je ena sama, absolutna, trdna, ne dopusca manevriranja, je stabilen fundament. *
ti kr upaj ... da jo ugledaš nekega dne ...

pa nehi na temo vzgoje (drugh (again)) prbijat ...

anarhija ... mislm ... pa kako te rastline moči vedno pripeljejo do teh enih in istih tematik ... neki bo na tem ...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #66 - 15.09.2003 at 12:24:56
 
Bipolarni Ekso.
Kdaj ti bo jasno da stvari in pojavi niso črnobeli?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #67 - 15.09.2003 at 12:40:56
 
exorcist wrote on 15.09.2003 at 11:40:22:
To je definicija ANARHIJE o cem ti govoris, kjer je vse dovoljeno, delno satanisticna ideologija. Jaz pa ne verjamem v to, da lahko vsak dela, kar se mu zahoce in serje po drugih, ce mu je do tega. Sam se uvrscam med visjerazvita bitja, ne pa med zivali, ki jih vodijo nagoni in katero teorijo ti zagovarjas. Resnic ni 1000, ampak je ena sama, absolutna, trdna, ne dopusca manevriranja, je stabilen fundament.


Exo, zakaj v vsemu vidiš anarhijo. In vedno, ko ti kdo reče, da je vsak svojega telesa gospodar, ti to vedno obrneš, kao da dela kar hoče in da je to anarhija. In kdo serje po drugih? Vsak ima pravico tule izraziti svoje mnenje.

Zakaj se imaš za manjšino? Pač izrazaš svoje mnenje in nekdo drug ti replicira in izrazi svoje mnenje. In v tem ni nič sovražnega ali celo satanističnega.

Torej si ti prerasel in odvrgel vse nagone. Kako si to dosegel?

A ni nagon tudi samoohranitev? Nagon po preživetju. Kot ima žival nagon, da preživi. Tudi ti se nagonsko braniš, če te kdo napade.

LP Iga Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #68 - 15.09.2003 at 13:09:41
 
Ljudje smo mnogo vec kot nagonska bitja podrejena instinktu kot zveri in zivina.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Gape forum in mamila
Reply #69 - 15.09.2003 at 13:48:39
 
exorcist wrote on 15.09.2003 at 10:28:01:
Preberi si post GURU-ja in ti bo vse jasno ali pac ne bos nikoli razumel, ker se niti malo ne potrudis, da bi sploh skusal razumeti druge in raje tulis z volkovi, strokovna mnenja pa krepko ignoriras. Pravzaprav mi je jasno, da vas je moj post krepko zbodel, ker vam govorim resnico. Resnica boli in vcasih udari bolj kot krepka zausnica!

Seveda droga je "dobra", ma bejz no, se salis ali kaj, beri objektivno strokovno literaturo, ki temelji na empiricnih raziskovanjih in dognanjih, sele potem lahko farbas pisanke (pirhe) tudi z vodenkami, ker se da barva lepo sprati z H2O! Ti zagovarjas nic drugega kot svojo pristransko subjektivno stalice, ker se ti rusijo temelji, temeljis na bednem obrambnem mehanizmu, ki ti vzbuja obcutek krivde kot Mikiju, ker dobro ves, da delas proti vesti!

Vsaka droga je skodljiva, to je fakt! Ne zatiskajmo si oci pred resnico. Prosim za bolj utemeljene argumente, ki niso SUBJEKTIVNI, ne zanima me kaj si vi osebno mislite o drogi, ker to ne rusi STROKE.
???


Exo, na začetku te zanima kaj si mislimo, tukaj praviš da te ne zanima, kaj si mislimo.

Sem ti že enkrat napisal, da si precej nedosleden in vročekrven pisec, ki se ne poglobi niti v to kar napiše sam. Pa še hitro opozorilce, ker vem da boš hitro začel stokat, da si črna ovca -  Nimam nič proti tebi, mi je precej všeč, da sprašuješ, debatiraš in odpiraš nove teme. Vse to je kul. Upam da prideš tudi na piknik, da kako v živo rečemo.

No, da se vrnem k pojasnilu, tega kar striktno, strogo, celo fanatično zagovarjaš.

Droge in ljudje. To je precej neraziskano področje. Tudi znanstveniki nimajo vseh odgovorov, na vsa vprašanja. Moram povedat, da kar dosti sledim novim zadevam, in odkritjem. In če smo že v tej tematiki. Je bila ena čudovita oddaja, o možakarju ki ima parkinsovo bolezen, z dodatkom tresenja (nekontrolirani gibi).

In tipa je frendica enkrat prepričala, da je pojedu Extasy. Pol ure po zaužitju, je tip vstal, in koordinirano hodil, kot čisto normalen človek. Brez kakršnegakoli simptoma.

Nadalje je odšel v telovadnico in izvajal gimnastične gibe, celo salte.

Dohtarjem ni nič jasno. Seveda, se vsi tudi model zavedajo, da dolgotrajno uživanje prinese precej škodljivih stranskih učinkov, vendar je jasno in senzacionalno premaknil smer raziskovanja v nove razsežnosti.

Fact je to, da ne gre za učinek placeba.

Fact je to, da je Extazi škodljiv.

Fact je to, da so mislili, da pri Parkinsovi bolezni tiči vzrok v nekem pomanjkanju deformina ali neke podobne zadeve, pa je ta primer pokazal, da imamo v možganih še en grahek, ki je tudi precej pomemben pri kontroli gibanja človeka.

Fact je to, da je potrebno biti v življenju precej odprt, dopuščat raznorazne možnosti, ne pa biti zadrt v svoj prav.


Back to top
 
 
IP Logged
 
miha1
Guest




Re: Gape forum in mamila
Reply #70 - 15.09.2003 at 14:30:52
 
hmm, jes sm sam prebral uvodni post..
exorcist: tvoje mnenje je tipicno mnenje nekoga, ki nima izkusenj, in prav nic pojma o tem , kar govori <- s tem sem vse povedal,.

tudi z nozom se lahk urezes, pa ga majo vsi doma?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #71 - 15.09.2003 at 15:32:59
 
Quote:
hmm, jes sm sam prebral uvodni post..
exorcist: tvoje mnenje je tipicno mnenje nekoga, ki nima izkusenj, in prav nic pojma o tem , kar govori <- s tem sem vse povedal,.

tudi z nozom se lahk urezes, pa ga majo vsi doma?


Hvala enako, mati! Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #72 - 15.09.2003 at 15:36:49
 
Gru Gru wrote on 15.09.2003 at 13:48:39:
Fact je to, da so mislili, da pri Parkinsovi bolezni tiči vzrok v nekem pomanjkanju deformina ali neke podobne zadeve, pa je ta primer pokazal, da imamo v možganih še en grahek, ki je tudi precej pomemben pri kontroli gibanja človeka.




Pomankanje nevrotransmiterja - dopamina sem jaz tudi gledal na Discovery, ampak tukaj je razlog upravicljiv, saj se v medicini itak oporabljajo razna mamila za lajsanje bolecin...

Druga stvar je, ce se zdrav clovek posluzuje teh drog, po moje gre za izkoriscanje in zlorabo drog.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Gape forum in mamila
Reply #73 - 15.09.2003 at 17:04:51
 
Smiley
na tale topic sem napisal lep članek in eno lepo pesem in ko sem ravno kliknil na objavi, mi je prišlo obvestilo, da je topic premaknjen in tako je šel cel članek in pesem lepo po vodi oziroma v akaša rekords.

Svoje mnenje okoli tega sem že napisal, pa naj bo še enkrat:
1. največja proizvajalka drog in zavajalka ljudi z odvisnostjo je svetovna farmacevtska industrija oziroma njene korporacije, ki že dolga leta proizvajajo in razvijajo take vrste zdravil, ki ljudi delajo odvisne od njih. Seveda so te iste substance v naravni obliki na prostem trgu strogo prepovedane, ker so vlade držav itak samo sluge teh korporacij, in hočejo imeti monopol in nadzor nad profitom in ljudmi.

2. opijati, ali rastline moči, človeka lahko prestavijo iz tega sveta v oni svet iz katerega smo izšli in v katerega se bomo tudi vrnili po fizični smrti, vendar je popolnoma brezkoristno se premikati zdaj tja,
če človek, ko je enkrat tam ne ve kaj naj sam s sabo tam počne in se nima pod nadzorom.
Če rečemo, da je rastlina moči samo prometni znak,
pa ja ne boš zaradi tega celo življenje zbiral te prometne znake in kampiral z njimi, če le ti nakazujejo samo smer poti, po kateri naj bi ti šel, da bi v svojem življenju res  prišel čim bliže svojemu srcu.

3. to, ali človek v svojem življenju uživa prepovedane substance ali ne, je stvar njegove osebne pravice in njegova svobodne volje. Vsak je za svoje življenje odgovoren sam pred sabo in Bogom.
Ne sodi, da ne boš sojen.

4. tisto, kar osmišljuje človekovo življenje, so njegova dobra dela, ki jih je v svojem življenju storil sebi in drugim ljudem. Poznam ljudi, ki so se drogirali, pa so bili in danes so pravi zakladi človeške družbe, poznam pa tudi ljudi, ki so navzven vedno bili svetohlonski in polikani, brez vseh prekrškov, pa so zame še vedno samo izmečki družbe. Grin

5. exo je napisal:
Sam se lahko pohvalim z dejstvom, da v življenju še nisem probal ilegalne droge. Se je kdo tak tu ali pa sem jaz ze prava slovenska rariteta?

in moj odgovor exu:
Bog ne pozna razlike med legalno in ilegalno drogo,
zelo dobro pa pozna posledice njenih neprištevnih in škodljivih delovanj in dejanj. (nesreče, pretepi umori, samomori itd)  Shocked Shocked Shocked Shocked

in če je legalna droga pobila pri nas na desetine tisočev ljudi, to sploh ni važno, važno je, da je legalna. a ne? Tongue

ps: in dragi exo:
Ločevanje na legalne in ilegalne droge,
samo kaže na svetohlinstvo in slab značaj tistega,
ki  ločuje med legalno in ilegalno drogo, a ne ? Grin
Aleluja Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #74 - 15.09.2003 at 17:12:36
 
Res je droga je droga, pa bodisi je mehka ali trda ali nekje mezmes, se vedno je droga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 12