Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 35886 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Meso, mesojedci in nasˇa morala II.
Reply #75 - 01.09.2003 at 20:48:21
 
Quote:
Kr eden in Exorcist kaj je z vama dvema, malce sem prebiral to temo Meso, mesojedci in nasˇa morala II. in vidim da sta se cisto odmaknila od teme, res ne vidim nobene povezave med temo in vajinim besedilom.
Glede vegetarjanstva in mesa pa mislim takole:
Vecina ljudi, ki je meso prevec egoisticno gleda na vso stvar, ste se kdaj  vprasali kako vzgajajo zivali, ki jih jeste, ali veste da npr. mojemu kolegu, ki je hotel za diplomsko nalogo posneti zivjlenje kure od jajca do smrti (od izvalitve, hranjenja...) tega niso dovolili niti v eni izmed nasih slovenskih gojilnic. Pa se se mogoce vprasate zakaj?! Da vem nebi govoril o izkusnjah ljudi ki delajo v razlicnih kalvnicah.
Kdo nam pravzaprav daje pravico da tako prekomerno in nehumano vzrejamo vse te zivali in jim potem jemljemo zivljenje, in da potem vsak dan ogromne kolicine teh zakalanih ali ustreljenih zivali, ki se jih ne porabi mecejo stran.
Za tiste, ki pa pravijo da smo ljudje po naravi mesojedci pa se to:
ko so v pradavnini ljudje zaceli loviti zivali, so jih vedno ulovili le za sproti (toliko kot so jih potrebovali) in nikoli niso ubijali prekomerno.
Ali pa vprasajte starejse ljudi, mogoce si lahko celo preberete kaksno knjigo in boste zvedeli, da si vcasih mesa sploh niso mogli privosciti in zaradi tega ni nihce umrl.



Čestitam Vision. Na tem mestu si hotel vrniti post v prvotni namen, a se vidi, da folk, ki se zdi da ta topic vodi, nalašč ne razume vseh teh kolobocij v zvezi z mesom in vegetarijanstvom.
Torej. Večina tu sodelujočih ste si izbrali ta topic za obračune in ne neko debato čemur ta tudi služi.

Vision. Bi te bilo dobro malo bolje spoznati, oziroma vedeti približno kdo si.  Ker se nihče ni odzval na mojo idejo o vegetarijanskem večeru, da bi te tako spoznali, ti predlagam, da popraviš profil:D:D:D.

Portir---Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #76 - 01.09.2003 at 20:48:37
 
Držim se, držim.

E, vidiš, napadli so me, ker so " ugotovili" da sem jaz, ti.
Pravijo, že slog pisanja je isti, pa da vse deluje na mene.

Ne vem od kod jim ideja, vendar zagotovo nekaj vem, da sem jim trn v peti postal.

Prav imaš, ta forum je vsebolj enoličen, otročji, enostavno, brezvezen je postal.

Ko sem pisal dokaj dobre stvari, ni bilo v redu, če napišem kaj neumestnega, spet ni v redu, če napišem kaj hecnega, spet ni v redu, pa sej človek pol ne ve več kaj bi pisal, da zadovolji egoistične potrebe nekaterih tukaj gori ???

To so tapravi iskalci duhovnosti z zeloooo redkimi izjemami.

Pa kaj čemo, čas je tak, ego dela svoje, sej če že vidiš nasplošno razpoloženje v svetu in tukaj v Sloveniji, vidiš, da tukaj na forumu ni nič boljše, polena pač padajo, diskvalifikacije pač morajo biti, nekoga je pač treba imeti za jebanje v glavo.

Sam so se zmotli, niso najdli tapravega.

V glavnem, držim se.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #77 - 02.09.2003 at 00:14:55
 
Quote:
Kaj ni tukaj ideja, da smo anonimni?

ne
nikol tud ni bla taka ideja
ideja je bila od začetka znanje, vedenje, spoznavanje, izmenjava mnenj ... živih ljudi.
guest account, je bil bil od vedno prihranjen (v končni fazi omogočen) za tiste, ki se drugače sploh ne bi bili pripravjeni oglasiti s svojo ponavadi težavo. s tistim kar skrivajo, z resnico, o sebi. guest je omogočen tudi za to, da si lahko vsakdo prebere texte, ki jih spišemo.
tisti ki imamo kaj za sporočit drugim.
nekateri berejo, nekateri ne.
obstaja nebroj načinov prebiranja foruma.
za nekoga, ki ve kaj hoče.
za nekoga ki ne ve kaj hoče, kaj išče in koneckoncev kdo spoh je ... on odide.

se reče, nikol ni blo ideje bit anonimen.
še vedno pa obstaja namera ugotovit kdo sem jaz.
še vedno obstaja prvotna namera, zgradit bazo znanja, čim bližjega Resnici.
Resnica je moja namera od prvega dne.
anonimnost je samo prehodno obdobje.
edini anonimnež, ki se ga zdej spomnim je jst the car.
obstajali so tudi drugi ... ampak jst ... je kul ... ampak je anonimnež ... zakaj ... kaj ima za skrivat? jest ne vem, me niti ne zanima, tko se je odloču.


ni pa to bla nikol ideja.
ni blo niti ideje, da bi komurkoli to kakorkoli preprečeval(i)


Quote:
In pa Gape, da sem iz istega naslovnega prostora kot Exo? A ves, de si mi cist nedelo unicu!!!
Zlo upam, de se motis. A je Exo iz U.K.?
Ciao.


naj ti bo, bom prečekiru
23:43
tuki:
*exorcist ne zlorabljaj foruma *
se nism zmotu
imho

tuki
gape wrote on 31.08.2003 at 20:29:33:
4 zvezdice imajo nepoznan naslovni prostor 80. . .

Vogelsuppe
je pa iz exorcistovega naslovnega prostora 164. . .

se mi niti dost ne da ukvarjat ... zgledajo mi pa to sami proxiji ... taki posti so zame  precej nekredibilni ... kot bi nekdo hotu neki skrivat ...

registracija odpravi ta 'napačna poistovečanja' ...

se nism zmotu niti mal

Vogelsuppe 164.*
exo 164.*

ni proxy ... ne povem pa kaj je


stirzvezde 80.*

london scena


vsi ostali smo iz 193-4, 212-17 == slovenija

more or less

andres recimo ma 157.*

23:59


še enkrat preberi kaj sm napisu ... zdej sm useku še en enter


škoda časa ...



zmotu sm se edin kar se tiče proxyev ... tko da tud nadaljevanje ne velja za tiste o katerih sm govoru.
če se da razkodirat ... čene pa povej, pa ti detaljnejše obrazložim 4zvezde
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #78 - 02.09.2003 at 00:34:16
 
gape wrote on 02.09.2003 at 00:14:55:
ne
nikol tud ni bla taka ideja
ideja je bila od začetka znanje, vedenje, spoznavanje, izmenjava mnenj ... živih ljudi.
guest account, je bil bil od vedno prihranjen (v končni fazi omogočen) za tiste, ki se drugače sploh ne bi bili pripravjeni oglasiti s svojo ponavadi težavo. s tistim kar skrivajo, z resnico, o sebi. guest je omogočen tudi za to, da si lahko vsakdo prebere texte, ki jih spišemo.
tisti ki imamo kaj za sporočit drugim.
nekateri berejo, nekateri ne.
obstaja nebroj načinov prebiranja foruma.
za nekoga, ki ve kaj hoče.
za nekoga ki ne ve kaj hoče, kaj išče in koneckoncev kdo spoh je ... on odide.

se reče, nikol ni blo ideje bit anonimen.
še vedno pa obstaja namera ugotovit kdo sem jaz.
še vedno obstaja prvotna namera, zgradit bazo znanja, čim bližjega Resnici.
Resnica je moja namera od prvega dne.
anonimnost je samo prehodno obdobje.
edini anonimnež, ki se ga zdej spomnim je jst the car.
obstajali so tudi drugi ... ampak jst ... je kul ... ampak je anonimnež ... zakaj ... kaj ima za skrivat? jest ne vem, me niti ne zanima, tko se je odloču.


ni pa to bla nikol ideja.
ni blo niti ideje, da bi komurkoli to kakorkoli preprečeval(i)



naj ti bo, bom prečekiru
23:43
tuki:
*exorcist ne zlorabljaj foruma *
se nism zmotu
imho

tuki
se nism zmotu niti mal

Vogelsuppe 164.*
exo 164.*

ni proxy ... ne povem pa kaj je


stirzvezde 80.*

london scena


vsi ostali smo iz 193-4, 212-17 == slovenija

more or less

andres recimo ma 157.*

23:59


še enkrat preberi kaj sm napisu ... zdej sm useku še en enter


škoda časa ...



zmotu sm se edin kar se tiče proxyev ... tko da tud nadaljevanje ne velja za tiste o katerih sm govoru.
če se da razkodirat ... čene pa povej, pa ti detaljnejše obrazložim 4zvezde


Gape, če nisi 100% prepričan nikogar ne izpostavljaj in polovičarsko obsojaj, če ima nekdo prvi del IP enak, še ne pomeni, da je to taisti človek, če gre za dinamični IP je lahko kdorkoli, sploh pa se lahko kaj hitro znajde kak (ne)prijatelj, ki bi hotel komu kaj zasolit. Ne vem, zakaj javno objavljaš dele IP-jov, če ostajaš pri špekulacijah? Saj veš, človek je nedolžen, dokler ni pravnomočno obsojen!
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
milka
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #79 - 02.09.2003 at 10:04:44
 
Exorcist, predno boš ti prišel pred kakršno koli sojenje, rabiš enga tapravga EXORCISTA, hm potem ti pa še sojenje ne uide-brz nas.  8) Tongue Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Meso, mesojedci in nasˇa morala II.
Reply #80 - 02.09.2003 at 14:49:25
 
Quote:
Kdo nam pravzaprav daje pravico da tako prekomerno in nehumano vzrejamo vse te zivali in jim potem jemljemo zivljenje, in da potem vsak dan ogromne kolicine teh zakalanih ali ustreljenih zivali, ki se jih ne porabi mecejo stran.


Se mi zdi, da je tukaj izpostavljeno bistvo problema, namreč naš splošen odnos do hrane, do narave, do matere Zemlje, ki nam to hrano daje. Tukaj ne gre samo za meso, ampak na splošno za vso hrano. Vsega imamo preveč, objestni smo tako, da si že težko izmislimo, kaj bi vtaknili v usta. Preobilje nas je pripeljalo do tega, da s hrano ravnamo popolnoma brez odnosa, brez hvaležnosti, zato tudi morajo trpeti uboge živali, redimo jih masovno, masovno jih pobijamo, masovno jih uničujemo. Isto je tudi z rastlinsko hrano, intenzivno obdelujemo polja, pridelamo ogromno hrane, ki je tudi pojesti ne moremo, na koncu koncev hrano mečemo stran. Izčrpavamo Zemljo, uničujemo naravo, zakaj, zato da nam je bolj udobno. Včasih je moja babica šla v klet, prinesla lonec krompirja, ga oprala, kuhala ga je 1 uro, nato smo ga pri mizi olupli , posolili in pojedli. To je bila večerja. Danes skoraj nezavedno, tako mimogrede, odpremo vrečko čipsa, in jo pojemo, pa sploh ne vemo, kaj smo jedli, mogoče samo, da je imelo okus po papriki ali siru, pa tudi siti nismo od tega, hočemo še.

Naš odnos do hrane, do zemlje je tisti, ki je napačen, jaz ne bi toliko izpostavljala samo mesojedstva. Nekatera ljudstva, ki še vedno žive v sožitju z naravo, in tudi uživajo meso, jim to meso pomeni dar narave, ki ga spoštujejo in za karerega so hvaležni. Mi pa kot civilizacija smo pa objestneži, zaradi katerih trpijo živali, trpijo rastline, in v končni fazi trpi tudi Zemlja - Gaja.

Hrana naj bo dar narave, ki ga sprejmemo s spoštovanjem in hvaležnostjo. Itak bi bili na stopnji našega razvoja že vsi lahko vegetarjanci. Jaz mislim, da enkrat tudi bomo, čas bo dozorel do te mere. Tudi mislim, da Zemlja naše objestnosti ne bo gledala prav dolgo časa. Zato pa: živela doba vodnarja!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #81 - 02.09.2003 at 15:31:27
 
lepo si povedala valentina



again
off topic

exorcist ... trdiš da sm se zmotu?
al kwa ???
nisi ti nalimu unga posta?
al kwa?

in ne gre za obsojanje, to je bila ugotovitev, ki pa ni nujno pravilna, kot lepo piše v podpisu.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
milka
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #82 - 02.09.2003 at 15:46:42
 
Cheesy Cheesy CheesyValentina,edino pravi pristop imaš k življenju in varstvu narave-za moje pojme. Mogoče bi dodala le to, da ne živimo zato bolj udobno, ampak, da prav zato še bolj garamo, jemo hitro pripravljeno hrano, poskušamo svoje napake odpraviti s pesticidi in živimo zelooooooo nezdravo. narava pa trpi. Malo nostalgije:kje so časi, ko je v naravi vladalo ravnovesje med raslinami, živalmi, ki za to še najbolje  skrbijo in med ljudmi, ki bi lahko zdravo živeli od plodov ki nam jih narava da ali jih na zdrav način sami pridelamo. Tu v Sloveniji je to možno.Spustili  smo se  na veliko nižjo raven od živali, namreč za svoje(ne)potrebe uničujemo naravo, živali in sami sebe.  CheesyE_
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in nasˇa morala II.
Reply #83 - 02.09.2003 at 15:57:31
 
Valentinaa wrote on 02.09.2003 at 14:49:25:
Se mi zdi, da je tukaj izpostavljeno bistvo problema, namreč naš splošen odnos do hrane, do narave, do matere Zemlje, ki nam to hrano daje. Tukaj ne gre samo za meso, ampak na splošno za vso hrano. Vsega imamo preveč, objestni smo tako, da si že težko izmislimo, kaj bi vtaknili v usta. Preobilje nas je pripeljalo do tega, da s hrano ravnamo popolnoma brez odnosa, brez hvaležnosti, zato tudi morajo trpeti uboge živali, redimo jih masovno, masovno jih pobijamo, masovno jih uničujemo. Isto je tudi z rastlinsko hrano, intenzivno obdelujemo polja, pridelamo ogromno hrane, ki je tudi pojesti ne moremo, na koncu koncev hrano mečemo stran. Izčrpavamo Zemljo, uničujemo naravo, zakaj, zato da nam je bolj udobno. Včasih je moja babica šla v klet, prinesla lonec krompirja, ga oprala, kuhala ga je 1 uro, nato smo ga pri mizi olupli , posolili in pojedli. To je bila večerja. Danes skoraj nezavedno, tako mimogrede, odpremo vrečko čipsa, in jo pojemo, pa sploh ne vemo, kaj smo jedli, mogoče samo, da je imelo okus po papriki ali siru, pa tudi siti nismo od tega, hočemo še.

Naš odnos do hrane, do zemlje je tisti, ki je napačen, jaz ne bi toliko izpostavljala samo mesojedstva. Nekatera ljudstva, ki še vedno žive v sožitju z naravo, in tudi uživajo meso, jim to meso pomeni dar narave, ki ga spoštujejo in za karerega so hvaležni. Mi pa kot civilizacija smo pa objestneži, zaradi katerih trpijo živali, trpijo rastline, in v končni fazi trpi tudi Zemlja - Gaja.

Hrana naj bo dar narave, ki ga sprejmemo s spoštovanjem in hvaležnostjo. Itak bi bili na stopnji našega razvoja že vsi lahko vegetarjanci. Jaz mislim, da enkrat tudi bomo, čas bo dozorel do te mere. Tudi mislim, da Zemlja naše objestnosti ne bo gledala prav dolgo časa. Zato pa: živela doba vodnarja!



Bravo, končno en utemeljen odgovor, ki je podprt s tehtnimi argumenti, skuša biti karseda nepristranski oziroma objektiven, in kar je najbolj pomembno, ni čustveno obarvan. Zadela si glavico žebljička, samo da to gre enim skoz eno uho notri, skozi drugo uho pa ven, kar si povedala, žal... Dobro napisanao, saj zavzemaš nevtralna in diplomatska stališča.Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #84 - 02.09.2003 at 22:35:07
 
A zdaj vidite za kake bedarije ste se kregal.  Pride Valentina in vam en sam post porine pa je.
Nekateri ostali pač svoje terate z Biblijo, pa iz enih za lase privlečenih vzrokov za kreganje, ki nimajo  nobene zveze s topicom in še manj z mesom ali zelenjavo, sadjem.  
Prišel je čas Exco, da poravnaš svojo krivico, ko si metal gor ostudne fotografije in poiščeš sliko zaljubljenega para. Četudi v podobi Exorcisa in Kolibri.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #85 - 02.09.2003 at 23:31:11
 
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #86 - 02.09.2003 at 23:41:26
 
Hvala Exorcist.  Step 2: Povabi Kolibri na večerjo. Če si suh, pa v kino.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #87 - 03.09.2003 at 09:44:06
 
Andres wrote on 02.09.2003 at 23:41:26:
Hvala Exorcist.  Step 2: Povabi Kolibri na večerjo. Če si suh, pa v kino.

Andres


Jo bi, kar na moj dom, ker moja babica izvrstno kuha, tudi brezmesne jedi, ampak žal je iz UK, če sem prav zasledil, tako da iz tega žal ne bo nič.  Cheesy
Wink








Back to top
 
 
IP Logged
 
starbak
1
*
Offline


Posts: 10
Ljubljana
Gender: male
Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #88 - 03.09.2003 at 15:56:43
 
Z Dravo!

A ni že g.Slavko Gorenc presekal tega vozla (meso, ubijanje) z BIOKIBERNETIKO. Torej, žival je treba pravilno ubiti: to se stori na življenskem žarku, opravi se biotransfer - energija(duša) živali se potegne gor (k stvarniku), v mesto pa se vpišejo zdravilne energije.
Po tej varianti bi lahko bili zadovoljni oboji, mesojedci in vegiji. Cheesy
Back to top
 

Lenoba je gibalo napredka
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #89 - 04.09.2003 at 00:19:42
 
Štarbak. Vidim, da slediš, obema, forumu in Slavku. Prav imaš, tako trdi Gorenc, toda kljub vsemu  to ni še moralno, če se žival vzredi namensko zato da se jo ubije.
Gorenčeva metoda Biokibernetika  tega preprečiti ne more. Lahko nam ponudi samo bolj zdravo meso kot je tisto v mesnicah.

P.s. Štarbak. A imaš ti GG3 ali GG4?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8