Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11975 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #30 - 06.11.2004 at 16:56:39
 
Quote:
Samson, korajža velja. Tudi kadar se kdo s tabo ne strinja. Tudi grize ne nihče.

Zanimivo!
Tu bi neki "administratorji" poučevali in dirigirali po njihovem "poldebilčke" tam nekje izza svojih "trdnjavskih zidov". In ti bi meni rad pel o neki korajži?!!!  Smiley

Mislim, da je vam, ki vam je ušivo "administratorstvo" pretirano stopilo v glavo, marsikdo marsikakšno uporabno povedal, toda vaša "administratorska" vase zagledanost je brezmejna. Polna usta so vas nekakšne širine, ki je nikjer ni, na dolgo in široko razglašate neko strpnost, ki je niti ne poznate, zdaj bi ti meni pa še o neki korajži... ???

Delujete podobno ko prestrašen cucek izza širokih pleč gospodarja. Hja, ste pa res heroji, ni kaj!
Grin Grin Grin :
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #31 - 06.11.2004 at 22:49:42
 
Samson wrote on 06.11.2004 at 16:56:39:
Zanimivo!
Tu bi neki "administratorji" poučevali in dirigirali po njihovem "poldebilčke" tam nekje izza svojih "trdnjavskih zidov". In ti bi meni rad pel o neki korajži?!!!  Smiley

Mislim, da je vam, ki vam je ušivo "administratorstvo" pretirano stopilo v glavo, marsikdo marsikakšno uporabno povedal, toda vaša "administratorska" vase zagledanost je brezmejna. Polna usta so vas nekakšne širine, ki je nikjer ni, na dolgo in široko razglašate neko strpnost, ki je niti ne poznate, zdaj bi ti meni pa še o neki korajži... ???

Delujete podobno ko prestrašen cucek izza širokih pleč gospodarja. Hja, ste pa res heroji, ni kaj!
Grin Grin Grin :  


Me veseli, ko vidim, da počasi kažeš svoje pravo farovško lice. Tongue

Strpnost, ki jo omenjaš? Najprej jo pri sebi poišči. Če bi bil strpen in bi lepo strpno gradil svoje želje po krščanskem direktoriju, bi ti še mogoče uspelo. Na silo pa ne gre. Si pač navajen na silo dosegat svoje cilje, tako kot RKC, pa ji vedno ne uspe. Včasih ste na silo ljudem jemali zemljo in davke, danes so drugačni časi. Danes vam denar prinašajo le še tisti, kako si že ti rekel, poldebilčki, ki nasedajo osladnim besedam iz prižnice.

Verjamem, da nas ima Kristus vse rad, tudi jaz imam rad njega. Je enkrat moj ata izjavil "rad imam Boga, ne maram pa župnika".

Zato še enkrat. Bodi strpen in korajžen, pa še mogoče kdaj kaj dosežeš.  Wink

Bodi v miru.

P.S. Aja, pa ne skrivaj se vedno za frazo "administratorji to in ono", ti pišem kot uporabnik foruma in kot administrator. Če si pozabil sem bil kot admistrator za to, da dobiš svoj direktorij. Pa so bili večinoma proti ljudje, ki niso administratorji. Toliko, da ti osvežim spomin.


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #32 - 20.11.2004 at 23:19:51
 
Me veseli, da vi krščanarčki s tako mržnjo obdelujete eden drugega in tako strastno polivate gnojnico en po drugem, da ima še brezmadežna nekaj kapljic od tega.

Le tako naprej!
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #33 - 22.11.2004 at 13:42:50
 

Imaš prav Miro, zarad takega obnašanja nas 'krščanov' veliko ljudje lahko krščanstvo vidi kot eno veliko hinavščino.

Pak človek NIMA pravico reči da je kristijan če Krista in Njegovo besedo ne spoštuje in ne sledi - kristijan je le človek ki Božjo besedo posluša in jo ohrani.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #34 - 23.11.2004 at 22:32:47
 
---
Moneypenny, 10/21/04 :

Ti si čisto skrenil s smeri....
Brezmadežno spočetje: lepo da ti je jasno da je to Marijino spočetje in ne njeno spočetje Kristusa. Dogme so zato da jih pač sprejmeš in ne analiziraš. Ljudje smo pač taki da nujno rabimo analizo vsega, kar ponavadi predstavlja težko breme, sploh pa kar se vere tiče. Vera je brezpogojno verjetje v nekaj brez vprašanj. Takoj ko se pojavijo vprašanja že izgubiš smisel.
Deviškost Marije je na višji ravni, ne pomeni zgolj deviškost katero mi pojmujemo v vsakdanjem življenju in je večkrat stvar posmeha. treba je pač vzeti vse metaforično, da se pravi pomen pokaže. Pri tej deviškosti ni nobenih bioloških problemov.
Sprašuješ tudi zakaj so v Cerkci sami moški. Cerkev je edina institucija, ki že 2000 let obdrži svoj obstoj, a mi lahko še kakšno institucijo pokažeš, ki ji to uspeva? Zakaj? Ker upošteva tradicijo že od začeta; od Jezusa Kristusa in apostolov in to nadaljuje. Vsaka nova stvar/ukinitev celibata, duhovnice.../ bi uničilo linearnost institucije. Ženske v Cerkvi imajo enako pomembne naloge kakor moški, sama se nisem nikoli manjvredno počutila.
Pač treba je stvari sprejeti....
---
No lepo..  že in sama mislim da hierarhija RK cerkev želi naše brezpogojno verjetje Grin katero ti omenjaš.. hm..   Ja, to je všeč vsem ki rada manipulirajo ljudim..  Pak moj posmeh ni zato ker menim da je brezpogojno verjetje slaba stvar, nikakor. Verjetje je moč..  
Kakšnem avtoritetu pač naj verjamem?    
---
'' (...)  upošteva tradicijo že od začeta; od Jezusa Kristusa in apostolov in to nadaljuje. Vsaka nova stvar/ukinitev celibata, duhovnice.../ bi uničilo linearnost institucije.''
---
Bardo_Thodol je že odgovoril:
''Cerkev, kot institucija se je pa v dvatisočletni zgodovini tudi stalno spreminjala in danes ne moremo več trditi, da je enaka, kot je bila pred dvatisoč leti''
---
Torej, tudi niti ti ne poznaš najbolj zgodovino RKC.. (kot jaz tudi ne Roll Eyes ).   Pak ni lahek verjet instituciji katera je bila toliko nasilna, katera je v zgodovini mogla ljudi in knjige sežigat na grmadi, u vojne hodit in ubijat ljudi v Kristusovo ime, katera spremenja kdaj bo celibata a kdaj ga ne bo, katera določa dogme katere ni mogoče izmisliti brez domišljije..  (ali katere se določajo zarad ...  hm.. ) .. itd..  Če bi danes hierarhija RK cerkve končno malce postala kot je izviren kler v prvi Crkvi bil... Revščina, skromnost, žrtev - tega niti danes zopet ni, kot vglavnem je preveč malo bilo v dolgem časo zgodovine RKC.  Ljudje pa jemljejo to kar se ponuja... ne vedo za bolje (?)

Zanima me ta dogma - brezmadežno Marijino spočetje.  Zakaj je RKC potrebovala to dogmo in kje naj v Svetem pismu najdem 2 besede o Marijinem spočetju, npr  spričevanje, napovedovanje?  Ne poznam najbolj Staro zvezo,  mogoče ima nekaj,  mogoče se motim...  Pak besede Sv pisma katere iskam morajo se nanašati LE na Mariju, ženu , torej ljudsko bitje katero je spočelo Jezusa.
Ve kdo o tem ?
---
    ''Deviškost Marije je na višji ravni,  ( ... ) Pri tej deviškosti ni nobenih bioloških problemov. ''
---
 ???
Deviškost Marije, v stiko z spočetjem Jezusovim , omenjajo evangelisti Matej in Luka.
Evangelisti Janez in Marko ne ukvarjajo se z tem, verjetno ker njimi zadeva Jezusevega spočetja in rojstva ni bila tolik važna kot jim je bilo pomembno spričevanje o življenju in učinkovanju Kristusovem.
  Zmisel Marijine deviškosti ni navajan ali razlagan specialno, zarad tega verjamem da deviškost katera se tuki omenja se nanaša baš na biološko stanje. Deviškosti se omenja kot dokaz, spričevalo da je pri Jezusovem spočetju učinkoval le Božji Duh.  Spričevalo da pri Jezusovem spočetju ni učinkoval zemaljski oče Jožef, torej moški, človek ni učinkoval biološki, fizično.  Le je sodelovala Devica Marija in Božji Duh.

(.......) je Bog poslal angela Gabrijela k devici v galilejsko mesto Nazaret.  Devici je bilo ime Marija. (.....)    Luka 1,26-27
(....)Vzel je svojo ženo k sebi. Čeprav z njo ni imel zakonskih razmerij, je kljub temu rodila sina, kateremu je dal ime Jezus.  Matej 1, 24-25
Vse to se je zgodilo, da se je spolnilo,kar je bil Gospod napovedal po preroku;  ''Devica bo spočelain rodila sina, ki se bo imenoval Emanuel, kar pomeni: Bog z nami.''   Matej 1,22

Vendar, strinjam se da obstaja višja raven. Vse tuki v 'mayi' je simbol nekatere višje narave... devičanstvo Marije je mogoče simbol nedolžnosti duše. Nedolžna duša je nujna za rojstvo duha...  Mnenja sem da brezmadežno Marijino spočetje ni bilo nujno, mogoče je Marija le živela dovolj brezmadežno da bi bilo možno rojstvo človeka- Jezusa, ki je izbiran kot fizično jedro naj bi mogel priti Mesija- Kristus.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #35 - 24.11.2004 at 08:53:25
 
indigo wrote on 23.11.2004 at 22:32:47:
---
... devičanstvo Marije je mogoče simbol nedolžnosti duše. Nedolžna duša je nujna za rojstvo duha...  Mnenja sem da brezmadežno Marijino spočetje ni bilo nujno, mogoče je Marija le živela dovolj brezmadežno da bi bilo možno rojstvo človeka- Jezusa, ki je izbiran kot fizično jedro naj bi mogel priti Mesija- Kristus.


Pozdravljena Indigo, tud mene je ta razlaga dolgo "matrala", pa sem nekako prišla sama pri sebi do takega zaključka kot ti, da gre verjetno za "čisto dušo". Podoba matere in otroka v njenem naročju meni pomeni svetost, torej sta oba "čisti duši" ... (uradna razlaga pa govori le o čistosti ženskega telesa ?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #36 - 24.11.2004 at 14:02:16
 

Pozdravček Vida Smiley ja, uradna razlaga govori le o čistosti ženskega telesa , tud jaz sem tega mnenja.

Ne gre za podcenjevanje Marije, zemaljske Jezusove mati, pak mnenja sem da je ona slika, le SIMBOL čiste človekove duše, in nebeske modrosti. Kristus lastnom besedom ne poudarja Devicu Mariju kot lastnu mati nikjer v evangelijim. Devica Marija je le žena, mati človeka Jezusa, ampak enega ogromno pomembenega človeka.

Marko Pogačnik v knjigi Moč zemlje in Kristusova navzočnost omenja čudovit ženski lik, ki ga je videl duhovnim okom in imenoje ta lik Sofija,
to je Kristusov ženski vidik... Ime Sofija pomeni Modrost,  nekdo more si izmisliti marsikaj, pak Pogačnik ni izmislil, on ve da se ime Sofija že omenjalo v preteklosti,  ni nekaj novega.

''Če Marija in Jezus predstavljata imeni dveh zgodovinskih osebnosti, potem veljata Sofija in Kristus kot dvoje duhovnih sil-bitij, ki sta se s pomočjo obeh omenjenih osebnosti, skušali razodeti človeštvu.''
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #37 - 25.11.2004 at 08:42:05
 
indigo wrote on 24.11.2004 at 14:02:16:


Marko Pogačnik v knjigi Moč zemlje in Kristusova navzočnost omenja čudovit ženski lik, ki ga je videl duhovnim okom in imenoje ta lik Sofija,
to je Kristusov ženski vidik... Ime Sofija pomeni Modrost,  nekdo more si izmisliti marsikaj, pak Pogačnik ni izmislil, on ve da se ime Sofija že omenjalo v preteklosti,  ni nekaj novega.

''Če Marija in Jezus predstavljata imeni dveh zgodovinskih osebnosti, potem veljata Sofija in Kristus kot dvoje duhovnih sil-bitij, ki sta se s pomočjo obeh omenjenih osebnosti, skušali razodeti človeštvu.''


Sem brala o tem, pa moram še  Smiley,
gre po moje za tisti vidik ženske energije, ki je bil skozi stoletja zatrt, no sedaj se končno osvobaja ... to se lepo kaže tudi na tem forumu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #38 - 15.12.2004 at 13:13:39
 
Douglas Connelly - ''Marija : kaj o njej resnično pravi Sveto pismo?'' - Koper : Vostri

Zanimivo.. Wink  

morda je kdo bral ?

http://www.nuk.uni-lj.si/publikacije/knjige_mar.html
Back to top
« Last Edit: 15.12.2004 at 14:55:33 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #39 - 13.02.2005 at 23:51:55
 

Luka 7,28  (Matej 11,11)

''Povem vam:  med rojenim od žena nihče ni večji od Janeza Krstnika, pa vendar je najmanjši v božjem kraljestvu, večji od njega.''

Če veliki JezusKristus govori da je Janez 'največji med rojenim od žena'  to tedaj pomeni da JezusKristus ni rojen ne od Device Marije ne od nikakšne žene.
JezusKristus sebe imenuje 'Sin človekov' pak to ne pomeni da mora biti rojen od žene

''... vendar je najmanjši v božjem kraljestvu, večji od njega.''

Najmanjši v božjem kraljestvu so angeli..  
Če so torej angeli večji od največjega rojenega/ne  od žene to pomeni seveda da so večji in od Device Marije... Undecided
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #40 - 14.02.2005 at 14:38:26
 

==>    Ali so Jeruzalemčani, navadni ljudje in farizeji, v tem časo res poznavali JezusaKristusa, ali so vedeli od kod je?  Ali je resnica da je JezusKristus sin žene, človek, ki prihaja iz Nazareta?

Kaj je resnica, od kod je On, kaj nam sam o tem govori?

......


Ko je JezusKristus bil v templju nekaj Jeruzalemčanov, ki so ga poslušali, so komentirali:

................

'' (......) Toda o tem vemo, od kod je;  o Kristusu pa, kadar pride, nihče ne bo vedel, od kod je.''

Jezus je tedaj kar med učenjem v templju na ves glas zaklical:
 ''Kaj,  da vi mene poznate in da veste od kod sem? Vendar nisem prišel sam od sebe, ampak tisti, ki resnično je, me je poslal, toda vi ga ne poznete. Jaz ga poznam, ker sem od njega in me je on poslal.''
(Janez 7,27)


Ko so se Jezus in farizeji pogovarjali v templju, potem ko so pismouki in farizeji bili pripeljali žensko, ki so jo zasačili pri prešuštvovanju:

.............

 Nato so mu farizeji rekli:  ''Ti pričuješ samo o sebi. Tvoje pričevanje ni pravilno.''

Jezus jim je odgovoril:
'' Tudi če jaz pričujem sam o sebi, je moje pričevanje resnično, ker vem, od kod sem prišel in kam grem. Vi pa ne veste, od kod prihajam ali kam grem. Vi sodite po človekovi zunanjosti, jaz pa nikogar ne sodim. Če pa sodim, je moja sodba resnična, ker nisem sam, ampak sva jaz in Oče, ki me je poslal.''
(Janez 8,13)
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3