Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11978 times)
MoneyPenny
Guest




Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #15 - 21.10.2004 at 09:50:41
 
Bardo_Thodol wrote on 21.10.2004 at 09:25:24:
RKC seveda ni najstarejša institucija, ki so se ohranile do danes, saj obstajajo institucionalizirane ureditve, ki trajajo še  bistveno dlje časa, naprimer judaizem ali hinduizem, ki sta starejša še za ene par tisoč let, pa tudi budizem je starejši za cca 500 let od krščanstva.

Cerkev, kot institucija se je pa v dvatisočletni zgodovini tudi stalno spreminjala in danes ne moremo več trditi, da je enaka, kot je bila pred dvatisoč leti (pravzaprav je takrat sploh še ni bilo, obstajala je le kot sekta in takrat tudi še ni bilo RKC, v Rim so sedež iz Carigrada preselili nekaj stoletij kasneje).

Sicer pa glede notranje ureditve RKC nimam pripomb in če je vam ženskam, prav, da pač ne smete voditi obredov maše, je prav tudi meni ... sprejemam   8)



Pozabila reči institucija, ki ima svoje pravo,..ipd.....in nek sistem in največjo razsežnost. Cerkev ni NIKOLI SPREMINJALA NIČESAR. TAKO JE ŽE DVATISOČ LET. Juadaizem in budizem pa sta vedno odprti in zato se pojavljajo raznorazni problemi.

Spoštujem pa vse religije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #16 - 21.10.2004 at 10:34:33
 
Quote:
Pozabila reči institucija, ki ima svoje pravo,..ipd.....in nek sistem in največjo razsežnost. Cerkev ni NIKOLI SPREMINJALA NIČESAR. TAKO JE ŽE DVATISOČ LET. Juadaizem in budizem pa sta vedno odprti in zato se pojavljajo raznorazni problemi.

Spoštujem pa vse religije.



STRINJAM SE Z VSEM KAR JI IN KAR BO NAPISALA MONEY PENNY
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #17 - 21.10.2004 at 10:51:15
 
Quote:
Pozabila reči institucija, ki ima svoje pravo,..ipd.....in nek sistem in največjo razsežnost. Cerkev ni NIKOLI SPREMINJALA NIČESAR. TAKO JE ŽE DVATISOČ LET. Juadaizem in budizem pa sta vedno odprti in zato se pojavljajo raznorazni problemi.


Valjda, da ni spreminjala, a mogoče veš da so bili v 7. stoletju duhovniki v glavnem skoraj vsi še poročeni in so imeli otroke. Sicer se pa na vsakem cerkvenem koncilu, kaj doda ali odvzame, skratka dogajajo se tudi v RKC spremembe tudi ideološke (naprimer glede sprejemanja znanstvenih teorij).

Zanimivo kako kristjani slabo poznajo zgodovino svoje religije ...

Ne razumem, kaj si hotela povedati,  s stavkom "Juadaizem in budizem pa sta vedno odprti in zato se pojavljajo raznorazni problemi "

Kakšni problemi se pojavljajo naprimer v budizmu, ki več ali manj deluje po istih naukih že 2500 let. Obstajajo sicer tudi tu ločine, ampak saj jih pozna tudi krščanstvo (pravoslavna cerkev, protestanti in še bi lahko našteval)


Back to top
 
 
IP Logged
 
MoneyPenny
Guest




Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #18 - 21.10.2004 at 11:02:07
 
Bardo_Thodol wrote on 21.10.2004 at 10:51:15:
Valjda, da ni spreminjala, a mogoče veš da so bili v 7. stoletju duhovniki v glavnem skoraj vsi še poročeni in so imeli otroke. Sicer se pa na vsakem cerkvenem koncilu, kaj doda ali odvzame, skratka dogajajo se tudi v RKC spremembe tudi ideološke (naprimer glede sprejemanja znanstvenih teorij).

Zanimivo kako kristjani slabo poznajo zgodovino svoje religije ...

Ne razumem, kaj si hotela povedati,  s stavkom "Juadaizem in budizem pa sta vedno odprti in zato se pojavljajo raznorazni problemi "

Kakšni problemi se pojavljajo naprimer v budizmu, ki več ali manj deluje po istih naukih že 2500 let. Obstajajo sicer tudi tu ločine, ampak saj jih pozna tudi krščanstvo (pravoslavna cerkev, protestanti in še bi lahko našteval)





Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #19 - 21.10.2004 at 11:05:13
 
Quote:
Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin


Ja saj človek res ne ve ali bi se zaradi slabega poznavanja zgodovine nekaterih smejal ali razjokal  8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
MoneyPenny
Guest




Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #20 - 21.10.2004 at 12:31:21
 
veronika wrote on 21.10.2004 at 10:34:33:
STRINJAM SE Z VSEM KAR JI IN KAR BO NAPISALA MONEY PENNY

Veronika je kokoš.

Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #21 - 21.10.2004 at 12:58:12
 
Quote:
Veronika je kokoš.

Grin



hvala, hvala - res sem vesela za ta kompliment. Kako je fajn, ko se človek znajde v središču pozornosti, še posebej, ko določenemu osebku zmanjka argumentov.  Grin

Dejstvo pa je, da verjamem v moneypenny in vem da je intelilgento in duhovito bitje, ki se ne bi spuščala na ta nivo. Moneypenny rada te imam  Kiss

Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
MoneyPenny
Guest




Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #22 - 21.10.2004 at 13:03:06
 
veronika wrote on 21.10.2004 at 12:58:12:
hvala, hvala - res sem vesela za ta kompliment. Kako je fajn, ko se človek znajde v središču pozornosti, še posebej, ko določenemu osebku zmanjka argumentov.  Grin

Dejstvo pa je, da verjamem v moneypenny in vem da je intelilgento in duhovito bitje, ki se ne bi spuščala na ta nivo. Moneypenny rada te imam  Kiss



KAko smo do kur prišli? Kaj je blo prej kura al jajce?

RTM V Smiley Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
MoneyPenny
Guest




Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #23 - 21.10.2004 at 13:05:19
 
Bardo_Thodol wrote on 21.10.2004 at 11:05:13:
Ja saj človek res ne ve ali bi se zaradi slabega poznavanja zgodovine nekaterih smejal ali razjokal  8)



Vsa zgodovina je en sam pekel. Ni resnice in ni zablode! In nimaš se kam obrniti. Po tudi nikamor ne moreš iti. Aleksander SOLŽENICIN

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #24 - 21.10.2004 at 13:49:17
 
Quote:
Vsa zgodovina je en sam pekel. Ni resnice in ni zablode! In nimaš se kam obrniti. Po tudi nikamor ne moreš iti. Aleksander SOLŽENICIN



Vsi si želijo v raj, nihče pa noče umreti (grafiti)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #25 - 04.11.2004 at 00:09:38
 
Exorcist! Cheesy

Že dalj časa nisem pogledal na ta forum, ker mi je zaradi šovinističnega newageovskega obnašanja tistih, ki se razglašajo za "skrbnike" in "usmerjevalce" foruma, postal odvraten in nezanimiv. Tudi danes sem imel namen samo pokukati sem, pa sem opazil to tvojo lahkomiselno temo, ki bolj kot kaj drugega razglaša, kako ne poznaš ne Sv. pisma in ne Cerkve v takšni meri, da bi mogel izrekati zrele sodbe o vseh prvinah naše praktične vere.

Kot prvo, Sv. Pismo ni nikjer v svoji po Kristusu dopolnjeni obliki ("Nisem prišel ukinit postave, ampak dopolnit...") nasprotno primernemu izkazovanju časti svetnikom, še manj Mariji, Kristusovi Materi. Kot drugo: Poleg Sv. pisma je živi vir Kristusovega učenja po Sv. Cerkvi tudi delovanje Sv. Duha v tej Cerkvi in to v učiteljski funkciji vodstva Cerkve s papežem na čelu. Tvoje gledanje je torej krepko neavtentično krščanstvo, in te prosim, da se mi oglasiš, da te kot mladega in perspektivnega človeka ustrezno podučim. Škoda te je, da bi tako kazal svoje pomanjkljivo znanje navzven.

Velja? Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #26 - 04.11.2004 at 00:19:56
 
Bardo_Thodol wrote on 21.10.2004 at 09:25:24:
Cerkev, kot institucija se je pa v dvatisočletni zgodovini tudi stalno spreminjala in danes ne moremo več trditi, da je enaka, kot je bila pred dvatisoč leti (pravzaprav je takrat sploh še ni bilo, obstajala je le kot sekta in takrat tudi še ni bilo RKC, v Rim so sedež iz Carigrada preselili nekaj stoletij kasneje).

Vsekakor drži, da so zunanje oblike Cerkve skozi stoletja dozorevale, povzemale nove prvine, se napajale iz svojega okolja v podobni meri, kot je Cerkev v obratno smer aktivno spreminjala svoje okolje v vedno bolj civilizirano in otmeno družbo.

Je pa napačen tvoj zgodovinski podatek, da se je sedež RKC kdajkoli selil iz Carigrada. Sedež RKC je bil najprej v Jeruzalemu, potem pa se je z misijonskim poslanstvo apostola Petra, ki je v Rimu vodil prvo krščansko občino in bil prvi Rimski škof, s tem samim dejstvom preselil v Rim. Na ta način je postal Rim središče krščanstva, ne po neki načrtni izbiri, ampak zato, ker je bil tedaj prav v Rimu center tedanjega omikanega sveta in ker je prav tam deloval in umrl prvi človeški Jezusov namestnik na Zemlji, po današnje papež, prvak apostolov sv. Peter.

Sicer pa to gotovo veš, in se ti je tisto zgolj nerodno zatipkalo. To sem povedal tako natančno bolj zaradi drugih, ki jim mogoče zgodovina Cerkve sploh ni poznana niti v grobih orisih.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #27 - 04.11.2004 at 00:23:45
 
Bardo_Thodol wrote on 21.10.2004 at 11:05:13:
Ja saj človek res ne ve ali bi se zaradi slabega poznavanja zgodovine nekaterih smejal ali razjokal  8)

Ti se kar zjokaj. Smejatei se takšnemu neznanju res ne moreš!
Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #28 - 04.11.2004 at 00:25:56
 
Bardo_Thodol wrote on 21.10.2004 at 13:49:17:
Vsi si želijo v raj, nihče pa noče umreti (grafiti)

Čudovit grafit! In veliko resnico izraža!

Le izjem ne upošteva: samomorov... Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #29 - 04.11.2004 at 00:48:30
 
Samson wrote on 04.11.2004 at 00:09:38:
Exorcist! Cheesy

Že dalj časa nisem pogledal na ta forum, ker mi je zaradi šovinističnega newageovskega obnašanja tistih, ki se razglašajo za "skrbnike" in "usmerjevalce" foruma, postal odvraten in nezanimiv. Tudi danes sem imel namen samo pokukati sem, pa sem opazil to tvojo lahkomiselno temo, ki bolj kot kaj drugega razglaša, kako ne poznaš ne Sv. pisma in ne Cerkve v takšni meri, da bi mogel izrekati zrele sodbe o vseh prvinah naše praktične vere.



Zanimivo. Jaz tega, kar mi je odvratno še pogledam ne več. Ali si pa mogoče izbral malo preveč težko besedo za svoje nesodelovanje. Se spomnim, da si pred časom nekaj trobezljal, da bi imel svoj direktorij z nazivom KRŠČANSTVO. Pa ti je bilo ponujeno, da tem direktoriju malo na vprašanja nas nevednežev odgovarjaj, pa si potem podal nekaj odgovorov, potem pa dobiš kakšen protiargument na svoje pisanja, pa stisneš rep med noge in te ni več. In potem se je najlažje umaknit za besede odvratno in nezanimivo in potem samo kukat iza zavese.

Samson, korajža velja. Tudi kadar se kdo s tabo ne strinja. Tudi grize ne nihče.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3