Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11977 times)
exorcist
Ex Member




Blasfemično čaščenje Device Marije
15.08.2003 at 18:00:08
 
Samson je napisal:
Quote:
Prijeten praznik ti želim. Danes je Marija Vnebovzeta. Če si kje blizu kakšne Marijine cerkve, v kar ne dvomim, da si, če si v Sloveniji, jo obišči in meditiraj o Mariji, Jezusovi materi.



Tale cascenje Marije me je malce zbodlo v oci, ker ni v skladu s Sv. pismom, ce se spomnis:

MOLITEV K SVETNIKOM, MARIJI NI KOREKTNO, ker je katoliski Bog ljubosumen Bog:
In jaz, Janez; sem to slišal in videl. In ko sem bil slišal in videl, sem padel pred noge angelu, ki mi je to kazal, da bi ga molil. 9 A reče mi: "Nikar! Služabnik sem kakor ti in tvoji bratje, preroki in tisti, ki ohranijo besede te knjige. Boga moli!"

Gre celo za arogantno potezo moske sovinisticne druzbe izpred par tisocletij, ki bazira na patriarhalni ureditvi, kjer imajo zenske zelo malo pravic ali pa sploh nobenih, moz jo je lahko pognal na cesto in pri tem se zasolil krepko zausnico ze zaradi prismojenega kosila, saj se spomnis Samson, kako so se Jezusovi ucenci cudili, ko mu da zidovsko sektaska Samarijanka (odpadnik ortodoksne zidovske vere) ponudi piti iz vodnjaka, saj je bila zenska, krscen dus, za povrh pa se ga je dotaknila in se pogovarjala z njim. V oci me bode predvsem to, ko gre za tako mogocno institucijo, ki je prepricana, da je nezmotljiva, samo da te spomnim, ko Rode odkrito siri dezinformacije, ces moski duhovniki DA, zenske duhovnice pa NE z iz trte izvito utemeljitvijo, ces vsi vsi apostoli so bili moski. Ves zakaj so bili vsi apostoli moski, zato ker zenske v tedanjem casu niso smele javno delovati, to bi bila herezija, sploh pa jih nihce ne bi resno vzel in bi jih slej ko prej kamenjali ali ubili, Jezus je imel "privilegij", da so ga komaj cez cas pribili na kriz.

Indici, da Rode slabo obvlada Sv. pismo:

SPOLNA, RASNA, UNIVERZALNA ENAKOST:
“Ni ne Juda ne Grka, ni ne sužnja ne svobodnjaka, ni ne moškega ne ženske: kajti vsi ste eden v Kristusu Jezusu.” (Gal 3,28)

Tretja stvar je, da je veliko gnosticne navlake in stoicizma, spolnega pesimizma - odklanjanje telesnosti. Zeno, devico, Marijo zidealizirajo do absurda ti moski "svetniki" skozi stoletja, saj so jo spremenili v brezspolno bitje, saj jih ze predstava, da bi si Devica Marija s spolnih odnosom pretrgala himen neznansko iritirala in se jim zdela bokogletna, celo nagnusna. Marija je bila povsem normalno spolno bitje, kot vsaka zenska v tistem casu. Ce beremo pozorneje Sv. pismo vidimi tudi oziroma lahko vsaj spekuliramo, da je Jezus imel tudi brate, ki so bili spremenjeni v njegove bratrance.

PS: Oprosti Samson, ampak moj namen ni bil, da bi te sprovuciral, skritiziral in te seciral pod drobnogledom, ampak taksen je pac moj slog pisanja - nekoliko senzualisticen in udarniski, tudi naslov.

Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #1 - 02.07.2004 at 13:42:32
 
Roll EyesAlterego, imaš pogum
pogum je lastnost pri velikim ljudim..., ga pač, vemo, morejo imeti in mali, seveda tudi Zlo...

Pri tej temi se v glavnem srinjam z tebo in mnenja sem da je zelo pomembno da obstaja ta topic.
Ali ni že prišel čas da se ustavi toliko poudarjanje vseh slug/služabnika Božjih ? Ali ni Bog prvi, potem Sin in Duh sveti?
Služabnike Božje je treba seveda spoštovat in slediti primer njihovega življenja kot še eno majhno luč v temi.

Prvenstveno je treba reći: Marijo ne omenjajo preveč vsi evangelisti.

Matej v 'Rojstvo Jezusa Kristusa' omenja več Jožefa kot Mariju, Jožefa katerega RKC hierarhija zanemaruje..

Luka poved napoved rojstva, pa tudi kaj po napovedi Jezusovega (ne še Kristusovega!) rojstva o sebi sami misli Marija:
"Marija je nato rekla: 'Glej, dekla sem Gospodova, zgodi se mi po tvoji besedi!' In angel jo je zapustil."
Luka 1,38
Marija ima zavestno, in poveda da je V TEM življenjo, časo samo služabnik Božji.

Verjamem pomembeno ni toliko ali je Marija vedno ostala devica
(pak besede nove zaveze ne povejo nam da je ostala, prej bi rekla da ni.. )

ker vsi čovleški otroci so tudi deca Božja, Bog ih vse ljubi in verjamem hoče tudi da oni pridu,
ja, pridu tu v težave... vendar...  naj se razvijaju..,

pak pomembno je da besede nove zaveze povejo da je Marija spočela kot Devica in to pomeni enotnost dogodka.

Seveda ne gre za podcenjevanje Marije, zemaljske Jezusove mati.
Ne vemo že ali je in koliko je pomemben ženski vidik...?

Tako v Pogačnikovoj knjigi Moč zemlje in Kristusova navzočnost
on poveda tudi o 'Sledi ženskih vzgibov in glaso narave v evangelijih' ;

V 11. delu knjige, 'Onkraj kulturnih omejitev: Prakristus'
Pogačnik omenja da je videl čudovit ženski lik, ki ga imenoje po lastnem občutku Sofija, Kristusov ženski vidik...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #2 - 09.07.2004 at 11:15:56
 
Če je štiri število celovitosti... zakaj imamo potem le Očeta, Sina in Svetega duha. Meni Devica Marija tukajle manjka. V vsem skupaj pogrešam dušo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #3 - 11.07.2004 at 00:09:53
 

Lilith Smiley, jaz razumem da je Devica Marija žena, človek, nima prav lastnosti ne Očeta, ne Sina, ne Sv. Duha.
Čeprav je seveda dete Božje, celo velika služabnica Božja in zarad tega vzor življenja za 'navadnega človeka'.
'Dete Božje' pomeni vsem nami lastnosti Očeta prav toliko koliko se tega zavedamo. Ne dvomim da se Devica Marija zavedala da je dete Božje več kot se jaz,
pak sodeč kaj ji je celo Jezus, seveda potem Kristus večkrat rekel, Devica Marija se (zdi se mi brez dvoma) ni dovolj zavedala da bi vstopila v vrstu Kristusa, Očeta in Svetega Duha.
Lahko najdeš to na več mest v novi zavezi

ko je Jezus bil star šele 12 let je začel z poukom
''Zakaj sta me iskala? Mar nista vedela, da se moram zavzemati za to, kar je mojega Očeta?''Toda ona nista razumela besed, ki jima jih je rekel.'
Luka 2,49

V svatbi v galilejski Kani
ko je Devica Marija iskala naj Kristus pomaga ker vina več nimajo
on ji odvrne 'To pač ni najina skrb, žena.'
(  drugo prevajanje pove:  'Ženo, kaj jaz imam z teboj?' )
Janez 2,7

'Ko je to govoril, je zavpila neka žena iz množice:''Blagor telesu, ki te je nosilo in prsim, ki so te dojile!''
On pa je rekel: ''Da, še bolj pa blagor tistim, ki božjo besedo poslušajo in jo ohranijo''
Luka 11,27

Medtem ko je govoril množici, so stali znunaj njegova mati in njegovi bratje (.....) ''Tvoja mati in tvoji bratje stoje znunaj in te iščejo, da bi govorili s teboj.'' On pa je rekel njemu, ki mu je to sporučil: ''Kdo je moja mati in kdo so moji bratje?''Nato je stegnil roko proti svojim učencem  in rekel: ''To so moja mati in moji bratje! Zakaj kdor koli izpolni voljo mojega Očeta, ki je v nebesih, je moj brat in sestra in mati.''
Matej 12,46
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #4 - 15.08.2004 at 00:03:50
 
Bezgrešno spočetje-če se to nanaša na spočetje/ rojstvo Device Marije ni ok, res..
Kdo pa ve kaj je bilo ko je Devica Marija spočeta Undecided
Zdaj se časti in Marijin vnebohod  - ne razumem še bolj čemu tudi ta dogma o Devici Mariji...??
Nikomur ni važen da vernik o tem ne najde nič v sv. pismu...
svašta
hm ... ženske so 80%  folka v cerkvi...  (hudo narobe..?)
Papež in duhovniki... sami moški...
nekaj moških ravna ne vernikom,  pak ženskim svetom ... Undecided
hm...kako je to možno...??

Kristus sam nikjer ne poudarja pomembenost Device Marije..

Zakaj Kristus lastnom besedom ne poudarja Devicu Mariju kot lastnu mati, (mati Božjega sina), nikjer v evangelijim?

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #5 - 15.08.2004 at 02:50:07
 
Indigo meni se zdi, da je bistvo religije, da nekaj "čutimo", da nam osmisli življenje, nam vliva določeno mero zaupanja, ko se znajdemo v takšnih in podobnih stiskah, zdaj pa je čisto vseeno, v kaj verujemo.... v kolko sem se poglabljal v krščanstvu in študiral sveto pismo je ogromno paradoxov in ti jo znajo zlahka nareditidoktrinirano, brez "duše"....Bistveno je ,da se nekako ravnamo po notranjem glasu, eni pravijo temu vest, psihologi superego, in da mahamo nekje sredinsko črto, pač, kakor za koga.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #6 - 15.08.2004 at 11:59:37
 
Mnenja sem da notarnji glas ni dovolj.  Komplicirano... prave da svoboda dovoli tud da (na koncu) Božji glas noter človeka izgine.. znano je še da nekateri ljudje, zločinci, tolik spremene lastno vest da je nikjer več ni najti..

Zdaj ko smo pri tej temi bom le tebe (ker si mi le ti v tem času ''blizu'', ...hm...) vprašala-
 ali se ti ravnaš po notarnjem glasu?
 kaj ti pove tvoj notarnji glas potem ko v časih ti žališ ljudje tuki na forumu ?
 ali je dovolj da tebi (neki bedak morda...?) nameni kaj žaljivega da tud ti vrneš kaj (tud hujše morda)?
 ali tud ti vrneš v časih ''lepe reči'' skrit na forumu ( neznan ''gost'' -- to se zdaj dogaja tuki na forumu...ali ne?) ?
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #7 - 14.09.2004 at 08:50:30
 
RKC o Devici Mariji:

emisija na radio Mariji
- Šta piše 'II vatikanski koncil' o devici Mariji ... šta pišu Rudolf Brajčić i Celestin Tomić.. - govori pater Vinko Maslač

Pišem onako kako i koliko sam upamtila iz emisije, a najviše iz bilježaka, zapisa koje sam radila za vreme trajanja emisije. Moguće je da nije sve potpuno tačno preneseno, ispričavam se zbog mogućih grešaka.

-------------------

Devica Marija je najprije pristala postati majka Mesije. Zatim je snaga Duha svetoga sišla/spustila se/  na Devicu Mariju i tako je Marija omogućila dolazak Krista, taj najveći događaj za povest spasenja.
Taj silazak Duha svetoga na Mariju je trebao ostati skriven, Duh u njoj bio je skriven, djelovao je skriveno.

Marija nam je dala ne samo telo, nego i Krista-Pomazanika , Mesiju
Devica Marija je majka Krista-Glave i majka Krista-Udova.
Marija je već sa naveštenjem rođenja Isusa Krista primila Svetoga Duha.
Tako ona rađa u isto vreme i Duha svetoga  ( Duh je i u Kristu) taj Duh se samo svečano, slavno očituje/pokazuje svoje prisustvo/ na dan 'pedesetnice', na 'pedesetnicu' ali Duh sveti je bio već prisutan tu, svo vreme je bio tu.
Marija već sa naveštenjem rođenja Isusa Krista primila Svetoga Duha, s njom je sve započelo, Isus Krist i učenici se pojavljuju tek iza nje.
U Kani galilejskoj Marija potiče da se dogodi čudo prije nego su Krist i učenici započeli aktivno delovati.

Iza uznesenja na nebo Marija je združena, sjedinjena s Kristom.
Sada je ona posrednica/veza/ između Krista i nas ljudi.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #8 - 14.09.2004 at 09:13:50
 
indigo wrote on 14.09.2004 at 08:50:30:
Marija nam je dala ne samo telo, nego i Krista-Pomazanika , Mesiju
Devica Marija je majka Krista-Glave i majka Krista-Udova.
Marija je već sa naveštenjem rođenja Isusa Krista primila Svetoga Duha.
Tako ona rađa u isto vreme i Duha svetoga  ( Duh je i u Kristu) taj Duh se samo svečano, slavno


Kako ja razumijem sv. pismo, mislim da su naši roditelji samo tjelesni roditelji, a naš duhovni roditelj (on je i vlasnik duše) je bog. Tako da je Marija bila samo žena koja je rodila dijete a to dijete je bilo utelešenje boga samoga...
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #9 - 15.09.2004 at 08:52:00
 
THOR wrote on 14.09.2004 at 09:13:50:
Kako ja razumijem sv. pismo, mislim da su naši roditelji samo tjelesni roditelji, a naš duhovni roditelj (on je i vlasnik duše) je bog. Tako da je Marija bila samo žena koja je rodila dijete a to dijete je bilo utelešenje boga samoga...

Saddam [ nick Cheesy Roll Eyes ]
Upravo tako i ja razumijem Novi Zavjet Smiley
Samo da dodam još jednom da stvarno cijenim Mariju, izuzetno je poštujem kao uzor vjere. Vjerujem da Bog nije slučajno, naključno izabrao baš Mariju za majku Mesije.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #10 - 23.09.2004 at 13:30:46
 
by indigo 2.Juli.'04. Quote:
... Ne vemo že ali je in koliko je pomemben ženski vidik...?

Tako v Pogačnikovoj knjigi Moč zemlje in Kristusova navzočnost
on poveda tudi o 'Sledi ženskih vzgibov in glaso narave v evangelijih' ;

V 11. delu knjige, 'Onkraj kulturnih omejitev: Prakristus'
Pogačnik omenja da je videl čudovit ženski lik, ki ga imenoje po lastnem občutku Sofija,
Kristusov ženski vidik...

Eno mnenje pravi da je Devica Marija največ slika,  SIMBOL človekove DUŠE.

Vse tuki v mayi je simbol nekatere višje narave... devičanstvo Marije je simbol nedolžnosti duše , nedolžna duša je treba, je nujna za rojstvo duha

Marija= slika nedolžnosti duše   JezusKristus= rojstvo duha /duh
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #11 - 23.09.2004 at 14:04:36
 
Ja, jaz vidim Marijo kot protiutež "moškemu" židovskemu bogu Jahveju. Tudi troedini Bog je na nek način maskulin v vseh treh božjih osebah in zategar nekako robat, trd, intelektulen, razumarski - se pravi brez ženskih prvin, tako kot grški bog Mars brez svoje družice Venere, s katerim bi našla kompromis v zajemnem delovanju in drug drugega dopolnjevala s svojimi prvinami.... Tudi 3(troedini bog)+1(Marija) = 4 po Jungu, kar je simbol za sebstvo, torej izpolnjenost, sozvočje, kot jin in jang.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #12 - 23.09.2004 at 23:15:15
 
Aha,  šele zdaj nisem prav razumela komentar od Lilith... pak naj tud zdaj zavzem nasprotno stališče Roll Eyes
 Reply # 2 Quote:
Če je štiri število celovitosti... zakaj imamo potem le Očeta, Sina in Svetega duha. Meni Devica Marija tukajle manjka. V vsem skupaj pogrešam dušo.


 'Devica Marija' kot ženska zdi se mi vendar ne manjka ker 3 božje osebe niso slike, vsaj to niso Oče in Sveti Duh.  JezusKristus je Sin kateri morda, le tuki na zemlji, je tud in slika..., vzor življenja , pak le deloma, ker izza Jezusevega fiz.tela in drugih tela stoji resnična Osebnost Sina,  duh.
A kaj stoji izza Device Marije?   glede na to na kakšen način se je redno JezusKristus obrnil na Mariju sploh se ne zdi da bi ta osebnost (Marija) bila spiritualna Kristusova Mati. (Reply #3)
Ali Troedini Bog potrebuje 'protiutež' ?
Ne vem... , pak ne mislim da je 'robat, trd, intelektulen, razumarski', nasprotno, lastnost ljubezni je zelo, zelo, zelo močno poudarjena Smiley , a ne ?  Ja, če hočemo to verjet, seveda Roll Eyes
Zame Bog je polpoln
morda le to ustvarjanje množičnih duša in drugih bitji, katerim (vglavnem vsem..) je Bog dal svobodo je naredilo nepolpolnost.  Svoboda mogoče naredi ravnotežo pak in  'neravnotežo' .  Bog išče ljubezen in enost ,  on je ustvarjal da bi vse bilo eno.  Bog želi ravotežo, ljubezen, enost,   pak svoboda....svoboda za človeka še obstaja  in bo vedno obstajala.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Moneypenny
Guest




Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #13 - 21.10.2004 at 08:45:12
 
indigo wrote on 15.08.2004 at 00:03:50:
Bezgrešno spočetje-če se to nanaša na spočetje/ rojstvo Device Marije ni ok, res..
Kdo pa ve kaj je bilo ko je Devica Marija spočeta Undecided
Zdaj se časti in Marijin vnebohod  - ne razumem še bolj čemu tudi ta dogma o Devici Mariji...??
Nikomur ni važen da vernik o tem ne najde nič v sv. pismu...
svašta
hm ... ženske so 80%  folka v cerkvi...  (hudo narobe..?)
Papež in duhovniki... sami moški...
nekaj moških ravna ne vernikom,  pak ženskim svetom ... Undecided
hm...kako je to možno...??

Kristus sam nikjer ne poudarja pomembenost Device Marije..

Zakaj Kristus lastnom besedom ne poudarja Devicu Mariju kot lastnu mati, (mati Božjega sina), nikjer v evangelijim?



Ti si čisto skrenil s smeri....

Brezmadežno spočetje: lepo da ti je jasno da je to Marijino spočetje in ne njeno spočetje Kristusa. Dogme so zato da jih pač sprejmeš in ne analiziraš. Ljudje smo pač taki da nujno rabimo analizo vsega, kar ponavadi predstavlja težko breme, sploh pa kar se vere tiče. Vera je brezpogojno verjetje v nekaj brez vprašanj. Takoj ko se pojavijo vprašanja že izgubiš smisel.

Deviškost Marije je na višji ravni, ne pomeni zgolj deviškost katero mi pojmujemo v vsakdanjem življenju in je večkrat stvar posmeha. treba je pač vzeti vse metaforično, da se pravi pomen pokaže. Pri tej deviškosti ni nobenih bioloških problemov.

Sprašuješ tudi zakaj so v Cerkci sami moški. Cerkev je edina institucija, ki že 2000 let obdrži svoj obstoj, a mi lahko še kakšno institucijo pokažeš, ki ji to uspeva? Zakaj? Ker upošteva tradicijo že od začeta; od Jezusa Kristusa in apostolov in to nadaljuje. Vsaka nova stvar/ukinitev celibata, duhovnice.../ bi uničilo linearnost institucije. Ženske v Cerkvi imajo enako pomembne naloge kakor moški, sama se nisem nikoli manjvredno počutila.

Pač treba je stvari sprejeti....


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Blasfemično čaščenje Device Marije
Reply #14 - 21.10.2004 at 09:25:24
 
Quote:
Sprašuješ tudi zakaj so v Cerkci sami moški. Cerkev je edina institucija, ki že 2000 let obdrži svoj obstoj, a mi lahko še kakšno institucijo pokažeš, ki ji to uspeva? Zakaj? Ker upošteva tradicijo že od začeta; od Jezusa Kristusa in apostolov in to nadaljuje. Vsaka nova stvar/ukinitev celibata, duhovnice.../ bi uničilo linearnost institucije. Ženske v Cerkvi imajo enako pomembne naloge kakor moški, sama se nisem nikoli manjvredno počutila.

Pač treba je stvari sprejeti....



RKC seveda ni najstarejša institucija, ki so se ohranile do danes, saj obstajajo institucionalizirane ureditve, ki trajajo še  bistveno dlje časa, naprimer judaizem ali hinduizem, ki sta starejša še za ene par tisoč let, pa tudi budizem je starejši za cca 500 let od krščanstva.

Cerkev, kot institucija se je pa v dvatisočletni zgodovini tudi stalno spreminjala in danes ne moremo več trditi, da je enaka, kot je bila pred dvatisoč leti (pravzaprav je takrat sploh še ni bilo, obstajala je le kot sekta in takrat tudi še ni bilo RKC, v Rim so sedež iz Carigrada preselili nekaj stoletij kasneje).

Sicer pa glede notranje ureditve RKC nimam pripomb in če je vam ženskam, prav, da pač ne smete voditi obredov maše, je prav tudi meni ... sprejemam   8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3