Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 12
(Read 39236 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #120 - 25.07.2003 at 13:10:18
 
ni glih čist isto kt bi vzel drogo. droga je narejena z namenom da zasvoji, vrt ni bil narejen s tem namenom.
ni ti blo obljubljeno zadovoljstvo. ampak so ti drugi povedal da je fajn in si šu pogledat. in je blo fajn. in si se s tem poistovetu.
te 'napake' nismo predvidl ... to je bla napaka pri zlivanju bi lahko reku. to napako odravljamo.

šele ko se pozdraviš in ko živiš zdravo imaš možnost se izognt bolezni.  ni nujno da ko se pozdraviš, da si za vedno ozdravljen ... lahko pa si. choice!

(notranja) tišina JE pravilno delovanje.

odrašitev ni odvisno izključno od nas, ampak vse kar se v zvezi s tem rabiš ti obremenjevat, je odvisno izključno od tebe. bog ti da odrešitev čim si je vreden. in to JE odvisno od tebe. ne od njega.


to da si odvisen od drugih JE problem. navezanost JE problem. to da maš energije vezano izven sebe JE problem, saj je ne moreš uporablajt sam, ampka jo izrabljajo drugi; tebe izabljajo drugi. če jim (do)pustiš. um so itak drugi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #121 - 25.07.2003 at 13:23:14
 
gape wrote on 25.07.2003 at 13:10:18:
ni glih čist isto kt bi vzel drogo. droga je narejena z namenom da zasvoji, vrt ni bil narejen s tem namenom.

vrt je bil namenjen v poduk tistim, ki niso dojel v cemu je catch kraljestva Boga. in pol jim je bil vrt dan, da bojo ugotovil da Kingdom of God without God ni prijeten na dolgi rok.

Quote:
ni nujno da ko se pozdraviš, da si za vedno ozdravljen ... lahko pa si. choice!

choice je pa spet odvisn od nasega znanja. dostkrat smo ga ze zafural, in ga bomo se zafuraval dokler ne bomo od nekoga "izkusenejsega" izvedl kaj se nam bl splaca. seveda pa smo na konc mi tisti ki nardimo tko ali drgac.

Quote:
(notranja) tišina JE pravilno delovanje.

tako delovanje ki prinasa zadovoljstvo in ne trpljenja?

Quote:
odrašitev ni odvisno izključno od nas, ampak vse kar se v zvezi s tem rabiš ti obremenjevat, je odvisno izključno od tebe. bog ti da odrešitev čim si je vreden. in to JE odvisno od tebe. ne od njega.

se prav se strinjas, da ce se mi odlocmo preslisat tist kar nam On (vzrok vseh vzrokov, tudi odresitve) predlaga, se ne bomo nikol odresil?

Quote:
to da si odvisen od drugih JE problem. navezanost JE problem. to da maš energije vezano izven sebe JE problem, saj je ne moreš uporablajt sam, ampka jo izrabljajo drugi; tebe izabljajo drugi. če jim (do)pustiš. um so itak drugi ...

in na konc bos ostal sam s sabo in edini ki obstaja?

al bojo takrat neki drugi odnosi ki bojo za tvojo dobrobit in ne za tvojo skodo kot to dozivljamo zdej?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #122 - 25.07.2003 at 15:34:23
 
če je nula osvoboditev, (odvezanost od materialnega življenja, prenehanje trpljenja in poistovečanja z materialnim telesom) se mi  nahajamo nekje pri minus 10  (pač različno od posameznika)

pomembno je da stanje ko pridemo do nule (osvoboditev) še ni naš končen cilj....praznina ne more bit naš končen cilj....cilj je trajna ljubezen

zato je potrebno od nule navzgor še it in pridobit pozitivno zadovoljstvo (ljubezen, odnosi...) ne pa samo pri praznini se ustavit (budisti, yoga..)....treba je it proti + 10

zakaj so nam omogočen ljubezenski odnosi v tem materialnem telesu, če tega ne vsebuje tudi končni cilj ?

kdo pa si želi biti v praznini ?  TIŠINI ?   zgleda že na prvi pogled fajn , ker ni poistovečanja (trpljenja) ampak to ni TO.....tukaj ni ljubezni in odnosov, to nismo Mi....MI hočemo ljubezen...treba je it proti +10...

pri nuli (TIŠINA) se nam zdi kot da smo "blaženi" ampak tega ne moremo trajno dosegat.....trajno zadovoljstvo lahko dobimo samo če gremo dalje proti plusu

lahko gremo počasi in umirjamo naš zmotni ego (custva, razum) in nato pridemo do TIŠINE in potem dalje k Njemu

lahko pa direktno hodimo proti Njemu, in takrat TIŠINA (ne-postovečanje, osvoboditev) avtomatično sama nastaja kot stranski produkt približevanja k Njemu



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #123 - 25.07.2003 at 16:01:17
 
ampak če gremo počasi, najprej do nule, nam lahko to vzame veliko, veliko časa, (materialnih življenj), lahko celo nazadujemo, in nikoli ni ziher da bomo dosegli tišino, in tud če jo dosežemo, se spet rodimo v materianem telesu in spet je možnost padca, namreč v naslednjem življenju bomo dobili telo ki nam bo prinašalo na podlagi naše "karme" pozitivne oz. negativne okoliščine, če pa direktno hodimo k njemu, potem dejanja , ki jih namenjamo Njemu ( ker če hodiš proti njemu je predpogoj, da se zavedaš , da si mu podrejen, in vse kar delaš, delaš NE za sebe ampak za Njega) nimajo karmičnega vpliva

in ko umremo se spomnimo celotnega življenja in na podlagi tega (naše materialne zavesti, uma ) dobimo novo telo

če ob smrti Njega ni (v našem umu) potem tudi ne moremo pričakovat da bi se rešili "materailnega" trpljenja, oz. telesa , kar je naš končni cilj...služenje njemu v ljubezni

opažam da se jih veliko ne more sprijazniti z služenjem, oz. odvisnosti, podrejenosti ob hkratni ljubezni....no tud kot otrok smo bili takšni in smo vseeno lahko imeli radi naše starše jih ljubili in sedaj ko smo odrasli, vemo da je "kaznovanje" bilo v naše dobro in zdaj vemo da je bilo pravilno da smo jim zaupali




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #124 - 25.07.2003 at 16:18:30
 
vsaj moj ljubezenski odnos z punco je takšen, da jaz služim njej in ona meni, podkrepljen z zaupanjem

jaz žrtvujem moje egoistične interese in ona svoje, zato da dosegama nekaj kvalitetnejšega

ampak to "žrtvovanje" je potrebno samo na začetku, ker sedaj so moji interesi izenačeni z njenimi, kljub temu pa ostajama vsak svoj individum

podobno je v odnosu individualna duša-Bog, le da gre še za to, da smo mi podrejeni Njemu , in žrtvovanje v tem primeru je žrtvovanje naših egoističnih interesov (izključni gospodar materialnega sveta, najvišji izmed vseh...)

ampak mi (duša, spirit) nismo najvišji, niti enaki, to je verjetno več kot očitno

nekateri se sprašujejo in celo pravijo da lahko postanemo Bog, ampak v svojem egoističnem razglabljanju ne sprevidijo, da se Bog nikoli ne bi spraševal ali lahko postane Bog

Bog je vedno Bog, tako kot smo mi vedno individualne duše

Wink  Smiley




LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #125 - 25.07.2003 at 22:54:09
 
* vrt je bil namenjen v poduk tistim, ki niso dojel v cemu je catch kraljestva Boga*
jest mislm da ni tko ... kje si to pobral?
vrt pač ni brez boga, je samo drugačen, ma druge atribute, ene dodatne atribute, ki zasenčijo ene druge.

jest mislm da on ni bil narjen kot 'kazenska kolonija'. vrt ne ... lahko da so kasnej koga poslal sm dol za kazen, pol ko je bil vrt že spremenjen.



izbira je pač izbira ...


če v tebi obstaja notranja tišina, je vse delovanje nedelovanje in to prinaša odrešitev.

zadovoljstvo ni domena višjih nivojev, je domena nižjih in je samo nasprotje nezadovoljstva. in popolnoma nič drugega.
dejstvo je pač da je v zadovoljstvu lažje napredovat kot v nezadovoljstvu, al pač, če hočeš, trpljenju.


* se prav se strinjas, da ce se mi odlocmo preslisat tist kar nam On (vzrok vseh vzrokov, tudi odresitve) predlaga, se ne bomo nikol odresil? *
recimo
zdej kaj kdo smatra pod 'predloge boga' je drugo vprašanje. vsi te predloge predstavljajo kot edino zveličavne. a oni taki tud so ??? ... za vse ... verjetno.
jest verjamem, da je v giti vse napisan, tko kot v koranu, al pa bibliji ... interpretacija tega vsega je pač problem.

seveda

kateri interpretacij verjet?

po kateri se ravnat?

jest sm se odloču preprosto tko ... tisto kar je povsod isto ... (v vseh (bolje čimvečih) priporočlih boga) ... to je zihr to.

ja aryan ... na konc bos ostal sam s sabo, ampak, ne edini ki obstaja. ampak sam s sabo. ko pride smrt in zamahne, ostaneš sam. zdej, seveda, ker se poistovečaš z duhom, temu pač ni tako ... ampak kar se tiče zemeljskega življenja, ostaneš sam. vse navezave ti grejo pa v minus in če je več minusa kt plusa ... ponovi vajo.


takrat so odnosi na drugem nivoju ... odnosi v enosti so ... drugačni ...


* pomembno je da stanje ko pridemo do nule (osvoboditev) še ni naš končen cilj*
to je dejstvo ... razsvetljenje in izstop iz kolesa karme ni cilj ... je pa hudo velik in zahteven podcilj in če si ga zastaviš za cilj, je kr u redu cilj ZA TO ŽIVLJENJE.
verjemem pa, da je ob tem cilju trajna ljubezen (prvi duhovni nivo) po difoltu vključena.
recimo
druge duše, duše ki se niso 'naučile' ljubezni, duše ki nimajo te izkušnje, njim pač ni po difoltu vključena.
ali pač?


to da bo vsem po difoltu vključena ... to je naloga.
Zemlje.
po enih interpretacijah.

aha vidm mind, da je teb nula med tretjim in četrtim nivojem.
ok

osvoboditev je torej osvoboditev od ega
vstop v četrti nivo - ljubezen ... brezpogojna ... do vseh.
razsvetljenje je po moje vstop v sedmi nivo ... mogoče celo izstop iz njega.
seveda;
pri živem telesu.


odnosov ni pol več ko pride razsvetljenje in se odločiš, da se ne boš več inkarniral ... vsaj ne na teh nivojih, kot jih zdej poznaš. verjetno so, na drugih nivojih, drugačni. seveda.


kaznovanje je bull šit ... napačna pot ... vsak cilj ki se doseže s kaznovanjem se da dosešt tud drugač.


*jaz žrtvujem moje egoistične interese in ona svoje, zato da dosegama nekaj kvalitetnejšega
ampak to "žrtvovanje" je potrebno samo na začetku, ker sedaj so moji interesi izenačeni z njenimi, kljub temu pa ostajama vsak svoj individum *

temu bi človk lahko reku tantra



pri teh bogovih (vsaj) vidva vedno pozabljata da narod imenuje bog vse sorte višje razvitih bitij.
nekaterim je višji jaz bog.
ni bog, je pa nemarno dober približek. in ko v telesu nastane prostora za tega boga, postane vsakomur jasno kaj in kako je ta zgodba z bogom.



ne kreden, krivi smo mi, ki mu dajemo oblast nad sabo ali se celo z njim poistovečamo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #126 - 27.07.2003 at 11:56:32
 
gape:
Quote:
odnosov ni pol več


Quote:
verjetno so, na drugih nivojih, drugačni. seveda.


odnosi so drugačni samo iz tega vidika, da niso materialni (minljivi) in da ko si enkrat tam, ni več sovraštva, jeze,....ampak je čista ljubezen

ampak point je v tem, da brez ljubezni do Njega ostajamo v krogu zakona "vzroka in posledice"....


glede osvoboditve.....v čem bi bil point "čustev in razuma" če pa jih je treba kao eliminirat, in dosečt tišino ?

čustva imamo da čutimo in razum da mislimo, ampak treba jih usmerit v Boga in "misliti" na Njega in "ljubiti" Njega

zakaj bi spoloh imeli čustva in razum potem ?  zakaj nismo brez njih ? ja verjetno jih je treba uporabljat

ampak če jih uporabljamo v egoistične namene (zadovoljitev čustev in razuma z materialnimi stvarmi), ne bomo nikli prišli do prave ljubezni


Quote:
kaznovanje je bull šit ... napačna pot ... vsak cilj ki se doseže s kaznovanjem se da dosešt tud drugač.


se delno strinjam, ampak samo pri odraslem človeku. če pa otroka nikoli ne boš kaznoval, (pa ne mislim zdaj tepenja z šibo) potem si bo bolj težko zapomnil kaj ne sme in kaj lahko, oziroma bo trajalo veliko dalje da bo sam prišel do svojih lastnih "pravilnih" odločitev

Quote:
temu bi človk lahko reku tantra


aja ?   nisem vedel, da če ne špilam egoista v odnosu z mojo punco, da sem tantrik


Quote:
pri teh bogovih (vsaj) vidva vedno pozabljata da narod imenuje bog vse sorte višje razvitih bitij.  
nekaterim je višji jaz bog.  
ni bog, je pa nemarno dober približek. in ko v telesu nastane prostora za tega boga, postane vsakomur jasno kaj in kako je ta zgodba z bogom.


Bog prebiva v vseh živih bitjih kot lokalizirani aspekt, drugače pa je vseprisoten

kaj je višji jaz  ? je to nekaj kar nisem jaz ? ali sem jaz višji jaz ?



LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #127 - 28.07.2003 at 10:13:39
 
gape wrote on 25.07.2003 at 22:54:09:
zadovoljstvo ni domena višjih nivojev, je domena nižjih in je samo nasprotje nezadovoljstva. in popolnoma nič drugega.

kaj pa je pol domena visjih nivojev ce ne zadovoljstvo? in zakaj si naj pol sploh zelimo it na visje nivoje, ce zadovoljstva ni??


Quote:
kateri interpretacij verjet?
po kateri se ravnat?
jest sm se odloču preprosto tko ... tisto kar je povsod isto ... (v vseh (bolje čimvečih) priporočlih boga) ... to je zihr to.

katera priporocila Boga so po tvoje v vecini in povsod, po katerih se tud ti ravnas?

Quote:
takrat so odnosi na drugem nivoju ... odnosi v enosti so ... drugačni ...

pravis da so odnosi tud v enosti (ceprav so drugacni), to pol pomen da jih je v enosti vec entitet, in da tudi tam obstaja raznolikost. kako je pol to lahko "enost"?


Quote:
osvoboditev je torej osvoboditev od ega
vstop v četrti nivo - ljubezen ... brezpogojna ... do vseh.
razsvetljenje je po moje vstop v sedmi nivo ... mogoče celo izstop iz njega.
seveda;
pri živem telesu.

dej prosim opis mal to "brezpogojno ljubezen" (al pa dej link, ce si kje ze to pisu), kot si jo predstavljas ti, ki po tvoje se ni koncni cilj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #128 - 28.07.2003 at 12:05:30
 
mind wrote on 27.07.2003 at 11:56:32:
odnosi so drugačni samo iz tega vidika, da niso materialni (minljivi) in da ko si enkrat tam, ni več sovraštva, jeze,....ampak je čista ljubezen

tko nekako ja ...

Quote:
glede osvoboditve.....v čem bi bil point "čustev in razuma" če pa jih je treba kao eliminirat, in dosečt tišino ?

zakaj bi spoloh imeli čustva in razum potem ?  zakaj nismo brez njih ? ja verjetno jih je treba uporabljat

na koncu koncev, ko pride teta s koso, čustva in razum 'no more'. nism reku da se jih ne sme uporabljat. se jih je pa od njih recimo pametno odvezovat. pač so, nism pa jest oni.
sem v vrtu, nisem pa od vrta.

Quote:
se delno strinjam, ampak samo pri odraslem človeku. če pa otroka nikoli ne boš kaznoval, (pa ne mislim zdaj tepenja z šibo) potem si bo bolj težko zapomnil kaj ne sme in kaj lahko, oziroma bo trajalo veliko dalje da bo sam prišel do svojih lastnih "pravilnih" odločitev

kaznovanje je pač kaznovanje.
lepa beseda lepo mesto najde.

Quote:
aja ?   nisem vedel, da če ne špilam egoista v odnosu z mojo punco, da sem tantrik

zdej veš ...

Quote:
kaj je višji jaz  ? je to nekaj kar nisem jaz ? ali sem jaz višji jaz ?

višji jaz je tvoje bistvo.
višji jaz je tisto kar temu telesu daje življenje.
preko boga, da me ne bosta raztrgala spet.
se reče.
ko človek umre, je vse isto ... samo ... nekaj pač manjka ... tisto nekaj si ti. tisti ki ni od vrta, ampak je samo v vrtu.
se reče ... nisi razum in nisi um in nisi čustva in nisi mišice in nisi možgani ... to vse samo uporabljaš. TI si nekaj popolnoma drugega, popolnoma, nezamislijivega in oh in sploh ... hkrati pa tko simpl.





Quote:
kaj pa je pol domena visjih nivojev ce ne zadovoljstvo? in zakaj si naj pol sploh zelimo it na visje nivoje, ce zadovoljstva ni??

xe xe xe ... večno zadovoljstvo aryan ... zadovoljstov na enem drugem nivoju, zadovoljstvo, ki nima veze s tem zadovoljstvom tukaj.

Quote:
katera priporocila Boga so po tvoje v vecini in povsod, po katerih se tud ti ravnas?

ljubezen do vseh in vsega, predvsem pa do sebe in Boga.

Quote:
pravis da so odnosi tud v enosti (ceprav so drugacni), to pol pomen da jih je v enosti vec entitet, in da tudi tam obstaja raznolikost. kako je pol to lahko "enost"?

tisto je lahko enost zato, ker jo gledamo od tuki dol. tuki dol je pač pravo nasprotje enosti, zato je pač edina beseda, ki lahko kolkortolk natačno opiše razliko med 'gor' in 'dol' - enost in dvojnost.
bi lahko reku da so tm prehodi med mano in tabo tolk zlo manj očitni ... bi lahko clo reku da se prehodi tud tuki dol tolk zlo neočitni kt gor, če seveda nebi preko oči imel navlečene maye in če se nebi zmotno poistovečal.

Quote:
dej prosim opis mal to "brezpogojno ljubezen" (al pa dej link, ce si kje ze to pisu), kot si jo predstavljas ti, ki po tvoje se ni koncni cilj.

sorry to ne gre ... to lohka samo občutš ... srčat po forumu pa tud znaš ... sm zihr že kdaj to opisoval ... predvsem mojo predstavo tega ...

če se pa mal potrudm ... bi reku tko ... ko si tam, te nič ne more spravt vn iz dobrih filingov, ko si tam ljubiš vse, tud muhe nasramnice, zoprne čefurje, nemarne vešče ... ker seveda vse tko zlo neizmerno ljubiš in zato nič ne pričakuješ nazaj, ti seveda ne hodijo več na pot niti preizkušnje, ki bi te metale vn iz ljubezni, niti ti v bližino ne hodijo taki ljudje. lahko pa od tuki še vedno padeš nazaj dol ... lohka pa tud sestopiš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #129 - 28.07.2003 at 12:35:25
 
gape wrote on 28.07.2003 at 12:05:30:
višji jaz je tvoje bistvo.
višji jaz je tisto kar temu telesu daje življenje.

tako je. ampak ta visji jaz veliko ljudi zamenjuje s subtilnim materialnim telesom. razbeljeno zelezo (subtilno telo ) lahko tud "zakuri" les (grobo telo). ampak razbeljeno zelezo si je sposodlo naravo kurjenja od ognja (duse), sam po seb nima te sposobnosti.

ce primemo razbeljeno zelezo ali ogenj bomo obcutl neki podobnega, samo ni ciz isto. obcutenje ognja je "zlahtnejse" in cistejse od obcutenja razbljenega zeleza. ta dusa (ogenj) pa je le delcek ene izmed energij Boga, ki je izvor (in tudi ljuebec in socuten manipulator) vseh svojih neomejenih energij.

Quote:
ko človek umre, je vse isto ... samo ... nekaj pač manjka ... tisto nekaj si ti. tisti ki ni od vrta, ampak je samo v vrtu.

mi res nismo iz materije (vrta), ampak smo se znajdl v njem in se z njem poistovecamo. in ker je ta vrt minljive, stalno spreminjajoce se narave nam to daje neko tesnobo in trpljenje, cikel rojstev in smrti, bolezen, itd.

ce se hocmo odresit te nase "zmote" zarad katere trpimo, mormo odstrant njen originalni vzrok.

Quote:
se reče ... nisi razum in nisi um in nisi čustva in nisi mišice in nisi možgani ... to vse samo uporabljaš. TI si nekaj popolnoma drugega, popolnoma, nezamislijivega in oh in sploh ... hkrati pa tko simpl.

res. mi nismo materija z vsemi svojimi ekstenzijami. torej kdo smo mi? in kaksna je nasa izvorna naloga/aktivnost, ki nas lahko trajno/vecno izpolnjuje in zadovoljuje? to je treba zvedt/realizirat in v skladu s tem delovat. to lahko izvemo le od nekoga, ki je ze dokoncno realiziran ali iz zapiskov/nauka, ki jih je ta oseba pustila nam v pomoc.

Quote:
xe xe xe ... večno zadovoljstvo aryan ... zadovoljstov na enem drugem nivoju, zadovoljstvo, ki nima veze s tem zadovoljstvom tukaj.

tisto zadovoljstvo tam je ciz drgacne kvalitete, kot smo ga navajeni tukaj, ja. to zadovoljstvo tukaj ima neciste primesi, pa tud kvantiteto je tezko dobit. ampak... vodo se da pit naenkrat le iz ene pipe. torej se mormo eni odrect, ce hocmo pit drugo. seveda, pa se ta proces prehajanja iz ene na drugo dogaja postopoma.

Quote:
ljubezen do vseh in vsega, predvsem pa do sebe in Boga.

ce nekdo nima rad Boga, pol tud ne more nikol rect, da ima rad sebe (ker se ocitno ne pozna prevec). ker tko al tko mi sploh obstajamo le zarad Njegove milosti.

sicer pa, kako ta teorija ljubezni do vseh in do Boga pr "vecini" in pr teb izgleda v praksi?

Quote:
tisto je lahko enost zato, ker jo gledamo od tuki dol. tuki dol je pač pravo nasprotje enosti, zato je pač edina beseda, ki lahko kolkortolk natačno opiše razliko med 'gor' in 'dol' - enost in dvojnost.
bi lahko reku da so tm prehodi med mano in tabo tolk zlo manj očitni ... bi lahko clo reku da se prehodi tud tuki dol tolk zlo neočitni kt gor, če seveda nebi preko oči imel navlečene maye in če se nebi zmotno poistovečal.

tuki je "dvojnost" oz. "razlicnost" zarad tega, ker nismo "eno" v namenu, ampak ima vsak svoj sebicni interes. "tam" je enost razlicnih entitet v namenu nekaj ciz naravnega. tam vse realizirane individualne entitete sluzijo eni Vrhovni entiteti in pri tem med seboj zadovoljno sodelujejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #130 - 28.07.2003 at 13:28:15
 
Quote:
sicer pa, kako ta teorija ljubezni do vseh in do Boga pr "vecini" in pr teb izgleda v praksi?

za to zvedet se boš mogu pa iz virtualneža spremenit v realneža ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #131 - 28.07.2003 at 13:39:00
 
gape wrote on 28.07.2003 at 13:28:15:
za to zvedet se boš mogu pa iz virtualneža spremenit v realneža ...

se prav pisanje po tem forumu spada le v eno virtualno podrocje, ki z realnostjo nima nbene veze? cemu pol sluzi sploh?

al je to to, da neki se da/sme/hoče pisat nekaterih stvari pa ne? open source?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #132 - 28.07.2003 at 17:52:03
 
mislm aryan ... pa dobr sej te razumem ... maš pač velik časa ... če bi pa jest teb hotu opisat kako jest to ljubezen živim ... če bi ti hotu opisat kako to zgleda v praxi ... bi mogu pa kr dnevnik začet pisat, pa ti to spet ne bi tolk pomagal, ker bi mogu dopisat še vse misli, ki jih premislim med meditativnim delom, pa spet ti nebi tolk zlo pomagal (ker bi še vedno neki manjkal), pol bi ti mogu vse trenutke miru opisat (ki so nekako neopisljivi) ...

ne vem no ... hočem rečt ... če te zanima praksa moja, če te zanima kako ona 'zgleda', jo boš mogu pač pogledat.
in to virtualno pač ne gre.


pisanje po forumu služi pa ... Resnici.
služi izmenjavi mnenj, služi zbliževanju mnenj, služi ... vsem; kdor le kaj namerava.

gape wrote on 28.07.2003 at 18:54:11:
The internet had to happen so we can all share information and put the pieces of the puzzle together as we help each other remember.  
http://www.crystalinks.com/sirius.html



kaj jest hočem pisat in kolk mam proste energije za to delat, to pač nima niti najmanjše zveze z open sourcom.
Back to top
« Last Edit: 28.07.2003 at 19:10:22 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #133 - 29.07.2003 at 08:49:38
 
gape, pol pa povej na kratk, ne. saj neki. neki je boljs k nc. velik je boljs k neki. vse je pa se boljs k velik.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #134 - 29.07.2003 at 09:55:42
 
pol me pa vsaj blj konkretno praš kar te zanima ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 12