Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 
(Read 38899 times)
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #150 - 30.07.2003 at 10:54:27
 
gape wrote on 30.07.2003 at 10:22:25:
razumel point ...
poistovečaš se z egom ...

ja, poistovecam se z laznim egom.

ego ni neki kar je nujno slabga, ker ego nakazuje identiteto. vsak od nas je vecno individual. problem je z laznim/zmotnim-egom, ko se poistovecam z stvarmi ki nism jaz, npr. s tem telesom ali subtilnim telesom in z vsemi ekstenzijami za karkol pravim ali mislim, da je "moje".

in ker se poistovecamo s stvarmi, ki so minljive ali stalno spreminjajoce nas to spravlja v stalno negotovost in tesnobo in zarad tega trpimo. ce se spustis v resno meditacijo, lahko zacnes opazvat te "zunanje" stvari, kot iz tretje osebe, kot da si ti opazovalec, tisto pa je opazovano. ta tocka opazovanja ali opazovalec (ki je odvisna od globine meditacije) smo mi (takrat). nekateri lahko opazujejo svoj telo (ce se poistovecajo s subtilnim, finim), nekateri grejo se globje in opazujejo svoj um (opazujejo iz tocke intelekta), in nekateri opazujejo intelekt itd. vse to so razlicne globine meditacije. v koncni fazi spoznas sebe kot "cisto zavest" (brez primesi materije), ki poganja ta nas intelekt, um in telo s cutili (materija, od fine do zmeri bolj grobe).

"tisto" (ali katerokoli visje) stanje tam je zelo blazeno, mirno, brez tesnob, tiho in popolnoma brez strahu. v resnic se "tistga" ne da opisat z besedami. problem nastane, ker mormo pol kot pod neko prisilo spet nazaj vstopt v materijo (v nizje sfere) in spet trpimo. ampak zdej to trpljenje ni vec enako kot prej. takrat trpimo zarad tega, ker nismo vec v "tistem" stanju. to trpljenje je ciz drgacne narave kot je blo ko nismo imeli tistega filinga oz. izkusnje.

in ce hocmo "tist" stanje obdrzat za vec kot trenutek ali par ur, bomo mogl se bolj poizvedt in it se globje v naravo "tistega", oz. sebe. v resnic bi radi v "tistem" stanju ziveli/obstajali skos. ta ful mocna zelja, in hkratna nezmoznost doseganja cilja, nas nardi poniznega. in le ta "poniznost" nam lahko razkrije v cemu je catch.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #151 - 30.07.2003 at 11:16:39
 
Quote:
In Aryan, a je tebi kaj ta meditacija razkrila, ali ti pa je kakor berem vse tvoje poste prinesla še večje trpljenje in stisko, ker se da brati, da sploh nisi srečen, večno trpeči in nesrečen Aryan  ???

no vids, prav si ugotovu.

Quote:
Opiši malo svoje izkustvo meditacije.

ah, zakaj bi to tebe zanimal, sej kot si ze sam opazu mi ne prinasa to nic drugega kot le se vecje trpljenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #152 - 30.07.2003 at 11:56:18
 
Quote:
Rad berem kako trpiš, ker se nikakor ne morem načuditi, da nekdo lahko tako trpi v vsej svoji vednosti

tud jaz se temu cudim.

a to po tvoje pomen, da nekdo, ki trpi v resnic nima pravega znanja (ceprav misli da ga ima), al to pomeni da znanje samo po sebi se ne odstrani trpljenja, da je potrebno to znanje tudi aplicirati?

ker po moje, je le delovanje tisto ki da rezultat. delovanje podprto s pravim znanjem da prijeten rezultat, delovanje podprto z neznanjem da neprijeten rezultat. tist ki pa ne dela, pa nima ne enega ne drugega (kar se na dolgi rok tudi izkaze za neprijetno).
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #153 - 30.07.2003 at 13:40:50
 
Quote:
ja, poistovecam se z laznim egom.

ego ni neki kar je nujno slabga, ker ego nakazuje identiteto. vsak od nas je vecno individual. problem je z laznim/zmotnim-egom, ko se poistovecam z stvarmi ki nism jaz, npr. s tem telesom ali subtilnim telesom in z vsemi ekstenzijami za karkol pravim ali mislim, da je "moje".

in ker se poistovecamo s stvarmi, ki so minljive ali stalno spreminjajoce nas to spravlja v stalno negotovost in tesnobo in zarad tega trpimo. ce se spustis v resno meditacijo, lahko zacnes opazvat te "zunanje" stvari, kot iz tretje osebe, kot da si ti opazovalec, tisto pa je opazovano. ta tocka opazovanja ali opazovalec (ki je odvisna od globine meditacije) smo mi (takrat). nekateri lahko opazujejo svoj telo (ce se poistovecajo s subtilnim, finim), nekateri grejo se globje in opazujejo svoj um (opazujejo iz tocke intelekta), in nekateri opazujejo intelekt itd. vse to so razlicne globine meditacije. v koncni fazi spoznas sebe kot "cisto zavest" (brez primesi materije), ki poganja ta nas intelekt, um in telo s cutili (materija, od fine do zmeri bolj grobe).

"tisto" (ali katerokoli visje) stanje tam je zelo blazeno, mirno, brez tesnob, tiho in popolnoma brez strahu. v resnic se "tistga" ne da opisat z besedami. problem nastane, ker mormo pol kot pod neko prisilo spet nazaj vstopt v materijo (v nizje sfere) in spet trpimo. ampak zdej to trpljenje ni vec enako kot prej. takrat trpimo zarad tega, ker nismo vec v "tistem" stanju. to trpljenje je ciz drgacne narave kot je blo ko nismo imeli tistega filinga oz. izkusnje.

in ce hocmo "tist" stanje obdrzat za vec kot trenutek ali par ur, bomo mogl se bolj poizvedt in it se globje v naravo "tistega", oz. sebe. v resnic bi radi v "tistem" stanju ziveli/obstajali skos. ta ful mocna zelja, in hkratna nezmoznost doseganja cilja, nas nardi poniznega. in le ta "poniznost" nam lahko razkrije v cemu je catch.  

se mi ne da vn rezat ... ampak ... me zanima zakaj govoriš v množini, kadar v bistvu govoriš o sebi?

se reče ... če ne govoriš o sebi, zakaj govoriš nam, na tak učiteljski način, ko pa (se mi zdi da zadost jasno) vidiš, da to ni glih to (ne glede na to da v giti tko piše).

ego ni nujno neki slabga, dolker samo je, ko pak deluješ skozenj ... to ni glih več tolk zlo ne-slabo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #154 - 30.07.2003 at 13:54:31
 
gape wrote on 30.07.2003 at 13:40:50:
se reče ... če ne govoriš o sebi, zakaj govoriš nam, na tak učiteljski način, ko pa (se mi zdi da zadost jasno) vidiš, da to ni glih to (ne glede na to da v giti tko piše).

kaj to ni glih to?

Quote:
ego ni nujno neki slabga, dolker samo je, ko pak deluješ skozenj ... to ni glih več tolk zlo ne-slabo.

??
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #155 - 07.08.2003 at 09:46:10
 
Quote:
...in sedaj me zanima naslednje, od tolko napisanega, še vedno ni nihče od vas pokazal vašega boga, le kje je, le kje se skriva?

ce bos hotu vidt ali obcutit Boga, bos mogu neki prakticnega za to narest.

ce ti od nekoga zahtevas naj ti "pokaze" ali "dokaze" elektriko, ki je s prostim ocesom ne vidis, ti bo rekel, ok, ni problema. z eno roko prim za plus in z drugo za maso. ko te bo stresl bos "obcutil" kaj je to elektrika in od takrat naprej bos verjel vanjo. kasneje bos lahko se opazoval kaj ta elektrika vse zmore.

na podobn nacin, za spoznanje katerekoli stvari je potreben nek trud, torej nek proces. Boga se ne da vidt z materialnimi cutili in se ga tudi ne da "imaginirat" z omejenim subtilnim telesom (um, intelekt...). Boga lahko spozna ali vidi le tisti, ki sledi procesu za spoznavanje Boga. in ker je Bog vrhovna oseba z vrhovno voljo, to pomen, da je On tisti ki si pridrzuje vso pravico komu se On razkrije in komu ne.

proces spoznavanja Boga se imenuje "predaja". ta proces "predaje" Bogu v praksi je najbolje prikazal s svojim lastnim zgledom Sri Chaitanya Mahaprabhu. predlagam ti, da si preberes kaj o njem.

kratek povzetek njegove biografije http://bvml.org/SBTP/laposcmhl.htm
kratek povzetek njegovega nauka http://bvml.org/SBTP/laposcmhp.htm

Quote:
Samo še manjka, da nekdo napiše, da je ta svet popoln in da bog obstaja

svet je popoln, ker je ustvarjen od Boga.

ce ti ponoc vidis vrv in se je ustrasis, ker mislis, da je kaca, je to problem v tvoji nepopolni percepciji in ne v vrvi ali kaci. na podobn nacin, ce ti vidis napake v tem svetu, potem je to zal le tvoja "popacena" percepcija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #156 - 07.08.2003 at 11:28:37
 
Quote:
Aryan, sej jaz to ne sprašujem zase, za vas sprašujem.

tud teb bi koristlo spoznavat Boga. Bog je vecna existenca, popolno znanje in izvor vsega (med drugim tudi zadovoljstva).

Quote:
Kar se pa prakticizma tiče, ne bi o tem, ker je škoda časa, da ti razlagam.
Ne sprašujem o elektriki, sprašujem o bogu ?

s primerom z elektriko sem ti hotu ilustrirat princip procesa spoznavanja in njegovo nujnost. pri spoznavanju Boga je isto. ce ga hoces spoznat bos mogu prakticirat proces s katerim se to v koncni fazi doseze. brez procesa ni realizacije.

Quote:
Se pravi, po tvojem s ebog ne da videt z materialnimi očmi, kolker jaz vem se ga ne da videt niti z duhovnimi očmi, ha, Arjan, le kam se je skril ta bogec

iskreno se vprasi kolk delec k miru in zadovoljstvu te je ta tvoj "kolkr jz vem" pripeljal.

Quote:
Če je potem njegova volja, komu se bo razkril in komu ne, potem je ta tvoj ali vaš bog živi primer največjega egoizma.
Mar ni tako ???
To je čisti egoizem.

ne, to je cisto socutje in cista milost. v vsakem trenutku imas priloznost videti ga, ce se mu predas (kar je tudi v skladu s tvojo vecno naravo. ti si delcek ene izmed neomejenih energij Boga). ce se ti pac sam odlocis in se obrnes stran od Njega, to pol ni Njegova krivda in egoizem. ce gledas proti Soncu ga bos videl s pomocjo njegovih zarkov... ce pa se obrnes stran, pa bos videl le senco. kdo je zdej tuki egoisticen?

Quote:
Predaja, komu ??

Vrhovni osebi, Absolutni resnici. Eni mu pravijo tudi Bog.

Quote:
Svet je nepopolen.

kaj pa se ti zdi tko nepopolnega v Svetu? a si se kdaj vprasal, ce si mogoce ti tist, ki projecira svojo nepopolnost v Svet in egoizem v Boga. sej to s projeciranjem ti je itak ze znano, sej sam dostkrat to uporabljas za svojo obrambo, a ne? Wink

Quote:
Pa kljub temu, mi še sedaj nisi ali niste pokazali vašega boga ?

ce si ti samovoljno zatiskas oci, pol ga bos bolj tezko videl, tud ce ti ga kdo pokaze.

Quote:
Se pravi, potem boga ni, saj ga ni nihče videl, mar ni tako ??

a poznas vse in vsakogar, da lahko z gotovostjo trdis, da ga ni nihce videl/spoznal? al pr teb velja pravilo, da tisto kar jaz ne poznam, nben drug ne pozna, tisto kar jaz ne vidim, nben drug ne vid. s tako "otrosko" mentaliteto se za marsikaj prikrajsujes. zal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #157 - 07.08.2003 at 12:52:40
 
Quote:
Lahko noč Aryan, lepe sanje.

tudi tebi, kreden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Smešna plat verovanja.
Reply #158 - 15.08.2003 at 15:10:29
 
Quote:
IN BOGA, ŠE VSEENO NI

Mi pa ga veselo žigamo naprej.

Grin   Prerokujem ti zelo kratko tovrstno veselje.

Angry  Zato se veseli na vse kriplje!
Shocked ??? ??? Roll Eyes
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #159 - 15.08.2003 at 18:20:54
 
Quote:
Se veselim.

In izgleda, da te zelo moti ???

Si mi faušen ???

Ker katoliki ste zeloooo radi faušni.

Mi ga pa vseeno žigamo, kljub temu, da prerokovalec samson prerokuje kratko žiganje.

Izgleda, da ti je tvoje žiganje minilo in si faušen nam, kateri se znamo veselit.

Boga pa vseeno ni.



Tole si preberi (avtor. g Grmič) pa spostuj tudi ljudi, ki drugace razmisljajo kot ti:

1. Vera in nevera sta kako sestri dvojčici. Človek se iz določenih razlogov, ki jih razum sam večkrat ne pozna, odloči za eno od njih, ne da bi lahko popolnoma odmislil drugo. Vero spremlja nevera in nevero vera. Podobno velja za veliko upanje in brezup ali za ljubezen in zavračanje drugačnosti ali samoljubje.

So ljudje, ki se imajo za verne, a so v resnici neverni, in so drugi, ki se imajo za neverne, a so v resnici verni, kajti vera je predvsem bivanjska vrednota, življenje. Kakor imamo anonimne vernike, tako imamo tudi anonimne nevernike.

Resnično iskanje resnice spremlja dvom, ki človeka spodbuja, da išče dalje.



2. Razodetje, kakor ga najdemo v svetih knjigah je izkustvo svetega - Boga, je hkrati božja refleksija in človeška projekcija. Zato je teologija, ki na njem zida, hkrati antropologija. To velja tudi za krščansko teologijo. Sicer pa je pomembnejši etos, ki izhaja iz evangeljskega razodetja, kakor spoznanje verskih dejstev, resnic: "Kdor ljubi, je od Boga in Boga pozna."

Temeljna načela tega etosa pa so: ljubezen do Boga se kaže v ljubezni do človeka; hudo je treba vračati z dobrim; "Vse, kar želite, da bi ljudje vam storili, storite vi njim" (Mt 7,12); Bogu se je mogoče približati samo po dobroti in ljubezni, usmiljenju in odpuščanju; kar storimo človeku, storimo Kristusu, Bogu; božje kraljestvo je tam, kjer vlada ljubezen, bratstvo in sestrstvo, evangelij je popoln humanizem.



3. Vera v ožjem pomenu včlenjuje spoznavni, eksistencialni, mistični in institucionalni element. Najpomembnejši je eksistencialni ali bivanjski, življenjski element. Institucija je sicer pomembna, a je velika nevarnost za pristno, osebno vero, ker hitro služi sebi, ne človeku, verski ideji ali verskemu sporočilu. Poudarjanje samo mističnega elementa, kot npr. zakramentalnosti, lahko hitro vodi v farizejstvo. Poudarjanje predvsem intelektualnega ali spoznavnega elementa pa vodi v ideologijo, dogmatizem, moralizem in celo juridizem. Kristus zato pravi: "Duh je, ki oživlja!"



4. Vest je zadnje in najvišje merilo etičnosti in moralnosti. Vest je Bog v človeku, sveto in nedotakljivo načelo za njegovo ravnanje in odločanje; vse resnično človeško, mora iti skozi prizmo vesti, v tem je čut odgovornosti. Vest je za človeka avtoriteta, ki jo mora poslušati in čim bolj jo skuša vedno poslušati, tem bolj se mu prebudi in tem bolj čuti potrebo, da jo sooča tudi z vestjo drugih. Prebujena vest je zato najglobja vernost in najzaneslivejša pot zvestobe tistemu, kar naj bi človek bil ali postal - lastni podobi, kakor mu je pač dana kot naloga, poslanstvo za življenje in delo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #160 - 16.08.2003 at 10:14:06
 
Quote:
Vem to Exorcist, sem že bral.

Vendar, vseeno, boga  ni.

Pa jaz nisem neveren.


Tudi ateizem je vera.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #161 - 16.08.2003 at 21:25:29
 
Quote:
Kdo lahko trdno trdi, da je sveto pismo ali bilo kaki sveti spisi, da so pisani po navodilu boga ?
Kdo lahko trdi za vse slike Jezusa, da je to Jezus, ste ga videli v živo, ste se z njim rokovali ? mislim, da ne.

Naivneži, verjamete pravljici tisočletij, zato, da se skrivate, ker ne upate stopiti na plan brez nekih svojih izmišljotin.

V kaj verjamete, komu verjamete, ste sigurni da sploh verjamete ali je to le po domače, skrivanje.



Vse je laž.

Kako lahko zanikaš boga, če praviš, da ga ni ? Smiley
Mislim, čemu toliko pisanja o nečem, česar ni ???

Quote:
Gape pravi : eni pač vemo ... enim se je bog pač razkril ... in tuki ti nobeno pisanje ne pomaga ... NOBENO  

Bog je zelo osebna stvar. Za vsakega predstavlja nekaj drugega in ta predstava izhaja iz posameznika samega.
Če se mi recimo razkrije nek del mene, da pač spoznam nek  del sebe, potem lahko rečem, da se mi je razkril bog. Saj se mi je razkrilo tisto, čemur sem dal ime bog.

Sicer pa, kdor slepo verjame nekim spisom in postaja kot robot, je res neumnež. Identificirati ali poistovetiti se z besedo bog, je lahko za človeka nevarno. Če se jeziš, ko nekdo reče, da boga ni, potem si suženj, saj tisti manipulira s tabo. Smiley.
Treba se je zavedati sebe in tudi tega, da si boga vsak sam ustvari.

Sveto pismo, je kot neka knjiga, lahko ti pomaga, lahko ne. Seveda je tudi sveto pismo pisal človek. Smiley, človek, ki se je zavedal določenih življenjskih zakonitosti.

Kaj je v tem smešnega ? Verjetno najbolj to, da večini bog pomeni ljubezen, po drugi strani pa je skoraj največ ljudi bilo ubitih v imenu boga...

Torej, gre se za nas.....
Robi

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #162 - 16.08.2003 at 21:31:18
 
Quote:
IN BOGA, ŠE VSEENO NI

Mi pa ga veselo žigamo naprej.


Kaj pa , če je ravno to, čemur, praviš, da ni ???

Saj...česar pa pri sebi ne moreš sprejeti ?

Saj...niča ni možno zanikati. Smiley

Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #163 - 18.08.2003 at 00:24:50
 
Quote:
Saj...niča ni možno zanikati. Smiley

Robi.



Vse lahko zanikamo, tudi nič.

(je pa res, da ga ne moremo množiti - pa še to samo v matematiki)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #164 - 18.08.2003 at 21:13:53
 
t wrote on 18.08.2003 at 00:24:50:
Vse lahko zanikamo, tudi nič.

(je pa res, da ga ne moremo množiti - pa še to samo v matematiki)


uživajte!

Kako lahko zanikaš nekaj, česar ni ?
Če hočeš nekaj zanikati, potem rabiš nek predmet, ali predstavo, ki jo zanikaš, to pa potem več ni nič, ampak neka predstava (o nič).

Tudi s tem, ko zanikaš boga, ga ravno s tem priznavaš.
Zanikaš le neko podobo.

Nič-a si ne moreš predstavljat, kako ga lahko potem še zanikaš ??? ??? ???

Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12