Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12
(Read 39395 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #90 - 21.07.2003 at 14:44:16
 
Quote:
ne, lih pripravlu sm se, da ti se enkrat zastavim tisto vprasanje, ki si se mu hotla spretno izognit.

se zmeri cakam odgovor.



Roll Eyes o.k. Umret moraš, a ne? Ne mi zdaj o večnem življenju razpredat ipd., skratka v eno popolnoma neznano moraš 1x iti. Torej umreti. Vse ostalo so špekuliranja, religije, verovanja, tudi vede, če hočeš, ampak enkrat boš čisto sam samcat soočen z dejstvom smrti. In povej, koliko boš v tistem momentu imel samozavesti okrog vsebine te vedske literature. Razmisli. Every man (človek) has to die. In tud če se zbudiš z vrtnico, ki si jo sanjal skozi življenje. Kaj pa če je res? Vseeno si samo človek. Na koncu vsake znanosti je mistika. That's all.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #91 - 21.07.2003 at 14:58:04
 
Quote:
Roll Eyes o.k. Umret moraš, a ne? Ne mi zdaj o večnem življenju razpredat ipd., skratka v eno popolnoma neznano moraš 1x iti.

kar je za nekoga neznano, je lahko za drugega znano.

Quote:
...ampak enkrat boš čisto sam samcat soočen z dejstvom smrti.

tko kot jaz, si tudi ti ze velikrat dozivela to transformacijo, le da se ne spomnis.

Quote:
In povej, koliko boš v tistem momentu imel samozavesti okrog vsebine te vedske literature.

kaj ti pride v um v trenutku smrti je vec ali manj povzetek tistega kar si pocel v tem zivljenju in s tem telesom. mentaliteta tistega trenutka nas pelje v novo grobo telo in pol se ponovno rodimo in spet ponovno umremo, vmes trpimo itd. da pa se tega ponavljajocega cikla rojevanj in smrti tud odresit. takrat ni vec strahu, ni vec tesnobe in ni vec vznemirjenja, ko spoznas "sebe". ce pa tud aktivno delujes v skladu s to svojo vecno naravo pa dobis tud trajno/vecno zadovoljstvo, po katerem vsi hrepenimo, tud ti.  

Quote:
Razmisli. Every man (človek) has to die.

tisto kar se rodi, mora nekoc tudi umreti. clovek je "oznacba" za nekoga ki ima clovesko telo. ampak to ni "njegova" oz. "nasa" prava identiteta. mi smo cista zavest, tista ki poganja to clovesko telo. ta zavest, torej mi, je vecna.

Quote:
In tud če se zbudiš z vrtnico, ki si jo sanjal skozi življenje. Kaj pa če je res? Vseeno si samo človek.

niti ti nisi izvorno "clovek" niti jaz, ceprav trenutno misliva da sva. vcasih v sanjah vidimo tigra, ki lacen tece proti nam in nas je strah, ampak takoj ko se zbudimo vidmo, da je bila tisto le iluzija, in da ni pravega razloga za strah. na podobn nacin se mormo mi dvignt nad iluzijo v kateri smo se trenutno znajdl, ce se hocmo odresit vseh strahov in tesnob.

Quote:
Na koncu vsake znanosti je mistika. That's all.

kaj si hotla s tem povedat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #92 - 21.07.2003 at 14:58:07
 
Aryan ali resnično ne vidiš,da ti tudi ljudje, ki niso člani tvoje verske skupine povedo marsikaj,kar je vredno premisleka.
Glej na tvojem mestu bi si priznal,da so hare krišnovci naredili eno izmed mnogih interpretacij ved.
Zakaj misliš,da je edina prava?Zakaj pa ni npr.prava tista ki jo podaja Mahariši(transcedalna meditacija)
Saj veš,da bistvo ved ni v tem kaj piše ampak,kako se posluša.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #93 - 21.07.2003 at 15:07:41
 
natural wrote on 21.07.2003 at 14:58:07:
Glej na tvojem mestu bi si priznal,da so hare krišnovci naredili eno izmed mnogih interpretacij ved.

sicer ne vem kdo so zdej zate harekrisnovci, ampak jaz sledim interpretaciji ved od srila jiva goswamija, ki je bil eden izmed najbolj intimnih ucencev od sri caitanya mahaprabhu-ja. v tistem linku zgori sem ti dal povzetek njegovega ucenja, tko da lahko preveris sam kaj pravi in zakaj tko pravi.

Quote:
Zakaj misliš,da je edina prava?

je ena izmed mnogih interpretacij ved. ce pa je pravilna ali nepravilna in ce je koristna ali nekoristna se bos mogu pa sam prepricat.

Quote:
Zakaj pa ni npr.prava tista ki jo podaja Mahariši(transcedalna meditacija)

ne poznam tok njegove interpretacije... mi bos mogu mal vec povedat o smislu, ce bos hotu kaksen moj komentar na to.

Quote:
Saj veš,da bistvo ved ni v tem kaj piše ampak,kako se posluša.

predlagam ti, da vprasas avtorja Ved, kaj je smisel Ved in ti ne bo treba vec o tem ugibat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #94 - 22.07.2003 at 09:36:58
 
Quote:
Kakšna glupost, če bi lahko se vprašalo avtorja ved, bi ga marsikdo vprašal, naprimer ti Aryan, tako pa veš, da se ga ne da vprašat pa izpustiš takole glupost.

"vprasati" avtorja Ved pomeni prebrat in poskusat razumet tisto kar je on napisal (ne kaj drugi pravijo). sicer pa moras tud striktno sledit njegovim navodilom, in sele takrat se ti ves smisel njegovega pisanja sam po sebi razodene.

problem je ker ponavad "prestraseni" ljudje na obali spekulirajo ali je voda mrzla, ali je topla, ali je umazana ali je cista, ali je prijetna ali neprijetna itd. tist ki se opogumi bo vstopil v vodo in jo izkusil. na podobn nacin... ce ti ne prakticiras navodil ki so zapisani v Vedah ne bos mogu razumet njihovega smisla in koristnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #95 - 22.07.2003 at 09:58:03
 
Joj no aryan ali se ne bereš ali kaj.Sedaj pa postajaš že isti kot najin prijatelj stojchi.  Grin Grin Zakaj pa te potem ni bilo na PRM v Cankarjevem domu?Pravzaprav zakaj ne greš k vsakemu, ki ima svojo teorijo o duhovnosti ter bogu ter prakticiraš vse tehnike, spoznaš vse svete spise?Tudi jaz ti lahko rečem, da prakticiraš surat shabd yogo ter se na naamu pripelješ do sačkanda in si zmagal.Spoznal si boga,potopil si se v ocean zavesti...ali pa smo našel stik z izgubljenim višjim jazom. Smiley Grin Undecided
Probaj! Ti rečem, da je veliko bolje kot tvoja mantra,pravzaprav je moja praksa edina pravilna in moje knjige vedo vse in so pravilne ter govorijo resnico, so edini sat naam.In moj oči je boljši kot tvoj oči in jaz sem ..Ups...
Ampak dokler ne bos poskusil ne bo nič dragi aryan  WinkAli boš? Ali si  8) ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #96 - 22.07.2003 at 10:13:20
 
natural wrote on 22.07.2003 at 09:58:03:
Zakaj pa te potem ni bilo na PRM v Cankarjevem domu?

ker sem bil takrat nekje drugje Wink

Quote:
Pravzaprav zakaj ne greš k vsakemu, ki ima svojo teorijo o duhovnosti ter bogu ter prakticiraš vse tehnike, spoznaš vse svete spise?

zaenkrat sledim ucenju sri caitanye. ce se bo kdaj pokazala potreba se po cem, bom sel tja.

Quote:
Tudi jaz ti lahko rečem, da prakticiraš surat shabd yogo ter se na naamu pripelješ do sačkanda in si zmagal.Spoznal si boga,potopil si se v ocean zavesti...ali pa smo našel stik z izgubljenim višjim jazom. Probaj!

hvala za predlog. sam preden ne bos povedu kej vec o tem bom tezko sledil tvojemu predlogu.

Quote:
Ti rečem, da je veliko bolje kot tvoja mantra,pravzaprav je moja praksa edina pravilna in moje knjige vedo vse in so pravilne ter govorijo resnico, so edini sat naam.In moj oči je boljši kot tvoj oči in jaz sem ..Ups...

vecina oseb, ki nekaj "svojega" predlaga ostalim ponavad zavestno ali nezavestno kritizira tistega ali nekoga ali nekaj drugega. vcasih to pocne zarad boljse definicije tistega kar predlaga, vcasih pa iz ljubosumja ali ponosa, kar pa pomen, da ni prevec realiziran.

vcasih pa bos prisel v stik z nekom, ki ti bo nekaj predlagal iz socutja do tebe, za tvoje dobro, in ce se ob tem ne bos pocutil prevec ogrozenga mu bos scasoma zacel zaupat. to zaupanje pa je podlaga za kasnejse sprejemanje in tud sledenje in prakticiranje tistega kar ti ponuja.  

Quote:
Ampak dokler ne bos poskusil ne bo nič dragi aryan  WinkAli boš? Ali si  8) ?

sem poskusil ze marsikaj, ampak zaenkrat mi odgovarja tam kjer sem trenutno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #97 - 22.07.2003 at 10:28:49
 
Aryan ali nisi razumel, da sem se prej šalil z mojim predlogom?Sicer ti lahko vse razložim ampak mislim, da ti to nebi koristilo nic bolj, kot to kar počneš sedaj.In ne verjamem, da boš kaj zamenjal.Tu boš ostal dokler ti bo to po srcu in ce bos slucajno zamenjal prepričanja ne verjamem, da bos potem zamenjal tudi skupino oz. poskusil kaj novega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #98 - 22.07.2003 at 13:48:35
 
natural, komu ali cemu pa ti verjames ali zaupas in kaj prakticiras?
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #99 - 22.07.2003 at 15:05:06
 
Nerad rečem v to verjamem ali v to ne verjamem.Rad rečem vem.Ponavadi da nič ne vem  Sad
Predvsem mislim, da so vse moči v človeku.Verjamem, da je telo orodje duše,preko katerega se le- ta razvija.In obratno.Rad se sprašujem,dvomim.Kreativnost se mi zdi izrednega pomena.
Prakso bi težko definiral glede na moje poglede na duhovnost.Lahko ti rečem npr.da sem se ukvarjal z yogo in da sem dosegel dvig zavesti iz telesa,vendar to ne smatram kot ločen del od celotne moje prakse imenovane življenje.Življenje je praksa.Praksa se mi zdi pomembna samo toliko, kolikor ti pomaga pri duhovni rasti.Tako, kot je napisal Krishnamurti, kako je oče cel dan meditiral nato pa pretepel otroka, ki ga je motil pri meditaciji.
Seveda sem v tej moji praksi imenovani življenje počel marsikaj.Tudi pri raznih skupinah sem bil, da sem se iz prve roke seznanil s tem kaj učijo.Teh je bilo kar nekaj.Tudi hare krišna.Nekateri so mi bili blizu nekateri pa izredno naivni včasih celo odbijajoči.Rad primerjam ter iscem principe, ki so skupni vsem ter napake, ki so skupne vsem.Od vsega pa najraje gledam kaj dajejo ljudem vse te poti.Pravzaprav sem tu spoznal, da ti ne morejo dati ničesar, kar si sam ne moreš vzeti.pa naj trdijo kar hočejo.Spoznal sem znane mojstre.Tudi ti lahko pomagajo toliko, kot si lahko sam.Taka je moja izkušnja.
Morda je razlika med mano in nekaterimi ta da se vcasih podajajo v duhovne vode zaradi tega ker trpijo in so nesrečni.Mene žene predvsem radovednost.
Menim, da bi bilo potrebno združiti znanost z duhovnostjo, da bi nastalo kaj novega.Tako, kot to pravi g.Igor Kononenko.
Torej komu zaupam?Sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #100 - 22.07.2003 at 15:20:37
 
Quote:
Morda je razlika med mano in nekaterimi ta da se vcasih podajajo v duhovne vode zaradi tega ker trpijo in so nesrečni.Mene žene predvsem radovednost.

se prav ti tud dozivljas neke vrste trpljenje, ker necesa ne ves, ampak te zanima. to je trpljenje zaradi pomanjkanja znanja.

natural wrote on 22.07.2003 at 15:05:06:
Torej komu zaupam?Sebi.

kdo pa si ti?

kako to, da zaupas nekomu ki ga ne poznas prevec dobr?
Back to top
« Last Edit: 23.07.2003 at 09:09:46 by aryan »  
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #101 - 23.07.2003 at 14:45:21
 
natural,

no?

Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #102 - 23.07.2003 at 14:53:02
 
 Smiley Trpim kadar ne sledim sebi.Takrat kadar živim v nasprotju s tem za kar sem se odločil.
Aryan ali bi ti trpel, če nebi spoznal poti po kateri hodiš?Radovednost pač.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #103 - 23.07.2003 at 14:57:04
 
natural wrote on 23.07.2003 at 14:53:02:
Trpim kadar ne sledim sebi.Takrat kadar živim v nasprotju s tem za kar sem se odločil.

kako pa je lahko sploh mozno, da zivis v nasprotju s tem kakor si se odlocil??

Quote:
Aryan ali bi ti trpel, če nebi spoznal poti po kateri hodiš?Radovednost pač.

jz zdej tud trpim... zarad tega ker zaenkrat se premal poznam to pot po kateri hodim in tudi cilj te poti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #104 - 23.07.2003 at 15:01:55
 
Možno je, ker si pogojen od drugih.In ker rse ne poznam poplnoma.Zato pa smo tukaj-vsaj jaz tako mislim in vem da ti drugače.Pot po kateri hodiš ti bo, upam da, dala večje znanje o tebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12