Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 
(Read 39199 times)
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #135 - 29.07.2003 at 10:07:43
 
gape, sem te ze ciz konkretno vprasu.

pravis, da je v vecini virov info o Resnici podana ena in ista stvar. napisu si da ljubezen do vsega, vsakogar, sebe in Boga odstrani trpljenje in daje "the-zadovoljstvo".

sicer ne vem zakaj je Bog na zadnjem mestu, ki je itak center vsega in vsakogar, ampak ok, najbrz zaenrkat se premal vemo o Njemu.

moje vprasanje je bilo... kako izgleda ta "ljubezen" v praksi, ki jo ti opisujes, da jo "vsi" ali "vecina" predlaga.

a je teb resevanje obleke nekoga, ki se utaplja enako vredno kot resevanje njega samega?

namig: kako lahko ljubis ali kako lahko pomagas nekomu, ce ne ves ciz tocn kdo je tist ki mu hoces pomagat in kaj je za njegovo trajno dobrobit?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #136 - 29.07.2003 at 10:37:10
 
nism reku da da the zadovoljstvo, definitivno pa da boljše pogoje za rast.
taka je moja izkušnja.
ne gre se v bistvu spet tolk za reševanje, ampak mogoče bolj za to, da gre mimo orla lažje skupina kot pa posameznik.
lahko ljubim, najmanjši problem, se je izkazalo za najboljšo pot, vem čist točn kdo je tist kateremu pomagam in vem točno kaj je za njegovo trajno dobrobit.

orng si se zaciklu se mi zdi.
pri tebi ponavad sploh ne vem, al res ne veš, al se delaš da ne veš in me samo mal dražiš, al hočeš da drugim povem ... al kaj.

edino ljubezen prevlada ... ne gita ... ljubezen

vse so samo metafore ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #137 - 29.07.2003 at 10:48:31
 
gape wrote on 29.07.2003 at 10:37:10:
lahko ljubim, najmanjši problem, se je izkazalo za najboljšo pot, vem čist točn kdo je tist kateremu pomagam in vem točno kaj je za njegovo trajno dobrobit.

dost samozavestno si tole reku.

Quote:
edino ljubezen prevlada

se strinjam. tud nas bo nekoc premagala. se bomo mogl na kolena spustit pred njo. sam tega se pa ustrasmo (oz. nas ponos) in zbezimo stran. sicer pa vemo da "you can run, but you can't hide".

Quote:
... ne gita ... ljubezen

ponavad ljudje pravjo da je Bhagavad-gita napisana v sankritu... ampak tisti, ki jo poznajo in obcutijo vejo, da je izgovorjena in napisana v jeziku ljubezni, ki je neomejena in brezpogojna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #138 - 29.07.2003 at 11:41:07
 
pa zakaj bi bil na kolenih pred ljubeznijo ... ljubezen se živi.
zakaj bi se bal ljubezni ... ne štekam te ... al je ta stavek
*sam tega se pa ustrasmo (oz. nas ponos) in zbezimo stran. sicer pa vemo da "you can run, but you can't hide". *
bolj za nas ostale, zate pač ne.
če je zate, zakaj ga posplošuješ na druge?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #139 - 29.07.2003 at 11:46:00
 
gape wrote on 29.07.2003 at 11:41:07:
pa zakaj bi bil na kolenih pred ljubeznijo ... ljubezen se živi.

zivi kako? a tko, da se takrat pocutis/obcutis, da si nad vsemi, al da si pod vsemi?

Quote:
zakaj bi se bal ljubezni ... ne štekam te ... al je ta stavek

ko bos iskreno razmislu o zgornem vprasanju bos tud tega razumel, zakaj se bojimo ljubezni, ceprav kot bomo na konc ugotovil ciz nesmiselno.

Quote:
*sam tega se pa ustrasmo (oz. nas ponos) in zbezimo stran. sicer pa vemo da "you can run, but you can't hide". *
bolj za nas ostale, zate pač ne.
če je zate, zakaj ga posplošuješ na druge?

princip ljubezni je univerzalen. se prav velja tko zame, kot zate in ostale.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #140 - 29.07.2003 at 12:49:48
 
Quote:
zivi kako? a tko, da se takrat pocutis/obcutis, da si nad vsemi, al da si pod vsemi?

kako
nisi nikjer; si zgoraj in si spodaj ... v bistvu ... samo si ... in za ljubezen je zadost prostora.

jest se ne bojim ljubezni ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #141 - 29.07.2003 at 13:01:45
 
gape wrote on 29.07.2003 at 12:49:48:
kako
nisi nikjer; si zgoraj in si spodaj ... v bistvu ... samo si ... in za ljubezen je zadost prostora.

jest se ne bojim ljubezni ...

vidm ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #142 - 29.07.2003 at 13:21:02
 
Quote:
Aryan, ti rejši napiši, česa se ne bojiš, boš hitreje končal in lažje bo razumljivo.

nicesar ni, cesar se jaz ne bi bal. ker jaz se bojim Vsega, ceprav je On prijazen do vseh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #143 - 29.07.2003 at 14:56:21
 
Quote:
In kdo je tisti On ???  Mar te je sramota izgovoriti njegovo ime

Sri Gauranga Mahaprabhu
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #144 - 29.07.2003 at 19:47:45
 
Quote:
nicesar ni, cesar se jaz ne bi bal. ker jaz se bojim Vsega, ceprav je On prijazen do vseh.  

zakaj se bojiš Vsega ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #145 - 30.07.2003 at 08:34:57
 
Quote:
Prvič slišim za njega, dej povej v kateri sekti skrajnežev je ???

najprej tukile preber, http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=104436724...

pol pa ce hoces se kratek povzetek njegovega zivljenjepisa  http://bvml.org/SBTP/laposcmhl.htm in nauka http://bvml.org/SBTP/laposcmhp.htm

ce te bo pa se kej zanimal, pa vprasi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #146 - 30.07.2003 at 09:04:58
 
gape wrote on 29.07.2003 at 19:47:45:
zakaj se bojiš Vsega ???

ker bolj ko Ga spoznavam, bolj morm avtomatsko spuscat dol svoj ego-ponos in vse moje spekulacije in netocne informacije, ki sem jih dolg casa pridobival od nepopolnih virov info, kot so cutila, um, intelekt... in jim tudi na zalost zaupal.

nekdo, ki je bolan in ko ugotovi in prizna, da mu to ne sede vec, bi rad postal zdrav. ampak pol se ustrasi obveznega procesa, ki se mu rece "zdravljenje".  

npr., ce jaz pridem bolan k dohtarju, bo on reku da mi mora dat injekcijo, ce se hocem pozdravt. in v tistem trenutku se jaz ustrasim in iz strahu in iz laznega ponosa recem... ah sej ni tok hudo in grem nazaj domov. ampak cez tok casa ko bolezen spet prtisne in ko sem jaz dovolj iskren grem spet k dohtarju, in spet mi pokaze injekcijo in spet jaz iz strahu in laznega ponosa recem, da ni nic narobe. in tko stalno hodim in se vracam, dokler enkrat bolezen/trpljenje ne doseze te mere, da je ne morem vec zdrzat in pol vzamem tisto injekcijo, me zacasno zaboli in pol se res podzravim.

takrat pa se zacnem po glav tepst, kok sem bil neumen, ker nisem ze prej tega naredu, ampak sem rajs poslusu/sluzu moj umetni ponos, za katerga sm mislu, da je moj najvecji prijatelj, pa se je na konc izkazal, da je najvecji sovraznik.

zavedat se je treba, da je med bolanim in zdravim vmes nujna faza ki se ji rece zdravljenje (ki ponavad ni lih prijetna).

no, in ce nekdo v neznanju (bolan, in v trpljenju) zares hoce spoznat Resnico in s tem postat miren in zadovoljen, se bo mogu odrect svojemu laznemu-ponosu, da jo lahko doseze izkljucno s svojim trudom.

razumel point, cesa se bojim?
Back to top
« Last Edit: 30.07.2003 at 12:25:51 by aryan »  
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #147 - 30.07.2003 at 09:42:13
 
Quote:
Pa prebudi se že enkrat, mar misliš večno spati

kako pa ves da spim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smešna plat verovanja.
Reply #148 - 30.07.2003 at 09:48:47
 
Quote:
Vidim

no, ce pa vidis da spim in se ti zdi da to ni dobr zame, me pa prosim zbudi, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smešna plat verovanja.
Reply #149 - 30.07.2003 at 10:22:25
 
Quote:
ker bolj ko Ga spoznavam, bolj morm avtomatsko spuscat dol svoj ego-ponos in vse moje spekulacije in netocne informacije, ki sem jih dolg casa pridobival od nepopolnih virov info, kot so cutila, um, intelekt...

razumel point, cesa se bojim?

razumel point ...
poistovečaš se z egom ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12