Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 27187 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #30 - 28.06.2003 at 11:39:43
 
ARS wrote on 28.06.2003 at 02:34:33:
Sem pa tule naredila že mnogo korakov, proti drugim, predvsem pa proti sebi.

sej v bistvu več al manj samo to delamo ...

fino je da ustvarjate v ednini, zna bit pa na trenutke lažje če je nekje ena skupina s katero si lahko pomagaš.
včasih.
ponavadi pa imaš zaradi integracije v to isto skupino glih en tolk problemov tud pol. problemov, ki jih je treba razrešit, ker niso oni tm kr tko brez veze.
tko da, najprej kreativno ustvarjaš, za sebe in druge in potem se integriraš med druge - sprejemaš in si sprejeman.
energije porabiš pomoje skor isto.
verjetno je provzaprov vseeno katero pot izbereš, samotno ali skupno, skupno pot, ki je pripeta na skupno namero, ki je tudi tvoja.

jest še vedno zaupam, da lahko skupaj premaknemo več.
namera nam je pa tkoitak skupna ... ljubezen.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #31 - 28.06.2003 at 11:59:03
 
Quote:
ARS povabil sem te res da napišeš kakšen članek kdaj kot avtorico knjige in če se ti zdi to preveč pol ne vem kdo je vzvišen... je pa tud tko res da je tvoj način podajanja odgovorov je včasih mal aroganten(sam ne mi zdej kvotat full mojih text, tud moj je včasih vem, sam jaz priznam) in tud ti bi lahko namest da ostale jahaš naredila korak proti njim (mene izpust ker si ne dopisujeva, sam včasih te ravno preberm, če si kje vmes.) al pa kaj več naredila namest da tolk govoriš kaj vse veš in znaš.

Miska wrote on 28.06.2003 at 00:40:07:
Sicer pa - kdor govori, govori o sebi, ane?
In tale tvoj post kaže prav na to - govoril si o sebi, A. - pa če se tega zavedaš, ali pa ne...  Smiley
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #32 - 28.06.2003 at 12:30:40
 
gape wrote on 28.06.2003 at 11:39:43:
namera nam je pa tkoitak skupna ... ljubezen.

Quote:
Če se kdaj odločte, da ne boste več samo nameraval ...

... bi bilo fajn, da tistim, ki želimo zgolj uporabljati ta forum, to dopustite početi še naprej, brez da bi od nas nenehno (posredno ali neposredno) pričakovali neko razširjeno (so)ustvarjanje na kateremkoli vašem projektu na in izven foruma. Tisti, ki bo želel več od "uporabe", bo zagotovo kmalu med in z vami ...

V nasprotnem primeru pa je res že čas, da spišete forumska "pravila igre" in jasno ter vidno ubesedite vaša pričakovanja do in od uporabnikov foruma. Bo vsem lažje. Skratka, od nameravanj k dejanjem. S sprejemanjem dejstva, da so naše namere, interesi in načini delovanja lahko tudi na moč različni, bo pa tudi to lažje.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #33 - 28.06.2003 at 21:51:25
 
ARS wrote on 28.06.2003 at 12:30:40:
... bi bilo fajn, da tistim, ki želimo zgolj uporabljati ta forum, to dopustite početi še naprej, brez da bi od nas nenehno (posredno ali neposredno) pričakovali neko razširjeno (so)ustvarjanje na kateremkoli vašem projektu na in izven foruma. Tisti, ki bo želel več od "uporabe", bo zagotovo kmalu med in z vami ...

V nasprotnem primeru pa je res že čas, da spišete forumska "pravila igre" in jasno ter vidno ubesedite vaša pričakovanja do in od uporabnikov foruma. Bo vsem lažje. Skratka, od nameravanj k dejanjem. S sprejemanjem dejstva, da so naše namere, interesi in načini delovanja lahko tudi na moč različni, bo pa tudi to lažje.

kar se mene tiče res ni nobenga problema (v prvem odstavku).
kot tudi v drugem
edin me mal moti to postavljanje pravil, kot jim ti rečeš. jest jim rečem priporočila, če že morjo bit. milsm ... pa velik smo že dal skoz kle gor. večino 'forumovskih izpadov' smo že dal čez. in to kar smo se naučili v teh lekcijah, je fino da ostane zapisano nekje. četudi samo v obliki priporočil za udejstvovanje.

s temi priporočili pa veš kako je ... aleš jih od nekje navleče na kup (zadnja sem zaznal kao iz foruma DA), jest pol mal pojamram in tako in pri tem ostane. nekako ni nekega interesa vas, ki sodelujete tuki gor na način kot pač sodelujete, tko kt si opisala. kje se je sicer kdo od vas pojavu, pa ni nikol do konca zdržu.

jest predlagam da ta priporočila zložimo skupi - vsi skupaj, kdor ima vsaj malo interesa.
seveda na temu namenjenemu threadu.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #34 - 28.06.2003 at 22:10:51
 
Dokler boste od drugih plonkal napredka ne bo.  Sploh če Aleš po drugih forumih vleče pravila za tega tu, je to še toliko bolj žalostno.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #35 - 29.06.2003 at 00:35:33
 
ARS wrote on 28.06.2003 at 12:30:40:
... bi bilo fajn, da tistim, ki želimo zgolj uporabljati ta forum, to dopustite početi še naprej, brez da bi od nas nenehno (posredno ali neposredno) pričakovali neko razširjeno (so)ustvarjanje na kateremkoli vašem projektu na in izven foruma.

gape wrote on 28.06.2003 at 21:51:25:
kar se mene tiče res ni nobenga problema  

gape wrote on 28.06.2003 at 21:51:25:
nekako ni nekega interesa vas, ki sodelujete tuki gor na način kot pač sodelujete, tko kt si opisala. kje se je sicer kdo od vas pojavu, pa ni nikol do konca zdržu.

jest predlagam da ta priporočila zložimo skupi - vsi skupaj, kdor ima vsaj malo interesa.
seveda na temu namenjenemu threadu.

???

Torej, ne bo čisto držalo, da ni nobenega problema, kar se tebe tiče - to "da nas, uporabnike pustite pr' gmah" v zvezi z vašimi načrti in projekti.

Je problem. Ker tudi ti, ne le A., pričakuješ, da bomo uporabniki pisali nekaj, za kar mi (praviloma) nimamo nobenega interesa, vi pa. Ker tudi ti pričakuješ, da bomo uporabniki pisali nekaj, kar bi želeli imeti vi oz. se to zdi pomembno vam.

Ko in če boste forumska "pravila" enkrat pa res spisali, pa najverjetneje sodelovanje s strani uporabnikov foruma ne bo umanjkalo; morda tudi tako ne, da bi bila boljša.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #36 - 29.06.2003 at 01:00:34
 
gape wrote on 28.06.2003 at 21:51:25:
edin me mal moti to postavljanje pravil, kot jim ti rečeš. jest jim rečem priporočila, če že morjo bit. milsm ... pa velik smo že dal skoz kle gor. večino 'forumovskih izpadov' smo že dal čez. in to kar smo se naučili v teh lekcijah, je fino da ostane zapisano nekje. četudi samo v obliki priporočil za udejstvovanje.

s temi priporočili pa veš kako je ... aleš jih od nekje navleče na kup (zadnja sem zaznal kao iz foruma DA), jest pol mal pojamram in tako in pri tem ostane. nekako ni nekega interesa vas, ki sodelujete tuki gor na način kot pač sodelujete, tko kt si opisala. kje se je sicer kdo od vas pojavu, pa ni nikol do konca zdržu.

Lahko me sicer spomin vara, a še nisem zasledila, da bi kak uporabnik kje "na suho" pojamral, ker nimate spisanih in na vidno forumsko mesto postavljenih forumskih "pravil".

Se nas je pa kar nekaj "pritožilo" nad tem, da od nas pričakujete, da bomo upoštevali vaša "pravila igre", ki jih nikjer ni. Pri tem pa takistih "zahtevkov" do uporabnikov oz. nepisanih "pravil" redno, najprej in niti sami ne upoštevate.

Kdo torej želi oz. potrebuje "pravila" - uporabniki ali vi sami, da bo forumsko dogajanje po vašem okusu in zamislih?

In seveda se nas je kar precej "pritožilo" nad tem, da takisto nikjer nimate spisanih in na "vidnem" forumskem mestu tega, kaj so "pravice in dolžnosti" forumskih administratorjev ali moderatorjev, hkrati pa nas vedno znova (neprijetno) presenečate z raznimi posegi v direktorije, naše poste ino podobno - skratka, ravnate zgolj po trenutnem občutku in kot se vam v določenem trenutku "rukne".


Sicer pa, meni osebno se zdijo kakršnakoli "pravila" tule gor povsem nepotrebna, predvsem iz dveh razlogov:

1) Tisti, ki ne premorejo elementarnega spoštovanja do ljudi, tisti, ki žalijo, tisti, ki jim je sprejemanje različnosti resen izziv, tisti, ki ... tudi v primeru jasnih in jasno vidnih "pravil" najverjetneje ne bodo prav nič drugače delovali, kot bi brez njih.

2) Če nekdo lastnih "pravil" dosledno ne upošteva, naj ne pričakuje, da jih bo kdorkoli drug.


Torej, dokler nek "prostor" nima "pravil igre", je vsekakor "open source". "Vzemi, ali pa pusti."

Dvomim, da se motim,
ARS


PS: Se vidi, da imam trenutno malček preveč časa ...
Kot tudi, da se dam speljati stran od osnovnega namena topika, ki ga tukajle "ta glavni" itak ignorirajo; spet enkrat. V opravičilo naj povem, da imam res že zadosti vseh njihovih "kr neki", pol se pa na "nekooperativne" uporabnike vse skupaj zvali; že kako. In če se bo spet kdo z bralnimi izzivi soočal - gornje (in vse Arskino tukajle) je zame konstruktivna kritika in nič drugega.
Back to top
« Last Edit: 29.06.2003 at 02:10:39 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #37 - 29.06.2003 at 01:53:44
 
gape wrote on 28.06.2003 at 21:51:25:
s temi priporočili pa veš kako je ... aleš jih od nekje navleče na kup (zadnja sem zaznal kao iz foruma DA), jest pol mal pojamram in tako in pri tem ostane.

Ne, ne vem, kako je ... Predvidevam pa, da nam je vedno bolj jasno.

Sicer pa, Gape, če moja percepcija ni zatajila,
kaj nisi ti tukajle na forumu pa res "ta najbolj glavni"?
Zakaj torej kakršnikoli izgovori in prelaganje odgovornosti na druge?

???
ARS


PS: Vsekakor pa izrecno drži, da komur štala odgovarja, ne bo naredil ničesar, da bi jo spucal. A vedno bolj bo smrdela, vedno manj družbe bo imel. Pa tudi to, da "riba smrdi pri glavi".
Back to top
« Last Edit: 29.06.2003 at 03:18:01 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #38 - 29.06.2003 at 11:10:11
 
Neka priporočila (pravila) torej že imamo...

1. ne žali
2. ne poskušaj organizirati ljudi
3. ne vsiljuj svojega načina razmišljanja in delovanja (tu je malo nejasno, kje je meja med mnenjem in vsiljevanjem)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #39 - 29.06.2003 at 12:07:29
 
Quote:
Ko sem predlagal Devi, da tole kar vsebuje prvi post v tem topicu (bil je objavljen v administratorskem delu), premakne ven, nisem mislil, da bo potem tu nastala štala in poligon za boj med Mirotom in A.-jem.



Ne gre za boj med mano in A.jem. Če bi se hotel boriti, nahraniti svoj ego, bi si našel boljšega nasprotnika. Prav tako nimam nobenih ambicij po vodenju ali kaj podobnega, tako da se najini interesi z A.jem sploh ne morejo križati.

Gre preprosto za vas ostale, ki večinoma žal ne dojamete (ali pa vam je vseeno), da, ko se enkrat začne delati spiske nezaželnih oseb, celo na javnem delu foruma nekim ljudem priporočati izpis ipd, je to pravi znak notranjega razkroja in degeneracije osnovne ideje v nekaj izrazito nasprotnega.

Če se tega pravočasno ne prepreči, bo ta forum postal "odprt prostor za vse, ki ustrezajo nekaterim".

Argumentiral sem pa tole že tolikokrat, da ne bom več ponavljal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #40 - 29.06.2003 at 12:35:43
 
Devi wrote on 29.06.2003 at 11:10:11:
Neka priporočila (pravila) torej že imamo...

2. ne poskušaj organizirati ljudi




So izjeme:

- naredi žur  Wink






uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #41 - 29.06.2003 at 13:19:15
 
Devi wrote on 29.06.2003 at 11:10:11:
Neka priporočila (pravila) torej že imamo...

1. ne žali
2. ne poskušaj organizirati ljudi
3. ne vsiljuj svojega načina razmišljanja in delovanja (tu je malo nejasno, kje je meja med mnenjem in vsiljevanjem)



Pod številko štiri bi lahko blo naslednje.

4. Prosimo, ne pišite neumnosti, kajti mi nismo dolžni brati vaših neumnosti.

Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #42 - 29.06.2003 at 13:24:35
 
Quote:
Ne gre za boj med mano in A.jem. Če bi se hotel boriti, nahraniti svoj ego, bi si našel boljšega nasprotnika. Prav tako nimam nobenih ambicij po vodenju ali kaj podobnega, tako da se najini interesi z A.jem sploh ne morejo križati.

Gre preprosto za vas ostale, ki večinoma žal ne dojamete (ali pa vam je vseeno), da, ko se enkrat začne delati spiske nezaželnih oseb, celo na javnem delu foruma nekim ljudem priporočati izpis ipd, je to pravi znak notranjega razkroja in degeneracije osnovne ideje v nekaj izrazito nasprotnega.

Če se tega pravočasno ne prepreči, bo ta forum postal "odprt prostor za vse, ki ustrezajo nekaterim".

Argumentiral sem pa tole že tolikokrat, da ne bom več ponavljal.



... ... ... ... ... ...

Naj me koklja bincne v mojo debelo rit, če to ni res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #43 - 29.06.2003 at 13:31:46
 
ne gre za to da ne bi hotu odpisat, sam sem bil na morju ars, tko da...

zdele bom odgovoril na dve stvari, eno so priporočila, ko smo z gapetom, andresom itd...  usvarjala tale forum smo mel poleg skupne še vsak svojo idejo, kako forum dopolnit in moja je bla dat gor neka priporočila, zgodovino, namen itd, priporočila so dana, ostalo še ne čist, namen je ta, da se pogovarjamo in ustvarjamo, pravilo open space pa je to, da lahko delaš ali eno ali drugo ali oboje, kar želiš.

sem mel pa tud namen opisat open source in ga tud pišem, sam je tko, da smo mel idejo in tko tud je, da se bodo pravila oblikovala sproti in jih bomo tudi dodeloval sproti, na forumu, sam pol to mal zastane počas, ker jaz mam neko drugo željo kako naj zgleda to, gape včasih gleda na to mal drugač, pol čakava en drugega, pa še koga, da bi se skupi dobl, ko smo skupi pa se rajš kaj drugega zgovarjamo.

zato se pravila počas definirajo, a se bodo, open source in open space pa isto.

če povabimo koga, da bi z nami ustvarjal je to ker želimo s čim več ljudmi delat skupi, saj vemo, da se dopolnjujemo in da skupaj lahko več damo ljudem.

če se kdo odloći za to smo full veseli ,zato delimo to še z drugimi, to se nam zdi lepo, taki pač smo.
eni ki pridete sem samo na druženje in kelpet pač pridete... sam povabimo pa večino tistih, ki se komu zdijo, da bi lahko  povedal še kaj več oz še kje ne le na forumu...

eni recmo, med njimi si to kazala ti, ste se zdel taki da mate potencial, pol to preide v ustvarjanje al pa ostane pri forumu, pri teb je ostal... sam zdej se mi velikrat zdi, da maš mal distance, ne vem nisi tokl odprta al kaj do teh s katerimi se zgovarjaš, zato sem ti tud napisu te stvari, da mal probi narest korak proti njim in poskusi razumet še njihov vidik. sej vem vsi delamo tko, sam pač je tud tko da povem kar vidim in teb sem povedal, upam da boš gledala na to kot eno videnje stvari, nič drugega.



miro nobenih spiskov ni, nihče ni nezaželjen, prej obratno čim več ljudi s katerimi bomo ustavrjal je zaželjenih in so le dejstva: naštel sem ljudi, ki pomoje ne spadajo med bedake, ker je tam prostor le za te, ki delajo na forumu, oz ustvarjajo na projektih ampak ti tega ne. ravno tako ni več ustvarjala miška, ravno tako ni herby. ostali so vsaj mal volje pokazal...

torej je to spisek teh adminov, ki ne ustvarjate z nami oz tega niti en želite. zato po moje ni lepo od vas da ste gor in to bi rad, da uredimo, to ni nič takega, celo tako je če zaključiš eno obdobje del poti, je prav da greš, naprej, zakaj bi ostajal če te nič ne veže, če znotraj tega ne čutiš več, sam zgubljaš energijo.

spodaj na javnem forum mi je tud dobr če je velik ljudi, ki se pogovarjate, je pa res da mi je popolnoma vseeno kdo je in kolk dela oz piše, kako piše mal manj, sam tu se nekak da zment da se držimo vsaj malce enih splošnih priporočil, lahk tud teh, ki jih je zdej devi spisala.

zakaj bi na javnem delu komu omejeval dostop, tega nikol nismo počel, niti enmu tega nisem reku(če maš dokaz ga drugič naved ko pišeš, drugač ne obsoji), sem pa vačsih koga prosil, če je preveč frajaril, da naj drugje naredi svoje stvari in naj tako pokaže kolk je pameten in sposoben. bom pol jaz tja prišel in mu povedal kaj bi še lahko in kako, veš tud jaz to znam ...

drugač pa je to ali bo kdo na tem forumu, njegova odločitev je tud tak način foruma, forum je odprt, se logiraš ali pa tudi ne in berš in pišeš, zgori pa je drugač tam je foruam narejen za le te, ki delajo oz želijo ustvarjat.

če bi ti ustvarjal oz vsaj mel to željo oz pokazal vsaj mal volje, ti ne bi nikol nič reku, tko pa je nimaš in pomoje bi ti sam moral it tolk faca in rečt fantje nekak res ne ustvarjam in ne izpolnjujem pogojev za tja al pa se z vami na ta način ne da delat in nikol ne bom, zato je prav da grem, tko kot je to naredila miši.

če se tolk ne potrudiš, da bi vsaj mal s skupino delal ni treba da z mano, da bi saj malce dobre volje pokazal, pol ne vem, zakaj pol hočeš met dotop tja oz zakaj potrebuješ dostop do tja, tam se menmo večinoma o tem kaj bi blo za uredit oz si dajemo ideje sej to veš, včasih pa se mal pomenmo tud o sebi in svojih pogledih? pomoje že dolg veš, da tam ne boš nikol ustvarjal in veš da zato ne rabi dostopa do tja kajne?.

torej je kot vidim bolj samovolja s tvoje strani to ne z naše/moje in nekak bi lahk isto reku za tvoje odmikanje od ideje zgornjega dela foruma.

Quote:
Pod številko štiri bi lahko blo naslednje.

4. Prosimo, ne pišite neumnosti, kajti mi nismo dolžni brati vaših neumnosti.

Grin Grin Grin Grin Grin


to velja v prvi vrsti zate kreden, če že ne poznaš stvari vsaj ne obsojaj.



andres kopiranih pravil ni, mi mamo od prvega meseca foruma zlata priporočila, ki so čist naša(večinoma moja) glede na naš način pogovarov  in ustvajanje, sem pa sam zadnjič najdu en primer pravil na DA in ga pastnu sem in to tudi napisal poglejte si pravila iz DA, morda dobi kdo kakšno idejo.

to je to
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kakšen je za vse enak prostor?
Reply #44 - 29.06.2003 at 13:41:11
 
je zatajila tvoja percepcija ars
nism taglavni
niti nočem bit, čeprov bi mogu bit (in bi lahko bil), pa nočem.

že od vsega začetka vem ... če glave ni, je ne moreš odrezat. in če mojo glavo održeš, se bo ta forum spremenil, pa še to samo vtolko, da mene na njem ne bo več ... za vse ostalo je poskrbljeno.
nekateri posvečeni poznajo SuperWebMastra ... in če moje glave ni več na mestu se lahko popolnoma vse odvija tko kt se je do zdej.
pač brez mene

tko da ... ni nekega velikega interesa po rezanju moje glave ... je pa izredno velik interes po kleščenju mojega ega ... to je ... ampak zdej ni čas za to ... zdej je čas za neki drugega.

da ponovim še enkrat
administratorji nimajo nobenih posebnih pravic, razen tega da vidijo dodatne direktorije.
dodatne pravice imajo samo moderatorji.
če te moti premikanje threadov po forumu, prosim, zapiši to v temu namenjen thread, k maš glih odveč časa, jest ga na žalost nimam.

pravila ne obstajajo, tolk moči imam ... očitno.
obstajajo priporočila.
obstaja temu namenjen thread ...

lahko seveda ribi ki smrdi pri glavi predlagaš kako naj pospravi štalo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5