Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 22494 times)
EvaZh
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #30 - 19.06.2003 at 21:13:59
 
mir ni nezadovoljstvo niti zadovoljstvo, pomoje
mir ne zadovoljuje, ampak pomirja - prazni in miri
?


aha, kaj je frka zdej

a hočmo zadovoljstvo, a hočmo mir?  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #31 - 19.06.2003 at 23:22:29
 
jest mir ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #32 - 19.06.2003 at 23:37:01
 
Wink mhm

a je ne/zadovoljstvo pol stvar ega?
najbrš je


aryan, komu si se pol pustu našopat, da ti hočeš zadovoljstvo, a nisi bil vedno "proti" temu na en način?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #33 - 20.06.2003 at 08:32:37
 
Quote:
aryan, komu si se pol pustu našopat, da ti hočeš zadovoljstvo, a nisi bil vedno "proti" temu na en način?

jz nisem bil nikol "proti" zadovoljstvu. jaz sem bil zmeri za zadovoljstvo. ampak ne tako zadovoljstvo da lizes sladoled skozi sipo, in zarad ponosa "uzivas" pred drugimi ali pred svojo neiskrenostjo in ponavljas "ah sej, neki je boljs kot nic". mi vsi hocmo trajno zadovoljstvo, sam k zvemo da bo treba za to zrtvovat svoj zmotni-ego se ustrasmo. tko kot se pijanec ustrasi ko mu kdo rece, da alkohol ni za njegovo dobro, ceprav je mogoce dobro za njegovo bolezen.

tist k je v nemiru ponavad hoce le mir (ciz naravno). ampak problem je v tem, da tud k ze doseze mir, ga ne zna vzdrzevat, ker se je premal pozanimu zakaj do nemira (bolezni) sploh prihaja. in tud ko ze znamo vdrzevat mir v vecnosti, nam samo to ne bo dovolj, hotl bomo zadovoljstvo, ampak v cistem stanju, tako ki nanj ni pripeto se trpljenje (kot je to znotri dualnosti).

ponavad ljudje iz neznanja ali napacnih odlocitev in sklepanj napacno delujejo, in posledica so seveda napacni rezultati ki vodijo v trpljenje. in v tistem trenutku ko se trpljenje zacne odvijat (ali pa vcasih tud pred tem) se hocmo tega odresit in hocmo met mir. ampak tko k sm ze enkrat napisu, to je le puljenje listov plevela (k bojo slej k prej spet novi zrastl), namest da bi odstranl njegovo korenino tj. neznanje o "nas", in nasi vecni dolznosti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #34 - 20.06.2003 at 09:37:41
 
Tko, kot zaenkrat doživljam, mir in zadovoljstvo nista mogoča hkrati. Če pa prou razumem, pa praviš, da je zadovoljstvo naslednja stopnja.
Se prav v enem smislu, se zdej praznim - mir, da se bom pol napolnila z zadovoljstvom, seveda ne s tem "ego"(sladoled) zadovoljstvom, ampak z nečim, česar si zdele res še ne znam predstavljat
To praznenje pa zato, ker?? mora bit v posodi zadost mal vode, da lahko tud kej maščobe notr spraviš?
če je maslo ultimate zadovoljstvo, kaj je pol maščoba, iz katere zadovoljstvo nardimo - kaj je stepanje. Dobr, to je že napredna faza. Kaj je voda kaj je v tem primeru zadovoljstvo  - zmiksana voda, ki je še vedno voda? - v transformation tarotu oshotvmu je ena karta, v stilu, da si tolk "velik" da znaš delat čudeže, kot je telekineza, npr, ampak jebi, ko to kažeš svetu, kot čudež, si še vedno v egu. Ne glede na to, kolk si v bistvu dosegu, da si telekinezo zmogu, si še vedno v egu, se prav voda je ego, in zadovoljstvo, kakršno zdej dosegam, je samo miksanje vode, pač um me vedno nekak prenaša naokrog jest sm še vedno v egu, se prav, voda je ego?um?fizično telo?. (zdej ga ful nakladam, sam poskušam razumet)
V glavnem, če se ega znebiš - vode, s tem še nisi maščobe spravu v posodo, kje sploh je ta maščoba?
no, tale oshotov tarot tud uči, da je razsvetljenje praznina sm šla pogledat eno karto zdej in prav (k zmeri tko prikladno karto dobim):
"And this is enlightenment: when emptiness is in your hand, when everything is empty, when there is nobody, not even you. You have attained to the original face of Zen."
se prav kwa je zdej z unim zadovoljstvom beyond?? a to res obstaja? (mal ga je silly iz vode na maščobo prešaltat, ker je prvo tko bolj zdravo  Roll Eyes Grin mal se hecam)

http://www.osho.com/Main.cfm?Area=Magazine&Sub1Menu=Tarot&Sub2Menu=OshoZenTarot&... (na levi strani izbereš transformation tarot)


Quote:
in tud ko ze znamo vdrzevat mir v vecnosti, nam samo to ne bo dovolj, hotl bomo zadovoljstvo, ampak v cistem stanju, tako ki nanj ni pripeto se trpljenje (kot je to znotri dualnosti).


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #35 - 20.06.2003 at 09:47:54
 
Quote:
ampak sej ti si itak taka, ki se najraje uci iz negativnih izkusenj, tko da ti tuki tezko kdorkoli pol pomaga.


Kako lahko to misliš in izjaviš, da se najraje učim iz negativnih izkušenj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #36 - 20.06.2003 at 10:16:41
 
Quote:
Kako lahko to misliš in izjaviš, da se najraje učim iz negativnih izkušenj?

ne vem ce se lih najraje, ampak dostkrat si zgornjo ucenje preko negativnih izkusenj (za razliko od nasvetov drugih) postavla kot bolj prikladno tebi. mogoce zato, ker zate nben drug sploh ne obstaja (enost). in ker tko al tko je vse v tvoji glavi, oz. je vse v tebi in nikjer drugje in le ti si tista ki si lahko pomagas. ceprav mi se zdej ni jasno kako si nekdo ki potrebuje pomoc lahko pomaga sam sebi. pol bi to pomenilo da pomoci sploh ne potrebuje, ce si lahko sam sebi pomaga. razen ce je to vse le igra v kateri ti uzivas?


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #37 - 20.06.2003 at 10:57:04
 
Quote:
na podobn nacin, ko se mi poistovecamo s telesom avtomatsko sluzimo le njegovim potrebam (ki so dostkrat vecje kot le nujne) in pozabno na vse ostalo. to je tist kar je narobe. ljudje bi mogl "simple living, high thinking". sam ker tega high thinkinga nihce vec ne prakticira in uci, ljudje sploh ne vejo da obstaja (razen redki), in se dan danasjni dan fura le tko kot bi ten-nej reku "uzivajte". (ceprav itak ne more tok kor bi hotu, ker uzivat telesne ali subtilne uzitke je kot ce bi lizu sladoled skozi sipo".



Aryan, če imaš občutek, da ližeš skozi šipo, je pa mogoče kaj narobe s tabo Wink

Za uživanje in za zadovoljstvo je namreč bistveno, da si živ - živega človeka brez telesa si pa najbrž lahko predstavljajo samo tisti s "high thinking" - tako kot lahko tudi sladoled poližejo skozi šipo samo oni.


Zato ti še naprej želim obilo samozadovoljevanja s tvojim "high thinking".

Meni se pač "high living" zdi predpogoj za karkoli "višjega".


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #38 - 20.06.2003 at 11:01:38
 
Quote:
Zadovoljstvo ali nezadovoljstvo samo po sebi ne obstaja in nima nobene moči, vse to ustvarimo mi sami

mi ustvarjamo nekaj kar ne obstaja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #39 - 20.06.2003 at 11:16:47
 
Quote:
mi ustvarjamo nekaj kar ne obstaja?



malo manj "high thinking" pa malo več reading:


Quote:
Zadovoljstvo ali nezadovoljstvo samo po sebi ne obstaja in nima nobene moči, vse to ustvarimo mi sami, naš um




si morda opazi, da piše Quote:
samo po sebi



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #40 - 20.06.2003 at 11:21:46
 
t wrote on 20.06.2003 at 10:57:04:
Aryan, če imaš občutek, da ližeš skozi šipo, je pa mogoče kaj narobe s tabo

al pa ti "uzivas" ob lizanju sladoleda skozi sipo, pa se tega "se" ne zavedas.

Quote:
Za uživanje in za zadovoljstvo je namreč bistveno, da si živ - živega človeka brez telesa si pa najbrž lahko predstavljajo samo tisti s "high thinking" - tako kot lahko tudi sladoled poližejo skozi šipo samo oni.

zivljenje obstaja neodvisno od materije (grobe/telo, subtilne/um itd.). tko kot lahko clovek normalno zivi brez droge (zdrav), si nekdo drug (zasvojenec) ne more zivljenja predstavljati brez droge (pod vplivom le te). na podobn nacin zgleda ti ne mors dojet preprostega dejstva, da ti nisi to telo, ampak "zavest" ki ga animira, spravi v gibanje. ta "zavest" pa je princip vecnosti, in obstaja neodvisno od telesa. zakaj pa se za "zavest" zmotno poistoveca s grobim in subtilnim materialnim telesom, pa je ze druga zgodba.

zakaj je zdrav clovek zacel jemati drogo, in se kasnej zasvojil z njo, in ta ga je tako prevzela da je ze pozabu na svoje zdravo stanje do te mere, da sploh ne verjame vec vanj? narobe uporabljena svobodna volja in posledicno dejanje, za katero je kriv le on sam. ima pa seveda kadarkol moznost jo tud  pravilno uporabljat. za to pa potrebuje pomoc in nasvet nekoga ki je "izkusenejsi".

Quote:
Meni se pač "high living" zdi predpogoj za karkoli "višjega".

izkljucno branjenje, spanje, spolno obcevanje, in jedenje je zame delovanje oseb z "low livingom" (nagonsko zivalska mentaliteta). in ce je kdo zainteresiran le za te 4 stvari, mu bo seveda Narava v skladu z njegovimi zeljami omogocla v naslednjem zivljenju tako telo, da bo lahko "uzival" v boljsih pogojih za to.

ten-nej, rad jes meso? ok, postani tiger
ten-nej, rad neprimerno in prekomerno spolno obcujes? ok, postani opica.
ten-nej, rad veliko spis? ok, postani medved.
itd. itd.

le ko imamo clovesko telo imamo sposobnost prave diskriminacije, kaj je vecno, kaj ni vecno, kaj je prav, kaj ni prav, kdo smo, zakaj smo itd. so vprasanja ki si jih lahko zastavmo le v cloveski obliki, in ne v katerikol drugi, zato jo je treba pametno izkoristit s pomocjo znanja "izkusenejsih". seveda ce se tako odlocimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #41 - 20.06.2003 at 11:39:17
 
Quote:
al pa ti "uzivas" ob lizanju sladoleda skozi sipo, pa se tega "se" ne zavedas.


Nikoli ne boš vedel, česa vse se jaz zavedam Roll Eyes

Quote:
zivljenje obstaja neodvisno od materije (grobe/telo, subtilne/um itd.). tko kot lahko clovek normalno zivi brez droge (zdrav), si nekdo drug (zasvojenec) ne more zivljenja predstavljati brez droge (pod vplivom le te). na podobn nacin zgleda ti ne mors dojet preprostega dejstva, da ti nisi to telo, ampak "zavest" ki ga animira, spravi v gibanje. ta "zavest" pa je princip vecnosti, in obstaja neodvisno od telesa. zakaj pa se za "zavest" zmotno poistoveca s grobim in subtilnim materialnim telesom, pa je ze druga zgodba.


Če je telo zate primerljivo z drogo, potem pa zares ližeš skozi šipo.

Pri meni se zavest in telo premikata skupaj (ok kdaj kateri malo prehiteva, jebat ga). Zavest potrebuje telo, telo pa zavest (kot pri vprašanju, kaj je kilo prej; kokoš ali jajce). Lahko bi se reklo, da si le najbolj pokvarjen in izrojen ego predstavlja sebe kot neumrljivega in večnega. Na tem svetu pa smo vsi samo smrtniki in prej ko sprejmemo to preprosto dejstvo, prej bomo dosegli "večno zadovoljstvo", če kaj takega sploh obstaja.

Zavest ni nič drugega, kot črta med notranjim in zunanjim vsakega posameznika in kot taka se z ničemer ne poistoveča. Zavest je vedno zavest o nečem.


Quote:
izkljucno branjenje, spanje, spolno obcevanje, in jedenje je zame delovanje oseb z "low livingom" (nagonsko zivalska mentaliteta). in ce je kdo zainteresiran le za te 4 stvari, mu bo seveda Narava v skladu z njegovimi zeljami omogocla v naslednjem zivljenju tako telo, da bo lahko "uzival" v boljsih pogojih za to.

ten-nej, rad jes meso? ok, postani tiger
ten-nej, rad neprimerno in prekomerno spolno obcujes? ok, postani opica.
ten-nej, rad veliko spis? ok, postani medved.
itd. itd.


Zame pa tudi ni nobene reciklaže (življenje po življenju je čista neumnost) - vsaj ne v kakšne žive oblike - energije se lahko iztečejo tudi kam drugam.


Ok Aryan, če ne potrebuješ telesa, potem ga odvrzi in živi v večnem zadovoljstvu, pa se ti sploh ne bo več treba zmotno poistovečati. Rad bi živel v večni blaženosti: gotovo ti bo narava takoj izpolnila željo in te spremenila v sveto kravo, ali pa mogoče v kaj enoceličnega mogoče celo v virus.


uživaj
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #42 - 20.06.2003 at 11:47:12
 
Quote:
rad jes meso? ok, postani tiger
rad neprimerno in prekomerno spolno obcujes? ok, postani opica.
rad veliko spis? ok, postani medved.
itd. itd.

Kaj pa, če rad delaš vse to?
Ok, postani človek!


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #43 - 20.06.2003 at 12:15:37
 
t wrote on 20.06.2003 at 11:39:17:
Nikoli ne boš vedel, česa vse se jaz zavedam

sej bl vazn je da se ti tega zavedas in tud koliko ti to koristi.

Quote:
Pri meni se zavest in telo premikata skupaj (ok kdaj kateri malo prehiteva, jebat ga). Zavest potrebuje telo, telo pa zavest (kot pri vprašanju, kaj je kilo prej; kokoš ali jajce).

zarad tega ker ti zamenjujes "zavest" z subtilnim materialnim telesom (um, identifikacija, intelekt) v nasprotju z grobim (fizicno telo). ta dva res nista nikol razdvojena, sta medsebojno odvisna. v subtilnem telesu so shranjene zelje, plani, in nagnjenja, te pa potrebujejo instrument skoz katerga se to lahko izpolne, tj. grobo telo.

ampak "zavest" (dusa) o kateri jaz govorim je nad materijo, tko subtilno kot grobo. brez njenega vpliva je materija inertna.

primer. : ogenj lahko zakuri les. zelezo ga ne more. ampak ce je to zelezo nekaj casa v blizini ognja si od njega izposodi (prevzame) kvaliteto kurjenja.

ta zavest (dusa) o kateri jaz govorim je ogenj. tista zavest o kateri si ti govoru je zelezo (subtilno materialno telo). grobo telo pa je les. ker se teb zdi da je zelezo tisto ki ima neodvisno od ognja sposobnost kurjenja pride pol do takih zakljuckov kot jih imas ti. zal pa so napacni, kar lahko tud sam preveris, na cist preprost nacin. razvijaj subtilno in materialno telo tako da bosta "popolni" masini za uzivanje, in z njo neizmerno uzivi, zraven pa opazuj ce ti bo potesil vso zejo po zadovoljstvu. en kamenjcek manjka, to pa je element duse, ki ima tudi svoje delovanje in "potrebe". kadar sta potrebi subtilnega in grobega telesa v ospredju, ne bos nikol zeljeno-zadovoljen ali izpolnjen.

Quote:
Lahko bi se reklo, da si le najbolj pokvarjen in izrojen ego predstavlja sebe kot neumrljivega in večnega.

umrljivo je to grobo telo, v povezavi s subtilnim. dusa je vecna, in to je tud vecno vspostavljeno dejstvo, ne glede ne to kaj ti pravis, kaj ugibas, kaj dokazujes itd.

Quote:
Na tem svetu pa smo vsi samo smrtniki in prej ko sprejmemo to preprosto dejstvo, prej bomo dosegli "večno zadovoljstvo", če kaj takega sploh obstaja.

no vids, se sam vase dvomis.

Quote:
Zame pa tudi ni nobene reciklaže (življenje po življenju je čista neumnost) - vsaj ne v kakšne žive oblike - energije se lahko iztečejo tudi kam drugam.

tud zate je. zivljenje je zmeri zivljenje. zivljenje ne nastane iz materije in se pol vrne oz. "razresi" nazaj v materijo. temu seljenju duse (zivljenja) iz enega v drugo telo se rece reinkarnacija. spet eno dejstvo, tko da bolj ko se bos trudil dokazovat drugac oz. sam sebe ali druge prepricevat drugac, bolj meces stran cas in energijo.

Quote:
Ok Aryan, če ne potrebuješ telesa, potem ga odvrzi in živi v večnem zadovoljstvu, pa se ti sploh ne bo več treba zmotno poistovečati.

"jaz" ga res ne potrebujem, ampak sem ga dobil z nekim namenom, tj. da z njim lahko ali pa nocem sluzit Bogu, ki je vir vsega zadovoljstva, izvor mene, materije, kot vsega ostalega, kar je.

ce zalivas korenino drevesa bojo vse veje, listi itd avtomatsko nahranjeni. ce pa zalivas liste pa se bo to drevo posusilo. tko kot ce da roka hrano v zelodec so vsi deli telesa avtomatsko nahranjeni, tud ona. ce pa se roka odloci "odvojeno" uzivat hrano, mimo zelodca, pa bo slej k prej spoznala svojo napako/zmoto, ki se bo pokazala v obliki simptomov nezadovoljstva in neizpolnjenosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #44 - 20.06.2003 at 12:45:30
 
Quote:
sej bl vazn je da se ti tega zavedas in tud koliko ti to koristi.


Če ti je koristnost glavno merilo, potem si še daleč od cilja.

Quote:
zarad tega ker ti zamenjujes "zavest" z subtilnim materialnim telesom (um, identifikacija, intelekt) v nasprotju z grobim (fizicno telo). ta dva res nista nikol razdvojena, sta medsebojno odvisna. v subtilnem telesu so shranjene zelje, plani, in nagnjenja, te pa potrebujejo instrument skoz katerga se to lahko izpolne, tj. grobo telo.


To se ti pa samo zdi.

Quote:
ampak "zavest" (dusa) o kateri jaz govorim je nad materijo, tko subtilno kot grobo. brez njenega vpliva je materija inertna.


zavest je torej zate duša ???

Quote:
primer. : ogenj lahko zakuri les. zelezo ga ne more. ampak ce je to zelezo nekaj casa v blizini ognja si od njega izposodi (prevzame) kvaliteto kurjenja.

ta zavest (dusa) o kateri jaz govorim je ogenj. tista zavest o kateri si ti govoru je zelezo (subtilno materialno telo). grobo telo pa je les. ker se teb zdi da je zelezo tisto ki ima neodvisno od ognja sposobnost kurjenja pride pol do takih zakljuckov kot jih imas ti. zal pa so napacni, kar lahko tud sam preveris, na cist preprost nacin. razvijaj subtilno in materialno telo tako da bosta "popolni" masini za uzivanje, in z njo neizmerno uzivi, zraven pa opazuj ce ti bo potesil vso zejo po zadovoljstvu. en kamenjcek manjka, to pa je element duse, ki ima tudi svoje delovanje in "potrebe". kadar sta potrebi subtilnega in grobega telesa v ospredju, ne bos nikol zeljeno-zadovoljen ali izpolnjen.


Če je duša ogenj potem mora biti zares zelo daleč stran, da mi telo še ni zagorelo (le kako ti to uspeva)


Quote:
umrljivo je to grobo telo, v povezavi s subtilnim. dusa je vecna, in to je tud vecno vspostavljeno dejstvo, ne glede ne to kaj ti pravis, kaj ugibas, kaj dokazujes itd.


ogenj je torej večen, les pa vseeno ugasne  Roll Eyes


Quote:
no vids, se sam vase dvomis.

Nauči se že brati - Quote:
Na tem svetu pa smo vsi samo smrtniki in prej ko sprejmemo to preprosto dejstvo, prej bomo dosegli "večno zadovoljstvo", če kaj takega sploh obstaja.

Dvomim v "večno zadovoljstvo", ne pa vase.


Quote:
tud zate je. zivljenje je zmeri zivljenje. zivljenje ne nastane iz materije in se pol vrne oz. "razresi" nazaj v materijo. temu seljenju duse (zivljenja) iz enega v drugo telo se rece reinkarnacija. spet eno dejstvo, tko da bolj ko se bos trudil dokazovat drugac oz. sam sebe ali druge prepricevat drugac, bolj meces stran cas in energijo.


Reciklaža Wink
Ogenj, ki kuri drva al kaj?

Quote:
"jaz" ga res ne potrebujem, ampak sem ga dobil z nekim namenom, tj. da z njim lahko ali pa nocem sluzit Bogu, ki je vir vsega zadovoljstva, izvor mene, materije, kot vsega ostalega, kar je.


Blagor tebi. Vsekakor pa po tvojih izvajanjih telesa za služenju bogu niti ne rabiš, torej ga mogoče sploh nisi dobil za to. Kajti bog je mrtev, tako kot tvoj ogenj in zato lahko živiš smo spomočjo telesa. Ko boš umiral pa bo tvoja dušica krščanska umrla še pred telesom Shocked



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6