Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 22496 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #75 - 24.06.2003 at 09:17:23
 
Quote:
...ta notranje razvit "filing" pa se mora navzven pokazat tud v izboljsavi karakterja...


Ja, to se tudi meni zdi bistveno. Me veseli, če je tako kot pišeš. Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #76 - 24.06.2003 at 09:51:30
 
bistvena stvar pr idealnem karakterju je iskrenost. vse ostale kvalitete morjo izhajat iz te ven, da ima to kaksno vrednost.

ce roparji oropajo banko, pa si potem "posteno" razdelijo plen med sabo, to ni simptom idealnega karakterja, ker je kvaliteta postenosti nepravilno centrirana glede na "sirsi" vidik.

na podobn nacin, tisti ki si lastijo stvari ki niso njihove, so takorekoc kriminalci, ceprav na ven izgleda kot da imajo idealn karakter. lastnik vsega (tud nas) je Bog, in kot taki smo namenjeni njegovemu interesu in sluzenju. ce se obnasamo v nasprotju s tem, mamo v bistvu "pokvarjen" karakter, ceprav na ven lahko izrazamo nenasilje, prijaznost, uglajenost itd. vse te kvazi-dobre kvalitete so kot zlati okraski ali dragulji na vratu strupene kace.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #77 - 03.07.2003 at 11:56:19
 
zadnjič mi je pršla ena karta pr Osho transformation tarotu, ki me je spomnla na tole, pa sm misnla, da bom skopirala.. no, pa nisem, zdej ne vem, kdaj bo spet una karta kej se pršla pokazat..
v glavnem
tam je pri razlagi pisal da je joy  - Roll Eyes men se tole najbolj fino prevede Radost, zaradi kakršnegakol razloga, taka radost, ki prej ko slej mine. In potelj pravi, da ko občutimo radost brez kakršnga kol razloga, da je to tisto pravo. Se prav za to naše maslo, sploh ni ene maščobe.. (tko da je to že zlo slaba primerjava.)
Edino, kar nam preostane je : bodmo zadovoljni, bodmo radostni  (NČ zakaj.. sam BODMO) Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #78 - 03.07.2003 at 12:17:05
 
Quote:
v glavnem
tam je pri razlagi pisal da je joy  -  men se tole najbolj fino prevede Radost, zaradi kakršnegakol razloga, taka radost, ki prej ko slej mine. In potelj pravi, da ko občutimo radost brez kakršnga kol razloga, da je to tisto pravo. Se prav za to naše maslo, sploh ni ene maščobe.. (tko da je to že zlo slaba primerjava.)
Edino, kar nam preostane je : bodmo zadovoljni, bodmo radostni  (NČ zakaj.. sam BODMO)


kaj je radost ? kaj zadovoljstvo ? kaj je ljubezen ?

pomoje resnična radost in zadovoljstvo (in mir) lahko izvirata le iz ljubezni

ljubezni pa ne more dosečt en sam, samo marsikje že ugotovili

strinjam se "bodimo radostni, bodimo zadovoljni" ampak
kako to dosečt ?  pomoje je brez ljubezni to bolj težko



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #79 - 03.07.2003 at 12:22:43
 
Smiley
aryan,mind,aryan,mind,aryan,mind.... Smiley
Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #80 - 03.07.2003 at 12:24:24
 
zakaj?
Cheesy
zakaj se ne bi čimvečkrat na to spomnu, kot na zavestno dihanje, meditacijo
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #81 - 03.07.2003 at 12:35:09
 
Quote:
Edino, kar nam preostane je : bodmo zadovoljni, bodmo radostni  (NČ zakaj.. sam BODMO)

evazh, pol pa samo bodi zadovoljna. ti samo prenes zgornje v prakso, in ti bomo zihr vsi ostali sledil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #82 - 03.07.2003 at 12:43:03
 
stojci wrote:
Quote:
aryan,mind,aryan,mind,aryan,mind....


stojci, kaj maš kakšen problem ? al kaj si hotel s tem povedat ?


aja,za trenutek sem  pozabil, da ti nimaš problemov, ker si (tako vsaj praviš) blažen  Undecided  




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #83 - 03.07.2003 at 17:25:07
 
Quote:
evazh, pol pa samo bodi zadovoljna. ti samo prenes zgornje v prakso, in ti bomo zihr vsi ostali sledil.


hehehe
upam, da se vsaj nasmehneš lahko Grin Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #84 - 03.07.2003 at 18:34:48
 
Smiley
aryan in mind sta si podobna kot siamska dvojčka isti način razmišljanja, isto izrazoslovje, aryan gre dol, mind pride gor, mind gre dol, spet aryan pride gor, kakšna naključja Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #85 - 03.07.2003 at 19:28:16
 
stojci, zakaj imam občutek, da ti v (kljub) svoji blaženosti v vsakem, ki se s teboj ne strinja vidiš nasprotnika oz. nekakšnega sovražnika

pomoje te nima ničesar biti strah, sploh pa ne mene

tukaj smo, da se pogovarjamo o naših prepričanjih in izkušnjah, ter se eden od drugega učimo

čeprav se tebi mogoče tako ne zdi, sem se ob tebi dosti naučil in hvaležen sem ti za to

sem ti enkrat že povedal, da četudi izrazim negativno mnenje glede tvoje "ideologije", nimam proti tebi nobenih slabih namenov, v bistvu te imam rad  Smiley

in o kakšnih naključjih govoriš ?



bye


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #86 - 04.07.2003 at 13:27:23
 
problem je v tem, da pod vplivom nase misidentifikacije (ne vemo kdo smo) izhajajo napacne zelje in seveda tudi delovanja ki vodijo k doseganju teh napacnih zelja in na konc frustracije ker ne dobimo tistega kar smo pricakovali ali nam je bilo obljubljeno ali pa dobimo pa ob tem nismo zadovoljni, izpolnjeni.

zavedat pa se mormo tudi razlike med odstranjevanjem trpljenja in obcutenjem zadovoljstva. ponavad ta razlika ni takoj na prvi pogled opazna.

recimo da jaz na sebi nosim tezko breme (skrbi, strahove, itd.) in scasoma s pomocjo znanja, zavedanja odstranjujem to breme iz sebe in se ob tem zmeraj bolj pocutim lazjega, spontanejsega, bolj "zivega". ampak to je le odstranjevanje trpljenja. cilj pa je ugotovit oz. se dokoncno samospoznat in tud delovat v skladu s tem, in le to nam lahko prinese tudi pozitivno zadovoljstvo.

samo ugotavljat kdo mi nismo, se ne pove kej dost o tem kdo smo. in samo odpravt bolezen nam se ne pove dost o tem kako zdravo zivet.

ce jaz stalno zdravim in spet zbolim in spet zdravim in spet zbolim in tko naprej, scasoma tud to odstranjevanje trpljenja (zdravljenje) postane mucno, ne vec tako "blazeno" kot se nam je zdel vcasih.

potrebno je poznat aktivnosti ali delovanja zdravega nas, za naso trajno dobrobit, ne le vedet kaj za nas ni dobro.

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #87 - 04.07.2003 at 22:02:16
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #88 - 13.07.2003 at 00:41:40
 
Quote:
zadnjič mi je pršla ena karta pr Osho transformation tarotu, ki me je spomnla na tole, pa sm misnla, da bom skopirala.. no, pa nisem, zdej ne vem, kdaj bo spet una karta kej se pršla pokazat..
Evo jo Cheesy: (hm, 10 dni Roll Eyes Grin
29. Gratefulness
A night without lodging


The moment one is capable of feeling grateful for both pain and pleasure, without any distinction, without any choice, simply feeling grateful for whatsoever is given... Because if it is given by God, it must have a reason in it. We may like it, we may not like it, but it must be needed for our growth.

Winter and summer are both needed for growth. Once this idea settles in the heart, then each moment of life is of gratitude. Let this become your meditation and prayer: thank God every moment--for laughter, for tears, for everything. Then you will see a silence arising in your heart that you have not known before. That is bliss.


The first thing is to accept life as it is. Accepting it, desires disappear. Accepting life as it is, tensions disappear, discontent disappears; accepting it as it is, one starts feeling very joyful--and for no reason at all!

When joy has a reason, it is not going to last long. When joy is without any reason, it is going to be there forever. It happened in the life of a very famous Zen woman. Her name was Rengetsu.... Very few women have attained to the Zen ultimate. This one is one of those rare women.

She was on a pilgrimage and she came to a village at sunset and begged for lodging for the night, but the villagers slammed their doors. They were against Zen. Zen is so revolutionary, so utterly rebellious, that it is very difficult to accept it. By accepting it you are going to be transformed; by accepting it you will be passing through a fire, you will never be the same again. Traditional people have always been against all that is true in religion. Tradition is all that is untrue in religion. So those must have been traditional Buddhists in the town, and they didn't allow this woman to stay in the town; they threw her out.

It was a cold night, and the old woman was without lodging, and hungry. She had to make her shelter underneath a cherry tree in the fields. It was really cold, and she could not sleep well. And it was dangerous too--wild animals and all. At midnight she awoke--because of too much cold--and saw, in the night sky, the fully-opened cherry blossoms laughing to the misty moon. Overcome with the beauty, she got up and bowed down in the direction of the village, with these words:

Through their kindness in refusing me lodging I found myself beneath the blossoms on the night of this misty moon... She feels grateful. With great gratitude she thanks those people who refused her lodging; otherwise she would be sleeping under an ordinary roof and she would have missed this blessing--these cherry blossoms, and this whispering with the misty moon, and this silence of the night, this utter silence of the night. She is not angry, she accepts it. Not only accepts it, welcomes it--she feels grateful.

One becomes a buddha the moment one accepts all that life brings, with gratitude.

Smiley Vse je v redu  Wink


edit še mal prevoda
29. Hvaležnost
Noč brez prenočišča


Trenutek, ko si sposoben čutiti hvaležnost za oboje: bolčino in užitek, bre razlikovanja, brez izbire, preprosto čuteč hvaležnost za karkoli je pač dano... Kajti če je dano od Boga, mora biti za to razlog. Lahko nam je všeč, lahko nam ni, a gotovo je potrebno za našo rast.

Zima in poletje sta oba potrebna. Ko se enkrat ta idea ustali v srcu, je vsak trenutek v življenju trenutek hvaležnosti. NAj bo to tvoj meditacija
Back to top
« Last Edit: 13.07.2003 at 12:15:37 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6