Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 22498 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #15 - 19.06.2003 at 14:23:48
 
Quote:
OK, niso glih nekaj drugega. Ampak če niso 'čista in iskrena' povzročajo pač razdvojenost in ločenost od Vira.  Undecided



Roll Eyes   Roll Eyes     Tongue


Don't worry, be happy!
Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #16 - 19.06.2003 at 14:30:11
 
Quote:
Pomembnost, ki jo dajemo zadovoljstvu je ovira do njega, to sem hotla rečt.

kaj pa je pol po tvoje pomembno? (in hkrati ni ovira)

Quote:
Zaupam Skrivnosti.

te ni se nikol zavedla?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #17 - 19.06.2003 at 14:44:16
 
Quote:
kaj pa je pol po tvoje pomembno? (in hkrati ni ovira)

te ni se nikol zavedla?


Pomembno je, se mi zdi, da sploh pridemo, najdemo v sebi zaupanje. Zaupanje ni ovira.

Če me je kaj zavedlo, potem me je edino svoje mišljenje, da jo lahko predvidim, in napuh, da jo lahko posedujem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #18 - 19.06.2003 at 14:44:54
 
Bardo_Thodol wrote on 19.06.2003 at 14:23:48:

Roll Eyes   Roll Eyes     Tongue


Don't worry, be happy!
Smiley



Same all, same all.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #19 - 19.06.2003 at 14:45:27
 
Quote:
se prav se zmeri hocjo dobit zadovoljstvo, ceprav na "drugacen" nacin.



Zadovoljstvo ali nezadovoljstvo je spremljajoči občutek - vedno je zadovoljstvo ali nezadovoljstvo nad nečem, zadovoljstvo samo zase pa obstaja samo kot beseda-samostalnik.

Vsi torej hočemo nekaj diobiti (karkoli) - zadovoljni smo, če to dobimo. Če nočemo ničesar pa smo zmagovalci v zadovoljstvu Wink

(oziroma, če hočemo samo zadovoljstvo in radost nad vsem kar je)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #20 - 19.06.2003 at 14:49:18
 
t wrote on 19.06.2003 at 14:45:27:
Če nočemo ničesar pa smo zmagovalci v zadovoljstvu Wink

(oziroma, če hočemo samo zadovoljstvo in radost nad vsem kar je)



Če nočeš nekaj, tud če je to "ničesar", sploh pa če je to zadovoljstvo in radost, je nemogoče bit zadovoljen. Če izbiramo, bo zmeraj obstajal dvom. Edino poražen je lahko resnični zmagovalec.  8)

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #21 - 19.06.2003 at 14:50:45
 
Quote:
Pomembno je, se mi zdi, da sploh pridemo, najdemo v sebi zaupanje. Zaupanje ni ovira.

zaupanje v kaj je pomembno? kako lahko zaupamo seb, ce pa ne vemo kdo smo (ker to hocmo zvedt)? a ni tako zaupanje nekomu ki ga ne poznas najvecja ovira?

Quote:
Če me je kaj zavedlo, potem me je edino svoje mišljenje, da jo lahko predvidim, in napuh, da jo lahko posedujem.

zakaj pa pol zaupas v Skrivnost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #22 - 19.06.2003 at 14:53:56
 
Quote:
Če nočeš nekaj, tud če je to "ničesar", sploh pa če je to zadovoljstvo in radost, je nemogoče bit zadovoljen. Če izbiramo, bo zmeraj obstajal dvom. Edino poražen je lahko resnični zmagovalec.  8)




Praznina je temelj vsega.

Gre za nichesar vech.

Izbirajo samo tisti, ki ne vedo, kaj bi radi  Wink



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #23 - 19.06.2003 at 15:08:12
 
Quote:
zaupanje v kaj je pomembno? kako lahko zaupamo seb, ce pa ne vemo kdo smo (ker to hocmo zvedt)? a ni tako zaupanje nekomu ki ga ne poznas najvecja ovira?

zakaj pa pol zaupas v Skrivnost?


Ne vem, aryan. Mogoče, ker sem se naveličala vedeti o drugem ali nečem karkoli. Mogoče, ker druge izbire nimam. Tongue

Zmožni moramo biti videti stvari na novo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #24 - 19.06.2003 at 15:09:19
 
t wrote on 19.06.2003 at 14:53:56:
Praznina je temelj vsega.

Gre za nichesar vech.

Izbirajo samo tisti, ki ne vedo, kaj bi radi  Wink



uživajte!


Beseda "vech" v tej zvezi pa spremeni, kar si rekel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #25 - 19.06.2003 at 15:11:57
 
Quote:
Mogoče, ker sem se naveličala vedeti o drugem ali nečem karkoli.

pa poizvej o sebi.

Quote:
Mogoče, ker druge izbire nimam.

si zihr? al ti sam druge moznosti niso vsec, ker vzbujajo strah in trepet tvojmu ponosu, ki ti prav, da bos lahko izvedla o seb, le od sebe (ceprav ne ves kdo si) in to brez pomoci drugega?

Quote:
Zmožni moramo biti videti stvari na novo.

ne mormo, dokler se iz strahu zavestno obracamo stran.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #26 - 19.06.2003 at 15:22:41
 
Quote:
pa poizvej o sebi.


Enako.

Quote:
si zihr? al ti sam druge moznosti niso vsec, ker vzbujajo strah in trepet tvojmu ponosu, ki ti prav, da bos lahko izvedla o seb, le od sebe (ceprav ne ves kdo si) in to brez pomoci drugega?


Nikoli nisem čist zihr. Zaupam skrivnosti, remember?

Quote:
ne mormo, dokler se iz strahu zavestno obracamo stran.


Kam stran?

Mam eno vprašanje zate, aryan: zakaj tebi ne znese, kot si enkrat napisal, namreč, da to kar misliš (v globali), to si? Pomeni to morda to, da ne zmoreš dobro mislit, biti dober - ljubiti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #27 - 19.06.2003 at 15:38:38
 
Quote:
Nikoli nisem čist zihr. Zaupam skrivnosti, remember?

aja ok. sam da ti koristi.

Quote:
Mam eno vprašanje zate, aryan: zakaj tebi ne znese, kot si enkrat napisal, namreč, da to kar misliš (v globali), to si? Pomeni to morda to, da ne zmoreš dobro mislit, biti dober - ljubiti?

miselni svet je svet "uma" (subtilno materialno telo). in ta svet vpliva na boljse, slabse ali nasploh delovanje grobega materialnega telesa. ne eno ne drugo nisem jaz, ceprav se pod vplivom iluzije poistovecam z njima (in ob tem sem nezadovoljen oz. trpim, ker sta oba minljiva in "zmedena", ker stepata vodo in mislita da bosta dobila maslo/zadovoljstvo). to je to, kar sem jaz rekel takrat, da nisem jaz tist kar mislim.

ce mi "naravnamo" misli (s pomocjo avtosugestije itd.) kot mislimo da je boljse ali pravilnejse za nas bo to vplival le na nase grobo telo (s katerim se mi zmotno poistovecamo). iz tam pa se zeljenega "trajnega masla" nikol ne da dobit (ne glede na to kok ga "uskladimo") kot bi lahko ze po tokem casu ugotovil (oz. s kanckom iskrenosti priznal).

v vsakem trenutku "stepamo" oz. delujemo, tega se ne da nikol spremenit ker mi (dusa) je po naravi vecno aktivna (tod ko zamenja staro za novo telo, oz. spreminja svoje zelje in ideale v subtilnem telesu). kam pa je nase delovanje usmerjeno pa je stvar odlocitve, ki pa je bodisi pravilna ali pa napacna (in seveda pravilna v smislu negativnih izkusenj ki nam bojo prinesle trpljenje in se bomo zavel cesa "ne" smemo pocet). ce pa imamo kancek zaupanja v osebe ki so visje zavestne kot mi (ce priznamo da je kej takega sploh mogoce) bomo kdaj poslusal tud kaksen nasvet glede nasega delovanja in si s tem prihranil velik nesvecnosti. ampak sej ti si itak taka, ki se najraje uci iz negativnih izkusenj, tko da ti tuki tezko kdorkoli pol pomaga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #28 - 19.06.2003 at 17:59:50
 
arjan, je možno da ti prov zavračaš spodnje nivoje ???
sej je itak vse kar oni so iluzija in zato ničvredno.
kar se tiče _večnega_ zadovoljstva seveda.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Smisel obstoja... zadovoljstvo?
Reply #29 - 19.06.2003 at 20:49:11
 
gape wrote on 19.06.2003 at 17:59:50:
arjan, je možno da ti prov zavračaš spodnje nivoje ???
sej je itak vse kar oni so iluzija in zato ničvredno.
kar se tiče _večnega_ zadovoljstva seveda.

jaz ne zavracam spodnjih nivojev, ampak zavracam njihovo nepravilno uporabo. vsi spodnji nivoji morajo sluzit visjim, in ne obratno, kar je vecinoma v praksi.

grobo telo se da (in se mora) uporabljat za sluzenje Bogu, prav tako se da (in mora) uporabljat subtilno telo za sluzenje Bogu. to pa se da (in se hoce) le takrat ko mi spoznamo ali vsaj malo zaznamo duso, ki je ujeta v mrezo zmotnih poistovecanj, prav zarad nepravilnega odlocanja in nepravilnega delovanja. iluzija je tko kot bolezen ali zasvojenost z drogo za duso, ki je po naravi namenjena sluzenju Boga. ampak ker mamo mi svobodno voljo (ker ljubezen ne pozna prisile) jo vcasih narobe uporabmo.

ko je clovk pod vplivom droge mu je najbl vazn (najbl pomembno) dobit tisto drogo za kratkotrajno olajsanje. na podobn nacin, ko se mi poistovecamo s telesom avtomatsko sluzimo le njegovim potrebam (ki so dostkrat vecje kot le nujne) in pozabno na vse ostalo. to je tist kar je narobe. ljudje bi mogl "simple living, high thinking". sam ker tega high thinkinga nihce vec ne prakticira in uci, ljudje sploh ne vejo da obstaja (razen redki), in se dan danasjni dan fura le tko kot bi ten-nej reku "uzivajte". (ceprav itak ne more tok kor bi hotu, ker uzivat telesne ali subtilne uzitke je kot ce bi lizu sladoled skozi sipo". jah, kaj mors, enim je pac to vsec in so zadovoljni s tem. sam tko kot sem enkrat ze Devi napisu... zihr bo enkrat prsu cajt k ne bomo vec zadovoljni le z "neki je boljs kot nic". ko bomo ze vse izcuzal kar se izcuzat da, zejni ljubezni in zadovoljstva pa se, takrat bomo mogoce mal zacel "considerat" v cemu je catch.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6