Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 17
(Read 80725 times)
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #120 - 11.06.2003 at 13:49:32
 
Quote:
vso sreco pol.

a ce bos (mogoce kdaj) v sebi nasla informacijo, da si izkljucno sama ne mores pomagat, jo bos upostevala? (v tem primeru bi blo zadosceno obema stranema)


Kje pa je druga stran?

Pravim, da si skušam izključno pomagat sama, in si kolkr si pač lahko, ker druge možnosti ne vidim. Če meni nekdo pomaga, pa jaz tega ne vidim, ne morm pomagat, zato pa na drugi strani tud za kar pač sama mislim, da komu pomagam (sočutje, predanost...), pa tud ne zahtevam, al pa pričakujem (vsaj trudim se), da bi on bil za to hvaležen al pa kaj.

Moj odgovor je pa: ja, seveda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #121 - 11.06.2003 at 13:51:34
 
sm dodal se k prejsnemu postu.

no, jaz tud priznavam, da je mozno, da bos ti do te informacije prisla tud brez mene in mojega kvazi-socutja, ki prihaja le iz mojga ponosa, da sem jaz edini odresitelj vseh drugih, ceprav sem se sam ornk pogojen. obenem pa te prosim da mi odpustis za nasilje k sm ti ga povzrocil s tem mojim pocetjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #122 - 11.06.2003 at 13:59:38
 
Quote:
sm dodal se k prejsnemu postu.

no, jaz tud priznavam, da je mozno, da bos ti do te informacije prisla tud brez mene in mojega kvazi-socutja, ki prihaja le iz mojga ponosa, da sem jaz edini odresitelj vseh drugih, ceprav sem se sam ornk pogojen.


Smiley No vidiš, pa je šlo. Itak smo vsi pogojeni. Vedi, ne moreš nobenega rešit, če sam nisi rešen.  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #123 - 11.06.2003 at 14:03:43
 
Quote:
No vidiš, pa je šlo. Itak smo vsi pogojeni.

niso ciz vsi, ker drgac ne bi mel smisla opazit ali rect "pogojen", ker se ne bi mogl to definirat na "osvobojen". se prav ce smo mi pogojeni in to opazmo (nezadovoljstvo), pol zihr obstajajo tud nekateri ki so osvobojeni (ki imajo vecno zadovoljstvo).

Quote:
Vedi, ne moreš nobenega rešit, če sam nisi rešen.  ???

no vids, si ze prsla do te informacije. ce sam nisi resen, tud samga sebe ne mors resit (ker pol ne bi bil "ujet"), kaj sele druge. ce sam nisem zadovoljen, kako si lahko sam sebi dam zadovoljstvo, kaj sele drugim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #124 - 11.06.2003 at 14:07:34
 
Quote:
niso ciz vsi, ker drgac ne bi mel smisla opazit ali rect "pogojen", ker se ne bi mogl to definirat na "osvobojen". se prav ce smo mi pogojeni in to opazmo (nezadovoljstvo), pol zihr obstajajo tud nekateri ki so osvobojeni (ki imajo vecno zadovoljstvo).


No, jaz se s tem ne strinjam in mislim, da bo bolj zate, če nehaš bluzit o tem večnem zadovoljstvu in raje živiš tu in zdaj z vsemi radostmi in bolečinami, ki jih prinaša ljubezen. Večno zadovoljstvo je prav v tem.  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #125 - 11.06.2003 at 14:16:41
 
Quote:
No, jaz se s tem ne strinjam in mislim, da bo bolj zate, če nehaš bluzit o tem večnem zadovoljstvu in raje živiš tu in zdaj z vsemi radostmi in bolečinami, ki jih prinaša ljubezen. Večno zadovoljstvo je prav v tem.

bom probu. sam kaj k pa hocem od sedanjosti sprejemat le radost, bolecine pa ne. tud to prihaja od mojega ponosa, ki ne more sprejet resnice taka kakrsna je (hkratna enost in razlicnost). rezultat tega mojga ponosa je nezadovoljstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #126 - 11.06.2003 at 14:21:07
 
Quote:
bom probu. sam kaj k pa hocem od sedanjosti sprejemat le radost, bolecine pa ne. tud to prihaja od mojega ponosa, ki ne more sprejet resnice taka kakrsna je (hkratna enost in razlicnost). rezultat tega mojga ponosa je nezadovoljstvo.


Se lahko potrudiš in mi poveš, na kaj si tolk ponosen pravzaprav? Al misliš, da je to vse, kaj sploh maš - ponos pač praviš temu. Oziroma definiraj besedo ponos.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #127 - 11.06.2003 at 14:24:05
 
sploh pa, a sem jaz edini tukile zaenkrat "samo še" sanjac o vecnem zadovoljstvu? a teb je ze uspel dosezt "tu in zdaj" (vecno zadovoljstvo) in z vsem kar spada zraven, da mi lahko pomagas? Wink

al bo spet en slep vodil drugega slepega, in en ujet reseval drugega ujetega Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #128 - 11.06.2003 at 14:27:24
 
Quote:
sploh pa, a sem jaz edini tukile zaenkrat se sanjac o vecnem zadovoljstvu? a teb je ze uspel dosezt "tu in zdaj" (vecno zadovoljstvo) in z vsem kar spada zraven, da mi lahko pomagas? Wink

al bo spet en slep vodil drugega slepega, in en ujet reseval drugega ujetega Smiley


Kdo pravi spet, da ti skušam pomagat? Zanima me, kaj smatraš pod tolikokrat omenjen ponos?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #129 - 11.06.2003 at 14:43:19
 
Quote:
Kdo pravi spet, da ti skušam pomagat?

a mi ne?

Quote:
Zanima me, kaj smatraš pod tolikokrat omenjen ponos?

ponos je nekaj kar nam izkrivlja sliko realnosti. v praksi se ta ponos lahko opazi v tem, da se povzdigujemo v oblake (JAZ SEM...), in hkrati ne opazmo kolk smo v bistvu majhni in odvisni.

ce je moj obraz bele barve, gledam pa se v modrem ogledalu pol zmotno zakljucim da je moj obraz moder. ta modra barva na ogledalu je to cemur jaz pravim "ponos". ta ki izkrivlja realnost. realnost pa vemo da je polna blazenosti, se prav je iluzija polna nezadovoljstva. kok "ponosa" (iluzije) ma vsak pr seb in na seb pa se lahko opazi pr nasem zadovoljstvu in miru. to pa naj preverja vsak sam pr seb in s svojo iskrenostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #130 - 11.06.2003 at 15:39:43
 
Quote:
a mi ne?

ponos je nekaj kar nam izkrivlja sliko realnosti. v praksi se ta ponos lahko opazi v tem, da se povzdigujemo v oblake (JAZ SEM...), in hkrati ne opazmo kolk smo v bistvu majhni in odvisni.

ce je moj obraz bele barve, gledam pa se v modrem ogledalu pol zmotno zakljucim da je moj obraz moder. ta modra barva na ogledalu je to cemur jaz pravim "ponos". ta ki izkrivlja realnost. realnost pa vemo da je polna blazenosti, se prav je iluzija polna nezadovoljstva. kok "ponosa" (iluzije) ma vsak pr seb in na seb pa se lahko opazi pr nasem zadovoljstvu in miru. to pa naj preverja vsak sam pr seb in s svojo iskrenostjo.


Jaz sem bolj upala, da boš mi razkril, kaj je zate ponos in ne, da boš mi ponovno opisoval teorijo iluzije. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #131 - 12.06.2003 at 09:12:27
 
Quote:
Jaz sem bolj upala, da boš mi razkril, kaj je zate ponos in ne, da boš mi ponovno opisoval teorijo iluzije.

a se ti zdi teorijo iluzije vredno poznat, al ne? drgac pa sm ti tko al tko v prejsnem postu opisal tud kje se "ponos" (v grobem receno) lahko opazi v praksi ne le v teoriji. se enkrat bolj podrobno preber prvi del posta.

policaj k vid banano rece, uf spet bom padu. se prav pozna vsaj teorijo, ceprav je prakticno se ni zmozen aplicirat. ce pa ne bi poznal teorije, pol pa sploh ni nbene moznosti za prakso (in rezultat).

po drugi strani pa ce poznamo narobno teorijo in jo popolno apliciramo tud v praksi, ne bo nbenga "zeljenega" rezultata.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #132 - 12.06.2003 at 09:34:00
 
Quote:
policaj k vid banano rece, uf spet bom padu. se prav pozna vsaj teorijo, ceprav je prakticno se ni zmozen aplicirat. ce pa ne bi poznal teorije, pol pa sploh ni nbene moznosti za prakso (in rezultat).



Kva?
Kako teorijo?

Na kaj si ti tolk ponosen, je blo moje vprašanje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #133 - 12.06.2003 at 10:43:11
 
aja tebe zanima kaj sm jz mislu s tem k pravim je moj ponos moj sovraznik?

ponosn sm, da imam znanje, ki sem ga dobil od najbolj verodostojnega vira informacij. ta ponos mi zakrije resnico tud o tem, da znanje (teorija) brez aplikacije (praksa) se ni nic takega in nima smisla bit ponosen. sam kaj mors, mogoce sem pa jaz tud tak kot policaj iz zgornjega posta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #134 - 12.06.2003 at 10:46:54
 
In kako znanje to imaš, ali pa imaš samo ponos brez znanja ?

In kdo je najbolj verodostojen vir informacij ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 17