Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 17
(Read 80280 times)
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #135 - 12.06.2003 at 11:03:28
 
Quote:
In kako znanje to imaš, ali pa imaš samo ponos brez znanja ?


mogoce mam pa res samo ponos brez znanja, nikol ne ves. al pa mam znanje s ponosom. kaj ti pravis?

Quote:
In kdo je najbolj verodostojen vir informacij ?

Bog, oz. Absolutna resnica je edini verodostojen vir vsega znanja in informacij. On (in znanje o njem, ki ga lahko da le on) pa se nam v tem svetu razodeva skozi vec Njegovih instrumentov. ti instrumenti pa se delijo na pasivni agent (Vedski spisi) in aktivni agent (samorealizirana dusa, sluga Boga).

velik pa je tud (sploh zadnje case) samorazglasenih "pooblascencev", vprasanje pa je, ce so res pooblasceni od Boga al vec al manj od samih sebe. cas itak pove svoje in razkrije vse. (ker cas je ena izmed potenc Boga in ga ima samo on pod popolno kontrolo, nben drug).
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #136 - 12.06.2003 at 11:22:14
 
In sveti spisi, so ti zadnja Španska vas, ker iz prebranih tvojih postov se sploh ne da razbrati, da ti sploh upoštevaš kakšne vedske spise.

Tako kot si rekel in plunil v svojo skledo, čaš itak razkrije in pove vse.


Namo brahmanya-devaya go-brahmana-hitaya ca jagad-dhitaya krsnaya govindaya namo namah.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #137 - 12.06.2003 at 11:28:26
 
Quote:
In sveti spisi, so ti zadnja Španska vas, ker iz prebranih tvojih postov se sploh ne da razbrati, da ti sploh upoštevaš kakšne vedske spise.

kdo to lahko pove?

Quote:
čaš itak razkrije in pove vse.

si ti cas, al si clo Bog ze?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #138 - 12.06.2003 at 11:33:19
 
Ne eno, ne drugo. Ne izdajam se pa lažno, tako kot ti, ki govoriš eno, zraven berem pa čisto nekaj drugega.
Slepila so velika in močna, aneda Aryan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #139 - 12.06.2003 at 11:54:20
 
Quote:
Ne eno, ne drugo.

zakaj me pa pol obsojas?

Quote:
Ne izdajam se pa lažno, tako kot ti, ki govoriš eno, zraven berem pa čisto nekaj drugega.

kaj si pa ti to "storil" spodaj...

Quote:
Slepila so velika in močna, aneda Aryan.

svetoval, razkazoval, povedal?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #140 - 12.06.2003 at 12:05:02
 
Samo opomnil, vse ostalo si sprojeciral ti.

Gita, kaj je že to ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #141 - 12.06.2003 at 12:12:23
 
Quote:
Samo opomnil, vse ostalo si sprojeciral ti.

aja, sej res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #142 - 12.06.2003 at 12:17:49
 
Pa kaj tebi sveti spisi, seveda, predpostavka, če jih sploh bereš in se držiš tega, sploh kaj povedo ?
Kaj pa tvoji realizirani agentje in tvoja realizirana verska skupnost, ti ne dajo nič vedske osnove ?
Ti ne dajejo odgovorov na tvoja večna vprašanja ali so se te pa že naveličali ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #143 - 12.06.2003 at 12:23:19
 
Quote:
aja tebe zanima kaj sm jz mislu s tem k pravim je moj ponos moj sovraznik?

ponosn sm, da imam znanje, ki sem ga dobil od najbolj verodostojnega vira informacij. ta ponos mi zakrije resnico tud o tem, da znanje (teorija) brez aplikacije (praksa) se ni nic takega in nima smisla bit ponosen. sam kaj mors, mogoce sem pa jaz tud tak kot policaj iz zgornjega posta.


Hvala za iskren odgovor. Zakaj pa ne poskusiš malo 'živet', da boš videl, kako se to znanje povezuje z dušo. Če se sploh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #144 - 12.06.2003 at 12:26:51
 
Quote:
Zakaj pa ne poskusiš malo 'živet', da boš videl, kako se to znanje povezuje z dušo. Če se sploh.

sej probam zivet v skladu s tem znanjem kokr pac zmorem. edin vcasih mi mal zmanjka potrpljenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #145 - 12.06.2003 at 12:31:30
 
Quote:
Pa kaj tebi sveti spisi, seveda, predpostavka, če jih sploh bereš in se držiš tega, sploh kaj povedo ?

marsikej.

Quote:
Kaj pa tvoji realizirani agentje in tvoja realizirana verska skupnost, ti ne dajo nič vedske osnove?

seveda mi. drgac pa "verska skupnost" kot mnozina ne more bit lih "realizirana". realiziran je lahko le vsak sam, ne pa da obstaja "kolektivna realizacija". razen ce bi bli vsi v skupnosti realizirani, pa prakticno nikjer ni lih tko. ponavad zmeri nekdo ali nekateri so, nekateri pa se bojo, ce se bojo drzal navodil. drugi pac ne.

Quote:
Ti ne dajejo odgovorov na tvoja večna vprašanja ali so se te pa že naveličali ?

a to je misljeno kot vprasanje ali ze kar tvoje opazanje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #146 - 12.06.2003 at 12:38:12
 
No, pa ti bom jaz odgovoril.

Ne marsikaj, nič ti ne dajo sveti spisi, ker pokvarjenemu duhu v tebi ne morejo dati, ker niti svete besede ne prodrejo do tvojega okamenelega srca.

Tudi v tvoji verski skupnosti ti nič ne dajo, beri prvi odstavek.
Drugače pa, to ti misliš, da nekatere skupnosti ne morejo biti kot množina glih realizirane, pa še kako so, samo ti tega še dolgo ne boš videl in vedel.

Obedvoje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #147 - 12.06.2003 at 12:54:52
 
Quote:
Ne marsikaj, nič ti ne dajo sveti spisi, ker pokvarjenemu duhu v tebi ne morejo dati, ker niti svete besede ne prodrejo do tvojega okamenelega srca.

se se zmeri strinjas, da cas vse pove?

Quote:
Drugače pa, to ti misliš, da nekatere skupnosti ne morejo biti kot množina glih realizirane, pa še kako so, samo ti tega še dolgo ne boš videl in vedel.

a zato ker si en drugmu sugerirajo da so realizirani in jih kasneje prevzame kolektivna sugestija? prav, pa se druzi s takimi, ce ti odgovarja. tud tako "realiziranost" slej k prej cas razkrije kot vse ostalo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #148 - 12.06.2003 at 13:00:56
 
In predvsem me zanima od kod ti toliko časa sloneti tukaj gori, če si pa v svoji sekti baje nepogrešljiv.
Iz tvojih neumnih predpostavk je pač razvidno kar sem že napisal.
Ali pa je le ta tvoja, KAO verska sekta le v tvojem bolanem umu ?
Aryan, pokvarjen si.
Še zmeri se strinjam, sej z vsakim postom ta čas več pove in pokaže, le skrivaj se, vsakokrat se vidi in ve več.
Sugeriraš si vse ti v tvoj bolani um, ki je zaveden in prav nobeni sveti spisi te ne morejo rešiti, prav nobena verska sekta, dokler boš bolana na umu.
Piši Aryan, piši.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #149 - 12.06.2003 at 13:07:39
 
Quote:
In predvsem me zanima od kod ti toliko časa sloneti tukaj gori

ponavad na ta forum pisem iz sluzbe, ce imam kej prostga casa. moj nick pa ostane 8 ur gor, ker ga zutri vklopim in ga pol ne izklopim, tko da mogoce te je to mal zmedl.

Quote:
če si pa v svoji sekti baje nepogrešljiv.

?

Quote:
Sugeriraš si vse ti v tvoj bolani um, ki je zaveden in prav nobeni sveti spisi te ne morejo rešiti, prav nobena verska sekta, dokler boš bolana na umu.

ce ze skos govoris kdo me ne more, pa povej pol se kdo me lahko?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 17