Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 17
(Read 80724 times)
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #105 - 11.06.2003 at 10:30:07
 

Quote:
oz. kako lahko sploh sebi kaj das, sej tist tko al tko ze mas, drgac ne bi mogu dat Wink


Hm.

Quote:
kok zadovoljstva ti prinasa "zaupanje le vase", "vse je v meni", "sama si lahko pomagam, noben drug", "nikogar ne potrebujem", "vse je eno", "JAZ SEM samozadovoljena" itd.


Tega nisem nikol trdila, vedno poudarjam, da smo soodvisni, zato mormo razvijat sočutje. Mislim, res no, nehaj mi polagat besede tako.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #106 - 11.06.2003 at 10:41:34
 
Quote:
Tega nisem nikol trdila, vedno poudarjam, da smo soodvisni, zato mormo razvijat sočutje. Mislim, res no, nehaj mi polagat besede tako.

no mislim da oba veva da bi blo nesmiselno zdle iskat v kar nekaj postih kjer bi se zgornja trditev zrahljala. sam tega ne bomo pocel, a ne?

drgac pa sem vesel da si koncno opazla, da poleg tebe obstaja tud se kdo "drug", in da si ti mogoce se celo odvisna od koga "drugega".

kaj te je pripeljal do take radikalne spremembe, kjer "izkljucna enost" ni vec tisto kar si zelis? (oz. si baje tega sploh nikol nisi zelela, ampak smo ti le drugi polagal besede v usta in misli v um).
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #107 - 11.06.2003 at 11:34:24
 
Quote:
kaj te je pripeljal do take radikalne spremembe, kjer "izkljucna enost" ni vec tisto kar si zelis? (oz. si baje tega sploh nikol nisi zelela, ampak smo ti le drugi polagal besede v usta in misli v um).


Tvoj špekulativni um je spet na delu 100 na uro. On si je to izmislil, in nima kaj dosti skupnega z Enostjo. On vidi neko radikalno spremembo in on kao ve, kaj si jaz želim. Mam te poln kufer, aryan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #108 - 11.06.2003 at 11:40:27
 
Smiley

a zato ker govorim resnico, al zato ker svoje spekulacije (ugibanja) prodajam naprej? v primeru druge moznosti se ti pa ja ni treba tok sekirat, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #109 - 11.06.2003 at 11:52:27
 
Quote:
Smiley
v primeru druge moznosti se ti pa ja ni treba tok sekirat, a ne?


Kolk se jaz zasekiram naj te ne skrbi. Raje malo sebe vzemi pod rentgen, kolk te prevlada ta um, ki ni nič drugega kot zlo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #110 - 11.06.2003 at 12:05:12
 
Quote:
Kolk se jaz zasekiram naj te ne skrbi. Raje malo sebe vzemi pod rentgen, kolk te prevlada ta um, ki ni nič drugega kot zlo.

doktorjeva injekcija (z zdravilom) se res zdi kot zlo in smrt nasi bolezni (oz. nam pod vplivom te bolezni). sam tud to smo ze dostkrat potrpel, pa je blo pol boljs (zdravo) cez neki casa. tak je pac proces. nisem si ga jaz izmislu.

Resnica in nasa iskrenost sta edini ucinkoviti zdravili za vse nase "kronicne" bolezni (v obliki nevednosti/neznanja/iluzije). scasoma bomo vsi do takega zakljucka prsli, ceprav bo vmes se velik trpljenja (zdravljenja).
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #111 - 11.06.2003 at 12:08:40
 
Quote:
doktorjeva injekcija (z zdravilom) se res zdi kot zlo in smrt nasi bolezni. sam tud to smo ze dostkrat potrpel, pa je blo pol boljs (zdravo) cez neki casa. tak je pac proces. nisem si ga jaz izmislu.


Zakaj se pa pol delaš, kot da si ti neki doktor, in drugim nastavljaš kao dobronamerne injekcije? Če pa Vesolje itak poskrbi za to, da se človek sam pozdravi, s tem kar je.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #112 - 11.06.2003 at 12:12:31
 
Quote:
Če pa Vesolje itak poskrbi za to, da se človek sam pozdravi, s tem kar je.

od kdaj pa je za ozdravitev potreben se nekdo drug, poleg nas (oz. ne izkljucno mi sami)? si me pa kr mal presenetila zdle, ze drugic dons.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #113 - 11.06.2003 at 12:41:59
 
Quote:
Jaz doktorja bolj redko obiščem, morda zarad staleža, drugač si pa še zmeraj lepo sama pomagam.

a se temu staležu lahko rece tudi ponos? btw. kako pa ti kej uspeva pomoc sama sebi prakticno in z rezultati?

in, a se ti ne zdi, da ce lahko "sama sebi pomagas" da je to mal nesmiselno. ker ce ti sama sebi lahko pomagas, to pomen da pomoci v resnic sploh ne potrebujes.

in se bolj enostavno povedano :

-ce sem jaz reven, kako lahko pol sam sebi dam denar (in kaksen smisel bi mel pol sploh opazit ali rect reven/bogat)?

- ce si trenutno nezadovoljna, kako lahko sama sebi das zadovoljstvo (ce ga pa kao nimas, ker nisi zadovoljna)?

tud ce gledas to le kot igro dvojnosti v enosti (samozadovoljevanje, avtosugestija) te sprasujem, kok si kej zadovoljna ob tem "igranju" (v iluziji) in kako to da se ti sploh se da?

Quote:
Čeprav je paradoks, ko pa ljubezen in sočutje sočloveka najbolj zdravilno.

"socutje" je lahko zelo nevarna stvar, ce v resnic to sploh ni socutje. ce dam jaz pijancu alkohol bom "socuten" njegovi bolezni, ampak ne njegovmu trajnemu zdravju. ce dam jaz otroku jest ker joka (ampak ne vem da ga boli zarad napenjanja) bo moje socutje v obliki hrane lahko skodljivo.

ce je moj "ponos" v resnic moj najvecji sovraznik (ceprav se nam vsem ponavad zdi da je najvecji prijatelj), pol so vsi tisti ki so "kao socutni" in mi ga pumpajo (ce si ga ne ze sam) v resnic moji skodozeljci.

Quote:
Mislim, kje si spet to videl napisano?

jaz tud mislim da se nama ne splaca it lih tega iskat nazaj po postih (oz. po spominu, se najbolj tvojem). sicer ne da bi blo tezko najdet, ampak a ni bolj da si priznamo napako, in gremo naprej? (ce nam nam ponos seveda to dopusca, drgac bo pa se naprej tezka).
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: enost...
Reply #114 - 11.06.2003 at 13:16:01
 
Quote:
a se temu staležu lahko rece tudi ponos?  




Aryan, jaz bi temu rekel kar zdravje Wink




uživajta!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #115 - 11.06.2003 at 13:18:57
 
t wrote on 11.06.2003 at 13:16:01:
Aryan, jaz bi temu rekel kar zdravje

bomo vidl kok casa bos se tko temu rekel. kr vprasi littlestar kako se ji je iztekl (oz. se ji izteka). pa jih poznam se kr eno velko kopico oseb ki se jim ni lih "zravo" iztekl. mogoce se bo pa teb? kaj pravis?

uzivi!
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: enost...
Reply #116 - 11.06.2003 at 13:25:53
 
Quote:
bomo vidl kok casa bos se tko temu rekel. kr vprasi littlestar kako se ji je iztekl (oz. se ji izteka). pa jih poznam se kr eno velko kopico oseb ki se jim ni lih "zravo" iztekl. mogoce se bo pa teb? kaj pravis?




Samo ne se prevech sekirat. (še posebej ne zame)

Kolikor vem pa se nikomur zdravo ne izteče (razen tistim, ki umrejo zdravi  Wink)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #117 - 11.06.2003 at 13:30:46
 
t wrote on 11.06.2003 at 13:25:53:
Kolikor vem pa se nikomur zdravo ne izteče (razen tistim, ki umrejo zdravi  Wink)

a si zihr da se nbenmu zdravo ne iztece? btw. niti ti niti jaz ne bova nikol umrla, niti se nisva nikol rodila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: enost...
Reply #118 - 11.06.2003 at 13:34:49
 
Quote:
a si zihr da se nbenmu zdravo ne iztece?


Sem ti že odgovoril. Roll Eyes

Quote:
btw. niti ti niti jaz ne bova nikol umrla, niti se nisva nikol rodila.


Jaz bom umrl, ti pa ne Shocked (itak se imaš še veliko za naučiti) Wink

(pa tudi rodila me je moja mati - baje, da se nisem sam)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #119 - 11.06.2003 at 13:45:14
 
Quote:
Ne, ne zdi se mi nesmiselno "pomagat sama sebi"; prav nasprotno. Če sem še bolj natančno, druge izbire niti nimam. Kdo bi mi pa naj pomagal? Kdo mi pa lahko da zadovoljstvo, če ga sama ne najdem v sebi.

vso sreco pol.

a ce bos (mogoce kdaj) v sebi nasla informacijo, da si izkljucno sama ne mores pomagat, jo bos upostevala?

v tem primeru bi blo zadosceno obema stranema/ponosoma, mojem in tvojem.

ti si bos pomagala sama sebi (kar jaz pravim da ni mogoce) in nasla v sebi informacijo da si izkljucno sama ne mors pomagat (kar ti pravis da je nemogoce).

nemogoce je mogoce Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 17