Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 17
(Read 80531 times)
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #90 - 10.06.2003 at 13:25:31
 
Quote:
Jaz mu dajem mnogo, kar tebi niti v sanjah najbrž ne pride na misel, no in predvsem me zanima, ali mu ti sploh kaj daješ, si mu že kdaj kaj dala ?
Kaj bi naj in kaj ne, hja, najbrž mu še res nisi nič dala, ker kdor se tako vpraša, ne daje, ampak samo jemlje in prosi.
Veš, enkrat je treba začeti tudi dajat.
Bog je ljubezen, neopisljiva ljubezen in zato nam kar daje, mi smo pa egoisti in kar jemljemo.
Eh, že mora tako biti.


Misliš, da On kaj potrebuje, razen tega da si ti miren in izpolnjen (izpraznjen)? Komaj takrat si zmožen biti v Njegovem srcu.


Ne vem, kolk in kaj Mu ti daješ, zato sem tud vprašala. Glede na to, da praviš - mnogo mu daješ, se mi zdi, da to kar lepo daješ sam sebi, drugače se ne bi tega tako zavedal. Če ti maš ogromne potrebe in želje, pa morš zato dosti dajat, še ne pomeni, da v resnici Njemu daješ. Pred Njim smo vsi enaki.  



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #91 - 10.06.2003 at 13:32:19
 
Quote:
Kaj bi naj in kaj ne, hja, najbrž mu še res nisi nič dala, ker kdor se tako vpraša, ne daje, ampak samo jemlje in prosi.


Aja? Po čigavem je to tako?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #92 - 10.06.2003 at 13:44:26
 
Quote:
Misliš, da On kaj potrebuje, razen tega da si ti miren in izpolnjen (izpraznjen)? Komaj takrat si zmožen biti v Njegovem srcu.

po cigavem je pa to tako?

tko al tko pa, zakaj bi mogu sploh komu kej dajat? sej je itak vse "eno". ce nekdo daje nekaj nekomu pol to ni "enost", a ne? in ce ti potrebujes se nekoga/partnerja (druzga) pol to spet ni enost. in ce dajes sam sebi, v cemu je point? oz. kako lahko sploh sebi kaj das, sej tist tko al tko ze mas, drgac ne bi mogu dat Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #93 - 10.06.2003 at 13:48:19
 
Quote:
po cigavem je pa to tako?



Po mojem (vštevši vse prebrano).  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #94 - 10.06.2003 at 13:49:16
 
Pred njim smo res vsi enaki, saj smo del njega, vendar preden smo pred njim, pa nismo vsi enaki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #95 - 10.06.2003 at 13:50:40
 
Quote:
Po mojem (vštevši vse prebrano).

pa je vredno zaupanja to "po tvojem"? ti mas po moje najvec izkusenj ze s tem, zato nam lahko razkrijes. a je kej vrednosti (v smislu zadovoljstva) al ni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: enost...
Reply #96 - 10.06.2003 at 13:51:31
 
Quote:
Pred njim smo res vsi enaki, saj smo del njega, vendar preden smo pred njim, pa nismo vsi enaki.



Preden smo pred njim smo pa za njim  Wink

Euvribadi spredi zadi Grin


bp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #97 - 10.06.2003 at 13:55:40
 
Quote:
po cigavem je pa to tako?

tko al tko pa, zakaj bi mogu sploh komu kej dajat? sej je itak vse "eno". ce nekdo daje nekaj nekomu pol to ni "enost", a ne? in ce ti potrebujes se nekoga/partnerja (druzga) pol to spet ni enost. in ce dajes sam sebi, v cemu je point? oz. kako lahko sploh sebi kaj das, sej tist tko al tko ze mas, drgac ne bi mogu dat Wink


Aryan, ti ne razumeš besede dajati, beseda dajati se napiše zato, da je lažje razumljivo, vendar bogu se ne daje materialnih stvari, ker jih ne potrebuje, materialne stvari potrebuje pogojena duša, da lahko preživi, bog pa ni materialen.
Tudi sebi ne daješ, ker vse materialno kar si daš je nič v primerjavi kaj daš od sebe bogu na spiritualni ravni.
Poglej, tudi, če imaš partnerja, je to enost, s partnerjem se samo izpopolnjuješ v enosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #98 - 10.06.2003 at 13:56:28
 
Quote:
po cigavem je pa to tako?

tko al tko pa, zakaj bi mogu sploh komu kej dajat? sej je itak vse "eno". ce nekdo daje nekaj nekomu pol to ni "enost", a ne? in ce ti potrebujes se nekoga/partnerja (druzga) pol to spet ni enost. in ce dajes sam sebi, v cemu je point? oz. kako lahko sploh sebi kaj das, sej tist tko al tko ze mas, drgac ne bi mogu dat Wink


Zakaj si pa pol tu sploh, če ne zato, da se maš rad in da si pomagamo drug drugemu? Jaz ne želim partnerja, dokler ga potrebujem - to je instiktivno v meni. Najprej se moram ozdravit potrebovat nekoga. Samo sama se pa tud ne morem. Paradoks.

Quote:
pa je vredno zaupanja to "po tvojem"? ti mas po moje najvec izkusenj ze s tem, zato nam lahko razkrijes. a je kej vrednosti (v smislu zadovoljstva) al ni?


Mislim, da se spet projeciraš v mene. Ti maš svojevrstne izkušnje, jaz svojevrstne. Če hočeš kaj zvedet, bodi bolj specifičen. Zadovoljstvo v čem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: enost...
Reply #99 - 10.06.2003 at 14:02:08
 
Quote:
   
se prav vsak trenutek dozivljas tisto kar si takrat tudi zdaj?
 



ne

mi je pa recimo vceraj ratalo Smiley
če se osredotočim na tukaj in zdaj...
če sem se pripravljena odpret

...


kar se mene tiče je Bistvo napisano tule:
http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/koraki.html


vse je v meni


Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #100 - 10.06.2003 at 14:04:29
 
Quote:
Zakaj si pa pol tu sploh, če ne zato, da se maš rad in da si pomagamo drug drugemu?

kje pa je pol tu "enost" (tj. kjer ni drugega)?

Quote:
Jaz ne želim partnerja, dokler ga potrebujem - to je instiktivno v meni. Najprej se moram ozdravit potrebovat nekoga. Samo sama se pa tud ne morem. Paradoks.

sej je itak vse ze v tebi (baje, oz. si mi to ze dostkrat dopovedovala). pa si pomagaj sama pol.

Quote:
Ti maš svojevrstne izkušnje, jaz svojevrstne. Če hočeš kaj zvedet, bodi bolj specifičen. Zadovoljstvo v čem?

kok zadovoljstva ti prinasa "zaupanje le vase", "vse je v meni", "sama si lahko pomagam, noben drug", "nikogar ne potrebujem", "vse je eno", "JAZ SEM samozadovoljena" itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #101 - 10.06.2003 at 14:09:49
 
m wrote on 10.06.2003 at 14:02:08:
mi je pa recimo vceraj ratalo Smiley
če se osredotočim na tukaj in zdaj...
če sem se pripravljena odpret

si pol Pot ze vceraj nasla? zakaj pa si pol dons zutri napisala tole...

Quote:
Je stanje, v katerem bi bilo fino skoz bit.  Pot do tja še iščem...

a si se izmisjevala, ko si to danes zutri napisala, al si se izmisljevala prejle ko si zgornje napisala?

in prej enkrat si napisala da vsak trenutek to dozivljas "tukaj in zdaj", zdej gor pa si napisala da ne? kaj je pol zdej?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: enost...
Reply #102 - 10.06.2003 at 14:14:09
 

Vedno ista Luna sije na Nebu,
vedno različne so gore in reke na Zemlji.
Vse je sveto, vse je blaženo.
Je eno? Je dvoje?




uživajte!





Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: enost...
Reply #103 - 10.06.2003 at 14:16:17
 
Quote:
si pol Pot ze vceraj nasla? zakaj pa si pol dons zutri napisala tole...


???


Quote:
a si se izmisjevala, ko si to danes zutri napisala, al si se izmisljevala prejle ko si zgornje napisala?


jaz nimam čarobne palčke zate...


Quote:
in prej enkrat si napisala da vsak trenutek to dozivljas "tukaj in zdaj", zdej gor pa si napisala da ne? kaj je pol zdej?


nisem napisala da vsak trenutek to doživljam tukaj in zdaj, to si ti prebral


Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #104 - 10.06.2003 at 14:18:42
 
m wrote on 10.06.2003 at 14:16:17:
nisem napisala da vsak trenutek to doživljam tukaj in zdaj, to si ti prebral

aja, pol pa sorry. sej ves, jaz zvim v iluziji in pol kej narobe preberem al pa vcasih se clo kej kar sploh ni napisan.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 17