Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 14 15 16 17 18 ... 21
(Read 104626 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #225 - 01.09.2004 at 10:54:05
 
Pa še moje sanje od danes ponoči...v bistvu presenetljivo pozitivne glede na moje manifestno slabo počutje v zadnjem času.

Sem na travniku, do mene pride konj, s katerim se poznava. Slovi po tem, da je zelo muhast, nepredvidljiv na terenu, rad "vrže" jahače. Meni se zelo zahoče jezditi...Konj je neosedlan, brez uzde, brez vajeti... V sebi čutim željo po jahanju, se pa zavedam, da bo mogoče kaj narobe...vseeno grem gor z enim takim zaupanjem, da bom že znala z njim...

Odjezdiva proti gozdu...tam ga želim ustaviti in obrniti, v sebi pa vem, da bodo morda težave, ker tam konji zelo neradi gredo nazaj. A mi uspe, konj sledi moji volji. Na poti nazaj želim malo popustiti svojo kontrolo, ki jo imam nad njim s stiskom nog...želim drugače, bolj sproščeno jahati...vem, da obstaja možnost, da konj zbezlja, a tvegam, v sebi pa sem pripravljena tud na najhuje...popustim...in krasno galopirava, vse je ok, usmerjam ga tako, da mu le glavo nalahno obrnem v željeno smer...Ful sem srečna, uživam.  Prihajava do točke, kjer nameravam razjahati...tam je jarek....razmišljam, kaj bo, če se ga bo ustrašil...lahko ful "zmačka", kar je nevarno...se pripravim, dobro se ga primem za grivo... jarek preskočiva brez težav...

Razjaham, se "pocartava", on odide naprej (se mi zdi- nisem pa prepričana Undecided...)

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #226 - 01.09.2004 at 10:56:04
 
Previden sem bi zato, ker nism vedu oz sem sprobavov, a ma voda tako lastnost, da me ne 'pusti k seb', al  mam pa jest tako sopobnost k kristus, da lahko hodim po njej. Šele v drugem delu sanj sem to lastnost pripisov seb zarad sugestije kolega, da se vpišem med tankiste ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #227 - 01.09.2004 at 10:58:48
 
Jaz bi bila pozorna na "se komaj upam premaknit, da je NE BI predrl".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #228 - 01.09.2004 at 11:01:08
 
Lilith wrote on 01.09.2004 at 10:54:05:
Pa še moje sanje od danes ponoči...v bistvu presenetljivo pozitivne glede na moje manifestno slabo počutje v zadnjem času.

Sem na travniku, do mene pride konj, s katerim se poznava. Slovi po tem, da je zelo muhast, nepredvidljiv na terenu, rad "vrže" jahače. Meni se zelo zahoče jezditi...Konj je neosedlan, brez uzde, brez vajeti... V sebi čutim željo po jahanju, se pa zavedam, da bo mogoče kaj narobe...vseeno grem gor z enim takim zaupanjem, da bom že znala z njim...

Odjezdiva proti gozdu...tam ga želim ustaviti in obrniti, v sebi pa vem, da bodo morda težave, ker tam konji zelo neradi gredo nazaj. A mi uspe, konj sledi moji volji. Na poti nazaj želim malo popustiti svojo kontrolo, ki jo imam nad njim s stiskom nog...želim drugače, bolj sproščeno jahati...vem, da obstaja možnost, da konj zbezlja, a tvegam, v sebi pa sem pripravljena tud na najhuje...popustim...in krasno galopirava, vse je ok, usmerjam ga tako, da mu le glavo nalahno obrnem v željeno smer...Ful sem srečna, uživam.  Prihajava do točke, kjer nameravam razjahati...tam je jarek....razmišljam, kaj bo, če se ga bo ustrašil...lahko ful "zmačka", kar je nevarno...se pripravim, dobro se ga primem za grivo... jarek preskočiva brez težav...

Razjaham, se "pocartava", on odide naprej (se mi zdi- nisem pa prepričana Undecided...)



Pa si bla zihr sploh, kdo je koga  pravzprav vodil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #229 - 01.09.2004 at 11:03:19
 
titud wrote on 01.09.2004 at 11:01:08:
Pa si bla zihr sploh, kdo je koga  pravzprav vodil?


Ja, ves čas jaz njega...čeprav ravno to je bil v meni ves čas strah, da me ne bi on "odnesel"... sam sem šla v to z nekim zaupanjem, hkrati pa s pripravljenostjo oz. odločenostjo, tudi če zbezlja, da bom ostala gori...
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #230 - 01.09.2004 at 11:13:30
 
Lilith wrote on 01.09.2004 at 10:58:48:
Jaz bi bila pozorna na "se komaj upam premaknit, da je NE BI predrl".


Ja, zdej tud mene to bega, k si  me na to opozorila. Bojazen, da bi se mi vdrlo,  je bla v bistvu  neodvisna od tega, a je neprepustnost lastnot vode al pa mene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #231 - 01.09.2004 at 11:35:33
 
Lilith wrote on 01.09.2004 at 11:03:19:
Ja, ves čas jaz njega...čeprav ravno to je bil v meni ves čas strah, da me ne bi on "odnesel"... sam sem šla v to z nekim zaupanjem, hkrati pa s pripravljenostjo oz. odločenostjo, tudi če zbezlja, da bom ostala gori...


Se ne spoznam na konje, ampak se mi zdi, da če čutijo jezdečev strah/negotovost, se tega tega tud sami 'nalezejo' in ne prevzamejo nadzora mapak nekak zbezljajo... Vprašanje pol, a ni blo   to tvoje občutenje bolj vnajprejšnja pripravljensot  na to da te 'odnese' kot pa strah in negostovost pred tem, da te 'odnese'...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #232 - 01.09.2004 at 11:48:32
 
Lilith wrote on 01.09.2004 at 10:54:05:
Pa še moje sanje od danes ponoči...v bistvu presenetljivo pozitivne glede na moje manifestno slabo počutje v zadnjem času.

Sem na travniku, do mene pride konj, s katerim se poznava. Slovi po tem, da je zelo muhast, nepredvidljiv na terenu, rad "vrže" jahače. Meni se zelo zahoče jezditi...Konj je neosedlan, brez uzde, brez vajeti... V sebi čutim željo po jahanju, se pa zavedam, da bo mogoče kaj narobe...vseeno grem gor z enim takim zaupanjem, da bom že znala z njim...

Odjezdiva proti gozdu...tam ga želim ustaviti in obrniti, v sebi pa vem, da bodo morda težave, ker tam konji zelo neradi gredo nazaj. A mi uspe, konj sledi moji volji. Na poti nazaj želim malo popustiti svojo kontrolo, ki jo imam nad njim s stiskom nog...želim drugače, bolj sproščeno jahati...vem, da obstaja možnost, da konj zbezlja, a tvegam, v sebi pa sem pripravljena tud na najhuje...popustim...in krasno galopirava, vse je ok, usmerjam ga tako, da mu le glavo nalahno obrnem v željeno smer...Ful sem srečna, uživam.  Prihajava do točke, kjer nameravam razjahati...tam je jarek....razmišljam, kaj bo, če se ga bo ustrašil...lahko ful "zmačka", kar je nevarno...se pripravim, dobro se ga primem za grivo... jarek preskočiva brez težav...

Razjaham, se "pocartava", on odide naprej (se mi zdi- nisem pa prepričana Undecided...)



Lilith, sanje se mi že po samem " branju " zdijo dobre.

Imam občutek, da si sanjala o sebi ( jezdec in konj sta Ti ), predvsem o zaupanju v tisti del sebe, ki ga ljudje po višji naravi ne moremo nadzorovati. Na nek način si se prepustila sebi oziroma lahko bi rekli, da si postala sama sebi najboljša ( zaupna )prijateljica.  Verjameš v to, da v sebi nimaš nekoga, ki bi ti storil zlo, ali še bolj ,pripravljena si sprejeti to kar si. In to za vsako ceno.

Sanje ( konj,  ki jih imaš tudi v resnici zelo rada ) ti pa tudi pokažejo, da je to, kar v resnici tudi si, v resnici tudi dobro in tvoji duši blizu.

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #233 - 01.09.2004 at 11:52:27
 
Titud, imaš prav, v bistvu je šlo za mojo pripravljenost na najhujše...ker v sebi sem čutila neko zaupanje.

Toni, Bog požegnaj tvojo razlago...če je to res to (pa se tud meni zdi, da bi lahko bilo), potem si mi polepšal dan. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #234 - 01.09.2004 at 12:01:38
 
Aja, toni...če izhajava iz predpostavke, da sem jaz konj...bi lahko potegnila paralelo med
"slovi po tem, da je muhast, nepredvidljiv, rad vrže jahače"  in mojim dejanskim slovesom oz. tem, kako me vidi okolje?

Ker potem lahko to povezujem tudi z mojo splošno življenjsko orientacijo, ko mi ni vseeno oz. sem selektivna pri tem, kdo prihaja v moj osebni prostor...ene pač "vržem s sebe", z enimi pa rada "galopiram".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #235 - 01.09.2004 at 13:49:11
 
Lilith wrote on 01.09.2004 at 12:01:38:
Aja, toni...če izhajava iz predpostavke, da sem jaz konj...bi lahko potegnila paralelo med
"slovi po tem, da je muhast, nepredvidljiv, rad vrže jahače"  in mojim dejanskim slovesom oz. tem, kako me vidi okolje?

Ker potem lahko to povezujem tudi z mojo splošno življenjsko orientacijo, ko mi ni vseeno oz. sem selektivna pri tem, kdo prihaja v moj osebni prostor...ene pač "vržem s sebe", z enimi pa rada "galopiram".



Pa mislim, da bi to paralelo bilo mogoče postaviti, čeprav mislim, da bi s to dodelitvijo konju nekih zunanjih bolj ali manj negativnih karakteristik ( beri: ocen okolja ), naredil nad sanjami nasilje.  Če grem nekoliko naprej - na zunaj bi te znotraj takšnih karakteristik lahko nekdo hitro ocenil kot nezanesljivo. In tem zunaj je vedno težko razložiti kako stvari stojijo.  In ta konj se v odnosu s teboj ne kaže kot nezanesljiv, ker ni nek tujec. Prej  ti na nek način sporoča, da ga   boš spoznala in boš deležna njegove " prisotnosti ", če boš zaupala sebi in svojim sposobnostim. IN sanje v celoti pokažejo na globoko notranje samozaupanje in samosprejemanje.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #236 - 01.09.2004 at 16:11:26
 
Toni_Zamene wrote on 01.09.2004 at 11:48:32:
Imam občutek, da si sanjala o sebi ( jezdec in konj sta Ti )


Jest se tud nagibam k temu, da se sanje ne ukvarjajo neposredno z zunanjim/makrokozmomosom,  ampak se po defoltu ukvarjajo z  mikro kozmosm. Vsebine se samo projicirajo navzven v makrokozmos in s tem na vidne podobe, ki majo  zato lahko praviloma  čist druge pomene  kot jih imajo običajno v budni zavesti.

Sanje so po moje v bistvu nočna psihična higiena,  ki razcepljene dele naše osebnosti sestavlajo v celoto na način, da zablodele ali  v zavesti napačno povezane psihične  vsebine navezujejo na ene arhetipske nastavke oz. matrice kolektivno nezvednega, prek  katerih zavest zunanje  čutne vsebine šele lahko z gotovostjo  potrdi kot resnične.  

   
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #237 - 01.09.2004 at 16:58:41
 
titud wrote on 01.09.2004 at 16:11:26:
Sanje so po moje v bistvu nočna psihična higiena,  ki razcepljene dele naše osebnosti sestavlajo v celoto na način, da zablodele ali  v zavesti napačno povezane psihične  vsebine navezujejo na ene arhetipske nastavke oz. matrice kolektivno nezvednega, prek  katerih zavest zunanje  čutne vsebine šele lahko z gotovostjo  potrdi kot resnične.  

   



Tudi jaz tako vidim sanje. Sanje so zame tudi  to.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Sanje II.
Reply #238 - 04.09.2004 at 09:52:52
 
02. september '04.

Sedim, zraven do mene na levo in desno stran po ena ali več osoba. Dolga miza. Nasprotno so mislim le 3 osebe, med njimi tud Gape [ Smiley ] , tako sem pravzaprav imenovala tega moškog..., on je sedel prav pred meno.  Nekaj sva se pogovarjala, tud angleški včasih, a jaz sem malce dodala na nemečkem.. Smiley  V prostoru nisva le mi, skupaj je tuki okoli 20 ali več ljudje.
Čeprav ne bom povedala zadevo...   zelo kratko sva se pogovarjala.. naj rečem da medtem me 'Gape' vprašal ali je imam pri sebi kemični svinčnik.. jaz sem rekla da nimam,  a on da nič ne de.., in še nekaj besed
Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #239 - 08.09.2004 at 08:37:30
 
Kemični svinčnik je indigo barve Wink



Danes sem med drugim sanjala eno vožnjo s kolegico, ki je mela velik srebrn avto, štirioglat.  In medve se tako zgovarjava, (v RL se ne druživa; vem da je dvojček po horoskopu), nakar opazim, da je volan in vse za upravaljat zadaj.... Ona me pomiri Wink, da je vse pod kontrolo, da je to pač takšen elektronski avto, ki čuti vse ovire. Ko sem v nadalje s trepetom postajala pozorna na vožnjo, je šlo vse za las. Jao. Pravi joy ride. Not.

 



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 14 15 16 17 18 ... 21