Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 21
(Read 104656 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Sanje II.
Reply #210 - 29.08.2004 at 09:03:23
 
Eh… zdi se mi da velikokrat sanjam po naročilu…???
---
V stiko sem z enim moškim. { 1)  V sanjah ne vem da sem že poručena in imam moža  2) osobine, lastnosti te osebe so drugače kot ji ima moj mož   3) v sanjah ga nisem imenovala kot znanca- ne vem kdo je }
Potem sva se svadila nekaj, ne vem… vsekakor zelo slabi odnosi/ ne ujemamo se pak sva še dalj skupaj v istem prostoru, ali stanovanju.
Nič se ni spremenilo pak vendar nenadoma pride in hoče naj me vodi, vodi me na poroku!  Jaz sem zmedena. Kot da je z tem mislil pomagati sebi in meni, narediti nekaj kaj misli da bo morda rešilo probleme med nami, in sploh rešiti problem kaj dalje v življenju.
Nisem mislila da bi to bilo slabo.. mislim mi je bilo všeč.. pak takoj naj gremo Undecided… on ima že lepo oblačilo na sebi, je pripravljen, a jaz sem imela slabu obleku , mislim.., vsekakor mi je ena hlačna nogavica (mislim desna) bila dost raztrgana Embarrassed  Dovolim naj me hitro vodi, pak mi je Embarrassed in mislim kaj da naredim zdaj ...poroka a slaba obleka!…bodo ljudje me gledali.. pak mislim da sem slabo videla v svej tej hitrosti dogajanja ali so tuki res bili ljudje... ne spomnim se dobro. Vsekakor sem se tam takoj skrila izza oltarske mize..??? ali izza tega drugega kaj je tam bilo Smiley
ne vem več o porokam..
Kratek čas po porokam. Že se ne ujemamo, ne vem zakaj, se ne spomnim.. Takoj velika kriza v zakonu, slabo kot da bi skoraj in ločitev lahko bila.. vendar sva še dalj skupaj ( v enom stanovanju sva mislim bila)
Ko je vidil eno mojo napako (lastnost) mi je tedaj bilo Embarrassed ( V budnem življenjo mi to isto zadevo pogosto očita mož Undecided Wink )
Vendar sva tud zdaj nekak prišla do pomiritev..
(Ena moja dobra prijateljica ki je poznam v budnem življenju že dolgo a nisva se zdaj že dolgo srečala) je zdaj tuki z nami. Bo z nami veliko časa imela skupaj.. razmišljam ali je to dobro.. kako bi  in ali bi nami ta prijateljica lahko pomagala meni in možu naj imamo bolje odnose v zakonu..? (Cheesy)  tedaj sem v sanjam sklenila da morda bo pomogla ker je komunikativna, vesela , zabavna in bo vzdušje veselije...le prijateljski seveda! Wink Roll Eyes
Dalje se le spominam kako držim eno žensko za noge,(ne vem če je to ta prijateljica..) ne želim naj bi padla in mislim kako naj jo spuščam na tla a da ne bo pri tem imela poškodbe…Mislim da sva bila v stanovanju in da sem jo po nekaj časa in muke uspela položiti na kavč..

lp



Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Sanje II.
Reply #211 - 29.08.2004 at 18:15:19
 
Važen dodatek:

Vemo da sen splošno ni budna resnica
Ta sen je orginal, ne domišljija, vsaka beseda je res moj spomin nanj
Tuki NI asocijacij !!!
Edina asocijacija je v vašim glavam.

Naj vete še - v budnem življenju me NI nekdo na silo nagovarjal naj vstopim!

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #212 - 30.08.2004 at 00:14:10
 

Tvoji zakonski odnos?

Ko že omenjaš drugo osebo, od moža, a živo nasprotje -zna biti, da se oziraš za drugačimi vrednotami osebnosti, kot je tvoj mož. Iščeš, še tiste majhne delčke katere ti manjkajo. Želiš se dopolnjevati;) a ti nekako zmanjka moči za to.

To lepo prikaže tvoja prijateljica. Ko si njene bližine enostavno zelo želiš- privalači te, ker ravno to kar izžareva ona, ti potrebuješ.

Poroka, katero ne doživljaš kot lepo doživeto zate, daje znak, da se potrudi biti bolj vesele narave, doživljaj tako tudi sebe. Slaba obleka - ceni sebe in svojo osebnost.

Kavč - Ti si sama sebe ( dala počivati;)).
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Sanje II.
Reply #213 - 30.08.2004 at 12:32:38
 
Star12 Smiley
...hmm... pa.. ok
Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #214 - 30.08.2004 at 14:46:06
 
Zadnje sanje, part IV:

Sprejmem nujen klic po telefonu, da moram v pisarno uredit eno zadevo, da bo na dokumentu še isti dan izdaje. Vozim po  kraju in parkiram na enem parkiršču, samo zato, ker je blo tam že precej avtov in ker vem, da bi bla  pisarna maorala bit v bližini enega  precej prometne točke. Iz avta pa sloh ne vem kam bi šel, ker pojma nimam, kje mam pisarno.  Šibam okrog ko nor ves paničnen in   ker me niti ena stvar, ki jo vidm na poti, ne spomni, kje bi lahko bla pisarna in se nemočen ugotovim, da sem  očitno pozabu, kje jo imam.

Ko se zbudim ugotovim, da sem v sanjah iskal pisarno čist v enem drugem mestu, kjer jo seveda nism mogel najt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Sanje II.
Reply #215 - 30.08.2004 at 17:38:39
 
titud wrote on 30.08.2004 at 14:46:06:
Sprejmem nujen klic po telefonu, da moram v pisarno uredit eno zadevo, da bo na dokumentu še isti dan izdaje. Vozim po  kraju in parkiram na enem parkiršču, samo zato, ker je blo tam že precej avtov in ker vem, da bi bla  pisarna maorala bit v bližini enega  precej prometne točke. Iz avta pa sloh ne vem kam bi šel, ker pojma nimam, kje mam pisarno.  Šibam okrog ko nor ves paničnen in   ker me niti ena stvar, ki jo vidm na poti, ne spomni, kje bi lahko bla pisarna in se nemočen ugotovim, da sem  očitno pozabu, kje jo imam.

Ko se zbudim ugotovim, da sem v sanjah iskal pisarno čist v enem drugem mestu, kjer jo seveda nism mogel najt.  

No, pa poskusimo razložiti tele sanje:  Wink

Telefonski klic simboliziira tvoj pravi jaz, ki ti sporoča, da bodi to, kar si in bodi zdaj (isti dan izdaje), skratka bodi uresničen.

Parkirišče predstavlja tale forum, kjer si se srečal z zelo pisano druščino raznoraznih modelov, ki valjda da urejajo podobne zadeve kot ti, zato upaš,  da bi pa morda lahko samouresničitev našel prav tu, saj v taki gneči (veliko parkiranih avtomobilov)  nekaj že mora bit  na stvari.

Potem pa sledi prebujenje in spoznanje, da to sploh ni tisti kraj, kjer bi zastavljeni cilj lahko dejansko uresničil ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #216 - 30.08.2004 at 17:52:50
 
titud wrote on 30.08.2004 at 14:46:06:
Sprejmem nujen klic po telefonu, da moram v pisarno uredit eno zadevo, da bo na dokumentu še isti dan izdaje. Vozim po  kraju in parkiram na enem parkiršču, samo zato, ker je blo tam že precej avtov in ker vem, da bi bla  pisarna maorala bit v bližini enega  precej prometne točke. Iz avta pa sloh ne vem kam bi šel, ker pojma nimam, kje mam pisarno.  Šibam okrog ko nor ves paničnen in   ker me niti ena stvar, ki jo vidm na poti, ne spomni, kje bi lahko bla pisarna in se nemočen ugotovim, da sem  očitno pozabu, kje jo imam.

Meni se iz tega zdi, da nisi ravno s srcem pri svojem delu, oz. imaš občutek, da se na tem področju ne znajdeš najbolje.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #217 - 31.08.2004 at 08:16:26
 
O.k, fanta, lahko da to pomen to, kar pravita, samo po moje niso tko enoznačne, če bi  dalo tko  direkt paralele s početjem v real lajfu vlečt, službo npr.

Kaj pa če klic oz. naročilo pomen, da  se moj jaz napačno identificira s potrebo  nekoga drugega, da  mora takoj in eksaktno izpolnt njegovo željo/naročilo? In da situacija, ustvarjena nezavedno  v sanjah,  temu jazu sporoča,  da če tko reagira,  pričakuje samorealizacijo  na napačnem mestu? Undecided Smiley      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Sanje II.
Reply #218 - 31.08.2004 at 08:50:23
 
titud wrote on 31.08.2004 at 08:16:26:
Kaj pa če klic oz. naročilo pomen, da  se moj jaz napačno identificira s potrebo  nekoga drugega, da  mora takoj in eksaktno izpolnt njegovo željo/naročilo? In da situacija, ustvarjena nezavedno  v sanjah,  temu jazu sporoča,  da če tko reagira,  pričakuje samorealizacijo  na napačnem mestu? Undecided Smiley      

To boš najbolje vedel sam, drugi lahko le ugibamo.
Dvomim, da se je tvoj jaz identificiral s potrebo nekoga drugega in če že tako zgleda, se gre skrivalnice.
Podzavest je egoistična in običajno se ukvarja le sama s sabo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #219 - 31.08.2004 at 09:48:28
 
Bardo_Thodol wrote on 31.08.2004 at 08:50:23:
To boš najbolje vedel sam, drugi lahko le ugibamo.
Dvomim, da se je tvoj jaz identificiral s potrebo nekoga drugega in če že tako zgleda, se gre skrivalnice.
Podzavest je egoistična in običajno se ukvarja le sama s sabo.



Do samega  sebe si ponavad najbolj trdovratno pristranski.

Podzavest je neke vrste most med nezavednim in zavednim. Je tisto sivo polje/senca, v katerga se potisnejo vsebine, ki jih zavest (še)ne zmore predalat, ker ne ve, kako.  Te vsebine se zihr 'razrešujejo' v sanjah na en svoj način, ponavad pod vplivom zavesti in po  generalnih  'navodilih' kolektivnega nezavednega, v katerem zavest in podzavest sidriata. Ta 'generalna navodila' so arhetipske vsebine, katerih zanačilnost je, da so dvoumne/večpomenske, a ravno korespondenca  z njimi zavesti da avtentično težo, občutje prave resničnosti. Podzavest v tem smislu deluje mefistovsko, hoče svojo  delno  resničnost vsilit zavesti, naloga zavesti pa je, da se nauči korespondence (magari preko sanj) z nezavednim, da na tak način  ohrani svojo celovitost in se ta upre skušnjavi po prevladi egistične  sence.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Sanje II.
Reply #220 - 31.08.2004 at 10:17:14
 
Jaz si različne stopnje zavesti najlažje predočim kot nekakšen svetleči gejzir, ki bruha iz zemlje v višino in kljubuje težnosti, ter je v spečem stanju nekoliko nižji, v časih večje budnosti pa lahko brizgne prav visoko.

Vendar tudi takrat, ko brizga zelo visoko, je gejzir zavesti še vedno sestavljen tudi iz vseh "nižjih " stopenj zavesti, tudi tistih, ki se dotikajo zemlje in na katerih dejansko slonijo višje plasti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #221 - 31.08.2004 at 14:35:54
 
Jest pa razmerja med mikro in makro kozmosom, ki naj bi ga urejala zavest ne vidm tko enoznačno in enosmerno. Nezvedno ni le neizčrpen vir, gre za krožnje v bistvu iste   energije, ki se na različnih nivojih samo  transformira. Naloga zavesti je to  transformacijo izpeljat na način, da služi njeni induvidualnosti.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Sanje II.
Reply #222 - 31.08.2004 at 15:21:29
 
Ja, narava zavesti je velika uganka (ki se je seveda dobro zavedamo 8) ) in mnoga vprašanja ostajajo odprta.

Zaenkrat smo lahko prepričani le o tem, da je.

Namesto Descartesovega "Mislim, torej sem" bi raje rekel, "Zavedam se, torej sem" .
(Zavedam se tudi svojih misli, ne morem pa misliti o zavesti, brez zavesti)




Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #223 - 01.09.2004 at 08:18:53
 
sanje, part V.

Spravljam  se v bazen, precej pozorno, ker me z roba opazuje en folk in daje ene opazke. Toda voda se ne 'predre', tko da  na vseh štrih čepim na površini kot na nekakšni membrani in se komaj upam premaknit, da je ne bi predrl. Ugotovim, da se me voda pač ne 'prime' in začedeno skomigam proti folku, ki se jim proti mojemu pričakoavnju moje stanje ne zdi nč kaj dost nenavadno.  
Undecided Roll Eyes

Kasneje  z enim znancem razpravljava, česa bi se lotil,  čim boljš izkoristu lastnost, da  se me voda ne 'prime'. Pade ideja, da se prijavim med tankiste, ker bi se dal fajn z visoko tehnologijo izkoristit  mojo neranljivost, ker se očitno po logiki, da  se me ne 'prime' voda ,  tud mene, ki sem iz vode, nč ne more prijet  ???...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #224 - 01.09.2004 at 10:44:40
 
titud wrote on 01.09.2004 at 08:18:53:
sanje, part V.

Toda voda se ne 'predre', tko da  na vseh štrih čepim na površini kot na nekakšni membrani in se komaj upam premaknit, da je ne bi predrl. Undecided Roll Eyes

 



A ni hecno- ti v bistvo ne želiš, da bi se te voda (čustva?) prijela (dotaknila, prišla blizu?)...

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 21