Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 21
(Read 104649 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #195 - 20.08.2004 at 08:53:28
 
Lilith wrote on 19.08.2004 at 16:23:44:
Kakšne asociacije se meni pojavijo ob tvojih sanjah:
- "nezaslužena nagrada" - perfekcionizem v povezavi z nizkim vrednotenjem sebe.... ne dopustiš, da je na tebi tud kaj vrednega, kar vidijo drugi
Mogoče si prestrog do sebe, pa ti sanje to sporočajo.
- še več, rad bi bil čist neopazen, še neke "zoprne" stvari kot je napr. pospravljanje stolov bi  počel, da le ne bi bil opažen kot "dober" s strani drugih ljudi



Jap, po moje so sanje zlo podobne unim prejšnjim, ko sem bil nepričakovano  nagrajen za v bistvu nemoralno dejanje. V prejšnjih sanjah sem bil za nemoralnno dejanje sicer preganjan, vendar mi je notranja  osvoboditu prinsela tud  spoštovanje okolice  do tega novega stausa 'nemoralneža'. V  teh sanjah  pa sem proti lastnemu pričakopvanju spoznal, da je mogoče bit za  nemoralno dejanje neposrednio nagrajen tud od 'varuhov' morale, zmedena reakcija  ob tem pardoksu pa priča, da sem bil soosčen z dejstvom, da  čut za 'moralo' v bistvu  le subjektivno  občutje, ki je lahko zunanjo avtoriteto  v popolnenem nasprotju.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #196 - 20.08.2004 at 10:39:17
 
A ni fajn, ko se sanje tak lepo nadgrajujejo? 8)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #197 - 20.08.2004 at 11:03:21
 
Je vprašanje, a se  sanje res 'nadaljujejo' ali mi z našimi interpretacijami skušamo usvarit en vtis tega nadaljevanja in tako  vnest v  logiko pa red  v sanje, ki nas plašijo s svojo kaotičnostjo...   Undecided Roll Eyes Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #198 - 20.08.2004 at 15:31:29
 
Jaz imam s sanjami izkušnjo, da dokler ne skapiram njihove sporočilnosti, se ne premaknejo na naslednji nivo v smislu nadgradnje. Pač pa se njihova sporočilnost kaže skozi sila različne oblike manifestnih sanj....govorim iz izkušenj, ko sem šele čez mesece skapirala, kaj mi govorijo...potem so se unesle...oz. transformirale na višji nivo v smislu nadaljevanja notranjega procesa.

Imaš čist prav, da dostikrat sami sebe "farbamo", ampak vse pa tud ni iluzija- malo si pa že moramo zaupati.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #199 - 26.08.2004 at 11:38:05
 
Evo še ene sanje, part III. v nanizinki na temo nagrade/kazni za kršenja moralnih norm:

Dogajanje  konec osemdsestih, oobdoje ribarije med zsms in zks. Jest kot  mladinsnki funkcionar seznanim par svojih aktivistov, da majo na partiji v sosednjem prostoru o nas ene zaupne kartoteke, s kateremi nas držijo v šahu in zarad katerih nas bodo dal pozpret, če če bomo še naprej sral čez njih. Sklenemo, da bomo ponoč vlomil v pisarno in pobral te kartoteke. Vlomimo in zato ker v bistvu sploh ne vemo, kaj iščemo, vzamemo kar ene brezvene papirje, ki se nam zdijo mal 'sumljivi'.  Zjutraj pride pome policija in me privede pred pisarno preiskovalnega sodnika, iz katere ravno izstopajo trije kameradi pri vlomu. Povedo mi, da so nas najbrž snemale kamere. Vprašam jih, kaj je sodnik  hotu od njih, eden od njih pa mi pokaže ene širi strani risb in pravi : "Tole." "Pa saj to si  narisov", mu rečem, ko vidim ene nedokočane skice zmajev, hudiča in enih ognjenjenih scen, ki jih je tip ponavad drugim risal za tatuje.  "Je sodnik reku, naj mu kar kaj  narišem in je bil zadovljen. Zdej gremo lahko domov. Ti tud. " Ga  ful debel gledam, pol pa pride partisjski sekretar (tist, ki smo mu vlomil v pisarno) in mi razloži, da je sodnik moral upkrepat, ker so nas policaji  zasačli pri vlomu, samo da mu je že on (sekretar) dopovedal, da ne bi blo dobr, če bi tist  kar smo odkril pr njemu,  pršlo ven, ker bo štala v državi, pa se je zato s sodnikom zmenu, da nam bo vlom spregledal, če se nardi tko, da tist,  kar smo odnesl, ne bo  za nč uporabn. Zato  je  tud sodnik  naroču fantu, naj nariše kar ene risbe, da  bodo služile za dokazn material, če bi bil  prisiljen zarad vloma sprožit sodni proces. Mi je sekretar  še reku, da zadaj upa, da je zadeva zaključena, da smo si 'bot' in da tsitga, kar smo zares  najdl ne bomo izkorsitl prot njemu, ker nam je naredu pred sodnikom uslugo, da nas ne bo dal zapret zarad vloma. Jest mu rečem, da nismo najdl  nač takga,  na kar bi nas sploh lahko držal in kar bi lahko naredl štalo v državi, če bi prišlo ven in da mu zato  nism  dolžan nobene usluge, ker z vlomom nobenmu nismo naredl nobene škode in nas zato ne morejo dat zapret. On pa men nazaj, da naj ne bom naiven in da če jest ne vem kaj sem odnesu to še ne pomen, da tisto res ni tud nč pomembn in da me ma  on zdaj zares  v  šahu, če bom skušal karkoli proti njemu srat.

Valjda sem se spet z oljajšanjem zbudu.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #200 - 26.08.2004 at 11:40:48
 

jaz sem pa danes sanjala, da je snežilo  Lips Sealed

sem še prav rekla 'avgusta, pa sneži'  Undecided

 ???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #201 - 26.08.2004 at 11:45:12
 
m wrote on 26.08.2004 at 11:40:48:
jaz sem pa danes sanjala, da je snežilo  Lips Sealed

sem še prav rekla 'avgusta, pa sneži'  Undecided

 ???




snih ciu lit  8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sanje II.
Reply #202 - 26.08.2004 at 11:46:45
 
t wrote on 26.08.2004 at 11:45:12:
snih ciu lit  8)

a maš to še na zalogi ... se priporočam ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #203 - 27.08.2004 at 00:14:15
 
m wrote on 26.08.2004 at 11:40:48:
jaz sem pa danes sanjala, da je snežilo  Lips Sealed

sem še prav rekla 'avgusta, pa sneži'  Undecided

 ???


Si gledala snežinke, kako padajo z neba?
ALi videla celo pokrajino v sneženi odeji?


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #204 - 27.08.2004 at 08:29:29
 
Frišne sanje, part IV:

Okolje razred tik pred začetkom pouka (ni jasn al šole sploh). Vsi se pripravljajo za zagovor seminarske pri slovi. Jest ves paničn, ker sploh neč vedu o tem, da je blo treba nardit seminarsko. Sprašujem folk okrog, na katero temo, a vsak pove čist drugo, tko da nimam šans, da bi jo od koga na hitr  preplonkov. Pravijo tud, da mora obsegat vsaj osem  strani in da bo dons naključno izbral za zagovor širi, vsak po 15 minut za zagovor. Se mi res čudno zdi, da samo jest o tem neč ne vem, najrajš bi špricnu, a ostanem. Ura slove se začne, profoks pokliče enga za zagovor, on začne brat seminarsko, a ga koj prekine, da ne  dovoli brat, da mora iz glave. Sošolc se nekaj matra, pol pa  pokliče drugega. Tud ta  se nekaj matra, pol pokliče tretjega, ki spet kar nekaj govori. Učitlj nobenga ne posluša dolg, jih kar hladno prekinja in kliče zmerom nove. Ker od vseh zahteva govorjenje iz glave,  mi začne situacija blazno ustrezat. Če bi  me porufal, sploh ne bi upazu, da se nism prpravu, pa še v prednosti sem, ker se mi ni treba matrat s tem, kako bi opisal tisto, kar bi  prej pismeno pripravu in bil tko kot sošolci v jebi, kako zdej to na pamet obnovit. Mrzlično sem v glav iskal temo, o kateri bi začel govort, ko me bo porfal. Mi nobena na pride na misu in si začnem popolnoma zaupat, da mi bo že  padla v glavo, ko me bo porufal. Sem bil kar razočaran, ker samo mene ni, tako da sem imel občutek, da me ni nalašč, da me je s to ignoranco v bistvu nagradu.  Da je v bistvu samo druge jebal celo uro, ker so se tko  pripravl in da bi moral prit na uro prazprav tko nepripravljen kot jest. Ko prfoks sploh ni pobral seminarskih, se mi je zares posvetil, da so si sošolci  seminarske v  bistvu izmislili, ker si niso zaupal, da zmorejo karkoli iz sebe dat, če jih proks porufa, ne da bi se prej orenh  pripravl.  
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
mauk
1
*
Offline

:-)
Posts: 38

Re: Sanje II.
Reply #205 - 27.08.2004 at 08:37:30
 
m wrote on 26.08.2004 at 11:40:48:
jaz sem pa danes sanjala, da je snežilo  Lips Sealed

sem še prav rekla 'avgusta, pa sneži'  Undecided

 ???


Anything is posible, v današnjih klimatskih spremembah  Smiley

Jest sem pa dans sanjal NEO-ta kako je naredil tisti trik ko vzvalovi zemlja okrog njega in pomeče tiste agente stran okrog njega. Pravzaprav me je prišel rešit, k me je en folk začel obkrožat z vseh strani. Pol k sem videl kako je to izvedel, si nisem mogel kaj, da ne bi še jaz naredil en tak manjši zemeljski val.
No naslednji trenutek sem bil že 200m v zraku in na tleh sem še vedno lahko videl te "zemljske" valove... kot v vodi... smo da so bli na zemlji.
Back to top
 

Om Namaha Shivaya
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #206 - 27.08.2004 at 09:27:42
 
Moonlight wrote on 27.08.2004 at 00:14:15:
Si gledala snežinke, kako padajo z neba?
ALi videla celo pokrajino v sneženi odeji?





zemljo (travo) prekrito z rahlo plastjo snega (ne znam prav opisat sploh, kot tanek oblak Smiley )...


tole mi je prišlo na pot:

Sneg: videnje snega, ki si ga videl, je najbrž simbol zavesti v stanju čistosti in tišine, miru - kot zasnežena zemlja; v tej se pojavi novo življenje (dušno, duhovno kot nakazujejo rože) namesto starega umskega in vitalnega življenja, ki ga je prekril ta plašč snežne beline.

Sri Aurobindo: Integralna joga

(5444. post)
Back to top
« Last Edit: 27.08.2004 at 11:47:13 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #207 - 27.08.2004 at 18:40:33
 
Lilith,jst sem pa zadnjič tebe sanjala,sem ti hotla že na chatu povedat pa si prehitr pobegnla.Imala si do ramen rjave lase z rahlo svetlejšimi prameni,bila si zelo lepa punca.Nekej smo se pogovarjale in potem smo se znašle v eni gostilni,oziroma ti in moj fant sta se znašla.Jst sem kr nekej bluzila tam okrog invčasih pogledala proti vama,nisem bila ljubosumna,sam zanimal me je,kaj si mata tolk za povedat in zakaj jst ne smem bit zraven.Potem se sanje preselijo v kraj moje stare mame,ti še vedno z mano.Nekej smo se šetale po tistmu kraju in naenkrat so okrog naju začel tekat volkovi.Midve sva začele bežat,ampak me ni blo preveč strah,hitr sva tut zbežali v hišo.Jst sem se znašla naslonjena na pult in v rokah sem imela neke papirje,besedilo je blo pa tko zamotano,da nisem mela pojma,kaj gor piše.Potem si mi ti rekla,lej kako volkovi trgajo ovce in ko sem pogledala skozi okno,sem videla 4 volkove kako spravljajo v kot najprej enga bika,potem pa se je on spremenil v ovco in potem so jo raztrgal.Nisem občutila nobene panike al pa slabih filingov,ampak sem enostavno vedla,da je to tut life in da tko mora bit...In potem konc.
A komu pade na pamet kaka asociacija?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #208 - 29.08.2004 at 00:31:19
 
m wrote on 27.08.2004 at 09:27:42:
zemljo (travo) prekrito z rahlo plastjo snega (ne znam prav opisat sploh, kot tanek oblak Smiley )...


tole mi je prišlo na pot:

Sneg: videnje snega, ki si ga videl, je najbrž simbol zavesti v stanju čistosti in tišine, miru - kot zasnežena zemlja; v tej se pojavi novo življenje (dušno, duhovno kot nakazujejo rože) namesto starega umskega in vitalnega življenja, ki ga je prekril ta plašč snežne beline.

Sri Aurobindo: Integralna joga

(5444. post)


Cool.
Ti pa si kje? Smiley

Lepo si napisala to o snegu.
Ja to, kar si napisala bi bilo ko vidiš padanje snežink katere tudi pomenijo tvoje osebne misli, čustva...

Menim, da se vse navezuje na čustva, ker sanje to tudi so. Sam sneg; zamrznjena čustva ( hladna, ali ohladitev le teh na nekaterem področju življenkih vrednot.) Ali pa tudi Nek nov začetek, odvisno v kaj se podajaš. Ker je prekril travnato povrišino ( tvoj trud v nečem).

Torej - čimveč sonca v tvojih sanjah ti želim  Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #209 - 29.08.2004 at 00:58:56
 
picola wrote on 27.08.2004 at 18:40:33:
Potem se sanje preselijo v kraj moje stare mame,ti še vedno z mano.Nekej smo se šetale po tistmu kraju in naenkrat so okrog naju začel tekat volkovi.Midve sva začele bežat,ampak me ni blo preveč strah,hitr sva tut zbežali v hišo.Jst sem se znašla naslonjena na pult in v rokah sem imela neke papirje,besedilo je blo pa tko zamotano,da nisem mela pojma,kaj gor piše.Potem si mi ti rekla,lej kako volkovi trgajo ovce in ko sem pogledala skozi okno,sem videla 4 volkove kako spravljajo v kot najprej enga bika,potem pa se je on spremenil v ovco in potem so jo raztrgal.Nisem občutila nobene panike al pa slabih filingov,ampak sem enostavno vedla,da je to tut life in da tko mora bit...In potem konc.
A komu pade na pamet kaka asociacija?


picola...

če se z Lilith osebno poznata - se vprašaj, kako stoji vajin odnos, predvsem tvoj do nje same.
volkovi ( nekaj z njene strani te pritegne in si želiš delovati skupaj z njo ). 4 volkovi ( 4 stvari).

Pa tole; volk se spremeni v bika
Volk  napadalnost, divjost
Bik ( moč, ki je nepremagljiva in sliovit zanos ). S te strani se mi dozdeva, da želiš nekaj nadzorovati
in potem se spremeni v ovco ( z nečem se boš morala pomiriti v sebi Wink



Je bilo v zaupanju stvar  Wink



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 21