Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 19 ... 21
(Read 104387 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #240 - 08.09.2004 at 09:47:09
 
Indigo zna res asociirat na nekaj, kar zapušča trajno/neizbrisljivo sled, tako skoz kemični svinčnik kot izdelavo kopij/dvojnikov. Mogoče te je 'gape' opomnu na to dimenzijo tvojga komuniciranja...

L_o_i, tvoje sanje me pa ful spominjajo na sanje od lilth pa njenga konja, ki jo varno vodi kljub odsotnosti komande (al pa prav zarad tega). Samo da se pr teb pojavlja še ne posrednik v obliki kolegice, ki ti jamči zaupanje v samodejnost 'tehnologije'...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #241 - 08.09.2004 at 10:05:10
 
Titud, tud mene so spomnile na tiste Lilithine.


Ko sem malce raziskovala, pomeni v sanjah pogovarjati se, da se v RL s tisto osebo ne pogovarjaš. Me je kar  razžalostilo, ker se mi zdi res. Ampak vse je za nekaj dobro. Smiley


Back to top
« Last Edit: 10.09.2004 at 08:26:22 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #242 - 08.09.2004 at 10:24:32
 

Sanjski dialogi zihr niso dialogi, ki bi bli namenjeni drugmu, so po moje dialogi med različnimi 'plastmi' lastne osebnosti.  Zunanji so šele posredno, ker ko v seb dobimo en vpogled, kakšen bi bil lahko naš nacentriran/poenoten odnos do  neke zadevo, je ni problem več  skomunicirat tud navzven.
Back to top
« Last Edit: 10.09.2004 at 09:59:35 by titud »  
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #243 - 08.09.2004 at 10:39:28
 
titud wrote on 08.09.2004 at 10:24:32:
Sanjski dialogi zihr niso dialogi, ki bi bli namenjeni drugmu, so po moje dialogi med različnimi 'plastmi' lastne osebnosti.  Zunanji so šele posredno, ker ko v seb dobimo en vpogled, kakšen bi bil lahko naš nacentriran/poenoten odnos do  neke zadevo, je ni problem več  skomunicirat tud navzven.



V osnovi se strinjam in razumem, kar praviš. Vendar sem pozorna na to, da je komunikacija v sanjah večplastna, torej bolj skozi čute, vsaj pri meni ni veliko pogovorov, temveč je vse skozi simbole in dogajanje. Ko pa je dejanski dialog, pa imam občutek, da ne prihaja iz mene direktno, kot recimo te besede: "Gospod je prijateljica." Te se mi zdijo misel modrega. No, pa ne da jaz modrosti imela v sebi Grin, ampak so nekako izvlečene iz mene oz. so dejansko od zunaj.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #244 - 08.09.2004 at 11:01:14
 
Tisto, kar se veže na najgloblje/arhetipsko in  jaz tega (še) ne uspe poosebit, se mu to  kaže kot nekaj nadosebnega/transcedentnega. Lahko tako tud ostane in se 'kanalizira'  navzen neposredno ne da bi jaz to 'predelal' v skladu z lastno izkušnjo (nadosebno videnje, prerorokba), lahko  jo jaz to vsebino  zavestno predela, samo je tle jeba, po katerem 'kodirnem' ključu, da jaz ohrani navezo z arhetipsko vsebino, ne da bi ga ta prevzela in oz. ne da bi se je on prilastil. Sanjske bukle in bogata dediščina razlag simbolnih simbolnih pomenov  so zihr en tak kodirnih ključev, ki pa ga je treba uporabljat le kot pripomoček pri  pozornem  samoopazovanju z zavestno in pazljivo distanco.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #245 - 08.09.2004 at 13:09:49
 
titud wrote on 08.09.2004 at 09:47:09:
L_o_i, tvoje sanje me pa ful spominjajo na sanje od lilth pa njenga konja, ki jo varno vodi kljub odsotnosti komande (al pa prav zarad tega).


Ah, v mojih sanjah ni šlo za odsotnost komande...saj je konjiček vendar ves čas sledil moji volji. Če ne bi bilo komande in bi šel po svoje- potem bi me sanje močno skrbele.
Prav zato ker pa je bila ene vrste neformalna komanda (že samo želja, lahno usmerjanje), ki jo je konj poslušal brez vseh mehanskih kaznovalnih ukrepov (napr. brez zatega vajeti, stiskanja ipd.)- prav zato pa so sanje tako zelo pozitivne, ker govorijo o dobrem stiku s seboj, o notranji veri, kljub zunanjim racionalnim pomislekom in racionalni ne-veri.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #246 - 08.09.2004 at 13:53:03
 
Kaj pa to pomeni, če se ti sanja o živalih (lovski psi, jazbec, kača) in lovcu. Spomnim se, da je moj sosed hotel ubiti kačo, ki je bila izredno hitra, imela je ko eno pahljačo okrog glave, pa pomislil sem, da ima noge, ker je bila tako hitra, pa sem mu preprečil, sosedu, dabi jo pokončal, ker se mi je smilila, bila je prav ljubka, ker ni bila nič agresivna in je bežala pred ljudmi, tako kot v naravi, kjer so kače v bistvu zelo koristne in plahi plazilci?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #247 - 08.09.2004 at 13:59:07
 
Ja, ampak pravi presežek  je bil prav v tem, ko je konj prevzel (so)odgornost  za dejanje, katerga  izid pr teb ni bil v naprej zazihran. Presežek je glih v  upravičenju  tvojga  zaupanja...

V tem smislu vidm podoben presežek v  lop-inih sanjah, samo da pri nej presežek ustvari neupravičeno nezaupanje.  Ker je bla ona vnaprej nezaupljiva do tega, da vozilo lahko prevzame (so)odgovrnost,  je
divjo  vožnjo občutla  kot  nočno moro in ne kot  užitek, čeprav je bil 'iztržek' vožnje tko kot tvojga jahanja v bistvu isti, torej srečen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #248 - 08.09.2004 at 14:22:26
 
Imaš prav...mogoce moje in lop_ine sanje ločuje to, da je moj konj v bistvu predstavljal moje sebstvo...njena kolegica pa...ne vem...morda njeno senco...ali kaj jaz vem...če se sicer ne družita, potem najbrž ne sebstva.

Do sebstva pa smo lažje zaupljivi kot do...napr. sence?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #249 - 08.09.2004 at 14:24:57
 
exodus wrote on 08.09.2004 at 13:53:03:
Kaj pa to pomeni, če se ti sanja o živalih (lovski psi, jazbec, kača) in lovcu. Spomnim se, da je moj sosed hotel ubiti kačo, ki je bila izredno hitra, imela je ko eno pahljačo okrog glave, pa pomislil sem, da ima noge, ker je bila tako hitra, pa sem mu preprečil, sosedu, dabi jo pokončal, ker se mi je smilila, bila je prav ljubka, ker ni bila nič agresivna in je bežala pred ljudmi, tako kot v naravi, kjer so kače v bistvu zelo koristne in plahi plazilci?


Kolkr se jest spomnim, sanjanje medvedov pomen, da te obkrožajo dvoličneži. Jest bi to tko interpretiral, da te opozarajo, da nis sposoben  oblikovat kriterija, po katerih bi razpoznal drugega takega kot je, ker tud si tud sam razdvojen.  Kače pa so zlo pogost objekt sanjanja in majo množico pomenov že samo če se pojavijo, kaj šele, če maš z njimi  'odnos'.  Zanjo bit tud zlo pozitvne, ker so v bistvu simbol spoznanja. Tko da vzem kakšne bukle pa poglej vse možne razlage.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #250 - 08.09.2004 at 14:41:44
 
Kačje sanje so značilne za puera aeternusa.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #251 - 08.09.2004 at 15:32:46
 
Lilith wrote on 08.09.2004 at 14:22:26:
Imaš prav...mogoce moje in lop_ine sanje ločuje to, da je moj konj v bistvu predstavljal moje sebstvo...njena kolegica pa...ne vem...morda njeno senco...ali kaj jaz vem...če se sicer ne družita, potem najbrž ne sebstva.

Do sebstva pa smo lažje zaupljivi kot do...napr. sence?


Užitek/ugodje  ni edino  merilo skladnosti jaza in sebstva, ker je težko vedet, ali ne  izhaja morda  iz samozadovoljstva inflatornega jaza, ki si umišlja, da se je uskladil sebstvom, čeprav si ga je v bistvu začasno prisvojil. Prav tako neugodje ni edino merilo neusklajenosti, saj je neugodje ponavadi ravno odostnost  zadovoljstva inflatornega jaza  in je tako neugodje v bistvu bliže skladnosti...

Sence so v tem smislu ene vrste indikator, ki kažejo na to, koliko sta sebstvo in jaz res skladna oz. centrirana na isti osi. Drgač kot skoz senco njune uskljenost oz.  'razštelanosti' ni mogoče zanesljivo razpoznat in če senco  zavestno zanikaš to še ne pomen, da si pol 'nacentriran'. V sanjah sence prevzemajo oblike  konkretnih, vendar  slučajnih  psihičnih  vsebin, ki jih kot sence ne moreš prepoznat samo po tem,  ker zbujajo neugodna občutja. Nasprotno, kompezatorne sanje, kot  jim praviš, so lahko prav prijetne, čeprav so zavajajoče če jih  interpretiraš kot  neposredno navodilo za tvojo zavestno dejavnost.  

Tendenca po  skladnosti  med jazom in sebstvom sicer obstaja in ji je  treba zaupat, do znamenj,  ki nas k njej zvestno  vodijo, pa je treba bit po mojem mnenju  po defoltu nezaupljiv.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sanje II.
Reply #252 - 08.09.2004 at 21:52:17
 
titud wrote on 08.09.2004 at 15:32:46:
Tendenca po  skladnosti  med jazom in sebstvom sicer obstaja in ji je  treba zaupat, do znamenj,  ki nas k njej zvestno  vodijo, pa je treba bit po mojem mnenju  po defoltu nezaupljiv.

zakaj nezaupljiv?
tega ne znam zložit skupi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #253 - 09.09.2004 at 08:37:28
 
gape wrote on 08.09.2004 at 21:52:17:
zakaj nezaupljiv?
tega ne znam zložit skupi ...


Zato, ker so znamenja večpomenski  simboli in ne enopomenski znaki. Po znakih se zavestno orientiramo na na fizičnem nivoju, po simbolih pa se centriramo globinsko. Če znamenja jemljemo kot znake, zapademo v vraževerje oz. lažno vedenje, ker  psihične vsebine   povanjimo kot  odraze/odtise  čutne stavrnosti, čeprav to niso (še posebej, če nam to ustreza, nas  ščiti in tolaži). Skušnjava, da bi to počeli, je zato  velika in celo načrtno stimulirana (zaradi tržnih, političnih, zakonsko/partnerskih ineteresov). Če pa se znamenja naučimo jemat kot  simbole, sporočilnost sanj ni več površinska in enopomenska in delujejo podbno kot astrološka zanamenja zgolj kot neka tendenca k udejanjju nečesa absolutnega/resničnega in v naprej danega.  Jaz je sicer v skušnjavi, da bi si to prisvoju, ampak ker  tega samo po seb nedoločljivega v celot ne more induvididualno zapopast ne da bi shkrat  inflacijsko napihnu, se mora jaz s temi vsebinami naučit pazljivo korespondirdat. To ne pomen, da ne sme zaupat njihovi sporočilnosti ali jih clo ignorirtat, ne, v sporočilnost mora brezpogojno zaupat, samo tega brezpogojnega zaupanja ne sme pretvorit v enoznačnost. Ker zna sanjska resničnost  bit impresivnješa/barvitejša  od čutne  realnosti same,  to ne pomen, da jo lahko nepsredno nadomesit oz. da se ji mora ta v celot  podredit.

Se prav: verejt/zaupat/prepustit, vendar s hkratno previdnostjo, pozornostjo in polno zavestjo.                
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Sanje II.
Reply #254 - 09.09.2004 at 09:02:08
 
Titud, mi je všeč tvoje razmišljanje. Se mi zdi, da bi ga lahko komot apliciral tud v ...e.... budni del.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 19 ... 21