Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 21344 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Pred-moš žen
Reply #45 - 20.08.2002 at 13:24:27
 
Thot meni nisi stopil na noben živec, moje razmišljanje je še vedno isto, ker je moje. Me veseli, da se spoznaš na dizanj, potem se čudim, da si na začetku pisal čisto drugače. Jaz nikoli ne obsojam razlik, če se nisi opazil, ker vem, da ima več ljudi različno mnenje. Moda je stvar okusa, kako so nekateri oblečeni in drugi ne, me tudi ne moti. Pisala sem v smislu, da se lahko tako moški kot ženska obleče tako, da iz sebe naredi najbolje. Pustiva v ozadju seksibilnost, obleka izraža našo osebnost, okus in spol; ne naredi pa človeka, ker jo vedno naredi človek. Tudi izražanje svojega mnenja dela nas same. To ni nobeno žaljenje, kot ga je J.D. napačno razumel.
Samo to sem ti imela namen napisati.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Pred-moš žen
Reply #46 - 20.08.2002 at 13:40:04
 
Oba nimata pojma, ali pa živita sto let za modo.
To so bile tvoje besede.
To je bilo napisano na moje:
Ja samo pri nas je bolj zajeban,. če se oblečemo zapeljivo, ker nas potem oblegajo istospolniki, kar pa je neokusno. In ti povem še nekaj-če narediš to se moraš še izogibat 90% prostorov odprtih in zaprtih v SLo.  
In to moje napisano so moje iskušnjwe, ki pa so iskušnje vsakogar, ki se rad obleče drugače kot se večina.
In se pravi je bil tvoj napad, moja obramba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Pred-moš žen
Reply #47 - 20.08.2002 at 14:12:00
 
Napad, obramba...in nastane vojna namesto izmenjava mnenj. Thot imam eno prošnjo. Spoznaš se na dizajn, kot si pisal, pa lahko razpleteš (ne meni, jaz že vem) še bolj podroben opis, kako si se oblekel, tam kjer pišeš, da se pri nas ne da tako obleči.
Se opravičujem, če sem te užalila!
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Pred-moš žen
Reply #48 - 20.08.2002 at 16:48:29
 
Eh kakšna vojna, daj no Angel, pač tako odreagiram če me nekdo napade, ker tisto je bila tvoja neutemeljena predpostavka, pa sem samo hotel razčistiti, na način ki se mi je zdel smiseln, pa še delovalo je  Wink. Zapomni si samo nekaj, da sem verjetno edini tukaj ki resno sprejemam ljudi take kot so in ne samo tiste, katerim pripadam, če me zastopiš. Zato tudi ti, kakršna koli si, takšna pač si in meni je to v redu, te ne obsojam, samo nekako ne maram biti napaden Grin
Kaj sem imel zadnjič ob taki izkušnji oblečeno?
Ja če si predstavljaš:
Bež obleko iz imitacije krokodiljega usnja(pač stil ki mi je všeč ne ubija po nepotrebnem, pa tudi znamka je kar-Fendi), pač spodaj srajco brez rokavov-to se pravi oprijeta z rameni zunaj z ovratnikom, ki pa je kar precej viso-tako nekam mi seže do ušes-pa ne dvignjen ampak ko je zavihan, ja ful huda srajca-meni itak,. pa beige čevlje kot sodijo zraven in seveda očala-ki so bolj dekorativne narave kot potreba-na pol sončna.
In ker sem pač šel nekam, kjer ne želim izstopati kot tak, ampak kot stilsko-na določeno zabavo, sem moral zaradi parkirnega prostora pustiti avto precej stran. In očitki mimoidočih-kaj misliš kakšni so bili?
In pošteno povedano me moti to. Pa ne zaradi tega, ker bi me motilo osebno, samo takrat se zopet zavem kje živim in me ožalosti, kakšna kmetija je ta Slovenija. To je bistvo.
Ti se pa ne sekiraj zaradi napadov in obram, počni kar te je volja, če pa komu ne pašeš, pa naj se ne ubada s teboj ali menoj ali kakorkoli že, samo bodi pa odkrita in vse bo ok. Wink
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Pred-moš žen
Reply #49 - 21.08.2002 at 14:37:45
 
Podrobna razlaga Thot. Bil si oblečen pač za priložnost , ostali to niso vedeli, razumeli pa tud ne. V tem se strinjam s teboj, da se žal večina zgraža nad ekstravagatno oblečenimi mimoidočimi, čeprav se v velikih mestih to niti ne opazi. Posebnosti vedno izstopajo, to sam dobro veš, če pa nekatere bodejo v oči, je pa žal to le dokaz njihove zaostali. Mislim, da ni ženske, ki ne bi poznala pomena detajlov; še tako lepo obleko lahko skazi napačna guba, malce preveč soli zadostuje, da postane najbolj prefinjena jed neužitna, napačna beseda pa gre vse nakam tja v franže...Jaz dostikrat pomislim na to. V našem telesu so organi, mišice, žleze in živci čudovito razvrščeni. Vendar zadošča že trepalnica v očesu, zrno peska v ledvicah, nekaj belih krvnih telesc preveč v krvi, pa se čudoviti storoj sesuje...To vemo vsi. In vendar: ko nekaj v našem življenju ne gre v redu, ko naša sreča ni popolna, se le malokrat vprašamo, če ni na nevidnem področju naših misli in čustev nekaj podobnega kot z uno trepalnico v očesu, odvečnemu zrnu soli...
Obtožujemo okoliščene, čas, ki v njem živimo, druge ljudi...podobno kot drobec zamere in že se vse skazi kot majoneza, v katero smo vlili preveč olja. Izbruh jeze, ščepec opravljanja, nepotrpežljivosti, pa še česa in pol smo tam...Ne vem, če me razumeš, kaj sem ti želela napisati, včasih je potrebno misli in besede pazljiveje izbirati...mene to včasih odkrito povedano tudi zanese, ko premislim, šele vem...Lahko mi verjameš, da sem odkrita, ker drugačna ne znam niti biti. Sem malo falila temo, vem. Vidiš kako različni in hkrati podobni smo si moški in ženske. Jaz vedno načeloma raje odkrivam podobnosti, kot pa različnosti, nekako lažje mi je. Ne obsojam pa različnosti. Zame osebno je lažje najti sorodno dušo, kot pa se spravljati v prepire in dokazovati različnosti. Lažje mi je najti iste interese in nekaj kar me osrečuje, kot pa trpeti v mukah različnosti. Ne bom trdila, da jih ne razumem, samo enostavno se mi ne da trošit energije za nekaj, kar vem, da je že v naprej brezupno. Bom razpletna do prednosti žensk. Jih imamo, to je dejstvo pred vam moškim svetom. Pustiva  dizajn, smo bolj čustvene, bolj trpežne-če že hočeš, prežimo vas v veliki večini po starosti, delamo manj let kot vi, rojevamo otroke in imamo v veliki večini izostren čut za materinstvo, kuhinjska opravila pa še kaj. Fizično smo šibkejše, zapostavljene skozi vso človeško zgodovino...od prazačetka, ko je moški zvlekel za lase žensko v jamo in z njo delal kar koli. Za zaprtimi vrati je na tisoče trpečih ženskih usod, zlorabljenih deklic, pretepenih žensk, če pa se odpraviš po svetu opaziš, da v nekaterih državah ženska ni le najcenješa delovna sila, je še vedno objek zlorab in izživljanj moškega sveta. Žal. Bi lahko pisala v nedogled, da še vedno v svetu ni enakosti med nami ženskami in vami. Osebno nisem feministka, ne borka za ženske pravice, čeprav me zabolijo kometarji, ki take ženske obsojajo. Kakor koli že...ime Eva-pomeni v hebrejščini ženska. Kakor koli si jo je Bog zamislil in ustvaril je morda naredel veliko krivico spolu in dal Adamu prednost, ki dvomim, da jo bomo ženske sploh lahko kdaj dosegle...mogoče v drugi dimenziji in na drugih planetih...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Pred-moš žen
Reply #50 - 21.08.2002 at 15:13:46
 
Vse kar si napisala se kar strinjam, vendar, mislim da obstaja še ena določena zadeva ki jo radi pozabljamo in to je pričakovanje. Od moškega se pričakuje v življenju veliko več. Veliko manj se z njim ukvarjajo starši, kot recimo z deklico, vsaj moška stran, ki dobi hčer-princesko in ji je ta del življenja ponavadi vsaj z njegove strani olajšan. Medtem ko se mati ali žena lahko zoperstavi, vendar se ponavadi ne, ravno zaradi vzokov kot si jih navedla ti. Pa naj smo še tako napredni in ostalo, vendar se od hčere največ pričakuje le to, da bo imela kvečjemu srednjo izobrazbo, da ne bo zašla s poti(kao) in da se bo kolikor toliko dobro poročila, od fanta pa se pričakuje vse mogoče, zato vidimo tudi veliko očitanj in razočaranj. In na koncu pogledava še moško tekmovalnost-sin naj bi vedno prekosil očeta, drugače ni uspel, pa je krog sklenjen.
In tudi pri oblačilih smo na istem. Če se ekstravagantno obleče ženska-je to normalno, saj je ženska, od moškega pa se pričakuje saj veš kaj. In zaradi tega mislim, da tista prispodoba s trepalnico velikokrat drži a v mojem primeru ne, ker je v ozadju še veliko drugega. Lahko ti povem, da tako oblečen se ne smeš sprehajati niti pod razno sam, ker je nevarno, že če je družba je nevarno, čeprav jaz nimam teh problemov in strahu, vem pa da to je res, sem doživel že marsikaj. In nenazadnje kar je najmanj, te označijo za homoseksualnega. Pa tudi tu mi ni toliko prahu, ker vem, da čeprav moški mislijo da vedo veliko, vem da se veliko motijo, ker ženske razmišljajo drugače in jaz se oblačim zase in s tem posledično tudi za ženske. A vseeno me razžalosti, ker so ljudje takšni. Saj se razumeva.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pred-moš žen
Reply #51 - 21.08.2002 at 15:33:42
 
Thot wrote on 21.08.2002 at 15:13:46:
Od moškega se pričakuje v življenju veliko več. Veliko manj se z njim ukvarjajo starši, kot recimo z deklico, vsaj moška stran, ki dobi hčer-princesko in ji je ta del življenja ponavadi vsaj z njegove strani olajšan.  Pa naj smo še tako napredni in ostalo, vendar se od hčere največ pričakuje le to, da bo imela kvečjemu srednjo izobrazbo, da ne bo zašla s poti(kao) in da se bo kolikor toliko dobro poročila, od fanta pa se pričakuje vse mogoče, zato vidimo tudi veliko očitanj in razočaranj.


To ni moje mnenje Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Pred-moš žen
Reply #52 - 21.08.2002 at 15:44:14
 
Ja pa povej še ti svojega, da vidimo  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Pred-moš žen
Reply #53 - 21.08.2002 at 15:45:51
 
Ja, ljudje so takšni, kakšni pač so. Jaz jih niti v sanjah ne bom spreminjala, pa tudi obremenjena nisem več z njimi. Vzgoja deklic pa ne vem, če je ravno lažja v današnjih časih, imam eno doma. Za razliko od mene, ko so me straši res vzgajali v totalno ženskem duhu, da sem pridna, lepo urejena in da se ne tepem s fanti, je danes drugače. <pa sem se ravno tko najraje pretepala s fanti, ker sem vedno vedela, da prav orenk nabutat me tud noben ne upa, že zato ker sem deklica.> Danes pa je žal pri najstnici taka prepoved samo zastarel štos. Še kako se počuti enakopravno s fanti, saj imam včasih občutek, da jih dobesedno izkorišča. Oblači se tako, da sama včasih ne vem, ali gre na kaki bojni pohod ali samo v mesto, na reve party ali kako bolj <in> sceno, ker sem tko al tko za njo <mal uzadi>... Verjemi, da je v svojih muhah zahtevna, pa bi ne pisla o vsej tisti kozmetiki, ki je zanjo nujno potrebna. Fantje so bolj skromni že kar se tega tiče, ne zapravljajo časa pred ogledalom in ne izsiljujejo na tak zvit in pretkan način, kako deklice znajo. Pišem o najstnicah in ti odkrito povem, da komaj čakam, da jo bo minila njena evforija z dizajnom in nastopaštvom, če jo sploh kdaj bo. Poznam veliko žensk, ki so dosegle zavidljivo izobrazbo in so na visokih položajih, ampak imajo manjšo plačo kot enako izobraženi moški na istih položajih. Verjemi, da zato, ker so ženske. In kako naj potem sploh vzgajamo mladiče, ko pa še prehitro ugotovijo, da se v današnjih časih s pridnostjo in ne vem kakšno izobrazbo zasluži manj kot nekdo, ki ima doma privatno firmo in je recimo samo mizar? Mladi opazijo samo zunanjost, hrepenijo po materialnih dobrinah, ki bodo za marsikoga ostale samo mile želje, ker jim žal starši ne morejo tega nudit. Razlike pa so žal vedno večje. Kar se tega tiče smo prav ena bedna država, ki mladim ne da niti dihat! Ni biti lahko pameten pri teh stvareh.
In na koncu, sem brala članek o ekstremnih poklicih, ki jih opravljajo tudi ženske. Redke so kirurginje, pilotke, znanstvenice; ni skoraj zaslediti žensk v poklicih, kjer prevladujejo že stoletja moški: ni ne žensk, ki bi se ukvarjale z mizarstvom, ker še imem za njih ni. Kako se pa sliši:mizarka, mesarka, avtokleparka, čevljarka? Bedno ne?  
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Pred-moš žen
Reply #54 - 21.08.2002 at 16:05:07
 
Ja kako je z vzgojo danes si kar predstavljem, ker ne moramo reči smo za mladino, lahko rečemo, da so tudi starejši vedno bolj zbegani in izgubljeni. po eni strani bi vsi radi tibet, po drugi pa LA. Nekako razumem današnjo mladino, da se ravna po svojih mislih, po svojih načelih, ker se šele sedaj resnično kaže koliko smo se motili skozi zgodovino. Oni imajo sedaj vpogled v to. Včasih niso imeli. Še ne dolgo nazaj je bilo vse pomaknjeno v stran, človek ni vedel kaj se dogaja pri sosedu, ker je bilo na zunaj vse tipi topi, ko pa so se vrata zapahnila.... In to danes otroci vedo in zato nekako ne morejo upoštevati staršev predvsem zaradi tega, ker sami niso imeli urejeno življenje. In to jim ne moremo očitati. Očitamo jim kvečjemu odnos, pa še to nima porebe, saj živijo svoje življenje. Zadnjič sem imel debato z eno deklico, ki je ravno iz pubertete in je obiskovala nekaj psihiatrov in psihologov in na vprašanje koliko so ji lahko pomagali mi je rekla-kaj pa lahko ona(ena je bila ženska) meni reče, če pa ima tako življenje. Nekako ji nisem mogla verjeti na besede, ker se mi je zdelo samo teorija.
Ja in mi vemo da so vse teorije in poznam delo psihologov, ki niso zato da ti pomagajo, so zato, da si pomagaš. A kako ji pomagati, če ne posluša. poslušala je še moške psihologe in kaj je bil odgovor-oni so moški in velikokrat so me spraševali ali lovili na besedwe, ki niso imela pomena z mojim problemom, so bile samo ženske misli, ki jih moški ne razume. In krog se zavrti. dekle je zopet izgubljeno in dekle se trudi, da bi se izvilo iz klobčiča, poiskuša duhovnost in tam ni nič, kaj naj? Ne vem, kaj češ reči. Nič jim ne moremo reči, saj smo mi krivi da se to dogaja, ker mi nismo imeli urejeno tako kot bi moglo biti.
Ja upaš da jo bo minilo-jaz vem da jo bo minilo, ko bo postala celovita oseba, ko bo sama našla odgovore, seveda če jih bo. Starši lahko danes samo stojijo ob strani svojim otrokom, kot prijatelji, kot opora.
Govorila si o teh poklicih, ja nekako tako je še vedno in mislim, da so to še vedno obrti, ki itak ne bodo dolgo trajale. Kaj pa bo čevljar takrat? Kaj pa bo avtomehanik.
Ženske v družbi seveda niso sprejete kot bi mogle biti, se bom strinjal s teboj, samo zopet sva pri tem, da se ženske same ne cenijo dovolj, da bi jih lahko moški.
In to je moje mnenje. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pred-moš žen
Reply #55 - 22.08.2002 at 10:55:23
 
Evo moje mnenje THOT:

Ja kdo je tisti ki tako pricakuje. S tem je to povedano na splosno. Jest nic ne pricakujem. Si ne lastim tega pojma. Otrok, si ce je, okolje neobremenjeno hitro sam najde tisto kar njega zanima.

Seveda, solo je treba naredit. To pa velja za vse otroke, tak je zaenkrat sistem, taki so zakoni. In sem prvo hcer v prvem razredu, ko mi je rekla, da to je pa tok brez veze, peljal v trgovino. Pa sem ji v kosaro vrgu dve cokoladi, v roko dal 100 SIT in reku, ce ima dost. Je rekla da ne ve. In sem ji razlozu, da ce bo hodila v solo, da bo vidla, da se vse to da ponucat v zivljenju. Da je res, da so tudi stvari, ki nje ne bodo 100% privlacle, ampak za vse naredit solo, ki jim ustreza je tezko. In od takrat, do danes je minilo 10 let. In nikoli vec ni blo treba se kaj posebej glede sole dogovarjat. Ma tezave sem ter tja, ampak ni vec vprasanj. Tko da ne mene tle v nek vzorc tlacit zraven.

Sin 3 leta. Sem mu dva dni nazaj reku. Greva v Mostec na zrak. Je reku Ne. Bodva doma. In zakaj bi ga silu na igrisce ce mu ni pasalo. In pricakoval nekaj, in ga v karkoli silu. Ne. Moj sin se bo sam odlocu, kaj bo. In prvo kar je ze zdaj je moj ucitelj. Ja prav si prebral, on je moj ucitelj.

In sploh da bi pricakoval od hcere da se bo dobro porocila. Ma nehi ga srat. To so ideje iz Sarajeva. Jest hcerama ZELIM, dobrga tipa, s katerim bom kako reku, ce pa ne pa tud bog pomagaj.

Se pa strinjam da japijevstvo danes ze dela hude druzinske razjede, vidim koliko ljudi vpisuje ze predsolske otroke na tuje jezike, raznorazne krozke, aktivnosti in to zagovarjajo, da to njihovi otroci rabijo. Kurc rabijo. Otroci rabjo STARSA, ki jih objame, stisne in se z njim ukvarja. To rabjo. Rabjo igro. Kdaj se pa bodo igral ce ne zdej. Kaj pa pomeni beseda OTROK. Zame igrivost, radozivost, neumnost, zabavo, norcavost.


...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pred-moš žen
Reply #56 - 22.08.2002 at 10:59:21
 
ANGEL:  
Ni bedno, ce boš ti SAMA kaj za spremebo naredila. Zato ne jambrat. Otroci so v 99% ogledalo svojim staršem. In kaj je narobe z dobrim mizarjem? Opravlja svoj poklic, ce ga posteno si zasluzi placilo, tako kot kirurg, odvetnik, smetar. Za moje pojme so razlike ocitno prevelike. En primer. Vzajemna in ZZZS. Obe firmici imasta odbor v katerem so isti ljudje in ti ljudje vlecejo take dnarje, za en drek dela. In privlekli so place ven samo iz Vzajemne, zdej pa reci temu 2x pa zracunaj kolk mesecev moras delat, da zasluzis kot en clan obeh odborov. Hja, zgleda da so to Super-mani. Pa ne da jim zavidam, ampak ena cistilka, mora 20 let delat za en njegov mesec. To so razmerja ki so porusena. In Angel, kako se sliši: perilec, gospodinjec, mal hecno ker maš tak vzorec. Meni pa ne. Ce cloveka veseli lahko dela kar mu paše. In zakaj bi ble mizarke, ce to 99% žensk sploh ne ustreza. Brez veze se s tem ukvarjat. Ne štekam, kako bi zgledal, da bi na gradbišcu kjer se gradi neka stavba delale samo ženske Smiley)))

Quote:
Thot napisu:
Ja kako je z vzgojo danes si kar predstavljem, ker ne moramo reci smo za mladino, lahko recemo, da so tudi starejši vedno bolj zbegani in izgubljeni. po eni strani bi vsi radi tibet, po drugi pa LA.



Edi: Jest nebi rad nikamor, kajti kjerkoli bom jest, bom spet jest tam sam s seboj. Mam želje ne pa tako izrazite kot jih ti poudarjaš. Meni je tuki cist ok. Ce grem drugam se imam tam tudi cist ok, pa ce je to en navaden Krk recimo al pa dolina Soce.


Quote:
Thot: Zadnjic sem imel debato z eno deklico, ki je ravno iz pubertete in je obiskovala nekaj psihiatrov in psihologov in na vprašanje koliko so ji lahko pomagali mi je rekla-kaj pa lahko ona(ena je bila ženska) meni rece, ce pa ima tako življenje.



Torej je s sodobno psihiatrijo neki narobe. Ocitno so tudi oni tok zadaj in ves zakaj ker so napiflani, ker so pod prisilo v sluzbi, ker ne delajo tistega kar delajo s srcem. To je to. Manjka jim ljubezni in socutja. In dober psiholog sploh ni nujno da je solan. Se boljse je vsaj neobremenjen s tistimi vzorcastimi pristopi. In kot nalasc je bil vceri na SLO-2 film o malem geniju FREDU. Poucno.


Quote:
Ja in mi vemo da so vse teorije in poznam delo psihologov, ki niso zato da ti pomagajo, so zato, da si pomagaš.


Ne to je bedastoca, bi reku OLDI. Pa kako lahko od enga 15 letnika pricakuješ da si bo pomagal sam,
Jebemti pa kolk vzorcev ma ta kapitalisticna kultura smotana. In nekateri si pri 50 ne znajo pomagat. In prosijo za pomoč in kaj mu boš reku pomagaj si sam. Uf, no ne vem.

Otroci kricijo po custvih, ljubezni, socutju, tam pa jim nek psiholog s tehnikami na pamet še dodatno unicuje. Sam to je potrebno. To ziher vem in trdim. To je moje mnenje, ki pa je resnica, ki je ne moreš ovreci. Preverjeno deluje tisocletja. Ljubezen, socutje.

In ne se skrivat za tem, da mi nismo imeli urejeno. Zdej ta trenutek lahko urediš če veš, če trdiš da nisi imel pošlihtano. Ta trenutek. Izgovori na preteklost zame ne veljajo.

Thot, z veseljem se še pogovori s to tvojo prijateljico.

Pa ne z duhovnimi, religioznimi, politicnimi, psiho pristopi. Treba je govort o življenju. Lahko pa širimo dobro voljo in ljudi in pride na piknik, na forum zastavit vprašanje ali kak čvek ob kavi.


Tok o mojih mnenjih.

Edi-son
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Pred-moš žen
Reply #57 - 22.08.2002 at 11:24:53
 
Gru Gru wrote on 22.08.2002 at 10:55:23:
Kaj pa pomeni beseda OTROK. Zame igrivost, radozivost, neumnost, zabavo, norcavost.


Juhu! Evo mene... direkt tukej noter. In prou fajn se pocutim.

Drgac je pa s solo tko, da pac neko izobrazbo je ipak treba imet - logicno in tukej je treba otroke vcasih mal prisilt, da delajo tisto kar druzba od njih zahteva in ne tisto, kar bi sami hoteli.
Men je blo tud v prvem razredu po enem tednu vsega zadost. Sem prsu domov in reku, da se tega ne grem vec. Ko so me vprasal zakaj sem povedal, da pisat ne znam, brat tud ne, ociteljca pa ocitno ni nic boljsa, ker me skos neki sprasuje - se pravi tud pojma nima.
Mislim, da je od tega dne naprej fotr zacel mnozicno zgublat vse lase, mama pa je zacela sivet. Smiley
In ta odpor je trajal. Ta odpor do prisile.

Zato se cist strinjam, da je prou fino, ce otroka nikamor ne forsiras. Sam to zna bit dvo rezen mec in proti njemu se tezko bori.

Ne vem, Edi, ce bojo zdej tale moja ugotavlanja vzporedna s tvojimi. Sam jest se vedno pravim, da je bolje za malo manjso placo bit samo 8 ur neobremenjen v sluzbi in bit pol lepo sprosceno s svojo druzino ze takoj po 15:00, se fino imet, se imeti rad in nuditi vso svojo ljubezen tako partnerju kot otrokom - kot pa met denarja v izobilju, delat po 16 ur dnevno, ko tud tega denarja nimas pol kje zabit in vidt svoje otroke le zjutrej, ko se spijo, zvecer ko ze spijo in jim sem pa tja poslat kako razglednico, da vejo, da obstajs....

Sam, ko pravis, da ce je bilo recimo nase otrostvo neurejeno in da se to lahko pozabi in starta na novo, OK, je res, a kljub vsemu so lahko posledice hude in marsikdo trpi zaradi njih in si ne zna pomagat. Zal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pred-moš žen
Reply #58 - 22.08.2002 at 11:58:13
 
John_Doe wrote on 22.08.2002 at 11:24:53:
Sam jest se vedno pravim, da je bolje za malo manjso placo bit samo 8 ur neobremenjen v sluzbi in bit pol lepo sprosceno s svojo druzino ze takoj po 15:00, se fino imet, se imeti rad in nuditi vso svojo ljubezen tako partnerju kot otrokom - kot pa met denarja v izobilju, delat po 16 ur dnevno, ko tud tega denarja nimas pol kje zabit in vidt svoje otroke le zjutrej, ko se spijo, zvecer ko ze spijo in jim sem pa tja poslat kako razglednico, da vejo, da obstajs....

Sam, ko pravis, da ce je bilo recimo nase otrostvo neurejeno in da se to lahko pozabi in starta na novo, OK, je res, a kljub vsemu so lahko posledice hude in marsikdo trpi zaradi njih in si ne zna pomagat. Zal.


Se strinjam s teboj glede prvega odstavka.

Drugi, moje otroštvo je blo kar ok, Sem gledal kako Planina raste, smo bli trije otroc, starša delavca.
Pa je nekak šlo.

No hotu sem rečt, ČE VEŠ , potem lahko nekaj storiš.

Edi-
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Pred-moš žen
Reply #59 - 22.08.2002 at 12:49:31
 
Ja Edi, verjamem da je pri tebi drugače in upam da je pri večinio tukaj, samo govoril sem na splošno, ker delam z ljudmi in jih opazujem, saj je to neke vrste moja zabava. Seveda se strinjam da so posamezniki, da so takšni in drugačni, a vseeno eni vzorci so ki so jim skupni. Pozabljaš, da gledam z objektivnega vidika in samo opazujem in nekako delam zaključke.
A ja tista deklica ni stara 15 temveč 23-samo sem rekel puberteta, ker danes ne znam več določiti meje, kje se začne in kje konča. Zakaj sem rekel da ji tako pomagajo? Zato ker se dekle že zaveda tega in je dala tega skozi in mi je povedala kako izgleda njena seansa-samo sprašuje jo take stvari, da se na koncu sama zamisli in sama pride do odgovora. Pa tudi avtogeni trening jo uči. In to je psiholog, ki deluje v zdravstvenem domu.
Drugače se pa itak strinjam z vama z Johnom.
Sploh pa z Johnom, ki se je v prvem razredu odločil in še danes ne popušča Grin Grin
Samo to je edino prav.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5