Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 30469 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Ko se pari razidejo...
27.01.2002 at 18:05:20
 
Prosim pomagajte herbiju;
taka je moja zgodba:

 S punco sva skupej skorej 4 leta, v tem casu ni minilo vec kot 3 dni, da se nebi slisala, vse sva skupej pocela, zadnje leto dve sem pa pri njej doskrat prespal... Navezala sva mocno custveno vez, se vpisala na faks, se razdevicila, nikoli se nisva skregala, ona nikoli ni dvomila vame, in me je ljubila in trdi da me se, jaz pa sem nekaj dvomil v najino zvezo, zdej pol leta sem pa cist ji bil predan in ... pred dvemi tedni mi pove, da je zaljubljena, v drugega... dva tedna  se je zdej videvala, dopoldne z onim tipom popoldne z mano.

Jz pa trpim, v zivljenju se nisem dozivljal taksnih bolecin, ce ni bolecina ali pa zalost je pa apatija. Tu in tam pa imam nekaj ur vpoglede, kako je vse v redu in prav...

Prosim za podporo, intuitivne odgovore, pozitivne izkusnje... Koliko casa bo se trajala bolecina, kaj naj pocnem, da potegnem najboljse iz tega?

hvala
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #1 - 27.01.2002 at 18:35:13
 
Herby !

Ravno prej sem razmišljal o tem,kako je dandanes že res težko ustvariti neko zvezo,predvsem pa jo vzdrževati.
Razlogov je več.
Če se osredotočim le na tvoj primer,si jaz to tako razlagam.
Zakaj trpiš ? Zato,ker si se navezal in še vedno si navezan.Vemo,da je navezanost največkrat vzrok trpljenja.
Po drugi strani pa delamo na tem,da bi bili čimmanj navezani na ta pojavni svet.
Lahko je to le nek izziv,da sam sebe preizkušaš,na kakšnem nivoju si.
To je normalno,da želimo dobre občutke obdržati,vendar je to nemogoče.V življenju je vse minljivo.Čudno se mi zdi to,da se v štirih letih nista nikoli skregala.A nista mogoče preveč zahtevala drug od drugega ? V življenju so vzponi in padci in želeti,da je vse kao neko idealno,zahteva od človeka preveč energije.
Zato je moralo priti do nekega "padca",takšno je življenjsko pravilo.
Tvoja punca se je morala umakniti.Pa čeprav te ima rada.
Takšno je pač življenje.Treba je razumeti življenjska pravila in ko boš razumel.ne bo več bolečine.
Quote:
jaz pa sem nekaj dvomil v najino zvezo,

Zakaj pa si dvomil v vajino zvezo ?
Quote:
kaj naj pocnem, da potegnem najboljse iz tega?

Razumi stvar in si razširi zavedanje,da se to ne bo ponavljalo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #2 - 27.01.2002 at 19:05:50
 
Ni dobro da se navežeš...
ampak ravno v teh dneh bi rabil nekoga da bi mu povedal o svojih čustvih, to pa narediš nekomu s komer imaš čustveno vez (tako se z mamo objemam in pogovarjam o teh stvareh kot še nikoli)
Vidim kako malo je custvene topline med folkom, vsi so prizadeti in se ne upajo odpreti

dvomil sem v zvezo cist zaradi egota, ki vedno misli da bo nekje nekaj boljsega nasel, ki nikoli ni zadovoljen s tem kar ima

kaj mislis comp : razumi stvar, kako to naredis, sedis in razmisljas?

a je res cudno, se nisva kregala, ker veckrat sem jo vprasal kaj jo na meni moti pa je rekla, da je to njen problem ce njo kej moti...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #3 - 27.01.2002 at 19:10:50
 
Herby!

Koliko časa bo še trajala apatija? Po moje je to odvisno od tega koliko si zaljubljen vanjo in od tega kako se bodo odvijali nadaljni dogodki v tvojem življenju.
Sicer pa je čudno, da se nikoli nista skregala, vse je šibalo v redu, kar naenkrat pa te to doleti.
Ampak to se je bržkone moralo zgoditi.  Pa brez skrbi, to se dogaja skoraj vsakomur, zato pojdi pogumno naprej.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #4 - 27.01.2002 at 21:37:54
 
Quote:
Vidim kako malo je custvene topline med folkom, vsi so prizadeti in se ne upajo odpreti

Tudi sam sem to opazil.Bojimo se,da bomo znova razočarani,bojimo se,da se bo ponovila zgodovina,bolečina...
Pa vendar ravno zaradi tega strahu potem tudi trpimo.Če pa nekaj imamo,nas je spet strah,da bomo to izgubili,zato stiskamo "obroč" in bolj ko stiskamo,bolj se nam izmika.
To je tisto,naše želje,naše nenasitne želje in želje nam povzročajo bolečino.
Ravno s tem,ko bi nekaj radi,nismo sposobni videti resnice,nismo sposobni biti tu in nesebično ljubiti.
Ljudje misllimo,da ljubezen povzroča bolečino,vendar to ni res.
Bolečino povzročajo le naše želje,sebičnost,ko si lastimo ljubezen,vendar to ni več ljubezen,ampak le neka želja.
Radi bi,da bi bil svet takšen in takšen,da bi bila ljubezen to in to,ampak ne zavedamo se,da smo to le mi,da smo le mi tisti zaradi katerega trpimo.
Quote:
dvomil sem v zvezo cist zaradi egota, ki vedno misli da bo nekje nekaj boljsega nasel, ki nikoli ni zadovoljen s tem kar ima

To je to.Delaj na tem,da bo tvoj ego čimprej šel v zgodovino.
Dokler bo tle,tako dolgo ne boš resnično zadovoljen.
In če nisi sam s sabo zadovoljen tudi z drugim ne boš.Zato lahko pride do tega,da od drugega pričakuješ,da te zadovolji in isčeš izpolnitev v drugem.
In odnos kjer se to dogaja,seveda mora propasti.
Tudi za to,da je punca rekla,da če jo kaj moti,je to njen problem,obstaja dober razlog.
Torej svoje probleme ni hotela deliti s tabo.Zakaj ne ?
A je bil strah,da bo te izgubila ? Mogoče to pomeni,da ti ni zaupala.Zakaj ti ni zaupala ?
Mogoče te ni hotela prizadeti.Mogoče je iskala nekoga drugega,ki bi bil sposoben jo razumeti.
Vprašaj se,kaj bi lahko bilo v njej.Kaj je iskala.
Quote:
razumi stvar, kako to naredis, sedis in razmisljas?  

Loči se od svojega egota in poglej na stvar,kot celoto.


Vem,da brez navezanosti ne gre,pa tudi brez bolečine ne.Poskušajmo biti do sočloveka bolj pozorni.Ženske so takšne,da ne marajo moških nasvetov,ampak večkrat iščejo le čustveno oporo in razumevanje.

To so moja razmišljanja,kar je res ali pa ni res,pa ne vem. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Ko se pari razidejo...
Reply #5 - 28.01.2002 at 08:40:12
 
Tvoj ego oziroma del tebe, ki je ful zatreskan vanjo moraš razumeti kot enega 5 let starega mulca, ki se v mesariji po tleh valja, ker mu mama noče kupiti čokolade.
Mulc skratka ne ve, da v mesariji ne prodajajo čokolade oziroma da ta tvoja ne bo nikoli več tvoja.

Z drugimi besedamo;
- najdi čim več argumentov, da tale tvoja bivša ni bila prava zate. Iz spomina privleči vse te tvoje dvome, ki si jih včasih že premleval.  
- Zasleduj jo in se prepričaj, da ima novega rajši kot tebe - tvoj ego namreč še vedno verjame, da v mesariji prodajajo čokolado - oziroma da te ima rada in da bo še vse OK.
- skratka mulca v tebi moraš prepričati, da obstajajo trgovine s kupom čokolad, le premakniti se je treba in oditi naprej novim ljubeznim naproti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #6 - 28.01.2002 at 09:34:41
 
Na tem svetu je vse minljivo, a vendar se vedno poskušamo vezati na dogodke, ljudi, misli…
Pravijo, da se lahko zanesemo edino na smrt, a te naše trdne zaveznice se vsi bojimo…


Lepo ti je bilo s punco, ohrani lepe spomine nanjo. S tako osebo je kasneje težko ostati prijatelj, a če bo možno in bo obema ustrezalo (ko prva bolečina popusti), ostanita v stikih. Prijetno se vama bo ob kaki kavi spominjati krasnih dogodkov, ki sta jih sodoživljala skupaj.

Mislim, da nisi tak, da bi padel na nivo obtoževanja in poniževanja. Zveza naj bi vedno temeljila na svobodi posameznika. Če ji ne ustreza več biti s tabo, ji boš kljub svoji žalosti (ki je popolnoma naravna) in kljub temu (ali pa prav zaradi tega), da jo imaš ti še vedno rad, pustil, da si išče svojo pot v življenju, brez tebe.

Prosim te, da svojih pozitivnih čustev do nje ne poskusiš potlačiti ali zanikati. Kljub temu, da odhaja, jo imaš lahko ti dalje rad.  Veličina ljubezni se ne meri s pogostostnjo telesnih dotikov in dolžino pogovorov.

Ko bo čas obrusil bodice tvoje prizadetosti in bolečine, ko se boš navadil čas preživlajti brez nje, ti bo pot prekrižala nova ljubezen. Saj ni važno, kje in kdaj, zgodilo se pa bo.  A prosim te, da na silo ne iščeš novih zvez, ker boš po uvodu razočaran in boš še bolj trpel. In zaradi novega trpljenja boš še več mislil na bivšo in vedno bolj se ti bo dozdevalo, da je bilo z njo neponovljivo (kar ti bo oteževalo navezovati  morebitna nova razmerja).

Ne išči v drugih dekletih nje, ker je ne boš našel. Niti njene sence ne boš našel. Ona je bila edina in neponovljiva v drugih dekletih.

Ko se dva človeka srečata in sta si všeč, se to vedno vsaj poskusi končati v postelji. A naša srečavanja v življenju niso namenjeno samo seksu, čeprav je po drugi strani res, da se ravno v tako intimnih odnosih in predajanju  zelo hitro učimo in prepoznavamo.  A ko zaključimo lekcijo, ki smo si jo sami nekoč nekje na drugem prostoru izbrali, ali ni čas, da gremo dalje?  Se zahvalimo za nove izkušnje, zaželimo vsem udeleženim vse dobro in gremo novemu učenju naproti?

************  

Ta njen novi fant: je vanj samo zaljubljena (telesna privlačnost, ki hitro mine), ali čuti do njega trdno navezanost (dušna privlačnost)?

Mogoče pa rabi samo več svobode, da se malo oddalji od tebe in zagleda svet malo širše?

Človek nikoli ne ve, ali je bila vajina zveza predvidena za celo življenje (in imata sedaj samo odmor) ali samo za štiri leta. Zato nikar ne ruši mostov, niti v mislih, niti v besedah, niti v dejanju. Samo sprejmi in čakaj, kakšna bo situacija čez nekaj tednov ali mesecev.

Življenje hitro teče in vedno s sabo odnaša bolečino, če jo seveda sami zavestno ne gojimo ali pa  ji mogoče celo ne pomagamo rasti.

Imej se rad in vse bo dobro.


Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #7 - 28.01.2002 at 10:12:12
 
Če se gapeta držim, bi reku tko, da si trenutno v fazi, ko moraš zadeve na tazgornem nivoju pošlihat. Za to si je pa treba cajt vzet,  tud apatičen pa desprepresiven je treba bit, ampak na en aktiven nači. Moraš vedet, da to eni stvari služi, da  se ene vezi, ki si jih zgoraj berz taprave podlage odspodaj vzpostavljal,  razklenejo. Še posebej, če verjameš, da  so se te vezi spontano vzpostavle, iz enega filinga, da si na varnem, da se ti ne more nič hudega zgodit, če se jim pustiš vezat. Si moraš zato zdaj spet eno varnost vzostavit, da ne bo nič hudega, tud če se bodo spet razstavle. Je treba smo počakat, da se bosta samo tazgoren pa taspoden nivo spontano uskladila. Je pa treba vedet, kaj se dogaja, zato nič cvikat pa bremzat.  Zato si vsakdanje okolje tako zrihtej, da boš lahko brez slabe vesti pustu duši depresirat. Ko boš pa nazaj na taspoden nivo prišel, ko boš dušo trpljenja osvobodu,  pa še voj ego popedenej: bod žalosten  al pa jezen, lahko pa tud vesel al  zloben. Oldi  ima kar  prave recepte egote pedenat.

Zdej sem šele opazu, kaj ti je ana napisala. Po mojem dost podobno, ampak bolj toplo. Noter se zavij, herby, pa mal se pocrklej. Bomo kakšno bolj mačo kasnej rekli.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #8 - 28.01.2002 at 10:16:27
 
hvala ana, comp, andres, oldi
tako vas imam rad, jokam se,  Cry evo solzica na tipkovnico, zelim si da bi bili tu da bi vas objel....

Sej nekje vem da je vse dobro, in da se prave stvari dogajajo, po drugi strani pa tako trpim. Upam da iz tega pridem bolj jaz.

S punco sva res bila prevec skupaj in sedaj moram iskatu druge ljudi, verjetno je bilo res prevec opirati se samo na eno osebo. Stike bom zacasno prekinil... Vceri sem dobil filing, da bi ful pomagal drugim ljudem, da bi navezal cim vec srcnih stikov, topline, da nihce ne bi vec bil nesrecen... Tocno cez en mesec imam 21 let, prehod v cetrto zivljensko obdobje, obdobje srca (zato se sedaj ucim jokati) obdobje skupnosti. Ubistvu sem se mlad...

se enkrat hvala za nasvete, tople besede
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #9 - 28.01.2002 at 10:31:55
 
ups titud nisem tvojga posta videl...
kaj mislis s tem zgoraj spodaj? na čakre
da sva bila na spolki in na pleksusu povezana zgori pa ne? ne razumem

Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Ko se pari razidejo...
Reply #10 - 28.01.2002 at 10:55:09
 
Pri mesariji in čokoladi sem bil morda preveč nejasen.
Da pojasnim preprosteje

- mulc je tvoj ego
- mesarija je tvoje sedanje stanje skupaj s tvojo ljubljeno
- čokolada je ljubezen tvoje ljubljene
- mama si ti

Sam sem to tehniko že dvakrat prakticiral in odljubil sem se neverjetno hitro. Dokler namreč tvoj ego upa, da ti bo z bivšo partnerko še lepo, se oklepa vsake rešilne biljke, ki bi ga pripeljala do nje.
Ko pa spoznaš, da ni bila tako super, da ima drugega zares rada - po možnosti raje od tebe, da je na svetu gotovo še več boljših.... in to uspeš dopovedati tvojemu nerazumskemu delu možgan (recimo temu ego), se boš odlepil od nje in zaživel novo življenje.
Nasprotje tega je pa to kar sedaj počneš - misliš na to kaj si izgubil in kako je bilo lepo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ko se pari razidejo...
Reply #11 - 28.01.2002 at 13:55:52
 



Kdo, če bi kričal, bi me pa slišal med trumami


angelov? A recimo, da bi me eden od njih


kar na lepem objel: skoprnel bi ob njem,


ki biva močneje. Kajti lepota je le


strahotnega ravno še znosni začetek


in občudujemo jo, ker se ji sploh ne zdi vredno,


da bi nas pokončala. Vsak angel je strašen.





                                                   
Rainer Maria Rilke
(iz knjige Angeli - Lidie in Alana Aste)




Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #12 - 28.01.2002 at 14:32:17
 
Quote:
kaj mislis s tem zgoraj spodaj? na čakre
da sva bila na spolki in na pleksusu povezana zgori pa ne? ne razumem


Sem izraze, ob katere si se spotaknu, v gapetov koncept postavu ravno zato, da mi jih ne bi blo treba razlagat. Sem ga zato izbral, ker gape  kar naprej mene pa druge forumovce na morebitne patološke posledice za prvi nivo opozarja, če na silo posegaš v višje nivoje.

Za višje nivoje jest smatram ene energije, ena eterične snovi, ena stanja zavesti, ene vibracije ene dušne zadeve, ki majo svoje vzgone, ki jih mi ne moremo do konca pogrunat, ki jih  ne moremo čist po svoje krearirat, vodit pa usmerjat. Ki pa jih zato ni pametno tajit in jih je najboljš kar priznat in v njih uživat. Jest bi tle noter tud  en ljubezenski odnos, eno skupno  energijsko telo tebe pa tvoje  bivše vtaknu.    

Jest si prvi nivo kot real-lajf razlagam, kot en poligon za zmaje spuščat, na katerega pa morajo višji nivoji prizemljen  bit  tud če se pri tem ena napetost ustvarja pa ena kao svoboda omejuje.  Saj  v tem je je ravno keč: če napetosti ni, tud vzgona ne more bit.

Ampak včasih  tko lepo  funkcionira, kot da je vse-eno,  kod da kar je zgoraj je spodaj in obratno. In če je to pri teb tako, zakaj ne bi blo tko tud z  nekom, ki ga tam zgoraj čutiš kot eno s sabo (da ne špekuliram naprej: zakaj ne bi bilo tud z drugimi tako, kar s  celim svetom, univerzumom...) Evo,  na tak način je pa po moje usodno nivoje mešat, saj  na ta spodnjem kar naenkrat nobenga ni več, da bi zadevo v  napetosti držov. Se tud pomatral mal, zalavfol če je treba, samo da bi vzgon povečal. Pa smo tam. Eden strmoglavi, drugega odnese. Niso zmajem kitajci zastonj nadeli zmajska imena in  grozne podobe.

Telo, ki  izgubi polet, postane le lastna masa, ki se futra z energijo.  Se je treba spet navadit na samoto, na zemljsko težnost in živalsko kratkovidnost. Je treba špagco nazaj na klobčič čist do korena navit. Je treba zmaja pokrpat pa kolikor je treba dolgo počakat, da prava sapca spet zapiha.

Vedno zapiha, herby. Smiley

Lep, pesniški come back, zvezdica Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #13 - 28.01.2002 at 20:15:30
 
hjah herby kaj nej ti rečem, da se boš boljš počutu?
life is a bitch?
tko mora bit?
tko pač je?
sprijazni se, pozabi, odveži se vseh vezi, ki te še vežejo z njo.
naj ostane samo ljubezen - brezpogojna ljubezen.

verjetno je to samo en predtest, z vsakomer imaš v lajfu točno določeno nalogo za opravt in kar se tebe tiče je bla ona kle samo za to da te je (bo?) tega navadla - odvezave. ker to je ena najtežjih lekcij za opravit in s kom drugim jo opravit kot pa z nekom ki ti je res blizu, ki je mogoče tvoja duša dvojčica, pa nista zdej niti slučajno pripravljana na združitev, saj se imata oba za naučit ogromno, ti očitno odvezave, ona pa ... kaj vem, je nisem poznal nevemkako dobro ... skratka vse vezi moraš potrgat, to je ena od nalog v lajfu - NENAVEZANOST! navezanost na nič; niti na zrak, niti na vodo, niti na življenje ... kaj predstavlja dekica, za katero si že skoz vedu da ne bo 'za skoz', proti navezanosti na življenje?
si predstavljaš kako težka preizkušnja bo to???
ampak ti se maš fajn ... prvo lekcijo si že dal skozi ... kaj se boš pa nauču iz nje, kakšno znanje boš odnesu v naslednjo preizkušnjo odvezave, to pa je od tebe odvisno, od tvojih reakcij danes in tu, bolj ko bodo pozitivne, lažje bo naslednjič, bolj ko boš temne misli mislu težja bo naslednja preizkušnja ... odvezava od mame???

aha
ne pozabi, pomagaj sebi. spremeni svoje znanje v modrost.

vsak angel je strašen ... si predstavljaš da bi bil še bolj strašen (da bi ti rabu tako izkušnjo) ... zanalašč ne bom napisu kako bi ti bilo lahko pri srcu če bi jo izgubil na kakšen bolj strašen način ... z njenega vidika seveda, ne vidika tvojega ega.

kaj čm ... mal intuicije in to Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #14 - 29.01.2002 at 13:18:31
 
Herby, evo tudi jest se pridružujem celotnemu timu, in kaj več mi ni ostalo za napisat. So že ostali povedal.

Evo, pozab punco kot svojo osebno ljubljeno osebo.

Bistvo je, da te ne bo stiskalo v srcu, da prerasteš to razočaranje. Bistvo je, da jo preboliš. Da do nje izgubiš kakršno koli navezanost, pričakovanje, hrepenenje, karkoli.

Zato pejt v družbo, med prijatelje, tuki na forum in navzven.

Mi smo s teboj.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6