Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 
(Read 58061 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #195 - 13.06.2003 at 11:36:32
 
stoychi wrote on 13.06.2003 at 11:23:11:
Pridi tudi ti little star, saj bi rada preverila, da boš verjela
a ne? Kiss



Stojchi, ne vem kaj bi naj preverjala. Ni v moji naravi. Kar verjamem, verjamem, kar pa ne, pa ne, to pa seveda ne pomeni, da ni res.


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #196 - 13.06.2003 at 12:17:05
 
Razumeš? Obstajata dva različna verjetja:
En tebi verjame, da je vse ti to res misliš, da je res.
En pa ti enostavno verjame.

Prav takrat na srečanju si med drugim govoril o idealnem partnerju, ki bi ga naj vsak imel, vendar si ga ne zasluži. To mi je ful ostalo v spominu, ker tega ne verjamem, čeprav ti verjamem, da ti tako misliš Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #197 - 13.06.2003 at 13:44:26
 
draga little star,
praviš, da ne verjameš, da sem srečen, ali se morda spomniš kako sem pri harryiju takrat zgledal:
kot en kup nesreče, ???
ali sreče? 8)
Kdor je nesrečen, ali srečen se mu to zelo lepo vidi na njegovem obrazu in njegovih očeh a ne? Grin
Kar se pa tiče idealnega partnerja sem takrat citiral enega od mojih priljubljenih avtorjev alternativne medicine edgarja caseja, ki pravi, da si večina od nas ne zasluži spoznati idealnega partnerja.
Meni se ne zdi pomembno v to verjeti ali ne,
ker kot sem napisal v mojem članku Idealen partner se zame le ta skriva v notranjosti mene samega in prav vsak ima možnost, da to začuti in odkrije sam zase. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #198 - 13.06.2003 at 13:50:51
 
stoychi wrote on 13.06.2003 at 13:44:26:
draga little star,
praviš, da ne verjameš, da sem srečen, ali se morda spomniš kako sem pri harryiju takrat zgledal:
kot en kup nesreče, ???
ali sreče? 8)
Kdor je nesrečen, ali srečen se mu to zelo lepo vidi na njegovem obrazu in njegovih očeh a ne? Grin
Kar se pa tiče idealnega partnerja sem takrat citiral enega od mojih priljubljenih avtorjev alternativne medicine edgarja caseja, ki pravi, da si večina od nas ne zasluži spoznati idealnega partnerja.
Meni se ne zdi pomembno v to verjeti ali ne,
ker kot sem napisal v mojem članku Idealen partner se zame le ta skriva v notranjosti mene samega in prav vsak ima možnost, da to začuti in odkrije sam zase. Grin


Aha, pol pa nisem natančno slišala. Ker se mi je zdelo, da si rekel, da si ga sploh noben ne zasluži. To mi ni šlo pol skupaj z vso ostalo sliko o tebi.

Kako si mi zgledal ni tolk pomembno in ni ravno merilo. Glih to sem hotla rečt. Jaz lahko naredim, če hočem, da se mi očke svetijo, ker nekaj lepega trenutno mislim, al pa sem dobre volje, pa še ne pomeni, da sem v globali ful srečna. Sem, kar sem. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #199 - 13.06.2003 at 13:59:38
 
stoychi wrote on 13.06.2003 at 13:44:26:
Kar se pa tiče idealnega partnerja sem takrat citiral enega od mojih priljubljenih avtorjev alternativne medicine edgarja caseja, ki pravi, da si večina od nas ne zasluži spoznati idealnega partnerja.


Pa še malo bom tečna Grin. Tud, če praviš, da večina, mislim, kdo pa si ti al pa ta edgar, da lahko reče, da si nekdo nekaj ne zasluži? Roll Eyes

Bog se sklanja k vsakemu, ki ga iskreno pokliče.




Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #200 - 13.06.2003 at 14:19:25
 
Mi smo vsi učitelji in učenci hkrati in lahko, da nekdo ve, da zate še to ni primerno, ali celo, da si še ne zaslužiš.
Ko si nekaj zaslužiš, takrat to zagotovo pride, dokler si pa ne zaslužiš pa to ne bo prišlo.

In ti LitleStar, ali res iskreno kličeš ?
Meni se zdi, da te bolj nekaj drugega vleče kot pa iskreno klicanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #201 - 13.06.2003 at 14:25:30
 
Quote:
Mi smo vsi učitelji in učenci hkrati in lahko, da nekdo ve, da zate še to ni primerno, ali celo, da si še ne zaslužiš.
Ko si nekaj zaslužiš, takrat to zagotovo pride, dokler si pa ne zaslužiš pa to ne bo prišlo.

Se strinjam s tem. Ampak vsaj odgovor dobiš in pot ti pokaže.

Quote:
In ti LitleStar, ali res iskreno kličeš ?
Meni se zdi, da te bolj nekaj drugega vleče kot pa iskreno klicanje.


No comment. Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #202 - 13.06.2003 at 14:42:31
 
stoychi wrote on 13.06.2003 at 13:44:26:
praviš, da ne verjameš, da sem srečen, ali se morda spomniš kako sem pri harryiju takrat zgledal:
kot en kup nesreče, ???
ali sreče?  8)

zakaj te pa tok skrbi ce so drugi "opazl" ali si ti srecen al nisi? to zgleda tko kot da rabis potrditev se od zunaj, od drugih da si ti srecen? eh, zdej si pa vse razkril, dragi stojchi. tvoj ponos je tist v katerem ti mislis da si srecen, in ce ti tega kdo "ogrozi" pol se mu trda prede, ce pa ti ga kdo potrdi pa je tvoj najvecji prijatelj.

in zgleda, da zarad tega tok entuziasticno in na konc agresivno tukile po forumu in povsod drugje nabiras nove in nove clane ki bi ti to tvojo sugestijo (da si srecen) vzdrzeval. zgleda ti pocas zmanjkuje necesa. le kaj bi to lahko bilo? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #203 - 13.06.2003 at 14:52:51
 
Vidiš dragi Aryan, jaz sem pa iz tega potegnil čisto drug sklep, sklep, da si hinavsko jezen na Stojchija ker je srečen, ti si pa nesrečen.
Meni tiste besede od Stojchija povedo čisto nekaj drugega.
Seveda, ti v svoji nesreči želiš videti, da smo vsi nesrečni, ker se LitleStar počuti nesrečno se je pridružila tebi v bran in ti si ves blažen, samo, še vedno nesrečen.
Jaz pa ker sem srečen in berem Stojchijevo napisano besedo iz te strani, vidim to enmalo drugače.
Seveda Aryan, kaj pa tvoji verski sektaši, ali ti ne morejo dati te sreče, da boš srečen, ali ste pa le en kup nesrečnih verskih sektašev in obupancev, ki se smilite sam sebi in hočete v kao nekih verskih spisih najti kao neko srečo, kakšni verski spisi so to ?
Aryan, pa zakva kva, kva si ti tolk nesrečn ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #204 - 13.06.2003 at 14:58:57
 
Quote:
Aryan, pa zakva kva, kva si ti tolk nesrečn ?

to ti z lahkoto razlozi stojchi, ki nam vsem razlaga zakaj je to tako, in kako to spremenit, in to z velikim entuziazmom. (mogoce je pa poslan od koga?)

Quote:
jaz sem pa iz tega potegnil čisto drug sklep, sklep, da si hinavsko jezen na Stojchija ker je srečen, ti si pa nesrečen.

torej, obrni se na prav naslov za odgovore. sicer si si pa tud ze sam odgovoril zakaj sem jaz nesrecen. (ker sem pokvarjen in ker sem hinavc).
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #205 - 13.06.2003 at 15:04:17
 
Aryan, zame ni pravih ali napačnih naslovov, jaz sem samo zase pravi naslov in sem SREČEN.
Stojchija pa spoštujem, ker ga berem malo drugače kot ti, seveda, tudi tebe spoštujem, čeprav včasih padajo kao neke malo težje besede, vendar vse v tvoj prid, da bi bil ti v tej svoji nesreči, srečen.

Seveda je poslan od nekoga, tudi ti si, pa jaz, pa mi vsi smo poslani od nekoga, to bi pa ja že lahko vedel.

Aryan in ne zakopavaj še več nesrečnega gnoja nase in se že enkrat oziri okoli sebe, ne bodi fijakerski konj.
Back to top
« Last Edit: 14.06.2003 at 08:25:02 by kreden »  
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #206 - 13.06.2003 at 15:07:00
 
Quote:
Aryan in ne zakopavaj še več nesrečnega gnoja nase in se že enkrat oziri okoli sebe...

stojchi bi mi pa rekel naj se ozrem vase. koga naj zdaj poslusam?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #207 - 13.06.2003 at 15:11:50
 
Kogar hočeš, tisto vase, je zate še prezgodaj, vase si že hotel pogledati, ko si stopil v svoje versko sekto, pa ti ni ratal in si nesrečen, zdaj poglej prvo naokrog, da vidiš malo svet, pol pa ko boš naokoli spucal svoje nesrečne poglede katere si prilepil vsepovsod, pol pa šele začni pucati tisto v tebi.
Svet je lep, vendar, kakor ga spet samo ti vidiš.
Naredi si lepega in srečnega in boš spoznal, da si že enmalo manj nesrečen.
Back to top
« Last Edit: 14.06.2003 at 08:26:38 by kreden »  
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #208 - 13.06.2003 at 15:19:03
 
Grin Shocked
srečni ljudje zbirajo okoli sebe srečne ljudi, Cheesy
nesrečni pa nesrečne Cry,
ali kakor pregovor pravi:
"Iste sorte ptiči skupaj letajo" Grin
Da bi postal srečen, moraš najprej spoznati nekoga, ki to je. Bolj srečnega človeka, kot je moj učitelj Prem Rawat še nisem srečal na obličju te zemlje. Smiley 8)
zato si v njegovi družbi biti želi na milijone ljudi. Roll Eyes 8)

Kar se pa mene tiče, ne da bi se hvalil, ampak mi do zdaj v vsej moji zgodovini delanja na sebi in mojstrovi družbi, še nihče ni nikoli rekel kako slabo izgledam. nasprotno, največkrat slišim:
"Le kaj počneš, da pri svojih 55 letih, tako dobro izgledaš?" Grin
In vsakemu odgovorim:"Poglabljam se, poglabljam" Roll Eyes
ljudje pa običajno odgovorijo:"Blagor tebi, ki imaš čas"
Res je jaz ga imam točno toliko kot kdorkoli drug, točno štirindvajset ur vsak dan. Grin
in btw ali jaz potrebujem takšne potrditve in pohvale?
Ne, ravno toliko bi bil srečen, če koga poznam, ali ne, ker je moja sreča, tako kot tvoja, ali od kogarkoli drugega, samo stanje moje zavesti Roll Eyes
Več delaš na sebi lepše ti je Roll Eyes 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #209 - 13.06.2003 at 15:19:35
 
Quote:
Naredi si lepega in srečnega in oš spoznal, da si že enmalo manj nesrečen.

jaz nisem kreiral tega sveta, in ga tud ne morem spreminjat. lahko pa spremenim le moj "kot opazovanja" nanj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16