Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 14083 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
samoRe: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #45 - 30.04.2003 at 13:22:16
 
Vida, dano res ni dober izraz, mogu bi rečt, da bi nam moral bit omogočeno. Potencial mamo, ampak ga v nam konkretno  kulturno  okolje razjebe, ker se  vsaka kultura utemeljuje na  odpravljanju nelagodja, ki ga sama ustvarja....

..in začaran je krog da se človek izjoka  Cry

Mind: iluzijo, da bi se dalo   psihološko   dualizem na osebni ravni hitr razrešit, so gojili  psihoanalitiki pa njihova psihoterpija. Ta  se je iz terpevtskih razlogov morala nekje ustavit, zato  čist  pragmatično  zaustavla na koletivnem nezavednem oz. v arhetipskih globinah, pa tud na čist konkretni psihosocialni pogojenosti posameznikove pishe, skoz kar se te arhetipske vsebine bolj ali manj patološko odražajo. Učikovitost  pa tud omejenost psihoanalize sta  ustvarla  ugoden teren za psihospiritualne terapije, ki so domet psihoanalize  skušale razširit s čist podobnimi terpevtskimi  praksami kot ji poznajo tradicionalne religije: spovedjo, molitvijo, meditacijo, sugestijo in avtosugestijo in clo s šamanskim  zdraviteljstvom.  Vse te novodobne  prakse so etične samo znotraj svojih pragmatičnih okvirov in so podrejene predvsem kriteriju kratkotrajnega  učinka, manjka pa jim duhovno etično/moralno sidrišče, ki ga premorejo le tisočlento preizkušen religiozni sistemi, ki so razvil v svojem kulturnem okolju en totalen sistem korespondence  z nezavednim. V tem smsilu maš prav, da je psihologizem lahko zlo ozek in relativen: induvidulano je na kratek rok učinkovit in funcionalen,  posamezniku pa ne more trajno odpravit nelagodja, ga odrešit enga kulturno pogojenga trpljenja in ga duhovno uskladit z družbenim in naravnim okoljem. Neragodje se da premgat se le skoz religioznost ne pa z zanikanjem religioznosti, saj je v religioznosti kulturna pogojenost trpljenja že zaobsežena.  Tako si religije vedno znova utemeljujejo prostor pod soncem in jih zato tud  nobena ideologija niti znanost nima moči v celoti nadomestit. Religije pa si po drugi strani delajo zelo  medvedjo uslugo, če podlegajo pragmatični učinkovitosti ideologij.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #46 - 30.04.2003 at 14:47:03
 
titud : a si ze prebral povzetek nauka sri caitanye k sm ti dal takrat link?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #47 - 30.04.2003 at 15:05:43
 
Zakaj sprašuješ? A bi moral, če bi ga prebral, drgač razmišljat o religioznosti? Ali pa morda razmišljam tko kot da zgleda, da sem ga prebral?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #48 - 30.04.2003 at 15:12:05
 
titud wrote on 30.04.2003 at 15:05:43:
Zakaj sprašuješ? A bi moral, če bi ga prebral, drgač razmišljat o religioznosti? Ali pa morda razmišljam tko kot da zgleda, da sem ga prebral?

Smiley

samo vprasal sem te. iz tvojga odgovora v obliki vprasanja pa se ven loh razbere marsikej. sam ker jaz nisem "videc" te zato se enkrat vprasam isto stvar, ce mi lahko prosim odgovoris.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #49 - 30.04.2003 at 15:52:32
 
Jest preberem marsikaj, prebijal sem se tud skoz tekst na unem tvojem linku. Zdej bi težko obnovu, kaj se me je od tega prijel. Bolj se spomnem, da sem sem se lotu še enkrat brat njegovga življenjepisa v eni slovenski knjigi od krišnarjev, pa jo zarad probilne čustvene  osladnosti, s katero so  pisci častili svojega mojstra, nism mogu normalno prebrat. Sej vem, da ma tako čaščenje en svoj pomen kot ga mata tud  indijsko kičasto izrazoslovje in pa splošna slikovitost, ampak vanjga moraš bit vraščen al pa vasj  dobr uveden, da ga lahko v originaslu sprejemaš al pa da te vsaj ne moti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #50 - 30.04.2003 at 16:36:31
 
Hehe (pozicije so ostale)

Religija je opij za ljudstvo -

treba se je realizirat


delo osvabaja




živel 1. maj
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #51 - 30.04.2003 at 21:45:34
 
titud : vem da si prebral zivljenjepis. jaz sem te vprasal ce si prebral povzetek njegovga nauka iz tistga linka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LiD
Guest




Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #52 - 03.05.2003 at 12:18:15
 
To sploh ni pomembno koliko se jih smatra za katolike ali kogarkoli...deli se samo na tiste, ki so Ga sprejeli in tisti, ki Ga niso vse drugo je laž...

Ni pomembno kako pravimo in v kakšenm imenu slavimo našega Boga ampak, če smo Ga sprejeli pa najsiboto Kristus ali Alah ali Buda ali kdo drug....

Kajti lahko smo na papriju katoliki ali karkoli v srcu pa izgubljena ovčka...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #53 - 10.05.2003 at 13:16:13
 
Franc Rode, slovenski nadškof:
"Dokler bomo le molili in se izogibali odgovornosti, bo teh deset odstotkov ateistov imelo v svojih rokah vso oblast, ki jo ima sedaj".
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #54 - 15.05.2003 at 17:31:40
 
Quote:
Franc Rode, slovenski nadškof:
"Dokler bomo le molili in se izogibali odgovornosti, bo teh deset odstotkov ateistov imelo v svojih rokah vso oblast, ki jo ima sedaj".

Hehe, človek zadel bistvo. Smiley

Čeprav (nas) je malo več kot le 10 odstotkov. Bližje 70%. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4