Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 14091 times)
A.
Ex Member




od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
16.04.2003 at 16:02:35
 
zadnji popis je razkril eno izredno zanimivo številko:
iz 71 % ob letu 91
na 58 % ob zadnjem popisu

+ 300.000 neopredeljenih kar to številko še močno zniža!

stanje kaže na alarem, kaj je vzrok, kaj se dogaja?
se bo cerkev res morala spremeniti? ali je vzrok v tem da so ljudje sedaj končno le podali dali realno stanje?
vendar za tak procent?

večinoma so končno podali da vrjamejo v boga, ki pa ni nujno krščanski?

sama vera ni slaba jo je povozil čas? je izobrazba tista ki vpliva na število(izobrazba se je močno dvignila)

cerkev ne zna slediti novim trendom ali jim sledi prepočasi, ustvarja jih sploh ne več?

hm...
Back to top
 
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #1 - 16.04.2003 at 16:15:27
 
Pa od tistih 58% treba odštet še tiste ki se imajo za katolike, v cerkev pa ne hodijo.
Je čas da se cerkev zapita kaj dela narobe, predvsem pa da razmisli o tem kaj človeku kot posamezniku lahko ponudi, še posebej kal bi lahko ponudila mladini.
Izprazno ponavljanje molitev in strašenje z peklom očitno ni več dovolj.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #2 - 16.04.2003 at 16:16:19
 
Jest verjamem v svojega Boga. Ki ni podoben krščanskemu. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #3 - 16.04.2003 at 16:50:33
 
Hi,

Ne rece se krscani ampak kristjani. Mislm...

No sej, jest k se mam za katolika, me pa medse nocejo vzet. Mislm..., bull shit pa tak  Grin.

Drgac pa predlagam, da kar prec koga na kriz pribijemo.



Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #4 - 16.04.2003 at 17:06:50
 
...kako je lahko vera ki se siri z mecem, dobra vera?  Undecided
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #5 - 16.04.2003 at 21:36:19
 
Mogoče je pa Rode s svojimi biseri tudi kaj prispeval. ???

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #6 - 16.04.2003 at 21:54:30
 
Mogoče je, ko se je folk predlani brati naučil celo malo prelistal tisto knjižico, ki ji pravijo Sveto pismo..

Rodeta pa tudi bolj za strašilo uporabljajo kot pa kaj drugega pri RKC..  Grin

Kje je zdaj Realbe prijatel, da bi kaj pametnega napisal...  Wink
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #7 - 17.04.2003 at 09:53:24
 
Povečalo pa se je število ljubiteljev drobnice Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #8 - 17.04.2003 at 10:36:46
 
Quote:
Mogoče je pa Rode s svojimi biseri tudi kaj prispeval. ???

LP Harry


To je ziher res, ker Rode kot nadškof, je čisti kontra kot prejšnji. Šuštar je res bil človek, kot bi pričakovali od duhovnika, od nekoga, ki širi vero. Rode mu ne seže do kolen.


Je pa res, ljudji ne zaniam več maščevalni bog. Ker Bog je ljubezen, maščevalni smo ljudje.
Cerkev ostaja v srednjem  veku, ljudje pa ne.


ps jaz sem se opredelila za kristjanko. Ker verjamame v Boga, v Kristusa in Marijo. Je pa res, da ne hodim v cerkev, ker me dolgočasi.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #9 - 17.04.2003 at 19:35:18
 
Hi,


Ja, dobra ideja. Najbolj, da kar Rodeta pribijemo na kriz.
Pol gremo pa na en pir...

Al kdo mogoce predlaga obratni vrstni red?



Na zdravljenje
pravoverni (zavedni) rimo(polit) - katolik(komisar) Jst

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #10 - 22.04.2003 at 18:56:50
 
Quote:
cerkev ne zna slediti novim trendom ali jim sledi prepočasi, ustvarja jih sploh ne več?


Cerku je  zgubila na popuarnosti  prav zato, ker je začela sledit trendom: politki, ekonomiji in sociali. Iz duhovnega področj, kjer je bla praktično brez konkurence, je začela konkurirat drugim  ideloškim programom in pogorela. Ko so se je folk  razočaran nad idelogijami začeli vračat k religioznosti, je v cerkvi ni več najdu, zato se je zgodu en pardoks, da  cerku kljub povečani religioznosti folka ni več popularna. Rode  pooseblja ideološki vidik cerkve in po moje nima tiste duhovne karizme, ki bi religioznega človeka priprava do tega, da bi svojo religioznost prakticiral obredno skoz cerveno občestvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #11 - 22.04.2003 at 22:37:27
 
Ooooo Titud,

Kva je zdej? Kolk pirhov si kej olupu, pa hrena naribu, sunke narezu in majoneze stisnu na zegnan kruh. Jest a lot. Pa se kup pira sem zlil cez. K tist hren tolk zge...  Grin.

Mislm, tebe sem se zdej tko razveselu kot vsako soboto posebej sobotno priloge od Dela, k jo clovk z uzitkom mal prelista in prebere.

Zdej k smo napojeni pa nafutrani moramo sam se ugotovit, koga na kriz prbit. Mas kaksen predlog? Al cmo se mal na statistike vrzt.
Cerkve so bile polne kot se nikoli do sedaj. Vsaj od propada enoumja no...



Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #12 - 23.04.2003 at 09:46:41
 
Jst, cerkve so ble polne, ampak glede na to, da so v povprečju nad 100 let stare in da so ble polne tud pred 100 leti, ko je blo po moje na ozemlju sedanje slovenije okrog  miljon folka, to ni ravno kakšen poseben uspeh katoliške cerkve. Sorry, ampak jest mam občutek, da se z moč pa vitalnost krščanstva izkazuje s plehom na štirih kolesih pred cerkvenimi vrati in ne tolk s kakšno intimno  pobožnostjo za njimi, za domačimi vrati  pa kljub posvečenosti šunke pa pirhov pa potice tud ni kakšne družinske svetosti.  

Po moje je nekaj s človekovo vero narobe, če  opredeli  za kristjana al pa za karkoli sploh. Če je intimno veren/pobožen, bi se mu  moralo  zdet t.i. opredeljevanje za krščanstvo  enako tuje, kot se povprečnemu volilcu zdijo tuji partijski sestanki. Zato so v tud enako v  trendu neinstitucionalne oblike izražanja religioznosti kot tudi civilne oblike opredeljevanj do javnih zadev. Če je folku kaj zares sveto (pa na bo to ljubezen, bog, narava/okolje al pa kulturni dosežki človeštva), se mu   do tega ni treba opredljevat. To kar je, to nobenga čist nič ne briga, tega ne moreš nikomr dat in tega ti tud ne more noben vzet.

Po moje se je  delež t.i. kristjanov  v zadnjih desteih letih premakonu v tej smeri. Delež vernih/pobožnih tud v krščanskem smislu se po moje ni zmanjšal, ampak folk se do svoje religioznosti enostvano ni več pripravljen opredeljevat.  Nočjo bit noben faktor, na katerga bi se sklicevala kakršna koli  politka al pa ideologija, ki stoji za njo. Konc koncev res nobenga ne briga, kaj je komu sveto, saj je ta svetost zlo primerna kljuka za obešanje nanjo svega i svašta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #13 - 23.04.2003 at 09:48:28
 
titud wrote on 22.04.2003 at 18:56:50:
.Cerku je  zgubila na popuarnosti  prav zato, ker je začela sledit trendom: politki, ekonomiji in sociali. Iz duhovnega področj, kjer je bla praktično brez konkurence, je začela konkurirat drugim  ideloškim programom in pogorela. Ko so se je folk  razočaran nad idelogijami začeli vračat k religioznosti, je v cerkvi ni več najdu, zato se je zgodu en pardoks, da  cerku kljub povečani religioznosti folka ni več popularna. Rode  pooseblja ideološki vidik cerkve in po moje nima tiste duhovne karizme, ki bi religioznega človeka priprava do tega, da bi svojo religioznost prakticiral obredno skoz cerveno občestvo.

.. odklon cerkve od Jezusovega nauka ("kraljestvo ni od tega sveta") se je menda začel nekje v 4. stoletju, ko se je cerkev začela spogledovat z oblastjo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: od zadnjem popisu samo še 58 % katolikov
Reply #14 - 23.04.2003 at 10:24:02
 
To itak, vida, ampak prevzem krščanstva za državno vere krščanstva duhovno ni tolk zvodenil kot je posvetil oblast samo. Krščanstvo je duhovno najbolj zvodenil protestantizem, ki ga  je zarad svoje materialne uspešnosti moral posnemat tud katolicizem. Temljeni prelom se je zgodu konc 19. stoletja, od takrat naprej se je ena in druga cerkev vpletla čist v vse posvetne sfere družbe. Hotla  je zkoristit svojo posvečenost, da bi dala večjo težo  socilanim gibanjem nasprot ateističnemu markizmu in nacionalsocilazmu, a je skupaj z njimi sama odšla na smetišče zgodovine, pa če se propad konkurentov še tko trudit prikazat kot svojo zmago. Folk je  tako ostal ne samo brez vere v socialno pravičnost na zemlji kot tud brez upanja, da bo zanje poskrbela oblast, tako zemeljska kot nadzemeljska. Saj po moje je za folk to čist o.k., se je  prisiljen enkrat končno na suho soočit s svojo religioznostjo,  le  za tisočletno cerku je to slabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4