Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 12
(Read 35802 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Ali verjamete v Boga?
11.02.2003 at 15:28:09
 
jst DA,

drugače pa naj povem, da se mi zdi, če ne bi verjela v Boga, bi s tem samo prelagala, odlagala odgovornost za svoja dejanja v tem življenju...

Seveda, je lažje, če ne bi priznavala Boga, s tem bi se (vsaj v umu) izmikala posledicam svojega delovanja, saj je potem tako ali tako vseeno, če bi po smrti postala nič...

sam pol je pa že spet ena težka: kako lahko postanem nič? a sem tudi nastala iz ničesar?

Drugače me pa tudi to, da naj bi Bogu služili, niti najmanj ne moti, je prej inspiracija, saj ko začneš razmišljati, kako lahko služim Bogu, takrat avtomatsko nehaš početi marsikaj (vsaj jst), ker se mi zdi marsikaj v življenju čisto nepotrebno in brez nekega globljega smisla, torej, zakaj bi nepotrebne in nesmiselne stvari naslavljala na Boga?

Tako ali tako vsi skos nekaj nekomu služimo, sama osebno raje služim Bogu! (on tako ali tako nam non stop brezpogojno služi, se pravi je to še najmanj, kar lahko storim v zahvalo). Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #1 - 11.02.2003 at 16:12:54
 
Moj bog je NARAVA--torej služim naravi Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #2 - 11.02.2003 at 16:16:26
 
jz tud verjamem v Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #3 - 11.02.2003 at 17:21:02
 
Hi,

Pa jest tud verjamem v enega boga!




Lp
politkomisar Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #4 - 11.02.2003 at 17:29:49
 
zdej je treba sam se ugotovit tistga k je primeren kandidat za oznacit ga kot Boga, glede na definicijo Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #5 - 11.02.2003 at 17:33:34
 
Petra. wrote on 11.02.2003 at 15:28:09:
drugače pa naj povem, da se mi zdi, če ne bi verjela v Boga, bi s tem samo prelagala, odlagala odgovornost za svoja dejanja v tem življenju...

Seveda, je lažje, če ne bi priznavala Boga, s tem bi se (vsaj v umu) izmikala posledicam svojega delovanja, saj je potem tako ali tako vseeno, če bi po smrti postala nič...

Jest pa tele utemljitve, če je utemeljitev, čisto nič ne štekam. A lahko kaj razložiš? A moraš sploh kaj utemeljevat, če vendar verjameš?

Moj odgovor na tvoje vprašanje pa je: Mu.

lp bp


Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #6 - 11.02.2003 at 17:39:17
 
Tongue  Grin


Kaj čem...

Sem bla baje filozof u prejšnjem lajfu Wink.


SE bom potrudila še mal razmislit in se tako izrazit, da me boš štekal, bp...Me mal heca retrogradni merkur, pri jasnosti izražanja, zato sem večinoma raje kar tiho... Wink Cheesy
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #7 - 11.02.2003 at 17:44:42
 
Petra. wrote on 11.02.2003 at 15:28:09:
Drugače me pa tudi to, da naj bi Bogu služili, niti najmanj ne moti

Jaz verjamem v vrhovno inteligenco, ker brez nič ni nič.
Veliko večja radost je v dajanju kot pa v sprejemanju  Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #8 - 11.02.2003 at 18:37:52
 
Ko bodo ljudje prenehali verjeti, da bodo nekega dne postali bogovi, bodo prav gotovo postali črvi. (Henry Miller)


ps
Bog je mrtev. Shocked
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #9 - 11.02.2003 at 18:56:26
 
t wrote on 11.02.2003 at 18:37:52:
Bog je mrtev.

kaj s tem mislis povedat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #10 - 11.02.2003 at 19:14:28
 
sorči tan nej, moram te razočarat, moj namen niti pod razno ni, da postanem Bog,

pa Bog ni mrtev, ker pol tudi tebe ne bi bilo


Si pa očitno hudo razočaran v življenju...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #11 - 11.02.2003 at 19:47:12
 
Petra. wrote on 11.02.2003 at 15:28:09:
drugače pa naj povem, da se mi zdi, če ne bi verjela v Boga, bi s tem samo prelagala, odlagala odgovornost za svoja dejanja v tem življenju...

Ti zagotavljam, da tisti, ki ne verjamemo v boga, niti ne prelagamo niti ne odlagamo odgovornosti za svoja dejanja; no, kar precej nas. Je to zgolj stvar odločitve oz. osebne naravnanosti.

Tako kot prav isto drži tudi za vse vas, ki verjamete v boga. Prevzemanje odgovornosti za svoja dejanja je stvar odločitve, pri kateri ti tudi bog, katerikoli, najverjetneje prav nič ne more pomagati.   Wink  

Petra. wrote on 11.02.2003 at 15:28:09:
Tako ali tako vsi skos nekaj nekomu služimo, sama osebno raje služim Bogu!

Evo, vidva z Aryanom bi bla pa d'best par; bi skupaj bogu in drug drugemu služila!!   Grin

8)
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #12 - 11.02.2003 at 20:09:20
 
Quote:
kaj s tem mislis povedat?


To, da večni, neminljivi in absolutni bog ne more živeti, saj bi za življenje nujno potreboval telo, kar pa bi ga postavilo med nas uboga končne bitja - padel bi pod obast edine zares absolutno stvari, minljivosti, konca ali smrti (vse to so različni koncepti za isto stvar).

Ker pa je bog nesmrten, ne more umreti, torej ne more biti živ - potemtakem je mrtev.
Umre se lahko le enkrat in če si živ je ena stvar zares gotova - ta, da umreš in šele, ko umreš, si lahko nesmrten.
Mogoče ti bo to zvenelo kot neko logično sklepanje, kar je zmota. To so dejstva, ki jih kaže življenje, lahko jih edino sprejmeš, kot taka. S stališča življenja sta minljivost in konec edini absolutni stvari - vse transcendentno pa pade v območje duha smrti.


Kali,
ne vem, kako si predstavljaš povezavo med razočaranjem nad življenjem in tem, da je bog to, kar je(do tega trenutka mi je zadeva z določenimi vzponi in padci uspevala precej zadovoljivo - v bistvu gre celo na bolje 8)).

Očitno se lahko preživi tudi brez mrtvih stvari (no ja kakšno trupelce kralja živali je treba pojesti pa kakšno klobaso tudi) in ne boš verjela: baje, da niti nisem edini 8). A ne?  



bog z vami Wink



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #13 - 11.02.2003 at 20:41:23
 
Quote:
To, da večni, neminljivi in absolutni bog ne more živeti, saj bi za življenje nujno potreboval telo, kar pa bi ga postavilo med nas uboga končne bitja - padel bi pod obast edine zares absolutno stvari, minljivosti, konca ali smrti (vse to so različni koncepti za isto stvar).  

Ker pa je bog nesmrten, ne more umreti, torej ne more biti živ - potemtakem je mrtev.  

Zmota spolzke strmine. Če apriori sprejmeš predpostavke, da vse kar obstaja mora nujno tudi "živeti" in da kar mora "živeti" nujno potrebuje telo... in pa "kar ni živo je mrtvo" bi morda še bil to nekakšen argument.
Da sprejmem taka nelogična "dejstva" me ne bo prepričal niti atist niti biblija.
Sori tennej, logična verjetnost tvoje zmote ni nič kaj večja od Kaline.  Če si atist, bi po mojem moral dobro poznat načela logike, od vernih se to toliko ne zahteva...
Vsaj življenska spoznanja bi naj na njej temeljila...

Quote:
zdej je treba sam se ugotovit tistga k je primeren kandidat za oznacit ga kot Boga, glede na definicijo Boga.


Ja, res. Dodatno vprašanje k naslovnemu mora biti - KATEREGA boga častite?
Bog kot Bog (z veliko začetnico) je v bistvu samo biblijski bog. Drugi imajo drugačna imena. Sploh pa kako daleč bi naj bila duša, da jo klasificiramo za boga?

Za neko izhodišče stvarstva mi je ljubša oznaka Vir. In vanj verjamem. Nisem pa prepričan, če je edini... No, v bistvu itak nisem v nič prepričan. Nima smisla...  Undecided

Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #14 - 11.02.2003 at 21:16:58
 
t wrote on 11.02.2003 at 20:09:20:
Mogoče ti bo to zvenelo kot neko logično sklepanje, kar je zmota. To so dejstva, ki jih kaže življenje, lahko jih edino sprejmeš, kot taka. S stališča življenja sta minljivost in konec edini absolutni stvari - vse transcendentno pa pade v območje duha smrti.

ne vem ce te je tale tvoja logika do konca zadovoljila in zasigurala. mal bl jo prever. oz. bos zihr dobil se velik takih priloznosti. ne jih zamudit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 12