Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 30473 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #75 - 21.08.2002 at 17:05:36
 
Thot wrote on 21.08.2002 at 14:10:11:
Hm Cleo imam občutek, da se prveč naslanjaš na iskušnje in življenja drugih. Kaj pa če bo pri tebi obratno? Pozabljaš da smo individualna bitja.

to maš res, res pa je tud to da je po skopanem kanalu lažje it naprej kot pa če ga morš najprej skopat ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #76 - 21.08.2002 at 18:07:51
 
Veš gape čeprav delujem kot pravi nevernik, sem včasih se posluževal raznih napisanih beril in svoje čase sem nekjke našel nekaj pametnega in to po moje v SriBhaghavagiti(upam da sem prav napisal, me malo spomin heca, zato prosim za razum), kjer je bila lepo opisana zgodbica:
Nekoč sta prišli k vodi krava in žaba. In morale sta jo prečkati. Kravo je bilo strah, pa ji je žaba rekla, pa saj to ni nič takega, to sem jaz preplavala že milionkrat. Krava je nekaj časa gledala in se pognala za žabo. In krava je utonila. Ta del mi je ostal med drugimi za vedno v opozorilo, da je res, da kar je dobro za Janeza, ni rečeno, da je za Miha.
LP
T.
Sploh pa tudi sam veš, da ni važen cilj, ampak pot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #77 - 21.08.2002 at 18:11:46
 
ja
pot
žab
ali
krav
ali
ljudi

rajt?

če se ti zdi da lahko daš za primerjavo dvema človekoma eno kravo in eno žabo tud prov, ampak men tak primer ne razjasni nič, ker janez in miha sta človeka, nista niti žaba niti krava ... rajt?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #78 - 21.08.2002 at 18:22:55
 
Ja ok, trmast pa si, maoram priznat, pa si po svoje razlagaj. Wink
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #79 - 21.08.2002 at 18:28:45
 
jah kaj ... pa mi ti razlož ... če pa ne štekam
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #80 - 21.08.2002 at 18:40:06
 
Sri je tisti živali vzel za prispodobo o dveh ljudeh. Lahko bi jo opisal da sta šla Miha in Janez preko reke, pa je Janez znal plavat pa bi rekel isto. In janez mu je povedal svojo skušnjo kot v tem primeru Herby, pozabil pa mu je povedati, da ima še druge iskušnje, druga znanja, drugačno razmišljanje, drugačne potrebe, da je drugačen.
Upam da sva se sedaj razumela.drugače pa kar vprašaj, vedno na razpolago-non stop še 15 min  Grin
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #81 - 21.08.2002 at 20:19:37
 
aha, ti praviš da smo si ljudje med seboj različni do te mere kot krava in žaba ... in da če bi na obali bila miha in janez (ki btw nimata niti malo inteligence in niti ne pomislita da en zna plavat drug pa ne), bi se zgodilo isto kot se je kravi ... možno ... možno ... ampak po moje smo si malce bolj vseeno podobni med sabo ... in da izkušnja enega LAHKO pomaga drugemu, sej imamo različne ampak podobne so si pa le ... čene je pa itak brez veze da tipkamo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #82 - 22.08.2002 at 10:11:44
 
To trditev spodaj si postavil ti gape, obrnil si smisel zgodbe:
gape wrote on 21.08.2002 at 20:19:37:
aha, ti praviš da smo si ljudje med seboj različni do te mere kot krava in žaba ... in da če bi na obali bila miha in janez (ki btw nimata niti malo inteligence in niti ne pomislita da en zna plavat drug pa ne),


Kolk mata Miha in Janez inteligence, ni pomembno. Pomembno sporočilo zgodbe je, da je vsak na svojem področju mojster, ima telesne naravne danosti,svoje izkušnje. Je res, ljudje imamo tega dost skupnega, zlo skupnega, vendar še vedno, smo si MI tukaj tako zelo različni da sam sebi oporekaš.

In ni brez veze da jih tipkamo, ampak jest trdim, iz osebnih izkušenj, da so razlike, vsak je različen, drugačen.

Poglejva enostavno izkušnjo:
Glej, zate je kampiranje, ne vem, točno, težko, neprivlačno.
Zame je to odlično.

In če boš prišel na vrata kampa, ti lahko s svojimi besedami povem še tok, ampak tvoja izkušnja, tvoj pogled je tvoj. Tebi lasten. In obratno.

Glej, zate je it v apartma, dobro fino, odlično.
Zame je neprivlačno.

Oba imava izkušnje, pa ... bova vsak na svoje hodila. Torej žaba v vodo, krava na travnik.

Že tuki so razlike, aha in za osvežitev spomina:"Uni model z rumenim avtom, se še vedno vsak dan ob 12:12 mimo Kofi placa pripele."

Si predstavljaš da mu pristopiš in začneš ga v reko tlačit.
Pa imaš ti take izkušnje, in on ima drugačne izkušnje.

hmmm, mislim, da bi naju oba v potoku utopu. In to bi bla najina končna izkušnja. Grin Grin Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Ko se pari razidejo...
Reply #83 - 22.08.2002 at 11:25:36
 
Grin Grin Grin

V kaj vse se ne razvijejo teme ...

Gape je zgodbico s pomočjo dominantne leve polovice mozga malo preveč razčlenil, zanemaril pa desno in je nastalo, kar je nastalo Roll Eyes.

Zdaj bom pa  še jaz zanemaril eno (levo) polovico in samo iz desne potegnil zaključek, da se je par (mislim krava in žaba) razšel zato, ker je krava v pričakovanju  princa kušnila žabo, ki pa je na njeno veliko razočaranje, ostala kar žaba ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #84 - 22.08.2002 at 11:44:27
 
Bardo hehehehe, krava kusne zabo, ker pricakuje bika, a iz zabe rata princ, ki prav butasto gleda tisto kravo, kva sploh hoce od njega...  Grin

In spet se parcek razide... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Ko se pari razidejo...
Reply #85 - 22.08.2002 at 11:51:25
 
Quote:
...  krava kusne zabo, ker pricakuje bika, a iz zabe rata princ, ki prav butasto gleda tisto kravo, kva sploh hoce od njega...  Grin


Tongue  tudi to se pogosto dogaja  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #86 - 22.08.2002 at 13:14:44
 
Quote:
Zdaj bom pa  še jaz zanemaril eno (levo) polovico in samo iz desne potegnil zaključek, da se je par (mislim krava in žaba) razšel zato, ker je krava v pričakovanju  princa kušnila žabo, ki pa je na njeno veliko razočaranje, ostala kar žaba ...

Hehe, Bardo… Če jaz popolnoma odmislim mojo levo polovico in vključim samo desno, je zgodba približno enaka, le njen konec je malo (ali pa precej) drugačen…

Ampak par se je v tvoji zgodbi kljub vsemu razšel. Torej se mora tudi v moji, ane? In zakaj se razide v moji? Ker ni vse zlato, kar se sveti…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #87 - 28.08.2002 at 10:43:32
 
gape wrote on 21.08.2002 at 17:05:36:
to maš res, res pa je tud to da je po skopanem kanalu lažje it naprej kot pa če ga morš najprej skopat ...



Lahko greš pa samo do prvega križišča, pol pa koplješ po svoje naprej...Predvidevam, da ti lahko izkušnje drugih pomagajo najti vsaj alternativne poti, katere tebi (meni) osebno nikoli ne bi prišle na misel...Še vedno velja: Kdor več ve...več...
S poslušnjem drugih in njihovih rešitev, odzivov, alternativ...se ti lahko pokažejo nove možnosti...res pa je, da ni nujno, da kar je zame dobro, bo tudi zate...

Pa zakaj bi se  človek še enkrat matrov (al pa krava al pa žaba), če se mu ni treba...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #88 - 28.08.2002 at 11:58:13
 
avno zato ker smo si drugačni. In upam da še vedno govorimo o osebnih rasteh, in ne o čem drugem Grin
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6