Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 30467 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #45 - 06.08.2002 at 10:34:55
 
[color=Blue][/color]No, to, da romantike več ni...je žalostno. Nobeno metanje peska v oči to ni. Je pa bilo tako vzdušje krivo za prenekatero umetnost, ki je takrat nastala, tako v glasbi, slikarstvu, pa še kje. Pustiva to. Tvoj primer pa si jaz razlagamo takole. Predstavljaj si človeka, ki vse dneve ostaja čisto sam v svojem stanovanju. Občutek ima, da je tam varen. Ni mu treba imeti zveze z drugimi ljudmi, ki bi ga lahko ogrožali ali ga dejansko prizadeli. Ve kje je kaj: nočna svetilka, kopalnica, zobna pasta; Ves svet zunaj njegovega malega stanovanja je zanj izgubljen. Živi, pa ne zares. Diha, toda ne živi resnično. Potem nekega dne pogleda skozi okno in vidi drugega človeka, ki doživlja trenutek čustvene intenzivnosti. To je tako zanimivo, tako privlačno, da pozabi na vse svoje strahove. Odklene vrata, oddide do onega drugega in v tem lepem, osvobajajočem trenutku doživi drug svet. Prvič ga obsije sončna svetloba, prvič čuti čar toplote in sreče. Življenje v njem se je razširilo. Nikoli več ne bo mogel nazaj, nikoli več ne bo mogel biti tak kot prej, ali živeti enako osko, utesnjeno življenje. Nič več bi mu ne ustrezel tisti svet in vse to zato, ker ga je nekaj izvleklo ven iz njega samega in globoko pritegnilo k nekomu drugemu. Vse razsežnosti njegovega sveta, slutnje in predsodki, v katere je bil ujet, do neke mere odpadejo.
V tej poti iskanja vrhunskih izkustev se oba partnerja trajno, dramatično spremenita, celoten odnos dobi novo globino. Odpre se nova razsežnost, druga dimenzija v kateri vidita eden drugega. Nova Ljubezen. To se je zgodilo tebi, pa še mnogim drugim. Zato se ljudje tako zelo radi nanovo zaljubljajo.
Samo to sem ti imela namen napisati!
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #46 - 06.08.2002 at 10:58:09
 
Pošteno povedano te nisem najbolj razumel. Ker je moja misel, zakaj se rad zaljubljam, zaradi upanja, da bo ta tista prava, zato tudi ni nikoli takega dejanja kot si ga ti opisala-skoraj na prvi pogled. Je vedno najprej tipanje, spoznavanje, nato širitev na ljubezenskem področju. Zaljubim se kasneje, ne vem zakaj a tako je.
Tisto sem pisal zato, da sem pojasnil, kako se da na situacijo gledati z druge strani-pozitivne.
zakaj ponavadi pride do bolečin in podono, po koncu veze? ker se boji biti sam in se boji tistega sveta tam zunaj.Kot si ti omenila v prvem delu.
A dejstvo je, kdor ne zna biti sam, ne more biti v vezi.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #47 - 06.08.2002 at 11:01:07
 
Angelcek... to kar pises, ce lahko tako recem, o iskanju partnerja in "odrekanju" mi je jasna stvar in lahko recem, da je to v odnosu z mojo zeno vse lepo poslihtano. A pustmo zdej mene in moj zakon. Smiley

Pravis, da se mladi isto kurijo, kot smo se mi vcasih?
Ma tega ne bom glih kupu. Vcasih si mogu met jajca in it do deklice, ter jo z enim samim stavkom "prepricat", da ti je naklonila svojo pozornost (seveda je svojo vlogo odigral tudi izgled) in potem je blo treba gradit naprej - gradit na direktnem odnosu, ki se je odvijal v zivo. Pa poglej danes. Mulcek jamra, da je hodu z eno bejbiko preko IRCa 4 mesece in da sta se ful dobr spoznala in da sta se ful ujela pa da ji je poslal sliko in se ji je zdel ful lusten in da se je vanj zaljubila in ko sta se prvic vidla, mu niti ni hotla lubcka dat, kaj sele kej druzga in da ga je clo pustila in to po 4. mesecih, ko sta bila par preko IRCa.
"Ma, a je kdo doma? Je podstreha cist prazna in mozganozer strada u maloro?" To je edino kar lahko vprasam takega mulcka. Se mi zdi, da sploh vec ne opazijo razlike med RL in INET lajfolm. Katastrofa. Ja sej, posiljajo si SMS-je in se kurjo, ker jim je vilk lazje napisat "ljubim te", kot pa v zivo rect "vsec si mi". To je to. In zaradi te modernizacije, ki se je zal vmesala tudi v cusvene vode ni vec romantike... pa dobro, kot je Thot reku, sej romantika na splosno ni prinesla nic dobrega razen kasnejsih butastih pogledov in razocaranj, ko je dec zeno postavil pred stedilnik in sel ven na 200 pirov, ter slatal kelnarco za rit. Jaka romantika! Smiley
Tale modernizacija je unicla se tiste lepe stvari, ki se jih spominjam iz otrostva in ce se osredotocim samo na ljubezen, bi lahko rekel, da je mladini veliko prikrajsanega, ker misli, da je INET vse in da ko se enkrat pol spoznas v zivo, da je vse isto, kot je bilo napisano prej na IRCu. Kako velika zmota!

Ze sam stavek, recimo "Daj, prosi te, nehaj." ima kar nekaj varjant, ce ga povem v zivo, ker mu dam ton in barvo glasu, mimiko obraza in telesa. Napisan pa lahko pomeni marsikaj. Nekdo si ga lahko razlaga kot jokajoco prosnjo, da naj se neka zadeva ustavi, jest ga pa lahko npr. napisem kot, da nekoga osorno posljem u maloro.

In to se mi zdi najvecja napaka tega interneta. Ni custev, ni direktnega kontakta in razocaranj je vedno vec. Vrednote, kot so ljubezen, spostovanje, odrekanje, prilagajanje pa izgubljajo na svoji tezi. Zal. Pa nisem noben pesimist, samo opazam folk in vidim, da ni isto, kot je blo vcasih.

Ja Thot, vedu sem, da imas (si imel) deklico. To je pa tud vse, kar sem vedel. Skoda, ker je konec, a ce ni slo, pac ni slo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #48 - 06.08.2002 at 12:06:32
 
[color=Blue][/color]Ne vem Thot zakaj se ljudje najraje nanovo zaljubljajo. Zato mogoče, ker je vsaka ljubezen drugačna in še mi postanemo drugačni z njo. In ženske? Zaljubljamo se dugače, kot vi moški. Ti pišeš, da jo najprej spoznavaš, potem se šele zaljubiš. Jaz pa ne. Jaz se vedno zaljubim na prvi pogled, ali pa se sploh ne. Če ni neke kemije, jo tudi kasneje ne bo. Ljubezen med moškim in žensko bi morala biti najbolj osvobajoča  izpolnitev življenja. Njen smisel in vrednost. Pa še nekaj ...Ni isto telesna osvojitev neke osebe, kot tudi ne una psihološka osvojitev. Ta zadnja je še bolj varljiva utvara ljubezni, je bolj pokvarjena in sprevržena kakor prva. Psihološka osvojitev je pretkan, načrtovan način z namenom, da partnerja psihološko zapelje, da se zaljubi in pade k nogam osvajalca, da je obvladan in podložen ne le kot telo, temveč kot oseba. Ko se strategija posreči, domnevni ljubimec skoraj izgubi zanimanje za drugega, katerega je osvojil. On ali ona postane še ena trofeja več v duševni lovski sobi. To ni težko razumeti, poznam take primere. Podložne žene, brez lastnih želja, ambicij, brezosebne, nepomembne podložnice. Od tega se mi pa gabi!
In una projecirana podoba, ali platonska ljubezen, ki je dandanes redka, ali pa je ni. Nekdo vzihuje zavoljo nekoga po cele dneve, uni pa še ve ne zato. To je žalostno. Ponavadi, ko se moški in ženska zaljubita se v začetku vedno zaljubita v drugo osebo, kakšna je v resnici, zaljubita se v projekcijo podobe, kakšen ali kakšna naj bi ljubljena ali ljubljen BIL<a>. Projecirana podoba je izpeljana iz sanj ali pa izvira globoko iz otroštva, po vzorcu očeta in matere. <Vsak moški nosi v sebi svojo EVO>, bi se temu reklo, ali vsak moški v podzavsti nosi podobo ženske, ki naj bi bila vredna njgove ljubezni. Podobno tudi vsaka EVA v sebi nosi svojega ADAMA. To pojasnjuje zakaj se nekateri moški zaljubljajo v ene vrste ženske in nasprotno. Projecirana podoba ima kaj malo povezave z resnično osebo. Tako ima človek, ki ustraja v projecirani podobi ljubljene navidezno ljubezen, drugega pa prisiljuje, da se tej podobi prilagodi.
In naj zaključim. Prava ljubezen je redka in resnično srečni so lahko tisti, ki jo v resnici najdejo.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #49 - 06.08.2002 at 12:24:45
 
Kiss D.J. s teboj se pa strinjam kar se tiče interneta. Samo navidezna resničnost je. Ekran marsikdo zamenja za resničen lajf, skriva se za njim in piše tudi to, kar ni res...mlade zavaja v skušnjavo predusem odprtost tega medija, dostop do vseh vrst opolkosti in neresnic...potem pa pobrkajo vse...vživijo se v osebe iz filmov, hvalijo po netu kako so lepi in pametni. Ko spoznajo resnico, pa so britko razočarani. Mene najbolj moti, da v svoji naivnosti presegajo meje normalnega. Postanejo agresivni, posesivni, ubijejo si v glavo slike popolnih junakov iz filmov, mlade punce shujšajo do kosti, ker jo to moderno, fantje se razkazujejo z avtomobili očetov, bahajo v hitrosti in kaj vem...otročje. Z leti pa postanjo zagrenjeni in brezvolni...pa saj jih minejo tudi najstniške traparije...potem so v iskanju novih poti podobni nam...srečajo smisel, najdejo ljubezen in srečo. Vsaj večina.
Lep dan J.D.-ju!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #50 - 06.08.2002 at 13:35:20
 
Angelcek.. jap, tko kot si rekla.
Sam na koncu tvopjega spisa je en stavek, za katerega bi jaz zelel, da bi bil bolj vsesplosno pravilo, kot pa polovicarska trditev - namrec, da drzi za manj kot polovico folka.

Sam sem namrec v teh letih, ko opazam pare, ki se na frisno porocajo ali pa so nekaj let ze skupaj (frendi in znanci) - bomo rekli, da so nasli svojo pot in svoj smisel... sorry moji vulgarnosti... so najdl klinac, ne pa svoj smisel, da o ljubezni niti ne govorim.

Ko jih pogledam, kako se (dobesedno) nekateri za male pare prodajo, da imajo streho nad glavo, kako nekatere z laznim uzitkom dajejo noge narazen, da dobijo kaj za pod zob, kako letijo polena pod noge zaradi otrok, ki jih ni ali pa ker so. Dizaster.
Pa sej na koncu koncev se mi sladko jebe za tak folk. Edin otroc se mi smiljo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #51 - 06.08.2002 at 14:00:15
 
[color=Blue][/color]Ja vem. Preračunljivost. Poznam jo. Marsikatera se je poročila na tak način. Ni srečna, verjemi. Nobena materialna stvar na svetu človeku ne more prinesti sreče. Žal spoznajo ljudje to takrat, ko niso več mladi. No, jaz pa zadnje čase poslušam zgodbe z žalostnim koncem. Nekdo je odšel...nekdo je pustil za seboj ranjeno srce...Po nekaj letih zakona, kar tako...Potem se spomnim, da imam jaz v bistvu še srečo. Meni ni bilo dano imeti popolne družine. Nesreča in postaneš ne kriv ne dolžen sam...se mar vdovstvo lepše sliši kot pa to, da si ločen? Ljudje bolj s sočutjem gledajo na vdove, kot pa na ločenke? Mislim da pa vseeno hvala za uno usmiljenje. To me prizadene in ponižuje še bolj.
Pustiva to. Vse zgodbe, ki jih poslušam imajo žalosten konec. Nekdo je odšel...ni več strasti in poželjivosti, ljubezen je odšla k hudiču...Ni isto biti sam, se videvat za nekaj ur na dan, hrepeneti in upati na srečo...kot pa zjutraj zazreti zobno šteko v istem lončku...zazreti se v obraz ljubljene, ki v postelji še smrči...Zakaj potem, ko je enkrat osvojena, ko se njen dih zbudi ob tvojem ušesu... ni več tako močnih strasti in želja...zakaj potem še ljubezen mine? In otroci...ti ostajo sami, nedolžni pri celi stvari...ja se mi smilijo, samo kaj naj?
Pa saj je isto v knjigah. Prešernova ljubica Julija še vedela ni...on pa jo je koval v zvezde...In ko to enkrat nedosegljivo postane v bližini tvoje roke...pa še osvojeno...zakaj potem vse mine?
Včasih so zgodbe z žalostnim koncem sporočilo, da človek začne osmišljati vsaj tisto nekaj malega kar ima...v iskanju sreče in ljubezni smo vsi samo raziskovalci in gostitelji tega sveta. Ni dano vsem...ne more biti. Otrokom pa...tem je dano. Tudi, če ne razumejo, prežive. Vem.
Se mi smilijo tite, ki mislijo, da je sreča v materialu, da se svet vrti zavoljo denarja in njih...kaj pa zvečer, ko ničveč ni...in se vležejo v posteljo...lahko ljubijo brez srca in čustev? Ali pa se še takrat pretvarjajo...
The never end of story...vem!
lp
Angel
Dober opazovalec kot ti D.J. že ve...
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #52 - 06.08.2002 at 14:05:15
 
[color=Blue][/color] KissAngel se je zmedu. Napak je malo morje...tite se pa bere tiste!
Lep deževen dan vsem!
Angel Kiss
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #53 - 06.08.2002 at 16:41:45
 
Ja Angel, kemija mora bit, itak da mora bit, samo je toliko kemije, da bi lahko vsak dan drugo jagal. mislim da misliš bolj na vzorce kot jih sama omenjaš in ne kemijo.
Kot pa je john povedal je vedno več žensk ki se dobesedno prodajo in podjarmljajo. In kaj se mi je porodilo ob tem? Saj ni čudno, da potem izpade da ženske nimajo pravic in podobne zadeve o emancipaciji. Sami vsi dobro vemo,kaj so ženske pripravljene trpeti ob neki osebi, zaradi nekega kvazi občutka varnosti in sigurnosti, čeprav bi lahko življenje na cesti bilo bolj varno, kot življenje s to osebo.
n mislim, da glede na to, vsaj sam pri sebi sem nekako našel vzorec, da žensko ki je pač podjarmljena, ne morem ceniti in dobesedno se mi smili. In ko bi bil tudi jaz tisti ki bi odločal o enakopravnosti, bi mi verjetno ta vzorec ne pustil mimo.
Pa nekatere potem rečejo sej smo primorane-bulšit, čist tko, koliko je samskih moških ki mogoče niso najbolj bogati in ne izgledajo majbolje, so pa dobri ljudje po duši. A ne tak ni zanimiv, ni izziv, mora biti nekaj, kajne-kemija, biologija, ljubezen na prvi pogled, in kajjazvemkaj, a zaključek je isti-kakor si boš postlal, tako boš spal.
MAlo sem zašel, samo razmišljam.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #54 - 06.08.2002 at 17:19:11
 
[color=Blue][/color]Prav nič nisi zašel. Razmišljaš z zdravo logiko. To mi je vešč. Imaš pa absolutno prav. Veliko je ljudi ali pa moških, če že hočeš, ki bi bili vredni prave ljubezni, pa jo žal ne najdejo, ker se današen svet vrti okrog materiala, kemije, lepote, dobrih avtomobilov, šmeks izgleda...pa ne vem česa še. In to na žalost skoz bolj in z vso večjo hitrostjo, kot opažam vedno tudi sama. Saj večina ljudi je v svoji biti prav posestniško bolana na ta bedni material. Moja babica je to znala povedat po domače in že takrat mi je zvenelo življenjsko. <Ljudje so kot meso pri mesarju:svinjina, govedna, teletna in pa...fino belo meso...> <Kaj boš pa ti izbrala, bo pa samo tvoja izbira...> Imela je prav, samo ne vem, kje so ostale ribe?! Joke!! Veš Thot vsi v življenju imamo možnost izbire. Sami smo odgovorni zato. Ljudje to vedno prepozno spoznajo. Izberejo nekaj napačnega, potem pa se smilijo sami sebi. Možnost izbire je danost. Imamo jo vsi. In pri tem tvegamo...kot na loteriji tvegamo, spoznamo pa, da smo na koncu dobili izbirek...svetoven. Z leti me je minilo tako hazarderstvo, če ti povem odkrito. Vrednote sem si postavila drugje, kot pa v materialu in ne vem kakšnih idealih. Imam raje ob sebi človeka, ki me nasmeje do solz, s katerim mi ni nikol dolgčas, ki zna iz NIč nekaj narest, pa četudi je to samo štos...V bistvu take popolnosti še nisem našla, jo pa zagotovo bom...Eno tako najstniško blond varianto, ki pa gleda vse skozi ne vem kakšen dizajn pa imam doma...se ji nasmejim do solz, kako jo bom vzgojila v tako kot sem jaz, pa nimam pojma. No, pa je to že čisto druga zgodba...Razmišlja tako kot une, kot ti pišeš.
Lep dan Thot!
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #55 - 06.08.2002 at 17:37:06
 
Uf kako jo vzgojiti, pubertetnico? Imaš šanso poiskusiti nemogoče. Ja se mi res zdi da so drugačni kot smo bili mi. Nekako več težav imaj. A mislim da je to samo prednost, pač z mojega vidika.
Veš kaj pa mi ni več jasno. Včasih je obstajal model, da se ženske podjarmljajo ravno iz vidika socialnega statusa, a danes zaslužijo skorajda več, pa se vzorec vseeno ponavlja. In potlej imam najraje ko mi začnejo jamrat. Pa ravno meni, ne vem kje me najdejo Grin. In jim povem da ni nič narobe z njimi da so pač rade žrtev, pol se pa jezajo. Zabavne so res.
Lep dan tudi tebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #56 - 06.08.2002 at 18:12:20
 
[color=Blue][/color]Kje te najdejo? Ne vem kje te najdejo, že deluješ neka čuteča duša, ali na videz, ali pa si tudi v resnici tak. Mar ni lepo, da te ženske najdejo. Naj ti bo čast in veselje...potem je že nekaj magičnega in očarljivega na tebi. Zanimivo. Jočejo potem...seveda, ženske so rojene zato, da v vas moških iščejo uteho in sočutje. Počutijo se potem bolj varne...je pa težko presodit. Ni pravila. Pri nekaterih je to samo del zvite igre...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #57 - 07.08.2002 at 14:51:11
 
Angel wrote on 06.08.2002 at 17:19:11:
[color=Blue][/color]Moja babica je to znala povedat po domače in že takrat mi je zvenelo življenjsko. <Ljudje so kot meso pri mesarju:svinjina, govedna, teletna in pa...fino belo meso...> <Kaj boš pa ti izbrala, bo pa samo tvoja izbira...> Imela je prav, samo ne vem, kje so ostale ribe?!


KJE SO RIBE ??? ostala je samo še ena Smiley) JAZ

hmmm kakorkoli zanimiva tema, pa moje vprašanje... ali je morda kriv prehiter razvoj in prehiter tehnološki napredek ? da tako zanemarjamo naše osnovne vrline, ki nas delajo ljudi... torej čustva ? in ali je res kriv materialni svet za razdiranje vez ? morda pa smo samo šli na stopnji evolucije nižje in ohromili eno človeško lastnost... čustva ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #58 - 07.08.2002 at 15:20:55
 
Ali pa je evolucija dosegla svoje in je potrebno biti boljši človek?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #59 - 07.08.2002 at 15:35:46
 
[color=Blue][/color]Ajsi..ribe, ribice...kako sem lahko pozabila nate? Izdam ti še eno očarljivost... mislim, da so najboljše ribe, kar se že unega mesa tiče, ker so najbolj čiste, sej žive skoz u vodi...
Ni kriv napredek pa ne razvoj, da so ljudje postali bolj brezčutni. Saj človek je v svoji biti ostal isti...ranljiv je, občutljiv je...samo časa si ne vzame več za čustva drugih...v naglici pozablja še na svoja lastna...marsikdaj. Veš kaj, včasih je potrebno samo oditi ven v svet in spoznati nove ljudi...ali pa narediti nekaj, da pritegneš komu nasmeh na usta...Razumeš? Ko pozabimo nase, se v bistvu lahko šele poglobimo v druge...pozornost moramo odvrniti stran od sebe...pa jo najdemo v drugih. Je podobno kot takrat, ko se zazremo v ogledalo. Naša podoba je že res da odsev nas samih, ko pa se zazrem v drugem človeku, ko v njem opazim del sebe, sem lahko resnično srečen.
Sem isto želala napist Herby-ju, ki je načel to temo, ker razumem njegovo bolečino. Tudi bolečina je manjša, če o njej ne premišljujemo stalno. Našo pozornost je treba odvrniti drugam...in bolečina je manjša. Že ko jo nekumu zaupam, me manj boli.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6