Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 30470 times)
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #30 - 22.07.2002 at 23:41:11
 
Robi wrote on 22.07.2002 at 23:35:09:
Mislim to, da bi radi, da bi bila ljubezen nekaj drugega, kot pa v resnici je.
Torej si želimo ljubezen prilagoditi svojim željam in prepričanjem, kar pa ni več ljubezen.




Ok, strinjam se s tabo, seveda.
Ampak, ej, malo bolj počasi z gotovostjo, kaj bi drugi radi. Nisi drugi. Spomni se na zgodbo o ribah ki plavajo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #31 - 30.07.2002 at 14:24:32
 
WinkBolečina nikdar ni tako trdna, da je čas ne bi zmehčal, pa tudi zbrisal!

PS: sicer so pa ženske kakor sence...če tečeš za njo, se ti izmika, če bežiš pred njo, teče za tabo!
(provare per credere)

vso srečo!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #32 - 01.08.2002 at 12:21:14
 
[color=Blue][/color]Dan Samonekdo! Naj ti odgovorim, kako jaz mislim, da LJUBEZEN NI VEČNA. Žal ni. Kot čustvo mogoče že, ker se večkrat zaljubimo. Kdo pa se samo enkrat? Kot ljubezen do ene in iste osebe pa ni večna. Ne more biti. Mine, tako, kot minejo vse stvari na svetu. Saj ni nič večnega...Pa da se ne bo bralo prežvečeno. Ljubezen do ene osebe ni večna, ker če prej ne, umre takrat, ko umre ljubljena oseba. Vem. To se je žal zgodilo meni.
Lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #33 - 01.08.2002 at 13:19:31
 
WinkAngel, ni smrt tisto, kar nas loči in življenje ni, kar nas druži. So vezi močnejše. Brez pomena so razdalje, kraj in čas.,,al pa različne dimenzije...
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #34 - 01.08.2002 at 20:01:03
 
Hej, Angel,

je sirena kar zadela s komentarjem. Mi smo tisti, ki se odločimo, da nekoga ne bomo ljubili, oz. se odločimo, da bomo nekoga večno ljubili. In to ni zaljubljenost.
Žal mi je, da nekoga izgubiš tako dokončno, kot je izguba s smrtjo. Ne bi nič kaj takega rada doživela kaj kmalu. Ampak verjamem, da si ženska, ki hodi po svoji poti, odprta za novosti. Nove stvari, nove ljudi.
Pa fajn bodi.
Pa javi se še kaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #35 - 01.08.2002 at 20:43:21
 
Angel in Katarina!

Hvala za tolažilne besede. Bolj mal sem na forumu tko , da nisem videl, da se tle neki dugaja.

Večino bolečine in navezanosti sem že prefural -  6 mesecev je že...

Angel: Ljubezen je večna! Izgine samo navezanost in ostale "negativne" stvari... zadnjič sem se neki pogovarju z deklco, pa res ni bilo razlike, od takrat ko sva bila najbolj skupaj... just love, pa je z drugim pa je še vedno med nama ljubezen in vedno bo, pa nisem tle nč sentimentalen, sem jo že prebolu

če je kej večno je to ljubezen
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #36 - 01.08.2002 at 22:00:23
 
pozdrav jo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #37 - 05.08.2002 at 09:40:51
 
No, vidim, da je herby ze malce prebolel celo situacijo, zato si bom drznil napisat nekaj besed, ki ne bojo zvenele glih tolazilne.

Ljubezen naj bi bila vecna, dokler traja. Fajn ane? In kaj se pol zgodi, ko neha trajat? Ko v herbyevem primeru deklica sedi na dveh stolih, da si zazihra novo zvezo in herbya se malce podjebava in ga ima za primer, ce se bo nov tip v postli izkazal kot zguba. No, lahko je pa deklica bla se tolk navezana na herbya, da se ni mogla odlocit. Pustmo to kaj in kako in zakaj je do tega prslo. Prslo je in tuki nastane problem. In zakaj pride do problema?
Zato, ker smo ljudje posesivni in navezani na nekoga. Pa naj bo to partner, zival ali stvar. In ko nam to vzamejo oz. ko to izgubimo, smo izgubili del nase lastnine in zaradi tega nam je hudo. Podira se nam svet, ne vidimo izhoda. Napaka. Skoda vsakega zabitega trenutka za zalovanje, ker s samim jamranjem in smiljenju samemu sebi ne dosezemo nic.
Dejte si v takih oz. podobnih primerih vzet kak dan-dva za razmislek, a ne o preteklosti, temvec o prihodnosti. Odlocte se kaj in kako v naprej in ne kako najti pot nazaj.

Ne delat teh napak, kot jih vsi zacetniki, ko dozivijo svojo prvo veliko ljubezen in sanjajo o tem, da bo ostala za vedno. Preklet mal poznam primerov, da so s svojo prvo deklico ostali do konca svojega zivljenja. Ce so bili pa zvesti pa itak ne sprasujem.... Smiley

Naj vam zveze ne bojo neka huda obveznost pri 20 letih. Ne se obnasat v casu najlepsih mladostniskih let kot stari zakonci, ki pricakujejo kaj jest vem kaj zaenega boga ob sebi.

Dejte pustit folku dihat in tud sami zadihejte, sej je pred vami se ceu lajf!

PS: To je pac moje mnenje, ki se naslanja na mojo teorijo in prakso, da se je treba sprobati marsikaj, si izoblikovati svoje zelje, potrebe in pricakovanja, preden se podas v vode zakona. Cemu? Ker se clovek vsakodnevno spreminja in noben mi ne bo garantiral, da je bo deklica pri 20 se vedno enaka kot pri 40ih (karakterno). Sami pa veste, da so pri 30ih karakterji vec ali manj izpopolnjeni, vsekakor pa bolje, kot pri 20ih.
Me razumete, kaj sem hotel povedat? Kurc, no, ko je pa prevec obsirna tema, da bi jo tipkal.. Smiley

Pa velik srece...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #38 - 05.08.2002 at 14:47:51
 
[color=Blue][/color]Ljudje so baje edina živa bitja, ki bi radi imeli večno ljubezen. Jaz trdim, da jo žal ni, pa na moč rada bi verjela nasprotno. J.D. pa ne razumem zakaj si se tako zjezil?
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #39 - 05.08.2002 at 14:53:52
 
Angelcek.. JD se ni nic razjezu.
JD samo odkimava z glavo, ko vidi uboge pare, kako trpijo, ko bi sel en stran in je drug prizadet zaradi tega, prvi pa zaradi tega, ker drug trpi. A je tega treba?
A je treba na zacetku vse jemati tako globoko in resno, da so potem bolecine razhoda tako krcevite in hude?
Ne vem no... jest sem mal drgac nastelan. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #40 - 05.08.2002 at 14:59:00
 
[color=Blue][/color]No ja. Tud jaz ne maram trpljenja...mi je bolj všeč strast in poželjenje...Samo brez trpljenja pa ni življenja...Benti ljubezen! Le kam je šla strast in poželenje...u franže?
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #41 - 05.08.2002 at 17:46:19
 
[color=Blue][/color]Samonekdo in Sirena...imata prav, samo jaz ne morem biti čisto prepričana v to VEČNOST...ko nimamo več dimenzije in so vse razdalje do popolnosti mogoča...bo tudi ljubezen VEČNA. Mogoče takrat, ko se ustavi čas...ko prisluhnemu svojemu srcu in se spremenimo v popolna bitja...Pravijo, kadar si nečesa res želiš, kadar stremiš k temu, da bi se ti sanje uresničile...se to zgodi. V to verjamem...nekateri imajo modrost, ker stvari opazujejo od daleč. Le tistim, ki se hudo godi in trpijo ne vidijo...
Herby...saj bolečina tudi mine...potem se rodi nova Ljubezen!
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #42 - 06.08.2002 at 08:39:12
 
Angel wrote on 05.08.2002 at 14:59:00:
Le kam je šla strast in poželenje...u franže?


Tole je blo pa tolk pesimisticno napisan.. sam lahko to potrdim, ko gledam tele "mlade" pare, da mas prekleto prav.
Tistega ognja, ki je vcasih svigal iz oci mojih vrstnikov pri sedaj isto starih ne opazim. Zdej ali sem ze tolk star (mocno dvomim), da so zdej drugi cajti in vse laufa drugace in se mularija "kuri" na drugacen bolj prikrit nacin al me pa moj lastni ogenj strasti tolk slepi, da ga drugod skoraj ne vidim vec, ker ne gori s tako mocjo kot moj... kaj vem? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Ko se pari razidejo...
Reply #43 - 06.08.2002 at 09:20:34
 
[color=Blue][/color]J.D. Človek ni nikoli star veš...srce je večno mlado...leta tu ne štejejo kaj dosti...Da je človek res srečen v ljubezni, si mora želeti edinosti, enosti; Včasih ta edinost vključuje marsikatero stvar, ki je boleča: poštenost, ko bi se rajši malo zlagal; razčiščevanje stvari, ko bi se rajši kujal;priznanje neprijetnih čustev, ko bi raje zvalil krivdo na koga drugega;vzdržati, ko bi rajši stekel proč; priznanje dvoma, ko bi rajši igral gotovost; in soočanje mnenj, ko bi rajši za vsako ceno pustil zadevo pri miru...
Nobena teh reči, ki so med upravičenimi zahtevami ljubezni, ne prinaša takojšnjega miru in sreče. Najprej prinesejo bolečino in boj. Da, ljubezen deluje, če smo pripravljeni delati zanjo. Delati? Kaj vem, ljubezen je, ko dosežemo popolno poštenost in pozornost. To pa je težko doseči. Ljudje, ki iščejo popolno ljubezen in srečo v njej, prav zato ostajo praznih rok. Edinost, ne pa sreča, je neizprosni pogoj za uspeh v ljubezni.
In tisto o mladih...mam eno tako doma. Ne vem, če se mladi kurijo na drugačen način, kot smo se nekoč mi...način je v bistvu ostal isti, samo več možnosti in svobode imajo, kot pa smo jo mi kdajkoli imeli. Svobode v smislu nočnih izhodov, gsm zapeljevanj, interneta...pa še kaj...
Če vprašaš mene, pa je vsa romantika nekam zginla. Noben deklič ne vzdihuje več ob branju romatičnoljubezenskih knjig, nobena ne pade več na šopek rož, nobena ne zdihuje ob pogledu na sončen zahod...romantike več ni.
Lep dan ti želim J.D.!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Ko se pari razidejo...
Reply #44 - 06.08.2002 at 09:52:15
 
Romantike več ni, in prav je tako. Zakaj? Ker ni večmetanja peska v oči. Ja osvajanje z rožicami, nežnimi poljubi, potem pa domov za štedilnik, pa otroke ahtat(čez par mesecev seveda), ob poiskusu upora batine....
Ženske so danes pametnejše in hvala bogu, da je do tega prišlo. Sedaj se pričenja prava izbira, pravi boj za samico, kot pri drugih vrstah. Vendar je pa potrebno gledati kdo ima prednost? Tisti ki je pameten, šarmanten, simpatičen in na koncu kot zadnji lep in umeten.
No pa pustimo to pri strani.
Ko se pari razidejo.
No jaz sem zopet na novo iz veze.
KAj naj rečem, mogoče sem samo jaz tak, a počutim se kot bi prišel iz zapora, če me razumete. Pa ne da bi me ženska omejevala, v kakršnem koli pogledu, to lahko vidi john, ki verjetno sploh ni vedel, da je ta veza trajala eno leto in pol.
Zakaj kot iz zapora? Rahlo zbegan, kje začeti, stvari se spreminjajo, in pol intuzijazma in animivih idej in izzivi se kar vrstijo. Toliko je stvari, ki sem jih hotel početi, pa kar nekako nisem našel časa za to. Sedaj ga imam.
Seveda, pogrešal bom deklico verjetno še nekaj časa, a realno gledano, nisva bila za skupaj.
Zakaj? Ni se sprejela. In zaradi tega ni sprejela mene. To sem opazil, in je prišlo do pač take odločitve. Kako da se ni sprejela. Ker je v moji bližini postajala neodločna, prepuščala mi je vsako izbiro... In pomislil sem, da taka je. NAto sem si vzel čas in se podal v družbo njenih prijateljev, ter jo opazoval. Bila je drugačna. Popolno nasprotje. Pogovorila sva se in priznala mi je, da jo je ob meni nekako strah biti ona, čeprav sem ravno to želel, ker je zanimiva punca, a ni mogla. iN GRADITI NA LAŽI? Zakaj? Če ni TO TO, potem ni TO TO. Nima se smisla slepiti. Življenje je preveč lepo,da bi ga zabijali skozi neresnico, sploh pa tam, kjer ni treba.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6