Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 32054 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #15 - 14.05.2002 at 19:38:12
 
Ok gremo se drugace.  Sodobna zenska zahteva svoje pravica tudi na delovnem mestu, kar pomeni, da bi praviloma morala dobiti sluzbo z enako izobrazbo, ravno tako kot moski. Ni problema, vse lepo in prav do tu. Toda vas drage dame, dekleta, zenske, punce, kakor si pac predstavljate samo sebe, vprasam  le nekaj.  Lahko samohranila  mati dveh  otrok, opravlja enako zahtevno delo kot moski?  Bodimo iskreni. Ne more je opravljati.
Najprej jamrate koliko je dela z otroci, kuhanjem, pranjem, likanjem ipd, toda emancipacija zahteva tudi zenske na visjem polozaju.  Kako recimo zivijo otroci neke zupanje, ki  10 dni na teden sestankuje in pride domov, ko otroci  spijo, ali se ze zbudijo. To ni prava materinska vloga. Seveda sploh ni nujno da gre za zupanjo, teh je malo, lahko gre za kaksno podjetnico zensko iz profesije, ki je bila do nedavnega namenjena samo moskim.
Enako kot ve znate ploscice polagat, in zeblje zabijat sem jaz brisal rit in previjal ter vzgajal oz se vedno vzgajam moja dva otroka. Seveda je rezultat tega tek proti meni in dretje, ko me vidita, saj ne zivimo vec skupaj.  

In za konec. Dokler je imela zenska vlogo gospodinje in matere ni bilo toliko kriminala, ni bilo drog, v avtobusu so dali mlajsi prednost starejsim, na ulici te 13 letni falot ni napadal, skratka svet je bil civilizaran med drugim  tudi zaradi vloge matere. Danes pravimo, da smo visoko civilizirani.. Ampak jaz dvomim v to.  
Vseeno vas imam vse rad punce tukaj. Pa se tiste imam rad, ki se bodo v naslednjih mesecih vpisale.  Gremo skupaj na bazen, tam se emancipacije ne opazi.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #16 - 15.05.2002 at 00:13:26
 
Andres wrote on 14.05.2002 at 19:38:12:
Dokler je imela zenska vlogo gospodinje in matere ni bilo toliko kriminala, ni bilo drog, v avtobusu so dali mlajsi prednost starejsim, na ulici te 13 letni falot ni napadal, skratka svet je bil civilizaran med drugim  tudi zaradi vloge matere. Danes pravimo, da smo visoko civilizirani.. Ampak jaz dvomim v to.  


Se bom omejila na tole zgoraj.
Ravno takega tradicionalističnega pogleda se bojim. Mistificiranje matere, žene. Za mene je to podla manipulacija. Na nekoga prenesti odgovornost za to, kar se v svetu dogaja, pa je naravnost non sense.

Drugače pa tako.
Govorim zase osebno. Ne bi govorila... me ženske...
SAMOUMEVNOSTI ne prenesem, ker me duši, moti, itd.
Torej, da nekdo od mene pričakuje, da špilam vlogo take in take ženske, take in take matere, gospodinje, mi je odvratno.
Enostavno povedano; če moški od mene pričakuje, da bom vlagala več energije/pozornosti ??? od njega v dom, vzgojo otrok, najin odnos, gospodinjstvo itd., se mi obrne. Pa da vse še ovije v celofan tradicije, pa biološke danosti, pa socioloških dejstev itd... vidim, da gremo v napačno smer.
Torej ključno je to:
1. Samoumevnost
2. Vlaganje več energije od drugega v odnosu, družine

In zato me resnično zanima, kakšnih vlog se zavedate moški, da jih "družba", ženske pričakujejo od vas? Kako se počutite v teh vlogah? Katerih vlog ne marate?
Ste kdaj pomislili koliko več/manj  pričakovanj je do vas moških, koliko do žensk?

No, razpište se.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #17 - 15.05.2002 at 00:34:31
 
Amstel.

Vse je tudi odvisno na kaksnega moskega naletis. Nekateri rescnicno iscejo le zensko cunjo, drugi zopet, v to katergorijo spadam sam jim je vseeno do katere mere njegova zena gospodinja je.   Boli mene. Lahko sem lacen, al pa si grem kaj za jest narest, oprat znam, likat znam, ej ne bos verjela, celo sivalni stroj imam.  
Kategorij je se vec in  mnozice moskih  se nadaljujejo vse do tistih, ki pridejo preznojenih iz sluzbe in sibajo prah brisat in kuhat pa petersiljcka rezat. No ko je skuhano je potrebno se obesiti perilo ampak v sobi joka otrok, ki potrebuje mleko. Celo na josk bi ga tak moski dal, le ce bi lahko. Ampak to je pa ze to much femaleisticen moski se mi zdi.

Ampak kljub vsemu menim, da precep med moskim in zensko mora biti tako v druzbi kot doma.  S tem ne zelim tlaciti zensk ali kaj podobnega, gre za naravo nas kot bitij.   Moski je bil torej od vedno lovec, zenska pa gospodinja.  To vedo celo Indijanci.   No ja, upam, da nisem izpadel kot neki moski sovinist, ker to nisem in nikoli nisem bil.    


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #18 - 15.05.2002 at 01:31:18
 
Hm...tradicionalne vloge..pa kaj se Grin
V moji druzini je ravno obratno, mama sluzi, fotr je doma...obema pase, oba sta za to ustvarjena, to je zanju najboljsi nacin zivljenja.

V mojem partnerstvu tudi ni vzorca. Oba delava, kar nama je najboljse, pa kar najboljse zmoreva. Oba se enako trudiva za to, ker ravno za to se po moje gre....da prispevata enako.

Se pa strinjam z Andresom, da se svet spreminja na slabse, ker otrok nima vec toplega doma....ampak zakaj mora topli dom predstavljati mama? Zakaj ne bi vsak pocel tega, kar mu najbolj lezi? Problemi se zacnejo delat sele, ko se zacnemo it tradicionalnost, ko nobenemu ni do tega, da bi delil odgovornost.
In pol se zacne zgovarjanje na lovce in gospodinje....in majke mi, vecjega nesmisla se nisem slisala Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Osvobajanje ženske
Reply #19 - 15.05.2002 at 11:40:32
 
Andres wrote on 13.05.2002 at 19:20:40:
Gremo naprej.  Iscem in iscem kje bom nasel moskega v banki na okencu,  toda nic. Nema njega, uzela ga magla.    

baj d vej - jest sem delal 3 dooolga leta za okencem in to delo je dokaj teško (psiha)....kana naključje  Grin povezano s tvojim postom





Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #20 - 15.05.2002 at 11:51:10
 
Dejansko je za bancnimi okenci cedalje vec moskih - bojda kar zaposlujejo na novo, jemljejo samo moske, in sicer zaradi ropov.

Sem pa bila kar malo presenecena, ker v MB v eni racunalniski trgovini delajo zenske srednjih let - in se na vse, kar prodajajo, tudi zelo spoznajo. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #21 - 15.05.2002 at 12:19:31
 
Devi wrote on 15.05.2002 at 01:31:18:
V moji druzini je ravno obratno, mama sluzi, fotr je doma...obema pase, oba sta za to ustvarjena, to je zanju najboljsi nacin zivljenja.



Mene tud moti apriorno dodeljevanje teh dolžnosti ženski. Lahko jo ima, če si to želi oz. si tako izbere. Lahko pa dela kariero, in del kao njenih dolžnosti prevzame partner. Al pa kot kot je navedla Devi, totalna menjava vlog.

Tko da mislim, da niso tolk ženske krive za vse slabo  na zemlji, ampak tud moški, ki svojega dela dolžnosti (še) niso prevzeli. Ti, Andres, si jih, kot sklepam iz tvojega posta, ampak večina moških jih pa ni.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #22 - 15.05.2002 at 13:11:34
 
Andres je povedal, da po eni strani pričakuje, da ženska skrbi za vzgojo in dom, po drugi strani pa pravi, da ga nešto boli, ali je stanovanje pospravljeno in kosilo skuhano (zgornji trditvi se mi zdita malo izključujoči). V redu, Andres rad seksa, zato verjetno pričakuje od partnerke udejstvovanje ravno na tem področju. Ampak partnerstvo ni samo seks in seks že ni sam po sebi partnerstvo (moje mnenje).

Rekla bi tudi, da ljudje, sploh tradicionalno vzgojeni, mečejo partnerstvo in starševstvo v isti koš. Zame sta to dva pojma, je pa zelo lepo, če sta usklajena oz. sovpadata.

Mislim, da so moški in njihov odnos do ženske v največji meri pripomogli k temu, da se ženske osvobajajo  tradicionalnih vzorcev družine. Mislim, da je bilo včasih več spoštovanja s strani moških napram ženskam, v krogu družine, seveda. Mislim, da so ljudje včasih živeli veliko bolj odkrito in so si upali v vsakem trenutku biti to, kar so. Niso nosili mask. Danes pa rabiš masko za v službo, da se delaš bolj finega kot si, potem doma pa odnosi padejo v drugo skrajnost: v nestrpnost, prelaganje odgovornosti na druge, brezvoljnost, vzkipljivost...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #23 - 15.05.2002 at 13:32:14
 
Nrbit še to:
pred petimi leti je eden ljubljanskih sodnikov, ki je delal na ločitvah, rekel, da se moški ločujejo v glavnem zato, ker so si našli drugo žensko, ženske pa se  v glavnem ločujejo zato, ker hočejo zbežati stran od nevzdržnih razmer.

Rekel je tudi, da si, zanimivo, moški poiščejo novo žensko, ki je podobna prejšnji. In da hitro pridejo do točke, ko bi se (spet) ločili.

nič ne dam na statistike in nič ne dam na posploševanje, ker ne moreš posameznika z njegovim problemom poenačit z drugimi. A včasih dajo kake statistike zanimive rezultate. Ena takih pravi, da je procentualno več moških nezvestih kot žensk. A nezveste ženske zamenjajo več partnerjev kot pa nezvesti moški.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #24 - 15.05.2002 at 22:13:54
 
Quote:
pred petimi leti je eden ljubljanskih sodnikov, ki je delal na ločitvah, rekel, da se moški ločujejo v glavnem zato, ker so si našli drugo žensko, ženske pa se  v glavnem ločujejo zato, ker hočejo zbežati stran od nevzdržnih razmer.

Rekel je tudi, da si, zanimivo, moški poiščejo novo žensko, ki je podobna prejšnji. In da hitro pridejo do točke, ko bi se (spet) ločili.


Ana. Ne da je nova zenska podobna prejsnji oziroma vecini, ki jih moski najde. Preprosto se dve sorodni osebi najdeta pa fertik. A nisem ze nekje napisal, da k meni samo pedagoginje hodijo??  Al je pedagoginja al pa grozno verna al pa spolno hladna.    Verjetno sem  tolk butast, da me morajo vzgojiteljice v vrtcu poducit se cesa.  


Quote:
V redu, Andres rad seksa, zato verjetno pričakuje od partnerke udejstvovanje ravno na tem področju.





Poglej kako je pri meni. Udejstvovanja na tem podrocju normalno da pricakujem. Ves kaj je meni ena sosolka rekla pred mnogimi leti.  "Kdaj bom pa seksala, ce ne bom sedaj" In sva sla dol h Kokri. Saj ti poznas kranjske terene Ana  Grin..
    Udejstvovanja pri gospodinjskih opravilih ravno tako ne  pricakujem, saj prah v gospodinjstvu lahko kaze prve simptome harmonije.  Upam da ves na kaj sem namignil. Ce baba non stop leta z metlico pa prah brise, vsak dan po tri vrecke smeti nabere, vsak dan trikrat piskre pomije to kaze na depresijo. Ej Ana, tako sem ze imel.  Opazil pa sem  se nekaj in to drzi 100%.  V gospodinjstvih kjer so samske zenske ali samohranilke in obenem ni pospravljeno oziroma se prevec ne  blesci, je to prvi znak, da je zenska prava mala pohotnica.


Zdaj pa ce gledam samo iz mojega vidika. Zenske ne rabim, zato, da mi bo prala in likala.  Opazil sem, da mi samo energijo jemljejo. Vec ko jim casa namenjam, manj za biznis naredim. Blago potem v skladiscu stoji, jaz pa zapravljam za drinke z zenskami. Ej bom moral malo nehat.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
;DRe: Osvobajanje ženske
Reply #25 - 15.05.2002 at 23:25:31
 
Devi wrote on 15.05.2002 at 01:31:18:
In pol se zacne zgovarjanje na lovce in gospodinje....in majke mi, vecjega nesmisla se nisem slisala Grin


Grin Grin THE BEST!!!!!! Wink


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #26 - 15.05.2002 at 23:26:44
 
Andres wrote on 15.05.2002 at 00:34:31:
celo sivalni stroj imam.  


Grin Kok praha je gor?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #27 - 15.05.2002 at 23:35:20
 
Quote:
Zakaj ne bi vsak pocel tega, kar mu najbolj lezi? Problemi se zacnejo delat sele, ko se zacnemo it tradicionalnost, ko nobenemu ni do tega, da bi delil odgovornost.
In pol se zacne zgovarjanje na lovce in gospodinje....in majke mi, vecjega nesmisla se nisem slisala  




Devi!
Saj naceloma dela vsak kar si zazeli. A vendarle obstaja sto in vec razlogov da vsi vsega ne delajo kar jih veseli. Temu sledi, da se naenkrat zbere cel kup konjickarjev, zbiralcev znam znack in kaj ti jaz vem kaj se vsega. Problem se niti ne zacne ko se zacnemo iti tradicionalnost. Problem se je zacel,  ze  zdavnaj. Pri pridelavi hrane, pijace, onesnazenosti okolja kar ima posledice na nas kot ljudi.  Emancipacija je le se propomogla k dvigu zensk. Pred 50. leti to enostavno nebi bilo mogoce. Vzroki kot sem napisal so v hrani, zraku, pijacah.

Primerjava z Indijanci oz. lovci in gospodinjami ni bila za lase privlecena, zato te ob tem sprasujem.  Bomo v bodoce vse popolnoma vse kupovali v trgovinah? Ce bo res tako bom nekaj pogresal. Kvackan prt, ki mi ga je naredila stara mama, ali pa pleten zimski pulover.
A se bom zdaj moras se strikat pa kvackat ucit

vsestranski Andres----- Od HTMLja do kvackanja.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #28 - 15.05.2002 at 23:37:12
 
Amstel wrote on 15.05.2002 at 23:26:44:
Grin Kok praha je gor?


Niti malo, ker  stoji pod pokrivalom.  Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #29 - 15.05.2002 at 23:39:58
 
ana wrote on 15.05.2002 at 13:11:34:
Mislim, da so moški in njihov odnos do ženske v največji meri pripomogli k temu, da se ženske osvobajajo  tradicionalnih vzorcev družine. Mislim, da je bilo včasih več spoštovanja s strani moških napram ženskam, v krogu družine, seveda.


Tudi sama mislim tako. Pomanjkanje spoštovanja, manipuliranje, izrabljanje moči, je pripomoglo k situaciji, ki je danes.
Predstavljam si kako je to šlo. Mož in cerkev prepričuje žensko, da kaj vse je dolžna - po biološko genetskih teorijah. Pa materinski čut. Pa 3 - Kinder, Kuhe, Kirche. Pa poslanstvo žene za štedilnikom. Pa kaj vem kaj še vse. Pa medtem, ko to ponavlja in ponavlja in še stopnjuje neke banalne gluposti, žena opazuje, da je mož izgubil spoštovanje do ženske. Je ne ceni, je ne ljubi. Ampak le manipulira, da bo njemu bolj po godu. Pa izvaja teror, če ni tako. Pa še božja kazen s strani cerkve...
OK, karikiram. Ampak... morda pa le nisem šla daleč od bistva.
Ženska, ki začuti, da v resnici ni ljubljena, je spregledana, je hujša od viharja. In mislim, da se je ravno to izgubilo. Svetost odnosa. Obojestransko oboževanje. Čaščenje tega, kar je v ženski in to, kar je moškem. Brez manipulacije.
In to je potrebno razumeti.

Se strinjam, da je mama pomembna ob otroku. Ampak kaj za en otrok zraste, če fotra ni?
MOŠKI. ŠE NISTE ODGOVORILI KATERE VLOGE ČUTITE, DA JIH ŽENSKA, ALI DRUŽBA, PRIČAKUJEJO OD VAS IN SO VAM MOTEČE!!

Bom malo podrezala, da vidim:
Vloge moškega =
1. Mačo, ki je vedno za sex
2. Mačo, ki vedno zadovolji žensko
3. Mačo, ki nikdar ne joče
4. Moški oče, ki poskrbi za ločitev otroka od matere......
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9