Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 
(Read 32031 times)
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Osvobajanje ženske
Reply #105 - 08.07.2003 at 11:31:44
 
ana wrote on 14.05.2002 at 07:48:41:
Že dolgo pravim, da je čas, da moški ustanovijo svojo emancipacijo.

Mi pa še vedno ne gre v glavo in vedno znova me šokira, da se bivši ne more navaditi, da sva ločena že več kot štiri leta: na žalost mi premoženja še ni uspelo ločiti in živimo skupaj: vsake toliko časa poskusi, da bi za njim pomila posodo ali kaj takega...  ženskice (tudi moški), a ima kdo kako dobro idejo za tak primer?



Ja pol če tko praviš, da rabjo moški svojo emancipacijo, bomo vse ženske iz foruma pregnali....  Grin Grin Grin.
--------
NE rabimo nič drugega kot vse o čemer pišemo na teh straneh.... nič drugega... samo to. Tu je že toliko znanja, dovolj.
--------
Ideja za tvoj primer - ko želi posodo tvoj bivši pomivat s teboj. Zakaj pa ne? Predvsem, zakaj ne? A se kaj čudno obnaša pri pomivanju posode?

Wink Wink Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #106 - 08.07.2003 at 12:28:34
 
Gru Gru wrote on 08.07.2003 at 11:31:44:
ko želi posodo tvoj bivši pomivat s teboj.


Grin Edi Sonce.... khm, kak naj to povem ... malce narobe si prebral...  Roll Eyes ... Anin bivši mož bi rad, da bi ona za njim pomivala posodo... Grin .... Tongue
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Osvobajanje ženske
Reply #107 - 29.10.2003 at 10:17:14
 
sinjeoka wrote on 29.10.2003 at 09:37:07:
Sprašujem se koliko ste tukajle stari. Takole čez prst bi rekla, da ste vsi/no večina okoli 40.

Jaz sem 20 in nekaj-letnica. Moški moje generacije so za popizdit..vsaj v večini.
Kurbajo se naokoli, ne delajo, ne študirajo - kar poglejte koliko falirancev je ravno med moškimi, popivajo, kakšni tradicionalnih umetnij - a-la polaganje plošic ne obvladajo. Ženske smo jim en hiter lay down (če seveda pristajaš na to)
Iščejo si idealne partnereke
lepe-pametne-študirane-iz dobre familije in bog ne daj da bi imele večjo plačo kot oni (tega ego simpel ne prenese)

Če so malo bolj pri sebi - beri imajo končan faks; furajo image "perspektivnega samca - seveda se g. prespektvnež lahko igračka z vsemi puncami, ki si mu drznejo pokazati, da jim je všeč

Pa da ne bo kdo mislil, da je to svetovni trend. Zaradi narave svojega poklica sem preživela precej časa v tujini. Tam odnosi med spoloma niso tako mačistični kot v naši preljubi podalpski državici. Tam je moške že zadelo spoznanje, da jih partnerka s svojo službo (pazi ne kariero) in dobro plačo ne ogroža..odnosi so bolj spoštljivi in manj je čustvenega manipuliranja.

Osvobajanje ženske? Naši moški morajo odrasti...pri evropskem  delavniku pač ne morejo več zgraditi hiše, polagati ploščic...ker ni časa...toda ženske MORAMO skrbeti za perilo, hrano, otroke...

Ma dajte ODRAST


Tale tvoja podobica ne velja samo za moške, ampak je za žensko še toliko bolj sramotno, da pije in kadi, ki podari otroku življenje, ki 9 mesecev raste pod njenim srcem in sta v nekakšni simbiozi (npr, če je mati žalostna ali pijana, to neizpodbitno vpliva na otroka), ženske ste bolj povezana z naravo, čustvene, intuitivne, ste tisti mehkejši del (soft part) partnerske zveze, zato bi morala biti tudi spodobnejša glede na dodeljeno družbeno vlogo. To bi kvarno vplivalo na otroka, če bi se izanačevale z moškimi, ker nikoli ne boste iste moškim, lahko ste samo enakopravne.

Sedaj pa, če greš malo pogledaš po "diskačih", vidiš, da so punce še 10X bolj nore in zabite od moških, kar se tiče primernega obnašanja. Spije kozarček, pa se ji že domala ne "utrga", nekatere celo silijo v moške kot čebele na med in se same šikanirajo, da se jim moški posmehujejo in jih imajo za "lahke" dame, kar tudi dejansko so. Današnje punce se vse prej kot neke "svetnice", za katere jih ti predstavljaš, kar je sicer generacijsko pogojeno, ampak današnji čas je... To je stereotipno mišljenje, da ženske jezdijo mulo, medtem ko moški konja. Sicer pridejo malo prej k pameti, ampak prej začnejo tudi z norenjem (nekaterim se že pri 12 trga, jih meče) in se nekako tam pri 18-20 let streznijo. Če bi bil očka tam 14, 15, 16, 17 letnice, je ne bi spustil iz koče, razen s prijatelji, vse tja do 18 leta, ko se jim malo zbistri v glavi in ne počenjajo več takih nezrelih neumnosti oziroma izgredov.

Prosim lepo, ne posploševat!

Ne biti jezna in zafrustrirana na celoten moški svet, če nimaš fanta, ali pa te je ta pustil, ker rada lulaš po moških. Glej, jaz sem dober dečko, kljub temu da sem moški.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Osvobajanje ženske
Reply #108 - 29.10.2003 at 10:21:37
 
sinjeoka wrote on 29.10.2003 at 09:37:07:
Ma dajte ODRAST


..zakaj že?
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Osvobajanje ženske
Reply #109 - 29.10.2003 at 11:54:58
 
sinjeoka wrote on 29.10.2003 at 11:42:59:
Pa tisto moraliziranje o cigaretah in pijači. A moški s čikom in pivom je pa prototip sexappeala in btw. cigareti vplivajo na kakovost sperme in kasneje na otroka. Tako da mi ne moralizirat o neonesnaženosti žensk, ker točno isto velja za tipe.

Pa da ne boš mislil, da sem kaka debela mozoljasta piflarka. Moških je okoli mene ogromno, povabil pa tudi. Na žalost pa tudi vem kaj se skriva za njimi.


Hm, premalo pozorno bereš, ne izvzemam moških in ne generaliziram, kot ti, ampak skušam pojasnit, da ni neke bistvene razlike med moškimi in ženskami.

NO, če fantje palijo na tvojo fasado, je nekaj drugega kot na tvojo notranjost.

PS: Kakšne so tvoje mere?  Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Osvobajanje ženske
Reply #110 - 29.10.2003 at 13:24:49
 
le ce imata partnerja nek visji skupni interes, ki vsaj za malo povzroci, da sta zanj pripravljena zrtvovat vsak svoj osebni interes, sta lahko skupaj, drugace pa ne.

ponavad je ta "visji" skupni interes moskemu in zenski v modernih zvezah le seks. ta pa je seveda vedno neizpolnjujoc, in zveza razpade.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #111 - 29.10.2003 at 13:38:39
 
sinjeoka wrote on 29.10.2003 at 09:37:07:
Sprašujem se koliko ste tukajle stari. Takole čez prst bi rekla, da ste vsi/no večina okoli 40.

Jaz sem 20 in nekaj-letnica. Moški moje generacije so za popizdit..vsaj v večini.
Kurbajo se naokoli, ne delajo, ne študirajo - kar poglejte koliko falirancev je ravno med moškimi, popivajo, kakšni tradicionalnih umetnij - a-la polaganje plošic ne obvladajo. Ženske smo jim en hiter lay down (če seveda pristajaš na to)
Iščejo si idealne partnereke
lepe-pametne-študirane-iz dobre familije in bog ne daj da bi imele večjo plačo kot oni (tega ego simpel ne prenese)

Če so malo bolj pri sebi - beri imajo končan faks; furajo image "perspektivnega samca - seveda se g. prespektvnež lahko igračka z vsemi puncami, ki si mu drznejo pokazati, da jim je všeč

Pa da ne bo kdo mislil, da je to svetovni trend. Zaradi narave svojega poklica sem preživela precej časa v tujini. Tam odnosi med spoloma niso tako mačistični kot v naši preljubi podalpski državici. Tam je moške že zadelo spoznanje, da jih partnerka s svojo službo (pazi ne kariero) in dobro plačo ne ogroža..odnosi so bolj spoštljivi in manj je čustvenega manipuliranja.

Osvobajanje ženske? Naši moški morajo odrasti...pri evropskem  delavniku pač ne morejo več zgraditi hiše, polagati ploščic...ker ni časa...toda ženske MORAMO skrbeti za perilo, hrano, otroke...

Ma dajte ODRAST



Kaj je potem sploh se pozitivnega ostalo pri moskih tvoje generacije? Pravis da se kurbajo.  Prav imajo. Ko bodo vezani na druzino se jim bo vse spremenilo. V nekaterih primerih tudi nacin kurbanja.
Ne znajo ploscic polagat. Pa saj koncu koncev vlada neke vrste emancipacija in bi se tega lahko naucila tudi sama.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Osvobajanje ženske
Reply #112 - 29.10.2003 at 13:58:46
 
sinjeoka wrote on 29.10.2003 at 13:16:43:
Tvoje poudarjanje razlik med spoloma pa naj dopolnim s tem ženska je lahko čustvena, nežna...ob pravem moškem in ne ob skurbani manipulatorski kreaturi. Princip akcije in reakcije Smiley))





ao, glej ti jo, kake grde vulgarizme uporabljaš, potem pa pljuvaš vse povprek po moških in mečeš vse v isti koš! Ne moreš dobiti zlata, če sama nisi zlato, morda se res samo na zunaj svetiš, ampak tisti pravi sij prihaja iz srca. Dobiš to, kar si zaslužiš. Malce vprašljive so tvoje kvalitete, khm....  Grin

Jaz se tudi poskušam ozreti naokrog za dekleti, ki se ne postavljajo na "ogled", za takšnimi, ki so tihe in skromne, ne silijo v družbo, so po možnosti verne in morda si ti, tako kot jaz, razočarana nad "modernimi" fanti oziroma dekleti v mojem primeru. Ha, sem pač idealist.  Grin
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Osvobajanje ženske
Reply #113 - 29.10.2003 at 14:45:39
 
sinjeoka wrote on 29.10.2003 at 09:37:07:
Moški moje generacije so za popizdit..Ma dajte ODRAST


Eh, ja...

V enem drugem postu omenjaš akcijo in reakcijo...

A nisi še nikoli slišala, da vsak od nas v svoje življenje pritegne samo takšne ljudi, ki mu odgovarjajo in ki mu kažejo samega sebe?

Če spoznavaš samo čvekače, mečkače in fukače, to pomeni, da za soočenje s pravim moškim nisi pripravljena.

Sori, lajf je simpl, a veš to?

Zato poskušaj malo manj jamrati in rajši odkrij, kaj ti manjka oziroma kako uresničiti namero, da bi se v tvojem življenju pojavil pravi moški.


Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Osvobajanje ženske
Reply #114 - 29.10.2003 at 16:01:17
 
Sinjeoka, sej odraščamo, ampak... ke pa sem se tudi motiš. Aki pa drži rek Izjeme potrjujejo pravilo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #115 - 29.10.2003 at 16:17:20
 

Edi, Sinjeoka govori o moških mal čez dvajset. Ti si za njene pojme itak že odrasel.  Wink

Pa sorry k se vtikam.  Tongue

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Osvobajanje ženske
Reply #116 - 29.10.2003 at 16:25:46
 
Ej, to pa je kriza, če fantje pri dvajsetih še ne znajo ploščic polagat   Grin 8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Osvobajanje ženske
Reply #117 - 19.11.2003 at 10:38:21
 
Sinjeoka, kakšno je tvoje "splošno" mnenje o moških?

Lahko se izraziš tudi v odstotkih Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
YaBB Moderator
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Osvobajanje ženske
Reply #118 - 19.11.2003 at 10:48:01
 
zakaj iščeš napake v drugih?Si jih pri sebi že rešila?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #119 - 19.11.2003 at 11:02:01
 
Smiley
Na splošno imam o moških zelo dobro mnenje. Ste po večini zelo dobri in zvesti prijatelji, super sodelavci - no dokler se ne bije bitka za isti interes. Po pravici povedano imam precej širši krog moških znancev, kolegov in prijateljev kot pa ženskih.

Če pa pride govor na partnerstvo potem bi pa rekla takole 60% wannabe tipov, ki jamrajo kako krute so ženske. Če zapnejo 1, se jo zeloo trudijo prevarati, vrabec v roki, golobe na strehi se pa juri na okoli, pa če uspe-uspe Smiley.
30% tipov, ki so bolj oblegani od ženske populacije in si dajo duška
10% jih spada v kategorijo "z razvito srčno kulturo" 1 deklica in vlaganje v vezo (pa saj ne rečem, se tudi razdre kakšna)

Quote:
Sinjeoka, kakšno je tvoje "splošno" mnenje o moških?

Lahko se izraziš tudi v odstotkih Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9