Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 31998 times)
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #75 - 21.05.2002 at 07:31:51
 
Andres wrote on 21.05.2002 at 00:16:12:
Saj se mi kar smilis ves.



Ne, ne , nič smilt. Jaz sem močna oseba, se ne dam kar tako. Malo borbe je treba, pa gre. Saj se vendar moram kaj naučit v tem življenju. In mi gre kar dobro od rok, res. Je tudi moja karma, da  moram v ten življenju dosečt svojo najvišjo vrednoto - svobodo.

Živela svoboda!  Grin
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Osvobajanje ženske
Reply #76 - 21.05.2002 at 08:55:07
 
Quote:
Tu vidim jaz nekako srž težave (moje). Jaz pa se slabo počutim, če kdo od mene pričakuje, česar ne želim izpolniti. ŠE ne znam reči... "briga mene.., če me hočeš, me sprejmi tako, kot sem". Zato sem vam hvlažena za to debato.


Sem pričakoval, da se boste ženske v tem topiku kar  same osvobodile, da za kaj takega ne potrebujete naše pomoči. Amstel, ti  pa zahtevaš  od nas moških, da vam  s svojega vidika pomagamo pri osvobajanju. Po mojem se na tak način v psihosocialne odnose lahko zapletamo do neskončnosti, pa ne bomo s tem nobenga osvobodil. V najboljšem primeru bomo zemeljske muke skušal  znosne  naredit v smsilu: potrpi, probaj razumet, skušaj se spremenit...  

Za pravo osvoboditev je treba na  partnerski odnos  z enega psiho-spiritualnega nivoja pogledat. Zato te je gape na tantrin link usmeru, tko kot je tud mene po enih treh tednih intenzivnega jamranja okrog mojega nerazumevanja partnerice in obratno. Ampak pri men je blo tko, da sem vsaj  slutu, da je partnerski odnos duhovna zadeva, samo si tega nisem upal priznat. Sem ga hotu demistificirat in s tem obvladovat tako, da  sem tle gor pri vas podporo za tako početje skušal najt ( kar moje ta prve poste Za demistifikacijo mistike poglej).  So me A. pa gape pa majk  pa magla pa maxix pa zvezdica pa ana kmalu razkrinkal pa  z eno veliko potrpežljivostjo od tega odvrnil. Še dons sem jim podobno kot  ti nam, Amstel, za to uslugo hvaležen in morda tud zato tle s tabo debatiram, da bi jim jo na en način poplačov.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Osvobajanje ženske
Reply #77 - 21.05.2002 at 09:16:43
 
.... ja in na koncu smo spet samo pri Ljubezni.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #78 - 21.05.2002 at 13:34:55
 
/Jest sem in ostajam kot moški zagovornik odnosa z žensko. Čim bolj vseobsegajočega in totalnega, kar naj bi samo po sebi pomenilo, da so sprejemljive vse vloge in  obnašanja vključno s stereotipi, če ta odnos krepijo in utrjujejo z obeh strani. /


/Zato, verjamem, vedno bolj, da ne moreš biti srečen v stereotipni vlogi. Že sama beseda vse pove. Nekako si ne predstavljam, da lahko odnos krepijo. REs.
Titud, če maš kako izkušnjo, povej.
Ampak, nekako opažam, da marsikaj zgleda navzven..., kar ni. /

Ko se ne pocutis, ko ti kaka vloga pripada, potem ti je vseeno, katero vlogo se gres. Res ti je vseeno. Sploh ni pomembno. Povezanost je cisto drugje, vloga je samo nekaj beznega, kar se zgodi, pa gre mimo. Vcasih ti je, da bi bla prava zenskica in bi celi dan nosila po rokah svojega ljubega in mu stregla in to pac naredis in se pocutis mega. In isto mega se pocutis, ko drugi dan celi dan delas ko najhujsi direktor in ti na glavo ne pade, da bi doma sploh kaj naredila. In noben od tebe tud ne pricakuje, da bi kaj naredila, ce pa ze pricakuje....pa verjemi, to res ni tvoj problem. Tak kot si, si najbolj dragocen del partnerstva in brez tebe tega ne bi blo.
Jasno, da isto pomembno mesto dajes tudi svojemu ljubemu.
In ko so ti obcutki porihtani, ni nobenih problemov vec, ker je naenkrat samo od sebe vse reseno.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #79 - 21.05.2002 at 20:22:47
 
Andres wrote on 21.05.2002 at 00:16:12:
Amstel!
Jaz pa kapiram Gapea ko rece da naj ga ljudje vzamejo taksnega kot je ali pa nic.


Andres, ti mene malo površno bereš, al kaj?
Pravim, da štekam Gapeja in se strinjam z njim in mi je všeč , ko pravi, da "al tak al neč".

Tisto, česar nisem razumela, pa sem okvirila... namreč, o njegovi debati z mamo.

Andres!!! Počas ber....  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #80 - 21.05.2002 at 20:36:00
 
Reseno. Tuki se je vse zataknilo. Quote:
Ej Gape, sori, ma res ne štekam, kaj si hotel povedati.



Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #81 - 21.05.2002 at 20:38:40
 
POVZETEK

titud wrote on 21.05.2002 at 08:55:07:
Amstel, ti  pa zahtevaš  od nas moških, da vam  s svojega vidika pomagamo pri osvobajanju.  


Komunikacija je pa res nekaj zanimivega. Jaz nisem imela občutka, da bi kaj zahtevala.
Zadeve sem se lotila najprej na koncu, kjer sem hotela povedati, da emancipacija ni to, kar marsikdo razume in se morda čuti ogroženega, ampak osvobajanje.
Osvobajanje nekih vlog, v naši / moji glavi....
Beri:

Amstel wrote on 19.05.2002 at 23:00:40:
Hm, veš, ugotavljam, da sem prav morala to temo sprožiti,  ker očitno procesiram in pospravljam ene zadeve v glavi  Grin...
In vedno bolj štekam, da ne rabim spremeniti moškega, zato, da se spremenim jaz. Tongue


Kar me moti in sem želela izraziti:

Amstel wrote on 15.05.2002 at 00:13:26:
Ravno takega tradicionalističnega pogleda se bojim. SAMOUMEVNOSTI ne prenesem, ker me duši, moti, itd.
Enostavno povedano; če moški od mene pričakuje, da bom vlagala več energije/pozornosti ??? od njega v dom, vzgojo otrok, najin odnos, gospodinjstvo itd., se mi obrne.


Kaj pogrešam tudi pri sebi:

Amstel wrote on 15.05.2002 at 23:39:58:
In mislim, da se je ravno to izgubilo. Svetost odnosa. Obojestransko oboževanje. Čaščenje tega, kar je v ženski in to, kar je moškem. Brez manipulacije.In to je potrebno razumeti.


Kar sem želela slišati od moških... kako vi doživljate neke vsiljene zadeve, vloge.... itd.


Tongue
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
;DRe: Osvobajanje ženske
Reply #82 - 21.05.2002 at 20:46:02
 
Andres wrote on 21.05.2002 at 20:36:00:
ANDRES

No, a je kaj vodnega kamna, al ne? Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #83 - 21.05.2002 at 20:47:57
 
Valentinaa wrote on 21.05.2002 at 07:31:51:
Je tudi moja karma, da  moram v tem življenju dosečt svojo najvišjo vrednoto - svobodo.


Kako veš, katera je tvoja karmična naloga?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re:  ;DRe: Osvobajanje ženske
Reply #84 - 21.05.2002 at 21:33:42
 
Amstel wrote on 21.05.2002 at 20:46:02:
No, a je kaj vodnega kamna, al ne? Grin


Slabo zadnje dni Amstel.  Sad




Me je lani Gape vprasal zakaj sem  napisal spodaj "Grem pogledat ce je kaj vodnega kamna"  Tako je bilo. Pred kakim letom sem bil na forumu, nekaj sem takrat precej intenzivno pisal, a ne vem vec kaj. Potem sem sel pa na WC in opazil, da se je precej vodnega kamna nabralo. Kljub temu, da je bilo ura ze krepko cez 01 ponoci sem se spravil pucat ta kamen, po pipah in po lijaku, banji. Vsa mogoca in nemogoca sredstva sem ven potegnil in ribal gor in dol, nakar sem se ponovno vrnil na forum.

Samo ves Amstel. Zenske pa ne rabim zato, da mi bo vodni kamen pucala in se manj jo rabim, zato da se ji bo vodni kamen nabiral  Grin Grin.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #85 - 21.05.2002 at 22:32:00
 
Amstel wrote on 21.05.2002 at 20:47:57:
Kako veš, katera je tvoja karmična naloga?


Vpogled v karmo s pomočjo astrologije.

Krasen primerček glej sajt od Kali na:http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=100938...


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osvobajanje ženske
Reply #86 - 21.05.2002 at 23:19:40
 
Amstel wrote on 21.05.2002 at 20:22:47:
Pravim, da štekam Gapeja in se strinjam z njim in mi je všeč , ko pravi, da "al tak al neč".

Tisto, česar nisem razumela, pa sem okvirila... namreč, o njegovi debati z mamo.

sorči, sej sm mislu cel spis stipkat pa mi je časa sfalil ... pol sm pa ugotovu da je itak že vse napisan, samo pravilno je treba prebrat.
sej mogoče bom enkrat ob (ponovni) priliki napisu spis ... bistvo pa je nekako v tem da mama ne sprejema moških, čeprav nas je polna hiša ... in glih iz tega se vidi naloga ki si jo je zadala za to življenje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re:  ;DRe: Osvobajanje ženske
Reply #87 - 21.05.2002 at 23:25:22
 
Andres wrote on 21.05.2002 at 21:33:42:
Slabo zadnje dni Amstel. Sad

Zenske pa ne rabim zato, da mi bo vodni kamen pucala in se manj jo rabim, zato da se ji bo vodni kamen nabiral  Grin Grin.


Andres, zdej ti bom pa eno skrivnost izdala.
Če ni vodnega kamna, je to dobro, ne slabo.... Grin

In še to.... ne glede na to, v kaki vlagi in apnencu se ženska nahaja, se na njej vodni kamen ne nabira.... verjel ali ne.........  Grin  Grin  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Osvobajanje ženske
Reply #88 - 21.05.2002 at 23:27:24
 
gape wrote on 21.05.2002 at 23:19:40:
bistvo pa je nekako v tem da mama ne sprejema moških, čeprav nas je polna hiša ... in glih iz tega se vidi naloga ki si jo je zadala za to življenje.


Mhm. Zdej pa štekam.
A da sem ji podobna, praviš?  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Osvobajanje ženske
Reply #89 - 21.05.2002 at 23:29:45
 
Kako da ne!!  Seveda, samo to se opazi pri tistih, ki so najbolj higienicne. Te so ze na meji in lahko dobijo vse zive infekcije zaradi prevelike sterilnosti.
Ce prides sem bos lahko vodni kamen pucala.  Ga je vec kot v Slo.  Grin  
Sicer pa vas kar vse tu povabim. 26.7.  sem vzel sindikalni vikend. "Otrok ni ovira." Grin Grin Grin Grin Grin
Z menoj bosta tudi dva.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9