Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 
(Read 53970 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #180 - 08.01.2003 at 14:02:57
 
Quote:
bardo_thodol : tko kot sem ze prej titudu napisu bom zdej teb isto. blagor teb, ki ti je to uspel, ti uspeva in ti bo uspeval.

Ah, saj to ni nič nič takega, to uspeva vsakemu, saj je celo nemogoče, da komu ne bi uspevalo, le ozavestiti treba.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #181 - 08.01.2003 at 14:05:04
 
Bardo_Thodol wrote on 08.01.2003 at 14:02:57:
Ah, saj to ni nič nič takega, to uspeva vsakemu, saj je celo nemogoče, da komu ne bi uspevalo, le ozavestiti treba.

no pol sm pa zgleda jz edini ki tega se nism ozavestu. ampak mam pa res sreco da mam tok takih okol sebe ki mi pri tem pomagajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #182 - 08.01.2003 at 14:07:03
 
Quote:
no pol sm pa zgleda jz edini ki tega se nism ozavestu. ampak mam pa res sreco da mam tok takih okol sebe ki mi pri tem pomagajo.

Da si edini, ki mu ne uspeva biti v sedanjosti (o tem namreč govorim, ne o ozaveščenosti le tega) se ti mogoče samo zdi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #183 - 08.01.2003 at 14:10:40
 
Bardo_Thodol wrote on 08.01.2003 at 14:07:03:
Da si edini, ki mu ne uspeva biti v sedanjosti (o tem namreč govorim, ne o ozaveščenosti le tega) se ti mogoče samo zdi.

kako pa je to mogoce pol sploh? da sem itak v sedanjosti zdi se mi pa da nisem? oz. da sem itak v resnic skos srecen, cutim pa drgac.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #184 - 08.01.2003 at 14:16:48
 
Quote:
kako pa je to mogoce pol sploh? da sem itak v sedanjosti zdi se mi pa da nisem? oz. da sem itak v resnic skos srecen, cutim pa drgac.

He, he, to je pa zaradi utvare (ali maye ali kako se že reče), ko si domišljamo, da smo nekje drugje, čeprav smo vedno le v sedanjosti. Moč misli je resnično izjemna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #185 - 08.01.2003 at 14:19:38
 
Bardo_Thodol wrote on 08.01.2003 at 14:16:48:
He, he, to je pa zaradi utvare (ali maye ali kako se že reče), ko si domišljamo, da smo nekje drugje, čeprav smo vedno le v sedanjosti. Moč misli je resnično izjemna.

kako pa je ta "maya" ali "utvara" sploh prsla v nas ali nad nas in nas zacela po svoje kontrolirat? in ko ze to ves, pol povej se kako se je resit. sej po tvojih besedah bi nas to vse skp osrecl, a ne? al so to le teoreticne izjave?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #186 - 08.01.2003 at 14:22:51
 
Quote:
kako pa je ta maya sploh prsla v nas ali nad nas? in ko ze to ves, pol povej se kako se je resit. sej po tvojih besedah bi nas to vse skp osrecl, a ne? al so to le teoreticne izjave?  Wink

To pa je vprašanje za "milijon tolarjev".
Ko si boš na to pravilno odgovoril, boš pa še srečnejši od tistega, ki je dobil "milijon tolarjev" in ne bo več nobenih dvomov ... niti želje, da bi druge poučeval   8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #187 - 08.01.2003 at 14:29:52
 
Bardo_Thodol wrote on 08.01.2003 at 14:22:51:
To pa je vprašanje za "milijon tolarjev".
Ko si boš na to pravilno odgovoril, boš pa še srečnejši od tistega, ki je dobil "milijon tolarjev" in ne bo več nobenih dvomov ... niti želje, da bi druge poučeval   8)
to se prav si ti to ze vse razresu prakticno in si  opazu, da nimas nbene zelje po poucevanju drugih. jah ok. a to pomen da tega tud iz socutja ne bi pocel, al si hotu s tem povedat da naj te sploh ne poslusam in upostevam? ne vem ce se bom lohk zadrzu v tem primeru, da te ne bi uposteval, ko pa "vem", da "ves" in ti sam tud "ves" kako postat vecno srecen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #188 - 08.01.2003 at 14:34:36
 
Quote:
to se prav si ti to ze vse razresu prakticno in si  opazu, da nimas nbene zelje po poucevanju drugih.

Tega pa nisem rekel. Vendar tisti, ki so to menda razrešili, pravijo, da takrat izginejo tudi vse želje (ki so tudi eden od virov nesrečnega počutja). Če vse želje, torej tudi želja po poučevanju ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #189 - 08.01.2003 at 14:37:00
 
Bardo_Thodol wrote on 08.01.2003 at 14:34:36:
Tega pa nisem rekel. Vendar tisti, ki so to menda razrešili, pravijo, da takrat izginejo tudi vse želje (ki so tudi eden od virov nesrečnega počutja). Če vse želje, torej tudi želja po poučevanju ...


Roll Eyes Vse kar boste počeli, se vam bo zdelo nepomembno, pa vendar je zelo pomembno, da to počnete.

Bardo, če nimaš želj, še ne pomeni, da ne boš poučeval. Želja je pot. Pot je do tja ko se najdeš. Dalje si ti.

Death can dance...

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo...?
Reply #190 - 08.01.2003 at 14:38:13
 
Quote:
bardo_thodol : tko kot sem ze prej titudu napisu bom zdej teb isto. blagor teb, ki ti je to uspel, ti uspeva in ti bo uspeval.


Ti bom zdaj vprašal, aryan, kaj ti  zagotavljaja, da ti    prakticiranje tvojga univezalnega koncepta trajni/večni  blagor prineslo: Starost, preizkušenost in na ta način izpričana vitalnost ved ? Aktualne avtoritete, ki ga prakticirajo? Lastne prepričljivosti, ki se kaže v tem, kolk nas boš uspel prepričat? Ti argumenti me spominjajo na sistem antonove verige (cach the cash), ki prejšnje vlagatelje  poplačuje le, če je zmeraj svež dotok investitorjev. Zato je tko zelo potrebna pozitivna avtosugestija, da se verigi priključeujejo vedno novi člani, ki na tak način kreirajo okoliščine, da se sreča tkorekoč sama reproducira. Princip zgleda večen, ampak že pred mojimi očmi jih je že kar nekaj razpadlo in tazadnji so najebali za vso srečo, ki so jo prejšnji na njihov račun užili.  

Ti si še mlad, aryan, pa morda kratkotrajnosti učinka antonove tega še nis doživu. Preveri  npr. pri temule  možakarju http://www.geocities.com/narakara/ , kako je z večnostjo...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #191 - 08.01.2003 at 14:42:09
 
Quote:
Bardo, če nimaš želj, še ne pomeni, da ne boš poučeval. Želja je pot. Pot je do tja ko se najdeš. Dalje si ti.

Saj nisem rekel, da sploh ne bi poučeval, le da ne bo več želje po poučevanju.

No ja, meni sicer še malo manjka  Grin Grin
ampak vseeno, kot si predstavljam, ni treba odhajati na nobeno pot, ker je že vse tu!
Problem je ravno v tem, ker se kar naprej nekam odpravljamo.




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #192 - 08.01.2003 at 14:43:24
 
titud wrote on 08.01.2003 at 14:38:13:
Princip zgleda večen, ampak že pred mojimi očmi jih je že kar nekaj razpadlo in tazadnji so najebali za vso srečo, ki so jo prejšnji na njihov račun užili.  

ce je samo izgledal vecen, pol ni vecen in bo kot tak slej kot prej razpadu ne. sej to je logicno.
Quote:
Ti si še mlad, aryan, pa morda kratkotrajnosti učinka antonove tega še nis doživu. Preveri  npr. pri temule  možakarju http://www.geocities.com/narakara/ , kako je z večnostjo...  

zal ne dela link vec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kdo smo...?
Reply #193 - 08.01.2003 at 14:49:20
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #194 - 08.01.2003 at 15:03:57
 
Bardo_Thodol wrote on 08.01.2003 at 14:42:09:
ampak vseeno, kot si predstavljam, ni treba odhajati na nobeno pot, ker je že vse tu!
Problem je ravno v tem, ker se kar naprej nekam odpravljamo.



Ja, kot si predstavljaš. Ker si predstavljaš, misliš, da je vse tu. Če si ne bi toliko predstavljal, bi morda moral ubrati pot pod noge. Grin Grin

Obstajata dve poti. Kakor dva uma. Ena znotraj, ena zunaj. Ena do tja, ko se najdeš..., druga je skrivnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14